Szerző Téma: M+F Toyota - Kiskõrös (korábban Kecskemét is)  (Megtekintve 283446 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #210 Dátum: 2006.01.10 15:44:07 »
Idézetet írta: "Szeke"
Szerintem semmi akadálya egy másik dobnak. A héten megpróbálom megtudakolózni.


Köszi szépen! Csak azért kérdezem mert egy ismerősöm így veszítette el a garit egy másik márkánál. Én pedig még a vételnél érdeklődtem a márkakereskedésben, és ott azt mondták hogy nem egy jó ötlet a dob csere, szóval nem tudom? Nekem csak a hanggal van gondom, túl halk a számomra annak ellenére hogy TS! Nem tudod véletlenül, hogy a krómozott ovál kipuffvégen belül mi is pontosan a kisebb ovál lemezke, az nem valami hangtompító vagy "halkító" amit ki lehetne iktatni?  :hmm:
Toyota Yaris T SPORT
153



leszilaci

  • Vendég
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #211 Dátum: 2006.01.12 14:52:30 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "ptomi"
Lassan aktuális lesz nekem egy első olajcsere /5-6 ezernél akarok csinálni/! Egy megbízható szervízt tudna valaki ajánlani Bp. környékén?

Misi már ajánlott egyet. De a Super, Mayer se rosszak.
Egyébként miért szeretnél 5-6ezernél olajat cserélni? Igazából felesleges... :roll:


mayerhez nem nagyon vinném.....
azt hittem, hogy csak nálam volt probléma olajcsere után, de az öcsém is ugyanazta az utat járta, mint én:
1. 15.000 szervíz reálszisztém budaörs (itt shell mittomén'...régen volt :) )
2. 30.000 szervíz mayer pilisvörösvár (castrol 10w40)

és hidegen az autó picit rángat gyorsításkor....
miután 45.000km-nél lecseréltettem az olajat, már nem rángatott.....azóta pedig szigorúan 10.000km-ként olajcsere!!!!nem is rángat!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #212 Dátum: 2006.01.12 15:57:39 »
Idézetet írta: "ToTo"
Rákerestem, de sajna nem találtam semmit azzal kapcsolatban, hogy ha "tuningolja" valaki az autóját, pl. lökhárító vagy sportdob, esetleg sport kipuff rendszer, akkor ugrik-e a garancia?

Az az egyértelmű álláspont nálunk, hogy nem vész el a garancia. A beszerelést mindenesetre ajánlott márkaszervízzel végeztetni.
Egyféle sportdobot tudunk ajánlani TS-re, TTE-set, 70.921+áfa az ára. Másmilyet mi nem tudunk beszerezni.

Azt a kis ovális akármicsodát meg le kéne fényképezni, mert így látatlanban nem jött rá senki, mi lehet az  :wink:

Üdv: Szeke
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #213 Dátum: 2006.01.13 14:21:26 »
Idézetet írta: "Szeke"

Az az egyértelmű álláspont nálunk, hogy nem vész el a garancia. A beszerelést mindenesetre ajánlott márkaszervízzel végeztetni.
Egyféle sportdobot tudunk ajánlani TS-re, TTE-set, 70.921+áfa az ára. Másmilyet mi nem tudunk beszerezni.

Azt a kis ovális akármicsodát meg le kéne fényképezni, mert így látatlanban nem jött rá senki, mi lehet az  :wink:

Üdv: Szeke


Szia Szeke!

Én a TMH-t is felhívtam, ők átfaxoltak nekem egy MMC Yaris Tartozékok listát amin nem szerepel kipufogó sportdob! Van ködlámpa, könnyűfémfelni, szoknya, tetőlégterelő, két kipufogóvég és két TTE ültetőrugószett, de kipuffdob nincs! Csak nálatok lehet ilyen sportdobot szereltetni? Pontosan a TTE mint jelent? Nekem a fő szempont elsősorban a hangnövelése lenne, tudom hogy néhány esetben nyomatékot meg lóerőt is lehet növelni, végül is az sem baj de így is megy rendesen a TS! Engem ennek a TTE sportdobnak érdekelne a hangja meg egyéb információ amit tudtok róla, vagy esetleg már szereltetek ilyet Yarisra vagy másra? A dobcserével úgye nem a mostani hanggal lenne azonos? A TS-nek egy kicsit mélyebb hangja van mint a többi gyári Yarisnak, de még így is halknak tartom, szóval nekem a mostani "gyári" hangnál azért mélyebbet szeretnék!

