Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 580973 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #15 Dátum: 2005.12.12 20:54:16 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "kmr"
Vannak már hivatalos árak????
Hol lehet megtalálni vagy ez most csak nemhivatalos kiszivárogtatás?  :nagymosoly:

http://index.hu/cikkepek/totalcar/tesztek/yaris06bem/yarisar.xls  :wink:

Hűha, nem akarom elkiabálni, de annyira nem is vészes, én féltem, hogy több lesz. Nekünk is a következő 1.3-as Terra Klímás metállal lenne a cél, de lehet, hogy a terráról lemondunk, így pont 3 alatt megáll a vége.
Laco 73 :D

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Yaris II - 2005
« Válasz #16 Dátum: 2005.12.12 21:08:26 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "kmr"
Vannak már hivatalos árak????
Hol lehet megtalálni vagy ez most csak nemhivatalos kiszivárogtatás?  :nagymosoly:

http://index.hu/cikkepek/totalcar/tesztek/yaris06bem/yarisar.xls  :wink:


Ez cudar drágának tűnik. :szomoru:  :elkeseredett:
A D4D 595e? :hmm:
Exe csomag 920e?,sok olyan dolgot külön felsoroltak,ami a mostani SOL-ban is alap töredék árért(piperetükör.szinrefújt bármi....stb.)megkapni.Digit klímán meg a sok légzsákon kívül semmi plussz extra,de igaz mit is akarhatnánk még :kacsint:
Hiába,új designak ára van. :pofa:
Mikortól lesz az 5 ajtós?
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

leszilaci

  • Vendég
Yaris II - 2005
« Válasz #17 Dátum: 2005.12.13 08:29:43 »
ez már "ehetőbb" cikk :nagymosoly:
http://www.origo.hu/auto/teszt/20051209toyota.html

leszilaci

  • Vendég
Yaris II - 2005
« Válasz #18 Dátum: 2005.12.13 08:38:06 »
lejjebb vitték az 1.3moci felárat...140.000-t szerintem simán megér!
de a d4d mociért nagyon sokat kérnek..szerintem :hmm:

szerintem lesznek még egyéb csomagok is idővel...ezt kiveszik abból és beleteszik ebbe, majd kap egy új megnevezést...mondjuk 1-1,5 év múlva :nagymosoly:

de a belseje még mindig nem tetszik képekről :turelmetlen:

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yaris II - 2005
« Válasz #19 Dátum: 2005.12.13 09:00:48 »
Idézetet írta: "Szeke"
El lehet menni az új Yaris árával 4.275.000-ig is (5ajtós D-4D MMT Exe, metálfénnyel)  :shock:
(persze ebben már több minden benne van, mint egy Sol Corollában :) )



A Sol Corolla meg kb. 4.500 eFt, asszem gondolkodás nélkül azt választanám kb. 3000,- plussz törlesztő havonta :hmm:

leszilaci

  • Vendég
Yaris II - 2005
« Válasz #20 Dátum: 2005.12.13 09:12:08 »
Idézetet írta: "Zso"
kb. 3000,- plussz törlesztő havonta :hmm:

vagy még kevesebb...most 3-4%os THM-mel lehet corit venni!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #21 Dátum: 2005.12.13 09:39:10 »
Idézetet írta: "leszilaci"
lejjebb vitték az 1.3moci felárat...140.000-t szerintem simán megér!
de a d4d mociért nagyon sokat kérnek..szerintem :hmm:

szerintem lesznek még egyéb csomagok is idővel...ezt kiveszik abból és beleteszik ebbe, majd kap egy új megnevezést...mondjuk 1-1,5 év múlva :nagymosoly:

de a belseje még mindig nem tetszik képekről :turelmetlen:

