Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 581195 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris II - 2005
« Válasz #75 Dátum: 2006.01.14 19:53:33 »
Nekem csak az nem tetszik ebben a Yarisban, ami az elsőben sem tetszett! Kiba magas bokorugró jellegű az autó, ha oldalról nézzük. Az első lépésem lenne itt is az ültetés. Amíg nem jön ki a face liftes Yaris II addig nem kell félni a kereskedőknek, hogy megjelenek a több 100.000 km-t futott  olajkályhámmal egy csere reményében.  :nagymosoly:  Ez tuti 2-3 év. Van időm még. Meg amúgy is kipróbáltam egy 2,2 D4D Cori Versot és nagyon nehezen alszok azóta. Gyorsan kell egy feleség meg 3-4 gyerek, hogy legyen mire fognom a nagy autó igényem...... :nagymosoly:

Szerintetek nem lett egy kicsit nehéz az új Yaris? A D4D 1100 kg felett van..... Régen az 1,3-as corollám nem volt ilyen nehéz.....

Valaki írta, hogy ami nem teszik elsőre, az majd bejön késöbb. Én is pont így vagyok ezzel. Sőőőt ezek a modellek számomra mindig tetszetősebbek is maradnak számomra.
Üdv: Kishaver 74

Laca

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Yaris II - 2005
« Válasz #76 Dátum: 2006.01.15 11:20:31 »
Tegnap kipróbáltam a Reálszisztémánál egy 1.3-as MMT váltós EXE felszereltségű Yarist.
Nagyon tetszett a "kulcsnélküli" ajtónyitás és indítás. A váltó viszont nem annyira. Lehet, hogy a megszokott
manuális váltós korszak miatt, de nem volt túl "használható" még manuális üzemmódban sem.
A kocsi erősen bejáratós (volt benne 6 Km.), így nagyon nem lehetett nyomni neki.
A pillanatnyi fogyi mérő erősen megijesztett, állandóan 7 l/100Km felett mutatott.
Sík úton állandó sebességnél is. A belső tér viszont tetszett, kényelmes volt.
Kicsit fura, hogy a "fedcomp" kijelzése nem a rádión, hanem a központi kijelezőn található és a "váltó pöcök" eléggé nem esik kézre,
mivel az is a központi kijelzőn található. A digit klíma viszont nagyon állat. Összességében tetszett így első próba után.
2006 Corolla HB 1.4 D4D Luna

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Yaris II - 2005
« Válasz #77 Dátum: 2006.01.15 18:38:52 »
A topic első felében álltalában senkinek nem tetszett az új Yaris. A helyzet változott egyre több olyan hozzászólást olvashattok ebben a topicban, hogy mennyire tetszik az új forma, a "de" még benne vannak a hozzászólásokban, pár fejezettel arréb majd arról olvashatunk sz.tem  "én is becseréltem"  "meg én is" :) legyen is így!!!

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Yaris II - 2005
« Válasz #78 Dátum: 2006.01.16 00:25:45 »
Amíg az ékszíjjal bíbelődtek a szervízben és is körbejártam kicsit az új Yarist. Tényleg bagyon cool az új design!  :nagymosoly: Nagyon tetszett a csomagtartó emelt padlószintje és alatta a rekesz. Ötletes. Viszon valahogy a belső tér műanyag elemei nem jönnek be. Lehet, hogy csak azért, mert megszoktam a régit, de nekem azok kellemesebbnek tűnnek, mármint a régi formák belül valahogy kerekebbek. A hitel miatt nekem most pár évig még biztos marad a régi verda (na meg persze a szívemhez nőtt, hiszen minden autónak lelke van!!!  :pofa:) A későbbiekben viszont nem zárom ki, hogy számításba vesszük a cserét!
oyota rulez

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #79 Dátum: 2006.01.16 12:33:35 »
http://www.origo.hu/auto/20060116igykeszul.html
Érdekes cikk, a fotók azért sokat mondanak :pofa:
Laco 73 :D

