Szerző Téma: M+F Toyota - Kiskõrös (korábban Kecskemét is)  (Megtekintve 283054 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #150 Dátum: 2005.10.18 18:49:38 »
Idézetet írta: "PLacc"
Elismerésem a kecskeméti bandának, külön köszönet Mészáros úrnak a munkafelvételről, hogy telefonon is teljeskörű segítséget nyújtott!

Örülünk, hogy elégedett voltál!  :wink:

Amúgy Mészáros úr nyerte idén a Toyota Munkafelvevők Országos Versenyét - mindent megtesz az ügyfelekért, hogy elégedettek legyenek.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #151 Dátum: 2005.10.18 23:12:13 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "PLacc"
Elismerésem a kecskeméti bandának, külön köszönet Mészáros úrnak a munkafelvételről, hogy telefonon is teljeskörű segítséget nyújtott!

Örülünk, hogy elégedett voltál!  :wink:

Amúgy Mészáros úr nyerte idén a Toyota Munkafelvevők Országos Versenyét - mindent megtesz az ügyfelekért, hogy elégedettek legyenek.

Nem hiszed el, de azt magyarázta el telefonon, hogy miként kell szétszedni az E12 HB hátulját, ezért ő is szétszedett egyet majd visszahívott, hogy elmondja, mások elhajtottak volna, hogy "nálunk nincs lakatosműhely..."!
THX [smilie=sm38.gif]
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #152 Dátum: 2005.10.19 00:05:00 »
Szeke, megint csillagos 5-ös Kiskőrösnek.  :)
Átvettük az új autót, jóval a nyitvatartási idő után érkeztünk, és több mint 1 órát voltunk így is, de nem látszott senkin, hogy már mennének haza. Itt tényleg az ügyfél az első.  :)
Mindent elmagyarázott az értékesítőnk, szóval le a kalappal.  :)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

leszilaci

  • Vendég
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #153 Dátum: 2005.10.24 02:25:30 »
Köszönetnyilvánításomat szeretném kifejezni az M+F kiskőrösi csapata felé, hogy segítettek hozzájutni egy Yaris Verso-hoz.

Külön köszönet Szeke klubtárs segédkezésének, így nagyon kellemes árral tudtuk megvenni az autót! Messze a legkedvezőbb árajánlatot adta! 8)
 
Brada István értékesítőnek ezúton is köszönöm, hogy mindenféle variációra, kérdésemre türelmesen válaszolt. 8)


És akkor most jöjjön egy pár feketepont... :evil:
Előre szeretném közölni, hogy nem megbántani szeretnék senkit (a kritikából én tanulni szoktam, és megpróbálni változtatni a mások által negatívan ítélt dolgokból)

Az ügyintézés első lépései simán zajlottak:
- lebeszéltük, megrendeltük a plusz kiegészítőket
- hitelre szerettük volna venni az autót
- biztosítást magunknak intézni egy brókercégen keresztül
- édesanyámat szerettük volna üzembentartóként feltüntetni
mindenre igenlő választ kaptunk, ami ugye teljes mértékben rugalmasságot tükröz

