Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 580946 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #90 Dátum: 2006.01.18 15:37:49 »
Idézetet írta: "baru"
183.
De nem annyira  cm-hez nézem, hanem ahhoz az érzethez, ami a saját kocsimban van. Persze nem a C.-nál, mer' az nincs :D , hanem a Y.-nál, mer' az van.

Értelek.
Persze a térérzet nagyon relatív dolog. A kombi F Astra beltere például akkora, mint a Yarisé. Ezt 100%-ra állíthatom, mentem mindkét kocsiban már 5 személlyel úgy, hogy én ültem hátul. Talán 1 centivel nagyobb a lábtér, de szinte semmi különbség. A Carina E 5 centivel hosszabb lábtérben, és 2centivel szélesebb kb, mint a Yaris. Ez is csak érzetre. A Vectra A beltere szélességben 3 centivel nagyobb, mint a Yaris-é, és hosszban ugyanakkora. A Grande Punto lábtere hosszban 5 centivel hosszabb, mint a Yarisé. Az Aygo lábtere 4 centivel rövidebb. Most kapásból ezeket tudom elmondani, amikre konkrétan emléxek.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Yaris II - 2005
« Válasz #91 Dátum: 2006.01.19 00:28:36 »
Idézetet írta: "KLaco"
A Carina E 5 centivel hosszabb lábtérben, és 2centivel szélesebb kb, mint a Yaris. Ez is csak érzetre.

Ez érdekes, mert a Carina E belső tér tekintetében (a Passatot leszámítva) kenterbe ver minden vele egy kategóriába eső autót!!
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #92 Dátum: 2006.01.19 10:36:27 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
A Carina E 5 centivel hosszabb lábtérben, és 2centivel szélesebb kb, mint a Yaris. Ez is csak érzetre.

Ez érdekes, mert a Carina E belső tér tekintetében (a Passatot leszámítva) kenterbe ver minden vele egy kategóriába eső autót!!

Ez így is van, nem hiába mondom, hogy a Vectra A-nál nagyobb pl. Amúgy a Carina E lábtere OK-s, de 10 centivel lehetne szélesebb a kocsi, akkor a válltér is megfelelő lenne.
Laco 73 :D

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Yaris II - 2005
« Válasz #93 Dátum: 2006.01.20 16:59:32 »
láttam ma egy új Yarist embörök!!! meg is lepődtem...és magyar rendszáma volt.

tudja valaki így fejből,:), hogy Yarisunk már közép-középben van, vagy maradt a közép alsóban? vagy a kis felső? remélem értitek mit vakerázok itten? :hmm:

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yaris II - 2005
« Válasz #94 Dátum: 2006.01.21 12:33:49 »
Én ma próbáltam emberek
Igen jóóóó :nagymosoly:
Nekem nagyon bejön határozottan nagyobb a helykinálata :pofa:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris II - 2005
« Válasz #95 Dátum: 2006.01.21 20:50:22 »
Idézetet írta: "andzsin"
láttam ma egy új Yarist embörök!!! meg is lepődtem...és magyar rendszáma volt.

tudja valaki így fejből,:), hogy Yarisunk már közép-középben van, vagy maradt a közép alsóban? vagy a kis felső? remélem értitek mit vakerázok itten? :hmm:

Kb. 1 hete már elkezdték átvenni a legelső új Yaris tulajok idehaza is a kocsijaikat  :wink:
Mi is adtunk már el 1-2, és ami a legérdekesebb: eladtunk egy 5 ajtós ezüstmetál D-4D Exe MMT típust is.
Ami azért érdekes, mert ez a legdrágább kapható Yaris, cca 4,2 millióba kerül  :shock:    :pofa: Ennyi pénzért már dízel Corolla kombit lehet kapni, vagy benzines Sol Plus Corollát. Azért én kétszer meggondolnám, hogy Yaris vagy Corolla ugyanannyi pénzért  :hmm:  

