Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 581000 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Yaris II - 2005
« Válasz #105 Dátum: 2006.01.23 15:55:11 »
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"
Na jó, de nézd arról az oldalról, hogy a Yaris II már 1 sokkal újabb fejlesztés kismillió újítással, az EXE felszereltség pedig a Sol Corollára azért bőven rátesz 2 lapáttal a kulcs nélküli indítás, 6 légzsák, stb, szal tény, én se adnék ennyi pénzt érte, de kb rendben van az ára.

Exe Yaris előnye a Corollához képest: kulcsnélküli indítás (nem sok előny), mp3 lejátszó és térdlégzsák (összesen 9).

Viszont a Sol Plus Corollában van napfénytető és nagyobb beltér...


És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a Corolla azért valószínű jobban tartja az értékét, mint egy agyonextrázott Yaris.

Ez az extrázás érdekes dolog. Mi annak idején azért választottuk a Blue Ice-ot, mert jó ár-érték aránya volt. Több cucc csak a TS-nek van, meg a Max-nak egy ülésmagasság-állítás. (Arról most nem beszélek, hogy 1.3-ba tárcsaféket raknak hátra.)
Lényegesebbnek tartottam (és tartom) a ködlámpát, mint a kormányról vezérelhető audiót, utóbbit majomfogónak gondoltam, most mégis örülök, hogy benne van.  :majom: Bár meglennék nélküle, többször használom, mint a ködlámpát (nem Angliában lakom). A bőrborítások is oké.
Lényeg, hogy egy-két fölösleges marhaságnak tűnő dolgot használat közben értékel fel az ember.  :vezetes:
Ha meg adják, minek sopánkodjak? Há' mé', nem? De.
Yaris Blue Ice 1.0

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris II - 2005
« Válasz #106 Dátum: 2006.01.23 20:32:37 »
Idézetet írta: "andzsin"
Mennyi jelenleg az 1,3-as ára?

Ha jól emlékszem, 165.000 a felára az ezreshez képest (a dízelnek 595.000). De mintha lenne itt ebben a fórumban hátrébb leírás róla!
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Yaris II - 2005
« Válasz #107 Dátum: 2006.01.24 11:42:37 »
Idézetet írta: "Szeke"
... és ami a legérdekesebb: eladtunk egy 5 ajtós ezüstmetál D-4D Exe MMT típust is.

És nem próbáltad ki véletlenűl?
Kíváncsi lennék mennyivel jobb a menetteljesítménye a D-4D Corollához képest, ha jobb....
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #108 Dátum: 2006.01.24 11:55:06 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "Szeke"
... és ami a legérdekesebb: eladtunk egy 5 ajtós ezüstmetál D-4D Exe MMT típust is.

És nem próbáltad ki véletlenűl?
Kíváncsi lennék mennyivel jobb a menetteljesítménye a D-4D Corollához képest, ha jobb....

Ne viccelj, fényévekkel jobb, max annyi, hogy végsebesség környékén halkabb a Cori, gondold el a Cori 13,3 alatt van 100on a Yaris meg 10,7 alatt, az nagyon nagy különbség. Nem mellesleg kevesebbet fogyaszt. Szal én tuti a Yarist venném, ha dízel 1.4-est akarnék.
Laco 73 :D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Yaris II - 2005
« Válasz #109 Dátum: 2006.01.24 12:04:09 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "Szeke"
... és ami a legérdekesebb: eladtunk egy 5 ajtós ezüstmetál D-4D Exe MMT típust is.

És nem próbáltad ki véletlenűl?
Kíváncsi lennék mennyivel jobb a menetteljesítménye a D-4D Corollához képest, ha jobb....

Ne viccelj, fényévekkel jobb, max annyi, hogy végsebesség környékén halkabb a Cori, gondold el a Cori 13,3 alatt van 100on a Yaris meg 10,7 alatt, az nagyon nagy különbség. Nem mellesleg kevesebbet fogyaszt. Szal én tuti a Yarist venném, ha dízel 1.4-est akarnék.

Nem is nagyon néztem a gyorsulási adatait, de az a 10,7 tényeg nem semmi :) Lehet le kellene cserélni a Yarist új dízelre?  :nagymosoly:  (majd 4-5 év múlva :) )
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris II - 2005
« Válasz #110 Dátum: 2006.01.24 12:27:08 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
És nem próbáltad ki véletlenűl?
Kíváncsi lennék mennyivel jobb a menetteljesítménye a D-4D Corollához képest, ha jobb....

Nem  :|
Nem lenne rossz kipróbálni, de én sajnálnék meghajtani akármilyen 0 kilométeres d4d-s kocsit. Mert van d4d tesztautónk is... Majd ha lesz lehetőség, ígérem beszámolok.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #111 Dátum: 2006.01.24 21:57:58 »
Nu, végre beköszöntött Toyotáéknál is az új Yaris korszak. A honlapon már van 1 szupi kis animációs ablak, bár a parkolást szimuláló ember még életében nem tolatott be párhuzamos parkolóhelyre az fix. Mindenesetre a műszaki adatok között van 1-2 érdekesség. Mi az, hogy dobfék hátul 2006 ban? És minden modellben, miközben nőtt a kocsi tömege  :banging:  :crazy:
A másik érdekesség, hogy miért gyorsul jobban ugyanaz a motor nagyob és nehezebb kaszniban az 1.3 esetében?
Ja és a csomagtérnél mi az az adat, hogy 272-363? Ugye az azt jelenti, hogy az alsó rekesszel együtt 363, nem pedig előretolt üléssoral ugye?
A 737 pedig nem lehet, a lehajtott hátsó üléssel, mert úgy szinte minden ekkora kocsi 900 liter. De lehet, hogy nincs igazam  :sir:
Márpedig tévedtem, mert 737 ha le van hajtva. Ezek szerint az alsó rekesz is beleszámít a 272-be  :sir: Pedig már kezdtem örülni.
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Yaris II - 2005
« Válasz #112 Dátum: 2006.01.24 23:03:30 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nu, végre beköszöntött Toyotáéknál is az új Yaris korszak.....  :sir: Pedig már kezdtem örülni.


