Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 581127 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris II - 2005
« Válasz #150 Dátum: 2006.01.28 18:29:43 »
Idézetet írta: "KLaco"
Mielőtt itt nagyon offolásba megy át a dolog, azért az megjegyezném, hogy könnyebben fogsz ki jó Toyotát, mint jó Fiatot, szal leszilacinak ha ennyi gondja van a Yarissal, akkor a Putótól már idegrohamot kapott volna. Szal biztos, hogy szép kocsi, meg minden, ültem benne, a váltója magától betalál a fokozatokba, nagy, dizájnos, de én sose cserélném el a Yarisra, nem tudnának annyit fizetni. A Honda Jazz még lehet alternatíva, de más nem nálam.


A Honda Jazz-t néztük az új Civic után, a Yaris csak harmadik volt...  :szomoru: De hát ki nyert? Igen, a mi kis TS-ünk!!!  :pofa:  :szivecske:  :toy:  :nagymosoly:

Az új Civic szerintem túl drága, majdnem egy millával volt drágább a TS-nél, ja meg törökben és angliában gyárják, a TS meg eredeti japó!  :pofa: A Honda Jazz szerintem túl lányos, ahogy a Soma is hírdette meg minden, nekem nem annyira jön be, így ez is ki lett lőve! Nálunk csakis japán jöhetett számításba, semmi más! A Nissan Almérán is gondolkodtam, akkor is volt az a 3 millás akciójuk mint most is, de valahogy nem tetszik és az egész olyan semmilyen...
Toyota Yaris T SPORT
153



KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #151 Dátum: 2006.01.28 18:37:41 »
Namost itt keverednek a dolgok, szal tegyünk rendet a fejünkben. Legyünk őszinték, tegyük a szívünkre a kezünket. Ha szép autót akarunk venni, akkor olasz kocsit veszünk, ha kényelmeset, akkor franciát, ha hagyományörzőek vagyunk, akkor németet, ha megbízhatót, akkor japánt. Ezek az általánosságok. Ezeken belül eltérések lehetnek.
ToTo más kategóriát ne keverj bele, mert a Civic a maga kategóriájában jelenleg a legjobb sztem. Az Alméra az túl átlagos, de neked tényleg a TS való, ezt sose vonja senki kétségbe :) Én meg nem veszek Jazz-t, mert drága, szal maradjunk ennyibe.
Laco 73 :D

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Yaris II - 2005
« Válasz #152 Dátum: 2006.01.28 18:49:38 »
Idézetet írta: "KLaco"
Mielőtt itt nagyon offolásba megy át a dolog, azért az megjegyezném, hogy könnyebben fogsz ki jó Toyotát, mint jó Fiatot, szal leszilacinak ha ennyi gondja van a Yarissal, akkor a Putótól már idegrohamot kapott volna. Szal biztos, hogy szép kocsi, meg minden, ültem benne, a váltója magától betalál a fokozatokba, nagy, dizájnos, de én sose cserélném el a Yarisra, nem tudnának annyit fizetni. A Honda Jazz még lehet alternatíva, de más nem nálam.

A Fiatról nem a megbízatóság jut eszébe senkinek,hanem a szépség mindíg is szép autókat készítettek,DE amikor kérdezték milyen autót vettél csak ennyit mondtam  :toy:  nem kellett többet magyarázkódni, tudja mindenki mi a pálya. A Fiatról mégy annyit olyan rossz nem lehet ha még veszik...

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris II - 2005
« Válasz #153 Dátum: 2006.01.28 19:12:58 »
Idézetet írta: "KLaco"
Namost itt keverednek a dolgok, szal tegyünk rendet a fejünkben. Legyünk őszinték, tegyük a szívünkre a kezünket. Ha szép autót akarunk venni, akkor olasz kocsit veszünk, ha kényelmeset, akkor franciát, ha hagyományörzőek vagyunk, akkor németet, ha megbízhatót, akkor japánt. Ezek az általánosságok. Ezeken belül eltérések lehetnek.
ToTo más kategóriát ne keverj bele, mert a Civic a maga kategóriájában jelenleg a legjobb sztem. Az Alméra az túl átlagos, de neked tényleg a TS való, ezt sose vonja senki kétségbe :) Én meg nem veszek Jazz-t, mert drága, szal maradjunk ennyibe.


