Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 586947 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3090 Dátum: 2015.05.20 10:02:21 »
Én rendessen átnézettem, 2.5hig ben volt reálszisztémánál.
...

összekeveredtem. Az elöző hsz az EXEre vonatkozik, konkrétan erre: (Már eladták)
"http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.3_exe-8851183
Ebben van a legtöbb km 110.000km ráadásul csak 2* volt márkaszervízbe víve de EXE
"

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3091 Dátum: 2015.05.20 10:06:43 »
Váhh...Pfhuhh.. :D

Csak azért mert ez se hibátlan azért teljesen. Alján volt kis rozsda, a hátsó részen ahol semmi alvázvédelem nincs rajta.
Eléggé elkenődtem miatta, de nekiálltam és amit tudtam megcsináltam. Meg aláhajoltam pár Yarisnak ebből az évjáratból és kb. mind ilyen.
Nézzetek ti is alá azt javaslom.

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3092 Dátum: 2015.05.20 17:49:23 »
Eléggé elkenődtem miatta, de nekiálltam és amit tudtam megcsináltam.

Megnéztem enyém is rozsdapöttyös és enyémben is kevés km van 55.000km ráadásul garázsos autó.

Normális ez? Toyotat már megkereste vki avval, hogy rohad a Yaris alja?


Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3093 Dátum: 2015.05.21 08:41:29 »
Normálisnak biztos nem normáli, de a Yaris úgy tűnik ilyen.
Konkrétan az egész hátsó traktusra nem fújnak alvázvédőt, a tulajok meg nem nézegetik és mossák gyakran az autó alját.
Én a magam részéről lekapargattam ahol tudtam, bekentem koranttal, lefestettem majd lerücsiztem az egész alját, most jól néz ki, remélem sokáig.

A garanciát szerintem felejtsd el mert átrohadni még vagy 10 évig nem fog így sem, csak én azt hittem, hogy ezeket a rozsdásodásos dolgokat a Ladával együtt elfelejthetem. Annál is inkább mert van egy 25 éves Celicám, az olyan mint egy tank, pedig 13 éve van nálam, amit az kapott..... :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3094 Dátum: 2015.05.22 22:06:38 »
Na wazze hogy járok tegnap. Meg ma.

Elromlik az ablakmosó. Nem spriccel semmit az ablakra. Nem hittem el hogy ilyen hamar kifogyott volna, rendszeresen feltöltöm, mert sokat használom és figyelek rá. Hátul müxik, csak elől nem. Eldugult volna?
Célba érek, nem állom meg, hogy ne nézzem meg. Motor háztetőt felnyit, és az látszik, hogy a tartály felől érkező cső le van esve, a stucni ami megy a düznik felé üresen áll.
Megfogom a tartály felől érkező gumicsövet, azt látom, toldás van benne. A cső fekete, de az utolsó kb 5-6cm-es szakasz rajta toldva van (gyárinak kinéző köztes toldóelemmel) egy átlátszó cső szakasszal. Ez merevebb anyagból van mint a fekete (olyan mint a mipolán cső).
Visszadugom a helyére. Müxik.

Ledobta magát a csődarab, gondolom nagy a nyomás. Belefújtam amúgy a stucniba ami a szóró düznikbe megy, és nem bírtam átfújni levegőt. Lehet hogy tényleg van valami dugulás az úton? De vízzel működik, szóval passz. Ezek olyan düznik, amik mint a zuhany úgy terítik szét az üvegre a vizet, nem tudom ezt lehet-e tesztelni belefújással.

Merevebb anyag révén, azt vettem észre, hogy öregedett/tágult és ezért a stucnira nem szorul rá annyira, mint a toldóra a fekete cső szakasz. Ezért megfordítottam, és úgy tettem a helyére. Hátha most helyén marad.

Ma hazafelé megint megszűnt az ablakmosó szolgáltatás. Ugyanaz a hiba, csak most a köztes toldót dobta ki magából ez az átlátszó kis csődarab (megfordítottam ugyebár, hiba ment vele).
Szerencsére itthon a pincébe volt egy darab ilyen átlátsző kis csövem, picit szűkebb mint az ott lévő eredeti darab, ezért a réginél 1cm-el hoszzabbat vágtam és bettem a helyére. Ez most jó szorosan illeszkedik. Szolgáltatás helyreállítva.