DE

Mikor megnéztük, szemügyrevettük az új családtagot egy héttel az átvétel előtt, akkor nekem feltünt, hogy itt a vonóhorog nehezen fog elférni úgy, hogy a csomagtérajtót ki lehessen nyitni. Az értékesítő srácnak fel is hívtam a figyelmét, hogy ez így már szemre is (szerintem) nehéz dió lesz, de mondta, hogy ezt Ők megoldják, és ezért berendelte az olcsóbb fix vonóhorgot.
Az üzembentartói bejegyzéshez szükséges személyi adatokat lefaxoltuk, de a papírok máshoz kerültek, mert az értékesítőnk aznap szabin volt (velünk ezt előre közölte, hogy lehetséges, hogy máshoz fog kerülni, de ez az ügyintézés menetét nem fogja lassítani).
Egy kedves fiatal női hang Pinke Petronella személyében, telefonon érdeklődött, hogy édesanyukám személyi adatait ugye a hitelelbírálathoz küldtük, hogy ő legyen a kezes? hmmm... eddig nem volt szó semmiféle kezesről, hogy szükség lenne rá, hanem azért küldtük, mert azt szeretnénk, hogy  üzembentartóként szerepeljen. Naaaaa itt kezdtek a szálak összezavarodni, mert megkérdezte Petronella, hogy miért is szeretnénk külön üzembentartót. Mondtam, hogy csak azért, mert így a biztosítás közel harmadába fog kerülni. Erre rögtön jött, hogy van egy 2005-ös rendelet, miszerint nem az üzembentartónak, hanem a tulajdonosnak (ez lennék én) a nevén kell lennie a biztosításnak, és ezért felesleges lesz ezt a bejegyzést megejteni a forgalmi engedélybe. És azonnal kapcsolja a biztosítós kolleganőt, és majd ő bővebb felvilágosítással tud szolgálni.
Itt volt az a pont, hogy kezdtem úgy érezni, hogy itt bizony nagyon le akarnak húzni, és bevinni a málnásba...Közöltem Petronellával, hogy köszönöm szépen a felvilágosítást, én nem tudok semmiféle 2005-ös változásról, de a a biztosítást az öcsém segítségével magunk szeretnénk elintézni, és elkértem az ő, illetve a biztosításokkal foglalkozó kolleganője telefonszámát, hogy ezt megbeszélem az öcsémmel, meg a biztosítós brókercéggel, és visszacsörgünk.
2 dolog nem tetszett:
- mindenféleképpen biztosítóst akart a nyakamba sózni, ami számomra egyértelműen azt mutatta, hogy nagyon szeretnék, hogy ott kössem a biztosítást (holott ugye megkérdeztem, hogy lehet-e hozni külső biztosítást)
- ha én ragaszkodom(és legalább 3szor elmondom), hogy üzembentartói bejegyzést szeretnék, akkor minek akadékoskodik? nem az ügyfél kéréseinek kellene maradéktalanul eleget tenni, ha ez lehetséges? miért kell megkérdőjelezni, és rámenőssen megpróbálni rábeszélni másra? mert itt is úgy tűnt számomra, hogy arra megy ki a dolog, hogy ott kössek biztosítást, és minél magasabb összegben...
tudom, mindenkinek meg kell élni valamiből, és a biztosítós-jutalék biztosan csábító, de azért mert szőke vagyok és fiatal, ne nézzenek már teljesen hülyének. És mikor finoman közöltem vele, hogy eddigi 2 autónknál így működik, és a biztosítós brókercég nem valószínű, hogy át akarna játszani annak a függvényében, hogy az öcsém könyvel nekik, akkor lett egy kis kínos csend, de megígértem, hogy visszahívjuk.
Visszahíváskor öcsém is nyomatékosan megkérte, hogy intézzék a forgalmiban az üzembentartói bejegyzést, és ne foglalkozzanak a biztosítással, meg holmi 2005-ös rendelettel (öcsémet ismerve, lehet, hogy "kissé" ingerültebben fogalmazott, ha így történt, akkor én kérek elnézést)
húúúúúúúúú, mondom ez kemény csata volt, de most jön még csak a hitelügyintézés! :roll:

Ismét Petronella hív: szeretne a hitelbírálathoz adatokat. A kért adatokat megadtam: munkahely, foglalkozás, iskolai végzettség, BRUTTÓ havi jövedelem(azért írtam nagy betűvel, mert ezzel is volt probléma). Nemsokra rá megint csörög a telefon, hogy mivel szerinte nem töltöttem még be a 25. életévemet, ezért kezes szükséges...pár másodperces csend következett az én részemről, mert tudtommal 2005 januárjában voltam 25 éves...hmmm de legyen igaza, nem akadékoskodok (még a végén meggyőzött volna, hogy nyeretlen 2 éves vagyok, és nem tudom, hogy hány éves is vagyok igazából) mivel édesanyám adatai már úgyis ott vannak az adószámán kívül, ezért azt még lefaxoltuk. De még ez is kevés volt, ugyanis kellett a személyigazolványon kívül még egy fényképes igazolvány. Nosza, faxoljuk el édesanyám jogosítványát. Ez is megtörtént, de jön a telefon, hogy nem jó, mert a jogosítvány lejárt....ejjjjjhaaaaa....de mondhattam volna csúnyábban is.
Ekkor közöltem a hölggyel, hogy akkor tudod mit? nem kell hitel, kifizetjük az egészet egybe!(Petronella egyébként az első pillanatban letegezett, amíg az értékesítő srác legalább megkérdezte, hogy nem probléma, ha tegeződünk, amit egyébként szívesen vettem...ez apróság, csak rögtön lekezelve érztem magam, mert milyen dolog az, hogy még soha nem találkoztál valakivel, de már rögtön tegezed telefonban...)
Ez a gordiuszi csomó kettévágása nem ízlett a hölgynek, és rögtön engedményesebb lett; már nem is ragaszkodott az érvényes jogosítványhoz (egyébként édesanyámnak annyira megtetszett az autó, hogy már tűkön ül, hogy mikor hosszabbíthatja meg a jogsiját, és vezetheti a kocsit, pedig legalább 6 éve nem ült volánhoz!!!!)
Persze, megintcsak nem kevés jutaléktól bukhat el, és még ráadásul az ő kukacoskodása miatt... :x
óóóóóóóó, gondoltam, hogy itt már több csavar nem lehet, szinte minden alternatívát végigjátszottunk, de NEM. Az élet mindig tud újat mutatni! :P
2 nappal az átvétel előtt felhív az értékesítő, hogy van egy kis bibi...naaa, kivele! a fix vonóhorgot nem lehet felszerelni, csak a levehetőt, ami ugye plusz 30.000ft. Hááát, hááát...a vonóhorog viszont mindenképpen kell, mert különben hogyan húzzuk az utánfutót? A megoldás teljesen korrekt volt: megfeleztük a különbözetet, és a kocsi átvételekor kifizetjük. 8)  Megegyeztünk, de mégegyszer nyomatékosan megkértem, hogy az üzembentartói bejegyzést ne hagyják ki. Biztosított, hogy meglesz!

Remek! :wink:
És most elérkeztünk a kocsi átvételéhez....(bizony ám már előre lehet mosolyogni, mert még nem ért véget a tortúra) :evil:
Személyesen is találkoztam Petronellával, aki egy dekoratív, csinos hölgy. És jött a soksok aláírnivaló. Első körben nekem kellett mindent leszignóznom az átolvasás után. Itt észrevettem, hogy a hitelszerződésben a havi keresetem bruttója van feltüntetve, holott a nettót kellett volna beírni... Mikor ezt szóvátettem, akkor mondta, hogy ez már így marad! Kicsit még vitatkoztunk, hogy ki mit kérdezett telefonon, de okos enged elvén hagytam magam, végülis nekem mindegy, ha nem lesz baj... Ezután átadta a hitelszerződést, egy olyan szöveg kíséretében, hogy legyen mit olvasnom lefekvés előtt :shock: .....hmmmm, az a baj, hogy jó nevelésben részesültem, és ott ült mellettem anyukám, és próbáltam nevetést szimulálni, de legszívesebben beszóltam volna neki egy sexuálisan kompromitálót, hogy kicsit zavarba jöjjön...bánom, hogy nem tettem meg.  :roll:
Második körben édesanyámnak is alá kellett írni személyesen is olyan papírt, amit igazából egyszer már aláírt, és visszafaxoltuk, de most mégegyszer szükség volt szignózni...ez legyen a legnagyobb probléma, gondolta anyukám, és aláírta...Erre a hölgy nézegeti az aláírást, nézegeti, és szól, hogy ez a kettő nem ugyanolyan :shock: ..........páááááááááááááhhhhhhh....Rendben van, mondta édesanyám,  és mégegyszer aláírta a lefaxolt stílusú aláírásával(nem tudom, hogy ki hogyan van vele, de van amikor olvashatóan írsz alá, és van úgy, hogy "olvashatatlanul" azonban nem kell óriási tudás, hogy elhidd, hogy a két aláírás valódi-e, ha például az "L" betű ugyanúgy néz ki...namost ez a képesség IS hiányzott ebből a hölgyből)
Látszólag mindennel elkészültünk, mikoris Petronella kérte a biztosítási papírokat....és IGEN, persze, hogy hiányolt valamit!!!!!!!!!!  :roll:
Türelmes ember vagyok, nagyon türelmes....de itt már tarkóratett kézzel fejemet hátrabillentve, szememet becsukva elszámoltam 10ig.
Öcsém telefonál brókerének, sajnos nem értük el azonnal, pedig biztosan leordította volna a fejét a lányzónak. Mindegy, 2 héten belül le kell faxolni, és rendben van a dolog.

