Szerző Téma: M+F Toyota - Kiskõrös (korábban Kecskemét is)  (Megtekintve 274985 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #495 Dátum: 2007.07.23 09:11:37 »
Na jöjjön egy újabb MF Toyota fényezõ saga.

Szóval a legutóbbi szervízlátogatásomnál mondták, hogy a bal hátsó kerékcsapágy zajos, készüljek fel egy cserére lelkiekben. A másik gondom az volt, hogy a kormány teljesen kitekert állásban csúszó ékszíj hangja volt - úgy tünt a szervópumpa nem bírja. Mondták, hogy ez soknba kerül, de Leirer Zsolti ismert egy pesti céget, ahol jól felújítják, barátságosabb árért. Meg kellett zöldkártya, és forgalmi hosszabbítás.

Na autót levittem, és mondtam, hogy leghamarabb két hét múlva tudok érte menni, szóval szereljék nyugodtan. Egy hét múlva szólnak telefonon, hogy készvan a kocsi, és vigyek kábé 35 000 forintot.  :hmm:   :nagymosoly:
 Na ez hogy jön ki, amikor a szervópumpa felújítás olyan 45 000 körülre számoltuk?
Hát úgy, hogy leszedték a kocsiról, és feltették egy éppen ott álló, karampbolos gépre, és azon nem csinálta. Ergo nem rossz, nem kell felújításra vinni. A rendszert ezért átmosták, tettek bele új tömítést és valami 2000 forintyni anyagköltségért most hibátlan!
A bal hátsó kerékcsapágy is jó, csak a vizes Goodyear guminak volt fura hangja, de leszedték, megnézték, és teljesen használhatónak bizonyult.

Szóval a Kiskõrösiek gondosságának és odafigyelésének köszönhetõen spóroltam, pontosabban nem költöttem el feleslegesen majd' 100 000 forintot, pedig szokásos szervízvirtusból azon nyomban mindent cseréltetjhettek volna, és nem mennek utána a hibának.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #496 Dátum: 2007.09.19 16:21:34 »
Ma voltam a 135e km-es szervizen Kiskõrösön.
A szokásos korrekt és figyelmes kiszolgálás, ahol még a recepciósnak is van egy kedves szava hozzád egy õszinte mosoly keretében (Pesten ilyet még nem tapasztaltam...), szóval köszönet mindenért.  :10:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #497 Dátum: 2007.09.20 08:19:02 »
Idézetet írta: "Ear"
Na jöjjön egy újabb MF Toyota fényezõ saga.

Szóval a legutóbbi szervízlátogatásomnál mondták, hogy a bal hátsó kerékcsapágy zajos, készüljek fel egy cserére lelkiekben. A másik gondom az volt, hogy a kormány teljesen kitekert állásban csúszó ékszíj hangja volt - úgy tünt a szervópumpa nem bírja. Mondták, hogy ez soknba kerül, de Leirer Zsolti ismert egy pesti céget, ahol jól felújítják, barátságosabb árért. Meg kellett zöldkártya, és forgalmi hosszabbítás.

Na autót levittem, és mondtam, hogy leghamarabb két hét múlva tudok érte menni, szóval szereljék nyugodtan. Egy hét múlva szólnak telefonon, hogy készvan a kocsi, és vigyek kábé 35 000 forintot.  :hmm:   :nagymosoly:
 Na ez hogy jön ki, amikor a szervópumpa felújítás olyan 45 000 körülre számoltuk?
Hát úgy, hogy leszedték a kocsiról, és feltették egy éppen ott álló, karampbolos gépre, és azon nem csinálta. Ergo nem rossz, nem kell felújításra vinni. A rendszert ezért átmosták, tettek bele új tömítést és valami 2000 forintyni anyagköltségért most hibátlan!
A bal hátsó kerékcsapágy is jó, csak a vizes Goodyear guminak volt fura hangja, de leszedték, megnézték, és teljesen használhatónak bizonyult.

Szóval a Kiskõrösiek gondosságának és odafigyelésének köszönhetõen spóroltam, pontosabban nem költöttem el feleslegesen majd' 100 000 forintot, pedig szokásos szervízvirtusból azon nyomban mindent cseréltetjhettek volna, és nem mennek utána a hibának.


ez nagyon szép volt tölük :10:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

gs400

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #498 Dátum: 2007.12.03 17:21:44 »
A történet még 1997-ben történt december környékén. Akkor vettem meg a Suprámat, és egy kis szelephangja volt. Felhívtam a kiskõrösi szervízt és idõpontot egyeztettünk. Megbeszéltük, mondtam, hogy mi a gondom és azt is tudtam, hogy egy speciális szerszám kell a lapkák kipiszkálásához. Ennek meglétérõl is érdeklõdtem, és megnyugtatott a szervízvezetõ( nevére már nem emlékszem, egy jólszituált magas ember), hogy mindennel rendelkeznek a probléma megoldásához. Szabadságot vettem ki. 80KM az út. Fogadtak. A szervízvezetõ elkérte a külcsot és telefonálva elindult a kocsival. Csúszós volt az út, úgyhogy majdnem a karosszériás mûhelyben kötöttünk ki (automata a kocsi, ha csúszika az út, akkor lassú tempónál fékezve az elsõ kerék blokkol a kúszás meg viszi elõre a kocsit). Felhívta a figyelmünket, hogy a váróban kell tartózkodnunk a javítás idelye alatt. Hát én megszegtem a szabályt. Szegény szerelõk köpni-nyelni nem tudtak a dologhoz. Semmilyen célszerzámuk nem volt, nem voltak beállítási adataik. Egy csomó csövet szétvágtak,eltörtek, majd azt mondták, hogy hagyjam itt az autót, és egy-két nap múlva jöjjek érte. (Vezértengely ki, lapka megrendelés, összeszerelés) Összeszereltettem. El akartam menni, de a forgalmi nálük volt, 8000.-(1997) kértek a javításért. Elrobbant az agyam. Megbeszélünk mindent, tudták mire vállakoznak mégse tettek érte semmit. 3500.--ban megegyeztünk, de úgy érzem, hogy az elcseszett napomat, az üzemanyag díjamat nekik kellett volna megfizetni. Rádöbbentem, hogy ha jó munkát akarsz kapni, akkor neked kell megcsinálni. Azóta nem jártam szervízbe, de nem is fogok.