Képzeld, felhívtam itt Pesten két Toyota márkaszervízt, mindkettő azt mondta, hogy nem vállalják a "nem Toyota" alkatrész szerelését semmi esetben sem! Még azt mondták, hogy a többi Toyota sem fogja nekem beszerelni a sportdobot mert ők sem foglalkoznak "kintről hozott áruval" és hogy nincs a TS-re semmilyen sportdob amit a Toyota kínál! :mivan: Mi a különbség ha mondjuk egy kipuff műhelyben szereltetem fel a dobot, végül is heggesztés nélkül simán csavarozható?

Előre is köszi mindent!
Üdv.
ToTo
Toyota Yaris T SPORT
153



Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #214 Dátum: 2006.01.14 14:27:32 »
Érdekes dolgokat mondál vala... :hmm:
A TTE = Toyota Team Europe. Azaz amit ajánlottam dob, az a gyári Toyota tuningcég terméke (mellesleg ők gyártják(gyártották?) a kompresszort is a TS Yarishoz. A legújabb katalóguscdn néztük meg, és ott volt.... A TMH meg a két másik szervíz nem értem hogy nem látta ezt  :hipnozis:
Külön cikkszáma van a 1.0, az 1.3 és D-4D, és a TS-re való dobnak.
Gyakorlatilag nem tudom, szereltünk-e már ilyet. De semmi akadálya sem lenne.

Azt sem értem, Pesten miért nem raknak fel dobokat.  :crazy:  
Ha más nem, hozd el hozzánk, mi felrakjuk, mert ez nem érintheti a garanciát. Elvégre semmiben sem befolyásolja a kocsi működését... Ez olyan, mintha egy másik felnit sem lenne szabad felrakni.
Azt viszont én sem javasolnám, hogy nem gyári dobot nem márkaszervízben rakass fel. Ekkor ha bármi gond van, sehogy sem tudod bebizonyítani az igazadat.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #215 Dátum: 2006.01.15 12:29:26 »
Idézetet írta: "Szeke"
Érdekes dolgokat mondál vala... :hmm:
A TTE = Toyota Team Europe. Azaz amit ajánlottam dob, az a gyári Toyota tuningcég terméke (mellesleg ők gyártják(gyártották?) a kompresszort is a TS Yarishoz. A legújabb katalóguscdn néztük meg, és ott volt.... A TMH meg a két másik szervíz nem értem hogy nem látta ezt  :hipnozis:
Külön cikkszáma van a 1.0, az 1.3 és D-4D, és a TS-re való dobnak.
Gyakorlatilag nem tudom, szereltünk-e már ilyet. De semmi akadálya sem lenne.

Azt sem értem, Pesten miért nem raknak fel dobokat.  :crazy:  
Ha más nem, hozd el hozzánk, mi felrakjuk, mert ez nem érintheti a garanciát. Elvégre semmiben sem befolyásolja a kocsi működését... Ez olyan, mintha egy másik felnit sem lenne szabad felrakni.
Azt viszont én sem javasolnám, hogy nem gyári dobot nem márkaszervízben rakass fel. Ekkor ha bármi gond van, sehogy sem tudod bebizonyítani az igazadat.


Szeke, küldtem privit!  :kacsint:
Toyota Yaris T SPORT
153



attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #216 Dátum: 2006.01.15 17:12:13 »
A garancia csak arra a részegységre ugrik, ami meg lett bolygatva, illetve minden olyan hibára, ami összefüggésbe hozható ezzel az átalakítással.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #217 Dátum: 2006.01.15 17:39:05 »
Idézetet írta: "attila23"
A garancia csak arra a részegységre ugrik, ami meg lett bolygatva, illetve minden olyan hibára, ami összefüggésbe hozható ezzel az átalakítással.


De végül is egy TTE sportdob nem okozat problémát, hiszen TTE gyártás, gondolom nem lenne vele gond?
Toyota Yaris T SPORT
153



Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #218 Dátum: 2006.01.26 07:43:18 »
Felmerült egy érdekes probléma a minap a kiskőrösi szalonban.
Felhívta valaki a karosszéria-műhely vezetőjét, hogy meg van beszélve velem egy Corolla jobb elejének és bal hátuljának javítása és a munkadíj kedvezményről érdeklődött. Ezúton kérném az illetőt, hogy lépjen velem (újra) kapcsolatba, mert nem emlékszem rá, hogy ilyet megbeszéltem volna valakivel! Elnézését kérem a kellemetlenségéért.