Namost az nem fér a fejembe: mi a fenének van megtoldva az ablakmosó csöve 5cm átlátszóval? Gyárilag lenne ilyen? Hogy az átlátszó szakaszon láthassa az ember van-e benne víz? Teljesen szakszerű és gyári toldásnak látszik.
Előző tulajtól amikor megvettük és hazahoztuk, a motortérből egy harisnyába tekert kutyaszőr gombolyagot vettem ki- gondolom nyest riasztás végett. Elképzelhető, hogy az eredeti csővet megrághatta a nyest, és a (veszprémi) márkaszerviz csere helyett szakszerűen levágta és beletoldott egyet?

Esetleg nem nézné meg valaki a sajátján is van ilyen toldás? A motortérrel ha szembe állsz bal oldalt fent merőlegesen a háztető alatt megy a fekete műanyag szellőzőrácsba a cső a tartály felől.

« Utoljára szerkesztve: 2015.05.22 22:15:19 írta robi (Robi) »

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3095 Dátum: 2015.05.23 11:03:17 »
Na wazze hogy járok tegnap. Meg ma.

Elromlik az ablakmosó. Nem spriccel semmit az ablakra. Nem hittem el hogy ilyen hamar kifogyott volna, rendszeresen feltöltöm, mert sokat használom és figyelek rá. Hátul müxik, csak elől nem. Eldugult volna?
Célba érek, nem állom meg, hogy ne nézzem meg. Motor háztetőt felnyit, és az látszik, hogy a tartály felől érkező cső le van esve, a stucni ami megy a düznik felé üresen áll.
Megfogom a tartály felől érkező gumicsövet, azt látom, toldás van benne. A cső fekete, de az utolsó kb 5-6cm-es szakasz rajta toldva van (gyárinak kinéző köztes toldóelemmel) egy átlátszó cső szakasszal. Ez merevebb anyagból van mint a fekete (olyan mint a mipolán cső).
Visszadugom a helyére. Müxik.

Ledobta magát a csődarab, gondolom nagy a nyomás. Belefújtam amúgy a stucniba ami a szóró düznikbe megy, és nem bírtam átfújni levegőt. Lehet hogy tényleg van valami dugulás az úton? De vízzel működik, szóval passz. Ezek olyan düznik, amik mint a zuhany úgy terítik szét az üvegre a vizet, nem tudom ezt lehet-e tesztelni belefújással.

Merevebb anyag révén, azt vettem észre, hogy öregedett/tágult és ezért a stucnira nem szorul rá annyira, mint a toldóra a fekete cső szakasz. Ezért megfordítottam, és úgy tettem a helyére. Hátha most helyén marad.

Ma hazafelé megint megszűnt az ablakmosó szolgáltatás. Ugyanaz a hiba, csak most a köztes toldót dobta ki magából ez az átlátszó kis csődarab (megfordítottam ugyebár, hiba ment vele).
Szerencsére itthon a pincébe volt egy darab ilyen átlátsző kis csövem, picit szűkebb mint az ott lévő eredeti darab, ezért a réginél 1cm-el hoszzabbat vágtam és bettem a helyére. Ez most jó szorosan illeszkedik. Szolgáltatás helyreállítva.

Namost az nem fér a fejembe: mi a fenének van megtoldva az ablakmosó csöve 5cm átlátszóval? Gyárilag lenne ilyen? Hogy az átlátszó szakaszon láthassa az ember van-e benne víz? Teljesen szakszerű és gyári toldásnak látszik.
Előző tulajtól amikor megvettük és hazahoztuk, a motortérből egy harisnyába tekert kutyaszőr gombolyagot vettem ki- gondolom nyest riasztás végett. Elképzelhető, hogy az eredeti csővet megrághatta a nyest, és a (veszprémi) márkaszerviz csere helyett szakszerűen levágta és beletoldott egyet?

Esetleg nem nézné meg valaki a sajátján is van ilyen toldás? A motortérrel ha szembe állsz bal oldalt fent merőlegesen a háztető alatt megy a fekete műanyag szellőzőrácsba a cső a tartály felől.