Lehet, hogy a Civic a kategórijában a "legjobb", de sok rosszat is hallottam róla, meglepődnétek hogy miket mondtak igazi nagy Hondások akiknek az élete a Honda! Még ők sem nagyon vennék meg... Ha lesz valami a közös taliból, akkor ott lehet kérdezni, tuti elmondják egy páran. Az Alméra tényleg olyan átlagos és semmilyen, a Jazz-t már kibeszéltük, szal marad a mindannyiunk által szeretett kis Yarisunk!   :pofa:  :szivecske:  :toy:  :nagymosoly:  :szemez:
Toyota Yaris T SPORT
153



KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #154 Dátum: 2006.01.28 19:33:42 »
Idézetet írta: "ToTo"
Lehet, hogy a Civic a kategórijában a "legjobb", de sok rosszat is hallottam róla, meglepődnétek hogy miket mondtak igazi nagy Hondások akiknek az élete a Honda! Még ők sem nagyon vennék meg... Ha lesz valami a közös taliból, akkor ott lehet kérdezni, tuti elmondják egy páran. Az Alméra tényleg olyan átlagos és semmilyen, a Jazz-t már kibeszéltük, szal marad a mindannyiunk által szeretett kis Yarisunk!   :pofa:  :szivecske:  :toy:  :nagymosoly:  :szemez:

Bocsi ha félreérthető voltam, az új Civicre gondoltam, és elsősorban a dizájnra, és másodsorban a megbízhatóságra. De az új Yaris is elég dizájnos, csak sokan nem látják meg benne, de nem baj, legalább nem lesz belőle sok, és egyedi kocsink lesz :D
Laco 73 :D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris II - 2005
« Válasz #155 Dátum: 2006.01.28 19:42:15 »
Idézetet írta: "KLaco"

Bocsi ha félreérthető voltam, az új Civicre gondoltam, és elsősorban a dizájnra, és másodsorban a megbízhatóságra. De az új Yaris is elég dizájnos, csak sokan nem látják meg benne, de nem baj, legalább nem lesz belőle sok, és egyedi kocsink lesz :D


Ja, én összeségében gondoltam... Ha a dijájnról beszélünk akkor viszont igazad van, ebből a szempontból viszton akkor ott van a csúcson mert tényleg jó, és egyébként igazad van a Yaris dízájnosságával, már többen is ugyanezt említették nekem is!  :kacsint: Ma történt egy fura dolog, behajtottam egy parkolóba, és mit láttam? Kb. 30 méteren belül vagy 5 Yarist, nem volt semmi!
Toyota Yaris T SPORT
153



KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #156 Dátum: 2006.01.28 20:08:15 »
Hát igen, különösen sztem tavaly adtak el sok Yarist a kimenő szériából az akcióknak köszönhetően. Itt az utcánkban 3 Yaris van a mienkel együtt 100 méteren belül, mind faceliftes, és van még1, amit szoktam látni. Újat még nem láttam, de sztem nagyon népszerű lesz, ha sokan lenyelik, hogy mindenben nem a legdizájnosabb, biztos szokni kell a fűtéstekerentyűket, de én úgy vagyok vele, hogy minden mexokás kérdése. Eleinte a mostani Yarison furi volt a műszerfal, meg a kompjúter illetve a rádió, de hozzászoktam, szal ilyen szempontból nem vagyok igényes. Az Opelben is hozzászoktam, hogy másként van az R fokozat, a kispolákban is másként, most a Yarisban is másként, szal rövid időn belül hozzá lehet szokni az ilyen dolgokhoz.
Ja és a lényeg, hogy a Yaris II olcsóbb, mint a konkurencia, még az újaknál is. Egyedül extrázottságban van eltérés.
A férfi/női autóról csak annyit, hogy a Yaris eredendően női autó, de a TS már férfiasabb az tény  :nagymosoly:
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Yaris II - 2005
« Válasz #157 Dátum: 2006.01.29 16:46:12 »
Idézetet írta: "Xanyi"
A Grande Punto tényleg nagyon szép és nagy autó... Nekem is teccik.