Remélem az az arogáns szervízvezetõ már nem foglalkozik autókkal, hanem valahol olyan munkahelyen dolgozik, ahol nem kell emberekkel foglalkozni, mert hazudni nem szabad!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #499 Dátum: 2007.12.05 00:34:00 »
Mik a tapasztalatok, lehet vinni olajcseréhez olajat (nyilván számlával), vagy nem szeretik?
music     

gs400

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #500 Dátum: 2007.12.05 07:47:23 »
Természetesen vihetsz, és természetesen nem szeretik. Ha az autó nem garanciális, akkor akár étolajat is tölthetsz bele, az a te felelõsséged. Ha garanciális, akkor arra fognak hivatkozni, hogy ha te hozod az olajat, akkor ugrik a garancia. Ne dõlj be nekik. Ha olyan olajat viszel, aminek a specifikációja megfelel a gyári elõírásoknak és bontatlan( számla nem kell) akkor kutya kötelessége azt beletölteni. (Vitás krdésben jegyzõkönyvet vetess fel és ott tüntesd fel, hogy az olaj bontatlan volt) Egyébként ha kirészleteznék az átvizsgálás díját, akkor furcsa dolgok jönnének ki. Ajánlom, hogy készíttess listát az elvégezedõ kötelezõ dolgokról. Az egyik cimborámnak azt is felszámolták, hogy az ablakmosó folyadékszintet ellenõrizték (2000.-+áfa). Nála is el akarták utasítani a garanciát a hozott alkatrészek miatt, de ez nincs elõírva, hogy a márkakereskedõnek kell biztosítani a kellékanyagokat.

Hajrá, ne hagyd magad lehúzni. Ja és az olaj specifikációjának túlteljesítése nem számít hibának (erre is fognak hivatkozni. pl 10W40 helyett 5W50 vagy magasabb api minõsítés teljesen korrekt)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #501 Dátum: 2007.12.05 09:54:31 »
Tiszteletben tartom a véleményed, de ez a márkakereskedés és szerviz sokunk tapasztalata alapján nem a lehúzásokról híres :!:
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #502 Dátum: 2007.12.05 10:00:56 »
Idézetet írta: "music"
Mik a tapasztalatok, lehet vinni olajcseréhez olajat (nyilván számlával), vagy nem szeretik?


Én mindíg vitem a Corollához, és többnyire 0w30-ast!

-mostani kisdizelbe is 0w30-ast tettünk most a 15000 szervizen :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #503 Dátum: 2007.12.05 12:54:08 »
Én is kiállok a kereskedés mellett, az autót bátran rájuk merem bízni. Szinte családtagként kezelnek, és mindig öröm visszatérni hozzájuk (Bp-rõl járok le).
Szóval maximális elégedettség és bizalom irántuk.  :10:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #504 Dátum: 2007.12.27 19:02:36 »
Ma voltam Kecskeméten 105ezres szervizen. Megvalósult a viccbéli hármas kritérium: gyorsak voltak, precízek és olcsók. :10:
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #505 Dátum: 2008.02.15 15:52:58 »
A múlt héten voltam Kiskõrösön a 150e km-es szervizen.

Most is csak a szokásosat tudom mondani, korrektek, segítõkészek voltak, szóval.  :10:  :kacsint:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #506 Dátum: 2008.03.31 22:45:25 »
Amikor megvettem az autót felszereltettem velük a tetõcsomagtartót.
Az eredmény: 80felett fütyül, zúg bajos...visszamegyek, meghallgatják, Peti Bácsi is és kiderül, hogy nem tették bele a szélzáró elemeket :) de pótolták :)
Ma meg voltam bent kardánvizsgálaton és nem kellett fizetnem :)
Kedvesek, segítenek, rendeltem is gyorsban pár apróságot a Hiace-hoz.
üdv: Tomi

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #507 Dátum: 2008.07.25 10:12:37 »
A héten sikerült elcsípnem egy M+F reklám végét, ha jól rémlik a Hálozat-on, Trokán Péterrel.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #508 Dátum: 2008.09.21 16:27:06 »
75000 ezres szervízen voltam Kiskörösön Priussal ,a számla 22000Ft ,ennyiért senki(márkaszevíz) nem csinálta meg,felhívtam a fél országot csakis érdeklődési szinten,de ehez az árhoz képest nagyon messze jártak!
Csak pozitív tapasztalat!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #509 Dátum: 2008.09.21 19:40:10 »
No miértis járok ide évek óta? ? ? ?
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.22 10:29:52 írta Tamás69 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!