Ezután történt a gépjármű átvétele, és bemutatása, elmagyarázása...rendben elmutogatott minden Brada István, csak a vonóhoroggal gyűlt meg a baja(mert ugye mi mással lenne a baj :twisted: ). Kuncogtam egyet magamban ő szenvedett egy 5 percet, mire megkegyelmeztem, elővettem a használati utasítást :idea: , és együtt rájöttünk a működésére(védelmére szóljon, hogy előre bevallotta, hogy most lát-szerel fel ilyet először)... :P

Azaz érdekes, hogy a családban lévő másik 2 yaris-t, -amit ugyan nem itt vettük- minden probléma nélkül lezongoráztuk, mind hitel, mind biztosítással kapcsolatban...szóval már kezdtem azt hinni, hogy nem érhet meglepetés, de tévedtem...itt nem a vevőn múlik (jelen esetünkben mi) az ügymenet gördülékenysége, hanem az ügyintézőn, amiben az M+F -nél csalódnom kellett Pinke Petronella személyében.
Édesanyám szavait idézve: "szerencsétlen fiú, aki ezt a lányt elveszi...ez már ilyen fiatalon egy hárpia"

És mikor Kiskőrösről elindultunk, és félúton voltunk az autópálya felé, akkor vettem észre, hogy a vezetőoldali első ablak mellett az A oszlopnál nem jó az ablakgumi szigetelése, és befütyül a szél, és esőben vízcseppek jelennek meg az utastérben is :shock: ... tudom, erről nem a kereskedő tehet, és gariba megjavítják, de ez akkor, ott ,olyan lelkiállapotban már csak hab volt a tortán....

Mindezek ellenére, még egyszer köszönöm, és sok sikert kívánok :!:
 :wink:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #154 Dátum: 2005.10.24 12:40:31 »
Szia Szeke!

Küldtem Neked privit, nem tudom, hogy elkallódott-e, vagy még mindíg el vagy havazva????
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #155 Dátum: 2005.10.24 19:52:15 »
Idézetet írta: "leszilaci"
És akkor most jöjjön egy pár feketepont... :evil:
Előre szeretném közölni, hogy nem megbántani szeretnék senkit (a kritikából én tanulni szoktam, és megpróbálni változtatni a mások által negatívan ítélt dolgokból)

Köszönöm a részletes kritikát, észrevételt, amit nem vettünk egyáltalán rossz néven. Hasonlóan vélekedünk mi is, mint Te is, tanultunk belőle. Petrával a dolgot pedig személyesen beszélem meg.

A biztosítást véletlenül se érezd úgy, hogy Rád szeretnénk "tukmálni". És ami a legfontosabb, semmivel sem drágább, ha az ügyfél nálunk köti, mint bárhol máshol. Az oka annak, hogy szeretjük, ha nálunk kötik, a jutalékon felül az, hogy sok ügyfél sajnos elfelejti megkötni, rákérdezni, stb. Volt már abból bonyodalom, hogy a kocsi átvételekor derült ki, hogy nincs biztosítás.
A rendeletről: én is úgy tudom, hogy idéntől már csak a tulajdonossal lehet TARIFÁLNI. Régen lehetett az üzembentartóval is. Ez az én jelenlegi tudásom, mondjuk ettől függetlenül naprakésznek kellene lennie mindenkinek, aki ezzel foglalkozik.

Még egyszer elnézésedet kérjük a kellemetlenségekért. Kárpótlásképpen pedig még megbeszélem az ősökkel, hogy mit tudnánk felajánlani  :wink:
Reméljük, ettől függetlenül még viszontlátunk a kereskedéseink valamelyikében. :!:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #156 Dátum: 2005.10.24 19:54:22 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Küldtem Neked privit, nem tudom, hogy elkallódott-e, vagy még mindíg el vagy havazva????

Ezer bocsánat, mea culpa, 20 üzenetem jött azóta a két hét óta és lekerült a lista aljára és így elnéztem  :x   :oops:
Legkésőbb péntekre természetesen megküldöm a választ.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

leszilaci

  • Vendég
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #157 Dátum: 2005.10.24 22:18:08 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "leszilaci"
És akkor most jöjjön egy pár feketepont... :evil:
Előre szeretném közölni, hogy nem megbántani szeretnék senkit (a kritikából én tanulni szoktam, és megpróbálni változtatni a mások által negatívan ítélt dolgokból)

Köszönöm a részletes kritikát, észrevételt, amit nem vettünk egyáltalán rossz néven. Hasonlóan vélekedünk mi is, mint Te is, tanultunk belőle. Petrával a dolgot pedig személyesen beszélem meg.