Erről jut eszembe. Haveromék 1.9 JTD Punto II-esébe 200 ezer felett van már a km, és tegnap kergetőztünk egy kicsit vele, és hát mivel mindig én voltam hátul  :nagymosoly: volt időm rácsodálkozni, hogy akárhogy is nyomja neki, nem füstöl. Utána mondta hogy olajat se eszi és a motorjával még nem volt gond, szal le kalappal  :hmm:


szerintem a grande-től szebb a régi,még nem faceliftes punto2, aminek olyan csiklámpái voltak.....(a ráncfelvarrásos fólxvágenes lámpákkal nagyon elrondították)


érdekes ez a megbízhatatlanságos dilemma....igaz haverom gépében nem 200k, csak 20k (1.2 80le)volt, de semmi baja nem volt az autónak...egyedül az akkumulátor adta be a kulcsot 2 évesen, ja meg szörcsögött hidegben gázadáskor :nyelv: (de ezt öcsém yarisa is előadta már.....)

a fiat 80paci teljesen másmilyen volt, mint a  :toy: 86 lova.....
 a fiat lomhábbnak tünt, olyan nagyautósabbnak...massszívabb benyomást kelltett belül, csenedesebb volt nagyobb fordulatnál is, de nem is ment annyira...legalábbis seggre mérve :) nem jött 4000től azaz adrenalin...az a sikító hang...
tökmindegy volt neki,h 65-nél visszaszúrtad 2be, vagy 3asban hagytad...ment,ment,ment... majd leszabályozás környékén elfogyott a lendület...meg 3 személlyel 170-et alig bírta elérni,és ott meg is állt a mutató...de nem hajtottuk ám szét, csak kipróbáltuk bejáratás után...
szóval nagyobb élmény vvtivel autózni :twisted:
ami viszont tetszett, h az is 6liter alatt fogyasztott normálisan hajtva,nomeg az a futómű! nagyon kemény, sportos, direkt kormányzás (főleg a kormányzás-rásegítést bekapcsolva lehetett könnyen szlalomozni) :vag2:

nagy volt a csábítás....mert 2gurításért lehetett venni 3 ajtós, fekete, klima nélkül :nagymosoly: el. ablakos, de full fapad-ot....persze nem leszek utánozó majom, és ugyanolyat venni :nyelv: yarisból meg alig futkározott akkor még..legalábbis nem tünt fel a forgalomban, nem úgy, mint most!
jól nézett ki, mikor egymás mellett állt a 2 kocsi...fekete "vagány" punto vs. ezüst "golyó" yaris  :vag2:
(ha ugyanazzal a  felszereltséggel szerettem volna venni puntot, mint yarist, akkor a különbözet kb 300-400k lett volna...szerinted akkor melyik éri meg jobban??)
ami viszont nem tetszett, h 1év gari...meg miután a srác kitolta a kereskedésből, és megnézte az olajszintet,hááát a minumimot alig érte el....no commment  :faradt:
meg csúnyán is voltak berakva a hátsó ablakoknál a gumitömítések (nem ázott be,vagy hasonló,csak girbegurba volt)
de ez nem egyedi...mert a saját yarisomat 2naposan ugyanilyaenért vittem vissza, csak nem a hátsó ablak, hanem a szélvédő miatt...majd 1 héttel később a jobb ajtóm nem csukódott rendesen..... :elkeseredett: persze a márkaszervízben mindent orvosoltak :kacsint:

de nem bánom ám, hogy Őt  :szivecske:  választottam :nagymosoly:
sőőőőt :nagymosoly:

leszilaci

  • Vendég
Yaris II - 2005
« Válasz #158 Dátum: 2006.01.31 20:23:34 »
és egy kis ON  :nagymosoly:

ma kaptam kézhet a toyota központból a kis-nagyautó propaganda anyagot :)

megmutattam anyukámnak is....Neki sem tetszett :nemnem:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #159 Dátum: 2006.01.31 20:32:23 »
Idézetet írta: "leszilaci"
és egy kis ON  :nagymosoly:

ma kaptam kézhet a toyota központból a kis-nagyautó propaganda anyagot :)

megmutattam anyukámnak is....Neki sem tetszett :nemnem:

Az enyémnek igen  :nagymosoly:
Laco 73 :D

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Yaris II - 2005
« Válasz #160 Dátum: 2006.02.01 00:23:02 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "leszilaci"
és egy kis ON  :nagymosoly:

ma kaptam kézhet a toyota központból a kis-nagyautó propaganda anyagot :)

megmutattam anyukámnak is....Neki sem tetszett :nemnem:

Az enyémnek igen  :nagymosoly:

Már látom lelki szemeim előtt az új Yaris II-es  :toy: -át amin KLaco02 -es rendszám van  :nagymosoly: !

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #161 Dátum: 2006.02.01 11:16:09 »
Idézetet írta: "galland"
Már látom lelki szemeim előtt az új Yaris II-es  :toy: -át amin KLaco02 -es rendszám van  :nagymosoly: !

Hát igen, én már nagyon szeretném, de addig még 1 év van hátra, azt ki kell bírni valahogy :D
Laco 73 :D

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris II - 2005
« Válasz #162 Dátum: 2006.02.02 07:45:06 »
Tényleg Klaco1 a rendszámod? :mivan:
mennyi volt? én azt hallottam, hogy az egyedi frsz az 250.000.!

Láttam élőben az új yarist...oldalról és hátulról nagyon tetszetős,de az elejével valamiért nem tudok kibékülni...elég sokat kellene faragni rajta hogy igazán szép legyen! :?  :kormom:

leszilaci

  • Vendég
Yaris II - 2005
« Válasz #163 Dátum: 2006.02.02 07:56:40 »
tegnap késődélután, olyan 6 körül a gyöngyösi utcáról kanyarodtam ki a béke útra, és elöttem termett egy yaris2 :D
mindeketten újpestközpont felé kanyarodtunk...nyomta neki, alig bírtam utolérni 80-na :faradt: l...dehát a muszáj nagy úr :nagymosoly:
körbeuatóztam jobbról-balról...jól megnéztem magamnak :vag2:

jól felfújták!
sokkal nagyobb autónak tűnik, mint az enyém....de jobban belevegyül a tömegbe..elveszik...nincs semmi "kirívó", vagy egyedi vonalvezetés rajta...tömegautó lett belőle :sir:

idáig nem akartam a fentieket leírni, de most,h forgalomban is láttam, még inkább ez lett a véleményem.

elb@@szták a dizájnt kívül-belül...szerintem

nekem sokkal jobban bejön az új bazuka-stift

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #164 Dátum: 2006.02.02 11:42:23 »
Idézetet írta: "SzzS"
Tényleg Klaco1 a rendszámod? :mivan:
mennyi volt? én azt hallottam, hogy az egyedi frsz az 250.000.!

Láttam élőben az új yarist...oldalról és hátulról nagyon tetszetős,de az elejével valamiért nem tudok kibékülni...elég sokat kellene faragni rajta hogy igazán szép legyen! :?  :kormom:

Az a baj, hogy kicsit az a kép, ezért nem látszik, hogy Paint-el lett készítve, mert így olcsóbb  :nagymosoly: Egyébként én még nagyobb összegről hallottam, de az a poén benne, hogy továbbviheted a köv autódra is.
Laco 73 :D