Beltérben tényleg nem rossz az új Yaris, de a hatchback Corolla szintjét még nem éri el. Tehát bőven kiskocsi maradt, csak a "dagibb" fajtából  :nagymosoly:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Yaris II - 2005
« Válasz #96 Dátum: 2006.01.22 00:49:07 »
Idézetet írta: "Szeke"
ez a legdrágább kapható Yaris, cca 4,2 millióba kerül  :shock:    :pofa: Ennyi pénzért már dízel Corolla kombit lehet kapni, vagy benzines Sol Plus Corollát. Azért én kétszer meggondolnám, hogy Yaris vagy Corolla ugyanannyi pénzért  :hmm:  

4,2 M egy Yarisért?!? Te jó ég - ennyi pénzt nem szabad adni egy kisautóért. Én már egy Corolla méretű autóért is sokallanám, nemhogy egy Yarisért...
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #97 Dátum: 2006.01.22 11:35:10 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Szeke"
ez a legdrágább kapható Yaris, cca 4,2 millióba kerül  :shock:    :pofa: Ennyi pénzért már dízel Corolla kombit lehet kapni, vagy benzines Sol Plus Corollát. Azért én kétszer meggondolnám, hogy Yaris vagy Corolla ugyanannyi pénzért  :hmm:  

4,2 M egy Yarisért?!? Te jó ég - ennyi pénzt nem szabad adni egy kisautóért. Én már egy Corolla méretű autóért is sokallanám, nemhogy egy Yarisért...

Na jó, de nézd arról az oldalról, hogy a Yaris II már 1 sokkal újabb fejlesztés kismillió újítással, az EXE felszereltség pedig a Sol Corollára azért bőven rátesz 2 lapáttal a kulcs nélküli indítás, 6 légzsák, stb, szal tény, én se adnék ennyi pénzt érte, de kb rendben van az ára.
Laco 73 :D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris II - 2005
« Válasz #98 Dátum: 2006.01.22 21:01:01 »
Idézetet írta: "KLaco"

Na jó, de nézd arról az oldalról, hogy a Yaris II már 1 sokkal újabb fejlesztés kismillió újítással, az EXE felszereltség pedig a Sol Corollára azért bőven rátesz 2 lapáttal a kulcs nélküli indítás, 6 légzsák, stb, szal tény, én se adnék ennyi pénzt érte, de kb rendben van az ára.


Légyszi, valaki magyarázza meg a kulcs nélküli indítást! Láttam az új Yarisban, hogy ez a megoldás, akkor végül is bárki aki beszáll beindíthatja az autót egy gombnyomással? Hogy lehet kinyítni az ajtókat?  :?:
Toyota Yaris T SPORT
153



Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yaris II - 2005
« Válasz #99 Dátum: 2006.01.23 09:24:02 »
Idézetet írta: "ToTo"
Idézetet írta: "KLaco"

Na jó, de nézd arról az oldalról, hogy a Yaris II már 1 sokkal újabb fejlesztés kismillió újítással, az EXE felszereltség pedig a Sol Corollára azért bőven rátesz 2 lapáttal a kulcs nélküli indítás, 6 légzsák, stb, szal tény, én se adnék ennyi pénzt érte, de kb rendben van az ára.


Légyszi, valaki magyarázza meg a kulcs nélküli indítást! Láttam az új Yarisban, hogy ez a megoldás, akkor végül is bárki aki beszáll beindíthatja az autót egy gombnyomással? Hogy lehet kinyítni az ajtókat?  :?:


Após Corolla Versojában, ha jól emlékszem valami kütyüt csatlakoztatni kell a műszerfalra és utána START gomb. Igazából talán lopásvédelmi előnye lehet, de miután tudjuk, hogy az ilyen kütyüket egy profi simán kiiktatja, nem látom sok értelmét...sőt
Központizár :?:  :!:  :nagymosoly:
Viccet félretéve ehhez is van szervízkulcs, ha megadná magát az elektronika.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris II - 2005
« Válasz #100 Dátum: 2006.01.23 09:56:45 »
Idézetet írta: "KLaco"
Na jó, de nézd arról az oldalról, hogy a Yaris II már 1 sokkal újabb fejlesztés kismillió újítással, az EXE felszereltség pedig a Sol Corollára azért bőven rátesz 2 lapáttal a kulcs nélküli indítás, 6 légzsák, stb, szal tény, én se adnék ennyi pénzt érte, de kb rendben van az ára.