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yaris II - 2005
« Válasz #80 Dátum: 2006.01.16 14:38:30 »
Nekem nem valószínű, hogy valaha lesz Yaris II-m, pont azért vettem Yarist mert aranyos, kicsi, városi autó.
Akár kersztben is tudok parkolni vele szülőknél a garázs előtt (más kérdés, hogy szabálytalan, de szükség törvényt bont).
Ha egyszer cserére adom a fejem megnézem az Aygot. Persze faclift után, főleg ha legalább annyival lesz igényesebb belseje,
mint a facliftes yarisnak az elődjéhez képest. Nem értem a gyáraknak ezt a növekedési mániáját, ha lesz Yaris lll nagyobb lesz,
mint egy Corolla és onnantól kezdve nem Yaris.
Szerintem a Toyotának az lett volna igazán nagy húzása, ha az Aygo-t egyedül csinálja egy kicsit igényesebb belsővel és Yarisnak nevezi el.
Egyedüli lett volna a piacon, és most az egész autós szakma erről beszélne,
gyakorlatilag ingyen reklámot csinálva ezzel a cégnek. :hmm:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #81 Dátum: 2006.01.16 15:05:49 »
Idézetet írta: "Zso"
Nekem nem valószínű, hogy valaha lesz Yaris II-m, pont azért vettem Yarist mert aranyos, kicsi, városi autó.
Akár kersztben is tudok parkolni vele szülőknél a garázs előtt (más kérdés, hogy szabálytalan, de szükség törvényt bont).
Ha egyszer cserére adom a fejem megnézem az Aygot. Persze faclift után, főleg ha legalább annyival lesz igényesebb belseje,
mint a facliftes yarisnak az elődjéhez képest. Nem értem a gyáraknak ezt a növekedési mániáját, ha lesz Yaris lll nagyobb lesz,
mint egy Corolla és onnantól kezdve nem Yaris.
Szerintem a Toyotának az lett volna igazán nagy húzása, ha az Aygo-t egyedül csinálja egy kicsit igényesebb belsővel és Yarisnak nevezi el.
Egyedüli lett volna a piacon, és most az egész autós szakma erről beszélne,
gyakorlatilag ingyen reklámot csinálva ezzel a cégnek. :hmm:

Azt a 11 centit nem veszed észre, amennyivel hosszabb lett. Attól még ugyanarra a helyre be tudsz parkolni, ha ügyes vagy. A méretnövekedés nem baj sztem, mert az emberek áltagmagassága is nőtt. Sztem a méretnövekedés amiatt kell, mert magyar földön 1 átlagos család nem biztos, hogy tud venni 1 Ave-t, ehelyett vesz 1 nagyobb Yarist, abban is elég jól el lehet férni sztem. Én speciel örülök, hogy nőtt a Yaris többek között ezért is akarunk váltani, ha lesz rá keret, mert akkor 4 magas ember kényelmesen elfér majd benne, és még a csomagtér is nőtt. Azért a Yaris a Corollától még messze van, az 4,1 méter hosszú, ez nincs 4 méter, szal majd a Corolla is nő hidd el. Az Aygo nem fog. Az 2 személyre lett kitalálva, 2 kínaira, vagy kis európaira, mert én már nem tudok benne kényelmesen ülni a 190 centimmel, próbáltam már. Csomagtartója sincs, nem pakolható rendesen.
Laco 73 :D

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yaris II - 2005
« Válasz #82 Dátum: 2006.01.17 11:32:18 »
Idézetet írta: "KLaco"

Azt a 11 centit nem veszed észre, amennyivel hosszabb lett. Attól még ugyanarra a helyre be tudsz parkolni, ha ügyes vagy. A méretnövekedés nem baj sztem, mert az emberek áltagmagassága is nőtt. Sztem a méretnövekedés amiatt kell, mert magyar földön 1 átlagos család nem biztos, hogy tud venni 1 Ave-t, ehelyett vesz 1 nagyobb Yarist, abban is elég jól el lehet férni sztem. Én speciel örülök, hogy nőtt a Yaris többek között ezért is akarunk váltani, ha lesz rá keret, mert akkor 4 magas ember kényelmesen elfér majd benne, és még a csomagtér is nőtt. Azért a Yaris a Corollától még messze van, az 4,1 méter hosszú, ez nincs 4 méter, szal majd a Corolla is nő hidd el. Az Aygo nem fog. Az 2 személyre lett kitalálva, 2 kínaira, vagy kis európaira, mert én már nem tudok benne kényelmesen ülni a 190 centimmel, próbáltam már. Csomagtartója sincs, nem pakolható rendesen.