Szeretném itt is elmondani, hogy a munkadíj kedvezmény csak szervízre vonatkozik, egyéb javításokra nem!
Köszönöm mindenkinek a megértését és elnézést, ha félreérthető volt a dolog.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #219 Dátum: 2006.01.26 14:03:43 »
RAV4 tesztautó érkezett!
A mai naptól tesztelhető az új RAV4.  Az új Yaris, az Aygo és az új Hilux mellett a megújult RAV4 is várja az érdeklődőket  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #220 Dátum: 2006.01.26 16:37:48 »
Idézetet írta: "Szeke"
Felmerült egy érdekes probléma a minap a kiskőrösi szalonban.
Felhívta valaki a karosszéria-műhely vezetőjét, hogy meg van beszélve velem egy Corolla jobb elejének és bal hátuljának javítása és a munkadíj kedvezményről érdeklődött. Ezúton kérném az illetőt, hogy lépjen velem (újra) kapcsolatba, mert nem emlékszem rá, hogy ilyet megbeszéltem volna valakivel! Elnézését kérem a kellemetlenségéért.

Szeretném itt is elmondani, hogy a munkadíj kedvezmény csak szervízre vonatkozik, egyéb javításokra nem!
Köszönöm mindenkinek a megértését és elnézést, ha félreérthető volt a dolog.


Hát sajnos tudod milyenek az emberek, visszaélnek a lehetőséggel.   :szomoru: Végül is, ha te nem emlékszel rá, akkor több mint valószínű, hogy tényleg nem történt meg az eset. Valaki csak bepróbálkozott, hátha sikerül neki, sajnos!  :elkeseredett:
Toyota Yaris T SPORT
153



Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #221 Dátum: 2006.01.26 17:12:42 »
Idézetet írta: "ToTo"
Hát sajnos tudod milyenek az emberek, visszaélnek a lehetőséggel.   :szomoru: Végül is, ha te nem emlékszel rá, akkor több mint valószínű, hogy tényleg nem történt meg az eset. Valaki csak bepróbálkozott, hátha sikerül neki, sajnos!  :elkeseredett:

Cégen belüli kommunikációs problémák is előfordulhatnak. Most talán tisztázódott a dolog, de úgy gondoltam, jobb lesz ha teljesen egyértelműen pontosítom a kedvezményt. Így a jövőbeli félreértések elkerülhetőek lesznek  :wink:

Akinek pedig nincs kártyája, az velem konzultálhat, mielőtt kedvezményt szeretne igénybe venni  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

dominique

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #222 Dátum: 2006.01.26 19:22:27 »
No akkor én is szeretnék pontosítani  :nana:  

Teljesen véletlenül olvastam Szeke "nyilatkozatát". Bizonyos pontokban magamra ismertem, klubtag vagyok tavaly november óta, nincs még meg a kártyám, és múlt héten periodikus szervizre mentem a Kecskeméti szalonba. Előzetesen érdeklődtem Szekénél, hogy kártya híján van e lehetőség érvényesíteni a kedvezmény, és nagyon készségesen elintézte nekem  :D . Nem a kedvezmény miatt mentem Kecskemétre, különben is oda vittem volna (korábban, klubtagságom előtt is oda vittem a kocsimat), a kedvezmény az én esetemben kemény 500 forint értéket képviselt, ugye nem kell magyaráznom... :nyelv:

Volt egy koccanásom egy pár hónappal ezelőtt, melyet itt a fórumon is elmeséltem.
Ha már ott voltam, kértem egy árajánlatot a javítási költségekről.
Több fórumtárs azt tanácsolta, nem érdemes márkaszervizbe javíttatni ilyet, mert hasonló minőséget „magán” lakatosok és fényezők is adnak, valszeg olcsóbban. Ezt akartam ellenőrizni.
Telefonon beszéltem a Kiskőrösi karosszéria szerviz vezetőjével, megmondta, hogy mennyibe kerülne a javítás. Nem esett szó se kedvezményről, se arról, hogy klubtag vagyok, se Szekéről  :nene: .
Amennyiben ő ezt állítja, akkor vagy rosszul emlékszik, vagy valótlant mond, ez utóbbit nehezen tudnám megérteni, semmi értelme nem lett volna.
Mellesleg az M+F árajánlata, mely csak tájékoztató jellegű volt, mivel csak fényképeken látták a javítandó kárt, összehasonlíthatatlanul több volt, mint egy korábbi, megerősített árajánlatom.  [smilie=sm07.gif]

Részemről lezártnak tekintettem a kérdést, míg el nem olvastam ToTo hozzászólását.