jaaaa, és milyen randa a belseje....azzal a csúnya, olcsó, kopogós, fehér műanyaggal....
a középkonzolt a borzalmas tekerőgombajival sikerült elrondítani nagyon...
élőben is beleültem....

nekem nem gyere be....... :nene:

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Yaris II - 2005
« Válasz #113 Dátum: 2006.01.25 00:59:46 »
Szerintem a 363 liter lehajtott ülésekkel értendő. Az a rekesz nem túl nagy, inkább csak praktikus!  :!:
oyota rulez

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Yaris II - 2005
« Válasz #114 Dátum: 2006.01.25 01:05:17 »
Úgy tudom, lehajtott ülésekkel 1020 liter a csomagtartó.
music     

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris II - 2005
« Válasz #115 Dátum: 2006.01.25 10:58:01 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nu, végre beköszöntött Toyotáéknál is az új Yaris korszak. A honlapon már van 1 szupi kis animációs ablak...

Elég vicces volt pát hete, hogy a toyota.de-n már az új yaris volt, a .hu-n meg még a régi...

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Yaris II - 2005
« Válasz #116 Dátum: 2006.01.26 21:21:20 »
elolvastam minden létező tesztet, megnéztem az autót és továbbra sem tetszik, pénzem meg nem lesz egy 1.3-asra, 1.0-át meg nem veszek ebből a szériából, mert az valóban csak városba jó, úgyhogy ezt az öregecskedő Yarist ha lecserélem, akkor veszek még egyet a régi szériából, azzal meg kibekkelem az újabb Yaris szériát, az biztos jobb lesz, mint ez, általában meg lehet figyelni, hogy valamiért a páratlan dolgok jobban szoktak sikerülni, a franc se érti.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris II - 2005
« Válasz #117 Dátum: 2006.01.27 08:49:54 »
Idézetet írta: "andzsin"
elolvastam minden létező tesztet, megnéztem az autót és továbbra sem tetszik, pénzem meg nem lesz egy 1.3-asra, 1.0-át meg nem veszek ebből a szériából, mert az valóban csak városba jó, úgyhogy ezt az öregecskedő Yarist ha lecserélem, akkor veszek még egyet a régi szériából, azzal meg kibekkelem az újabb Yaris szériát, az biztos jobb lesz, mint ez, általában meg lehet figyelni, hogy valamiért a páratlan dolgok jobban szoktak sikerülni, a franc se érti.


Annyira örülök, hogy annó amikor vettük a verdát októberban, mondták egypáran a kereskedésben hogy várjuk meg az új Yarist mert sokkal jobb lesz meg minden... Hála Istennek, hogy nem vártunk mert már a kinézete nem tetszik nekem, ráadásul TS sincs még! Az úgy mond "régi széria" nekem sokkal jobban tetszik, nem annyira gombolyű és kerekített mint az új (ami szerintem kicsit hasonlít az új Micrára)... Szal örülök, hogy a "régi" mellett döntöttünk, nem is beszlélve az árról, ami nem volt rossz!  :kacsint:
Toyota Yaris T SPORT
153



m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Yaris II - 2005
« Válasz #118 Dátum: 2006.01.27 11:16:39 »
Idézetet írta: "ToTo"

Annyira örülök, hogy annó amikor vettük a verdát októberban, mondták egypáran a kereskedésben hogy várjuk meg az új Yarist mert sokkal jobb lesz meg minden... Hála Istennek, hogy nem vártunk mert már a kinézete nem tetszik nekem, ráadásul TS sincs még! Az úgy mond "régi széria" nekem sokkal jobban tetszik, nem annyira gombolyű és kerekített mint az új (ami szerintem kicsit hasonlít az új Micrára)... Szal örülök, hogy a "régi" mellett döntöttünk, nem is beszlélve az árról, ami nem volt rossz!  :kacsint:


Valahogy TS-t nem nagyon akarták venni, vagy nem tudom, de amikor anno kocsit kerestem, az egyik kereskedésben nagyon rám akartak beszélni egy TS-t. 300k-t már kapásból úgy engedett az árból, hogy egy szót nem szóltam. Igazából kicsit fájt érte a szívem, mert tetszett.....

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #119 Dátum: 2006.01.27 11:21:55 »
Én már lassan csöndbe is maradok, mert lassan kiderül, hogy kisebbségben vagyon. Na mind1, majd ha jövőre begurulok a nyári talira 1.3-as Terra új Yarissal, akkor majd ott fogjátok csorgatni a nyálatokat, és sorba fogtok állni a próbakörért  :nagymosoly:
Meg ne sértődjetek, csak vicc volt  :nagymosoly:
Laco 73 :D