Én is a dízelt sajnálom, hogy ennyire drága, ha kb 400-al lenne, még el is gondolkoznánk rajta, mert nekünk nem a sok km miatt érné meg, hanem a komfortérzet miatt, meg akkor nem lenne gond, ha 5-en mennénk vele, akkor is jól menne.
A csomagok árai viszont elég drágák sajna.
Ami külön furcsa, mi ez a vacak 165/70 R14-es gyári gumma? Már a 175/65-öt is spórolják? És a 15"-os LEMEZFELNIS csomag alias Terra is nevetséges, azon is vmi virsli gumi van. Ezt nem tom megérteni. Amúgy valaki írta, hogy +200kg lesz, közel se, 890 helyett 1020 az csak 130kg plussz, ha jól számolok :) Ennyit meg megér, hogy ennyivel nagyobb.
Nekem amúgy nagyon bejön, ez is napról napra jobban tetszik, mostmár az eleje is elmegy, pedig azzal bajban voltam eddig. Remélem, 1 év múlva lesz vmi nagy akció, aztán akkor váltunk.
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Yaris II - 2005
« Válasz #22 Dátum: 2005.12.13 14:38:47 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ami külön furcsa, mi ez a vacak 165/70 R14-es gyári gumma? Már a 175/65-öt is spórolják? És a 15"-os LEMEZFELNIS csomag alias Terra is nevetséges, azon is vmi virsli gumi van. Ezt nem tom megérteni. Amúgy valaki írta, hogy +200kg lesz, közel se, 890 helyett 1020 az csak 130kg plussz, ha jól számolok :) Ennyit meg megér, hogy ennyivel nagyobb.
Nekem amúgy nagyon bejön, ez is napról napra jobban tetszik, mostmár az eleje is elmegy, pedig azzal bajban voltam eddig. Remélem, 1 év múlva lesz vmi nagy akció, aztán akkor váltunk.


a +200at asszem én írtam  :oops: tippeltem, mert méretben is nőt, mindenféle kütyüt beletesznek még, meg biztonságosabb lesz, az meg ugye hozza magával a súlyt
a keskeny gumikkal mi a bajod? kevesebbet fog fogyasztani :nyelv:  :kacag:  :ordog:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #23 Dátum: 2005.12.13 19:36:13 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "KLaco"
Ami külön furcsa, mi ez a vacak 165/70 R14-es gyári gumma? Már a 175/65-öt is spórolják? És a 15"-os LEMEZFELNIS csomag alias Terra is nevetséges, azon is vmi virsli gumi van. Ezt nem tom megérteni. Amúgy valaki írta, hogy +200kg lesz, közel se, 890 helyett 1020 az csak 130kg plussz, ha jól számolok :) Ennyit meg megér, hogy ennyivel nagyobb.
Nekem amúgy nagyon bejön, ez is napról napra jobban tetszik, mostmár az eleje is elmegy, pedig azzal bajban voltam eddig. Remélem, 1 év múlva lesz vmi nagy akció, aztán akkor váltunk.


a +200at asszem én írtam  :oops: tippeltem, mert méretben is nőt, mindenféle kütyüt beletesznek még, meg biztonságosabb lesz, az meg ugye hozza magával a súlyt
a keskeny gumikkal mi a bajod? kevesebbet fog fogyasztani :nyelv:  :kacag:  :ordog:

Semmi gond, asszem az egyik cikkben volt, hogy csak ennyi kg lett, én se gondoltam volna.
Amúgy csak az a bajom a vékony gumival, hogy már a mi 1.0-ásunkon is 175/65 ös gumi van, és ezzel együtt is pont jó az útfekvés, ha ennél virslibb gumit rakok fel az 1.3-asra, akkor tuti az árokban landolok vele, mert a kanyarban semmit se fog tartani.
Laco 73 :D

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Yaris II - 2005
« Válasz #24 Dátum: 2005.12.13 22:17:34 »
na akkor vesézzünk :hmm:

az origo cikk jobb  :nyelv:

ha a 140-es felár egy négyhengeres 1,3-ast takar, szemben az 1.0 háromhengeresével, akkor az már talán megéri. mondom talán mert a hozzám hasonlók nagyon árérzékenyek. a 2.435.000 pénzre rájön egyszer az ötajtó+1,3, akkor az már majdnem 2,7, a többi nyalánkságról nem is beszélve. nekem még mindig a három hengerrel van a bajom nem tehetek róla, márpedig az 1.0-ás háromhengeres Aygo motor, ha jól tudom.