Exe Yaris előnye a Corollához képest: kulcsnélküli indítás (nem sok előny), mp3 lejátszó és térdlégzsák (összesen 9).

Viszont a Sol Plus Corollában van napfénytető és nagyobb beltér...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yaris II - 2005
« Válasz #101 Dátum: 2006.01.23 10:52:02 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"
Na jó, de nézd arról az oldalról, hogy a Yaris II már 1 sokkal újabb fejlesztés kismillió újítással, az EXE felszereltség pedig a Sol Corollára azért bőven rátesz 2 lapáttal a kulcs nélküli indítás, 6 légzsák, stb, szal tény, én se adnék ennyi pénzt érte, de kb rendben van az ára.

Exe Yaris előnye a Corollához képest: kulcsnélküli indítás (nem sok előny), mp3 lejátszó és térdlégzsák (összesen 9).

Viszont a Sol Plus Corollában van napfénytető és nagyobb beltér...


És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a Corolla azért valószínű jobban tartja az értékét, mint egy agyonextrázott Yaris.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Yaris II - 2005
« Válasz #102 Dátum: 2006.01.23 14:36:44 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "andzsin"
láttam ma egy új Yarist embörök!!! meg is lepődtem...és magyar rendszáma volt.

tudja valaki így fejből,:), hogy Yarisunk már közép-középben van, vagy maradt a közép alsóban? vagy a kis felső? remélem értitek mit vakerázok itten? :hmm:

Kb. 1 hete már elkezdték átvenni a legelső új Yaris tulajok idehaza is a kocsijaikat  :wink:
Mi is adtunk már el 1-2, és ami a legérdekesebb: eladtunk egy 5 ajtós ezüstmetál D-4D Exe MMT típust is.
Ami azért érdekes, mert ez a legdrágább kapható Yaris, cca 4,2 millióba kerül  :shock:    :pofa: Ennyi pénzért már dízel Corolla kombit lehet kapni, vagy benzines Sol Plus Corollát. Azért én kétszer meggondolnám, hogy Yaris vagy Corolla ugyanannyi pénzért  :hmm:  

Beltérben tényleg nem rossz az új Yaris, de a hatchback Corolla szintjét még nem éri el. Tehát bőven kiskocsi maradt, csak a "dagibb" fajtából  :nagymosoly:


Mennyi jelenleg az 1,3-as ára?

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Yaris II - 2005
« Válasz #103 Dátum: 2006.01.23 15:39:19 »
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"
Na jó, de nézd arról az oldalról, hogy a Yaris II már 1 sokkal újabb fejlesztés kismillió újítással, az EXE felszereltség pedig a Sol Corollára azért bőven rátesz 2 lapáttal a kulcs nélküli indítás, 6 légzsák, stb, szal tény, én se adnék ennyi pénzt érte, de kb rendben van az ára.

Exe Yaris előnye a Corollához képest: kulcsnélküli indítás (nem sok előny), mp3 lejátszó és térdlégzsák (összesen 9).

Viszont a Sol Plus Corollában van napfénytető és nagyobb beltér...


És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a Corolla azért valószínű jobban tartja az értékét, mint egy agyonextrázott Yaris.

...hát nem tudom, használtauto.hu-n 5éves Yaris és Corolla egy árban van megnéztem, az évjárat is stimmel a felszerelést nem néztem.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #104 Dátum: 2006.01.23 15:43:10 »
Hát igen a kis autók jobban tartják az árukat, szal nem biztos, hogy nem ugyanannyiért tudod eladni a Corit, mint a Yaris 5 év múlva.
Laco 73 :D