Nem vonom kétségbe amiket írtál, meg Én csak 178 cm vagyok, így nekem egy Aygo méret is elég.
Viszont  4 átlag ember a mostani Yarisban is elfér a szük keresztmetszet a csomagtér, ami most se lesz elég
négy embernek (meg a mélyládának :nagymosoly: ). Ha meg érezhetően nagyobb autóra lesz szükségem, akkor spórolok egy kicsit és Corollát veszek. Ha egy rendesen felszerelt Yarist nézek, nincs messze egy Corolla, sőt!  Persze addig míg ki nem jön az új, mert ha a Yaris tendeciáit nézzük, az meg majdnem Avensis árban lesz, az meg már sok....Ördögi kör,  :banging: Lehet hogy igazad van...mire lecserélném a Yarist, új Corolla lesz, az meg már drága lesz és marad az új Yaris  :hmm:  :crazy:  :banging:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #83 Dátum: 2006.01.17 15:43:47 »
Egyébként bármennyire hihetetlen, az LB Corolla kisebb belülről sztem, mint az új Yaris. Még nem ültem új Yarisban, de azt tudom, hogy fejtérben nagyobb a mostani Yaris, mint a Corolla hátul, és a lábtér közel azonos. Eddig csak a csomagtartó szólt a Corolla mellett, most már az se. Ja és nálunk a családban, meg ismerősök között is szinte mindenki magas, szal nekünk ez számít. Nameg anyunak nagy kocsi lenne a Corolla, így, hogy tudja, Yarisnak hívják, így rögtön kis kocsi  :nagymosoly:
Laco 73 :D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Yaris II - 2005
« Válasz #84 Dátum: 2006.01.17 15:56:16 »
Idézetet írta: "KLaco"
Egyébként bármennyire hihetetlen, az LB Corolla kisebb belülről sztem, mint az új Yaris. Még nem ültem új Yarisban, de azt tudom, hogy fejtérben nagyobb a mostani Yaris, mint a Corolla hátul, és a lábtér közel azonos. Eddig csak a csomagtartó szólt a Corolla mellett, most már az se. Ja és nálunk a családban, meg ismerősök között is szinte mindenki magas, szal nekünk ez számít.

Hmm... Nem hinném, hogy az új Yarisnak van akkor csomagtartója, mint a HB Corollának. (még nem néztem meg az új Yarist)
Viszont abban van valami, hogy elől tágasabbnak tűnik a Corolla mint a Yaris, de hátul szerintem nagyobb a lábtér a Corollában. Fejtérrel nem tudom melyik áll jobban, mert nekem mindkettőben elég :), de a Yaris magasabb mint a Cori.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #85 Dátum: 2006.01.17 16:12:56 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "KLaco"
Egyébként bármennyire hihetetlen, az LB Corolla kisebb belülről sztem, mint az új Yaris. Még nem ültem új Yarisban, de azt tudom, hogy fejtérben nagyobb a mostani Yaris, mint a Corolla hátul, és a lábtér közel azonos. Eddig csak a csomagtartó szólt a Corolla mellett, most már az se. Ja és nálunk a családban, meg ismerősök között is szinte mindenki magas, szal nekünk ez számít.

Hmm... Nem hinném, hogy az új Yarisnak van akkor csomagtartója, mint a HB Corollának. (még nem néztem meg az új Yarist)
Viszont abban van valami, hogy elől tágasabbnak tűnik a Corolla mint a Yaris, de hátul szerintem nagyobb a lábtér a Corollában. Fejtérrel nem tudom melyik áll jobban, mert nekem mindkettőben elég :), de a Yaris magasabb mint a Cori.