az autó design olyan szeressem is meg nem is kívülről, nekem. a háta az nagyon el van cseszve imho, az eleje elmegy, de nem üti meg a régi designt. a belseje viszont sokkal jobban tetszik, egy dolog kivételével, az pedig a kijelző, ami nekem nagyon "németes" lett, amit szívből utálok.

mindegy, 3 év múlva megint veszek egy régi Yarist, 5 év múlva megint kijönnek a japók egy új Yaris-szal, ami sokkal jobb lesz mint ez (a páros szériák mindenből gagyibbak, nem tudom miért) és addigra leszek olyan gazdag, hogy lehet, hogy egy Camryt veszek és eljárok nosztalgiázni a Yaris topikba :kacsint:  :pofa:

beniz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Yaris II - 2005
« Válasz #25 Dátum: 2005.12.14 21:17:03 »
Az új yarisról cikk az e heti autó piacban is.
A yaris 1 jobban néz ki, formásabb - szerintem. A y-2 nagyobb, nagyautósabb.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris II - 2005
« Válasz #26 Dátum: 2005.12.14 22:37:13 »
Kaptunk Új Yaris tesztautót  :pofa:
Ugyan még csak 1 van, az is Kecskeméten. Semmit nem tudok róla még, csak egy pillanatra láttam kívülről. Majd próbálok behatóbban ismerkedni vele :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris II - 2005
« Válasz #27 Dátum: 2005.12.14 23:17:21 »
Idézetet írta: "Szeke"
Kaptunk Új Yaris tesztautót  :pofa:
Ugyan még csak 1 van, az is Kecskeméten. Semmit nem tudok róla még, csak egy pillanatra láttam kívülről. Majd próbálok behatóbban ismerkedni vele :)

Várjuk az első kézből származó infokat! :vezetes: :kormom:

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Yaris II - 2005
« Válasz #28 Dátum: 2005.12.15 14:13:49 »
Imho sehol sincs design tekintetében az új Yaris.....különösen a régihez képest. Mind kívülről, mind belülről elvesztette a varázsát....
Azt meg végképp nem értem, hogy mire fel van ez a "felfújósdi" az autóiparban. Minden autó újabb változatát szépen felfújják, és egyre nagyobb lesz. Eddig is volt nagyobb Toyota, akinek az kell, az vegyen Corollat, Avensist.

Azt nem vonom kétségbe, hogy biztonságosabb az új, bár ha nő a méret és a súly, akkor ez nem nagy művészet.

3 henger ... lehet nagyon gazdaságos meg olcsó, de könyörgöm, ez nem fűnyíró, hanem egy autó... Nem néztem volna ki a Toyotából, hogy valaha ilyesmire vetemedik. Még egy Aygo-ban talán, de egy már nem is olyan kicsi Yarisban???
A 140 rugó mindenképp megéri egy 1.3-asért.

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy élőben nem láttam és nem próbáltam, lehet egyszer majd megnézem.....lehet azután majd másképp látom.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #29 Dátum: 2005.12.15 15:13:39 »
Nem tom, legtöbben nagyon elfogultak vagytok, mert már benne ültök 1 kiforrott vasban. A 3 hengeres mocit már kitárgyaltuk, szal azon nem érdemes hőzöngeni, ez van. De a dizájn szerintem akkor is szép. Sokkal variálhatóbb lett a beltér, a hátsó fejtámlák, akinek nem kell, egyszerűen beletolja az ülésbe, ez nagyon jó. Az is jó, hogy 2 pohártartó került a levegőnyílások elé, mert ezt a klímával lehet hűteni. Ilyen megoldások csak 1 Seat Alhambraban voltak pl. Elektromos tükör ALAPBÓL, szerintem a műszerfalat meg lehet szokni, eleinte biztos furi lesz. De a beltér jó, hogy nőtt. Nem baj ez, mert nekük pont ezért kéne, mert Corollára sose lesz pénzünk, meg anyunak az nagy lenne, de ez nem annyival nagyobb.
Laco 73 :D