Nem feltételezek róla semmi rosszindulatot, lehet én is így reagáltam volna Szeke felhívására. No de engedtessék meg, hogy egy apró bibire felhívjam T. Fórumtársak, de inkább a Szerkesztők figyelmét.  :turelmetlen:

Bemásolom a hivatalos klubtagsági kedvezményeket meghatározó és ide vonatkozó passzusát:

M+F Toyota (Kiskõrõs, Kecskemét):
10% kedvezmény a munkadíjból

No, szóval itt nincs utalás arra, hogy pontosan milyen munkára is vonatkozik, így szerény véleményem szerint MEGALAPOZOTTAN ésTÖKÉLETESEN jogosan GONDOLHATTAM volna azt, hogy ez lakatosmunkára, fényezésre is vonatkozik. De nem tettem…

Mivel az ár - engedmény ide vagy oda – nem volt vonzó számomra, így a kedvezményes lehetőségről nem is törtem a fejemet. Különben is, mint azt Szekétől olvasom, az engedmény nem vonatkozik ilyen munkára, és tekintettel arra, hogy nincs alapom minősíteni a cég üzletpolitikáját, elfogadom a feltételeiket, melyeket gondolom nem Szeke fogalmazott meg, ő csak - nagyon készségesen - továbbítja részünkre, a fórumra.

Nem éltem vissza senki bizalmával, nem csaptam be senkit, még látszatát se keltettem :robbanfej: . Szeke ismeri nevemet, elérhetőségemet, autóm rendszámát is…
 
Ezt CSAK azért írom, mert érdemes lenne javítani fent említett kedvezmény meghatározást, illetve ha valakinek árnyaltabb vagy ellentétes véleménye lenne a dologról, szívesen olvasnám. :figyellek:

Tisztelettel,

Dominique  

Ja, bocsi ha picit hosszúra sikeredett.
 :fecseg:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #223 Dátum: 2006.01.27 06:54:41 »
Idézetet írta: "dominique"
M+F Toyota (Kiskõrõs, Kecskemét):
10% kedvezmény a munkadíjból

No, szóval itt nincs utalás arra, hogy pontosan milyen munkára is vonatkozik, így szerény véleményem szerint MEGALAPOZOTTAN ésTÖKÉLETESEN jogosan GONDOLHATTAM volna azt, hogy ez lakatosmunkára, fényezésre is vonatkozik. De nem tettem…

Pontosan ezért szóltam már a Főnöxnek, hogy pontosítsa  :wink:
De semmi probléma nincsen, kommunikációs gondok mindenhol akadnak. Senkit sem gyanúsítottunk semmivel, de a történet tanulságos volt és pontosítás miatt mindenképp hasznos.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #224 Dátum: 2006.01.27 09:04:49 »
Idézetet írta: "dominique"


Részemről lezártnak tekintettem a kérdést, míg el nem olvastam ToTo hozzászólását.

Nem feltételezek róla semmi rosszindulatot, lehet én is így reagáltam volna Szeke felhívására. No de engedtessék meg, hogy egy apró bibire felhívjam T. Fórumtársak, de inkább a Szerkesztők figyelmét.  :turelmetlen:

Nem éltem vissza senki bizalmával, nem csaptam be senkit, még látszatát se keltettem :robbanfej: . Szeke ismeri nevemet, elérhetőségemet, autóm rendszámát is…

Tisztelettel,

Dominique  


Szia Dominique!

Lehet, hogy én olvastam félre, de elnézést kérek! Én úgy értelmeztem, hogy "felhívta valaki", nem volt konkrétan odaírva, hogy egy itteni fórumozó. Én ezt úgy vettem, mintha egy vadidegen felhívta vonta a műhelyt mert lehet, hogy itt az oldalon beleolvasott a dolgokba és úgy bepróbálkozott (azért ha végig olvasod ezt a topicot, egyértelmű szerintem, hogy Szeke társnak köze lehet a Kiskőrösi szalonhoz)... Érted? Beleolvasott a topicba és bepróbálkozott a Szeke nevével, hátha bejön, én így értelmeztem az egészet!

Elnézést, nem akartalak megbántani!  :pofa:

Üdv!
ToTo
Toyota Yaris T SPORT
153