A biztosítást véletlenül se érezd úgy, hogy Rád szeretnénk "tukmálni". És ami a legfontosabb, semmivel sem drágább, ha az ügyfél nálunk köti, mint bárhol máshol. Az oka annak, hogy szeretjük, ha nálunk kötik, a jutalékon felül az, hogy sok ügyfél sajnos elfelejti megkötni, rákérdezni, stb. Volt már abból bonyodalom, hogy a kocsi átvételekor derült ki, hogy nincs biztosítás.
A rendeletről: én is úgy tudom, hogy idéntől már csak a tulajdonossal lehet TARIFÁLNI. Régen lehetett az üzembentartóval is. Ez az én jelenlegi tudásom, mondjuk ettől függetlenül naprakésznek kellene lennie mindenkinek, aki ezzel foglalkozik.

Még egyszer elnézésedet kérjük a kellemetlenségekért. Kárpótlásképpen pedig még megbeszélem az ősökkel, hogy mit tudnánk felajánlani  :wink:
Reméljük, ettől függetlenül még viszontlátunk a kereskedéseink valamelyikében. :!:


Örülök, hogy nincs harag, nekem tényleg nincs semmiféle keserű szájízem, és nem azért írtam le, mert bármiféle kárpótlást szeretnék :!:  :wink:
Amekkora árengedményt sikerült kikalkulálnotok, egy szavam sem lehet, és tényleg csak ajánalni tudom bárkinek, hogy autóvásárláskor, vagy bármiféle kiegészítő beszerzésére, szervízelésre Tőletek is kérjen ajánlatot :!:

Ha jók az általam ismert információk, akkor új gépjármű üzembehelyezésekor a "friss" forgalmi engedélyben, ha fel van tüntetve az üzembentartó, akkor lehet az üzembentartóval "tarifálni", ellenben, ha utólagosan van feltüntetve, akkor csak a tulajdonossal.
Lehet, hogy hülyeséget beszélek, nem tudom pontosan :oops: ...a biztosítós bróker azonban valahogyan kihozta. Az, hogy hogyan, és miképpen sikerült neki, az már (legyünk őszinték) nem érdekel.

 :idea:
5 ajtós D4D Yaris MAX-ra tudnál priviben ajánlatot adni? (ha csak péntekre tudsz infót, nem gond. Türelmetlenül várom :twisted: )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #158 Dátum: 2005.10.24 22:23:01 »
A biztosítós dolognak és a Yarisnak is utánanézek péntekre  :wink:
Azért Te is érzed, hogy ez az ügymenet nem volt szokásos, normális.
Úgyhogy mindenféleképpen megnézem, mit tudunk majd küldeni kárpótlásul.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

leszilaci

  • Vendég
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #159 Dátum: 2005.10.24 22:48:51 »
Idézetet írta: "Szeke"
Úgyhogy mindenféleképpen megnézem, mit tudunk majd küldeni kárpótlásul.

najó...meggyőztél :lol:
nagyon megtetszett a M+F-es kulcstartótok, szívesen ledobnám a mostani yarisom kulcscsomójáról a reálszisztémásat, helyette pedig vagányan pörgethetném (és reklámoznám :wink: ) az M+F-eset 8)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #160 Dátum: 2005.10.25 09:32:51 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Trotter66"
Küldtem Neked privit, nem tudom, hogy elkallódott-e, vagy még mindíg el vagy havazva????

Ezer bocsánat, mea culpa, 20 üzenetem jött azóta a két hét óta és lekerült a lista aljára és így elnéztem  :x   :oops:
Legkésőbb péntekre természetesen megküldöm a választ.


Keine Problem, mein Herr. Előfordul mindenkivel. Nekem nem sürgős, ha az lenne, akkor sűrűbben zaklattalak volna. :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

dominique

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #161 Dátum: 2005.11.03 15:29:49 »
Üdv,

Full új vagyok a fórumon, továbbá elég tapasztalatlan a kocsik világában.
Ezt az kérdést már megírtam a Corolla topicba, de lehet inkább itt jobb helyen van.