Na, akkor elmondom, hogy a HB Cori csomitartója 289 liter az új Yarisé 275, 14 liter különbség az annyit tesz, hogy 2 centivel hosszabb, és 1-el szélesebb kb. Az szemmel nem észrevehető. Tavaly ilyenkor ültem 1 Sedan Coriban, és magam mögé beülve nem fértem el jobban, mint a Yarisba, és fejtérben hátul egyátalán.
Laco 73 :D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Yaris II - 2005
« Válasz #86 Dátum: 2006.01.17 17:17:24 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "KLaco"
Egyébként bármennyire hihetetlen, az LB Corolla kisebb belülről sztem, mint az új Yaris. Még nem ültem új Yarisban, de azt tudom, hogy fejtérben nagyobb a mostani Yaris, mint a Corolla hátul, és a lábtér közel azonos. Eddig csak a csomagtartó szólt a Corolla mellett, most már az se. Ja és nálunk a családban, meg ismerősök között is szinte mindenki magas, szal nekünk ez számít.

Hmm... Nem hinném, hogy az új Yarisnak van akkor csomagtartója, mint a HB Corollának. (még nem néztem meg az új Yarist)
Viszont abban van valami, hogy elől tágasabbnak tűnik a Corolla mint a Yaris, de hátul szerintem nagyobb a lábtér a Corollában. Fejtérrel nem tudom melyik áll jobban, mert nekem mindkettőben elég :), de a Yaris magasabb mint a Cori.

Na, akkor elmondom, hogy a HB Cori csomitartója 289 liter az új Yarisé 275, 14 liter különbség az annyit tesz, hogy 2 centivel hosszabb, és 1-el szélesebb kb. Az szemmel nem észrevehető. Tavaly ilyenkor ültem 1 Sedan Coriban, és magam mögé beülve nem fértem el jobban, mint a Yarisba, és fejtérben hátul egyátalán.

Mondom, fejtér terén nem tudom, mert ugye én 176 vagyok. A családban sincs magasabb ember.
Viszont ne feledjük el, hogy az új Yaris csomagtartója úgy 275 liter, hogy a csomagtartó szőnyege alatti rekesz is benne van, ami 50 liter. Tehát, ha kinyitod az új Yaris csomagtartóját, és ránézel, akkor csak 225 litert látsz belőle, ami azért már észrevehetően kisebb, mint a Corollájé.  :wink:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Yaris II - 2005
« Válasz #87 Dátum: 2006.01.18 11:01:56 »
Tegnap direkt beültem Monoron az ötajtós C.-ba meg a Y.-ba, magam méretére állított első ülés mögé. Szubjektíve az új y.-t nem érzem tágasabbnak a réginél, dacára a növekedésnek, és a C. lábterét nagyobbnak vélem a Y.-énál.  :hmm:
Yaris Blue Ice 1.0

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #88 Dátum: 2006.01.18 11:10:53 »
Idézetet írta: "baru"
Tegnap direkt beültem Monoron az ötajtós C.-ba meg a Y.-ba, magam méretére állított első ülés mögé. Szubjektíve az új y.-t nem érzem tágasabbnak a réginél, dacára a növekedésnek, és a C. lábterét nagyobbnak vélem a Y.-énál.  :hmm:

1 hónap múlva megyek kötelező szervízre a kocsival, akkor beülök mindkettőbe magamra állítva az ülést, és megmondom.
Te milyen magas vagy? Mert csalóka a dolog, ugyanis 180 alatt tökmind1 milyen kocsiban ülsz, talán csak az Aygoban nem lenne kényelmes. De sokat számít, ha az ember 190. Ja és az is sokat számít, hogy hány kiló, mert van 1 ismerős, aki szintén 190, mint én, csak ő 110 kiló, és neki ezért mivel nagyobb a feneke, ezért nem fér el minden kocsiban fejben pl.
Laco 73 :D

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Yaris II - 2005
« Válasz #89 Dátum: 2006.01.18 15:32:44 »
183.
De nem annyira  cm-hez nézem, hanem ahhoz az érzethez, ami a saját kocsimban van. Persze nem a C.-nál, mer' az nincs :D , hanem a Y.-nál, mer' az van.
Yaris Blue Ice 1.0