Az év elején vettem életem első autóját, egy 4,5 éves 1.4-es benzines Corollát, kitűnő állapotban volt, 95 ezer km a számlálón. 105 ezernél elvittem a Kecskeméti M+F-be, nagyon készségesek voltak, bár viszonyítási alapom nincs sok. A számla nem volt rázós, kb annyi, mint amit itt a topicban is olvastam. Most viszont 120 ezernél van az óra, és a szervizkönyv (mely eddig tökéletesen vezetve volt) periodikus karbantartást ír elő, a 105-nél csak sokkal lazább, köztes ellenőrzés volt.

Kérdésem az, hogy ilyen esetben mindenképp átnézik a füzetben jelölt pontokat? ezen felül van-e még olyan, amit érdemes lenne megnézetni? Kb milyen átvizsgálási/szerelési összegre számíthatok, feltételezve, hogy nincs különösebb baja a gépkocsinak.
Azt olvastam, hogy a Kiskőrösi M+F jobban fel van (volt?) szerelve, mint a Kecskeméti (ott voltam a 105-nél). Érdemes inkább Kiskőrösre vinni?
Úgy tájékoztattak, hogy a korábbi szervizelésekről, karbantartásról nem kaphatok infót az M+F-nél. (a szervizkönyvben az Érdi, a Budakeszi Mayer és az M3-as pecsétjei vannak a különböző karbantartásoknál...mindegyikhez el kéne mennem, hogy pontos előzményekhez jussak?

Megjegyzem a vásárláskor nem volt vele semmi gond, 105-nél nem volt vele semmi gond, most se tapasztalok semmi bibit :D
Az autót 80%-ban autópályán használom, és igen kíméletesen vezetem, városban és autópályán egyaránt.

Köszi,

Dominique

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #162 Dátum: 2005.11.03 16:43:56 »
Grat a kocsihoz, tényleg jó választás volt. Remélem még 3szor ennyi km után se lesz semmi gond, hisz ez Toyota  :D
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #163 Dátum: 2005.11.04 14:41:45 »
Idézetet írta: "dominique"
Üdv,

Üdv a fórumon! :)

Idézetet írta: "dominique"
Kérdésem az, hogy ilyen esetben mindenképp átnézik a füzetben jelölt pontokat?

Természetesen. Ez előírás.

Idézetet írta: "dominique"
ezen felül van-e még olyan, amit érdemes lenne megnézetni?

Különösebben nincs más. Elég fiatal még a kocsid, nem lehetnek vele gondok.

Idézetet írta: "dominique"
Kb milyen átvizsgálási/szerelési összegre számíthatok, feltételezve, hogy nincs különösebb baja a gépkocsinak.

A légszűrőt és pollenszűrőt megnézzük, kell-e cserélni. Van, akinél kell, van, akinél elég ritkábban is. Amúgy olyan 20-25 körülre számolhatsz szerintem. De ez nem szentírás! Minden autó egyedi, mindig változhat az összeg.

Idézetet írta: "dominique"
Azt olvastam, hogy a Kiskőrösi M+F jobban fel van (volt?) szerelve, mint a Kecskeméti (ott voltam a 105-nél). Érdemes inkább Kiskőrösre vinni?

Annyiban felszereltebb, hogy van karosszéria-műhely illetve műszaki vizsgabázis. Amúgy a szalon és a szervíz ugyanolyan jó mindkettőnél.

Idézetet írta: "dominique"
Úgy tájékoztattak, hogy a korábbi szervizelésekről, karbantartásról nem kaphatok infót az M+F-nél. (a szervizkönyvben az Érdi, a Budakeszi Mayer és az M3-as pecsétjei vannak a különböző karbantartásoknál...mindegyikhez el kéne mennem, hogy pontos előzményekhez jussak?

Ez így van, vissza kellene menni.

Idézetet írta: "dominique"
Köszi,

Dominique

Nincs mit, és szívesen várunk a következő szervízre is  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
M+F Toyota - Kiskõrös/Kecskemét
« Válasz #164 Dátum: 2005.11.07 09:00:38 »
Kuplungcsere, fékbetétek cseréje, kiégett izzók, olaj + egyebek. Szóval jó kis szervíz, igen korrekten lebonyolítva. Én továbbra is csak ajánlani tudom a Kiskőrösi szervízt.