Nos, az ott fekete folytonos cső...tehát toldva lett, anno.  :yes:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3096 Dátum: 2015.05.23 11:31:07 »
Nem lehet valami kisméretű AWA bilinccsel megfogni, hogy ne essen le még egyszer?! :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3097 Dátum: 2015.05.23 11:33:04 »
Mivel kicseréltem a kis csövet egy másikra ami sokkal határozottabban a helyén áll, szükségtelen bilincsezni.

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3098 Dátum: 2015.05.29 20:39:11 »
Normálisnak biztos nem normáli, de a Yaris úgy tűnik ilyen.
Konkrétan az egész hátsó traktusra nem fújnak alvázvédőt, a tulajok meg nem nézegetik és mossák gyakran az autó alját.
Én a magam részéről lekapargattam ahol tudtam, bekentem koranttal, lefestettem majd lerücsiztem az egész alját, most jól néz ki, remélem sokáig.

Nos bemásztam alá...
https://drive.google.com/file/d/0B97KcHQmc0c0WTNwajVCYXEtdEU/view?usp=sharing

Mellesleg 55.000kmet futott garázsos autóról van szó. Shame on you Toyota....

Ha magamnak akarom akkor:
Várok egy meleg szárazabb időszakra nem kell sokat itt a nyár.
Elviszem mosóba, legyen elötte rendes alvázmosás.
Rozsda minnél alaposabb lecsiszolása. -> korrant -> csiszol/érdesít -> festés de mivel? Ez pl?http://www.mestervagyok.hu/hammerite-no1-rozsdastabilizalo-alapozo--AB0071.html/hun/1/9/384/ -> Dinitrol rücsi.
Jó a folyamat?

Van ezen kívül még vmi neuralgikus pont? hátsó küszöb...?
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.29 20:42:50 írta Fade »

juha

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3099 Dátum: 2015.05.30 18:01:03 »
Az enyem 2006-os, tegnap vittem be hogy garanciaban javitsak a hatso kerekjarati ivet, mert tiszta rozsda...
1-2 het es elbiraljak a felvett munkalap alapjan.
A tied nem fer bele a gariba?

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3100 Dátum: 2015.06.01 11:00:04 »
Nos bemásztam alá...
https://drive.google.com/file/d/0B97KcHQmc0c0WTNwajVCYXEtdEU/view?usp=sharing

Mellesleg 55.000kmet futott garázsos autóról van szó. Shame on you Toyota....

Ha magamnak akarom akkor:
Várok egy meleg szárazabb időszakra nem kell sokat itt a nyár.
Elviszem mosóba, legyen elötte rendes alvázmosás.
Rozsda minnél alaposabb lecsiszolása. -> korrant -> csiszol/érdesít -> festés de mivel? Ez pl?http://www.mestervagyok.hu/hammerite-no1-rozsdastabilizalo-alapozo--AB0071.html/hun/1/9/384/ -> Dinitrol rücsi.
Jó a folyamat?

Van ezen kívül még vmi neuralgikus pont? hátsó küszöb...?

Én hasonlóan csináltam....kis drótkefe, majd korrant, majd ugyanez még egyszer. Ezután az éleknél végighúztam rozsdagátló fehér, gittszerű anyaggal  "HB Body 999", vékonyan. Ahol volt kőfelverődés, ott korrant...végül az egész kapott két réteg szürke hammerite -et, , majd befújtam az egész alját két flakonnyi szürke rücsivel. A nyúlványok végét is végig mindenhol megcsináltam így, ahol hozzáfértem.
Egész pofás lett, de így is sokáig tartott, több napig nyűglődtem vele, meg a csövek, egyebek letakarásával.
Nem tudom mennyire lesz tartós, de többet a márkaszervíz sem hiszem, hogy tud tenni vele és azt még nem is látom, valamint átrozsdásodási gar van csak, az meg még nagyon messze van szerintem.

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3101 Dátum: 2015.06.03 15:21:15 »
Idézet
Az enyem 2006-os, tegnap vittem be hogy garanciaban javitsak a hatso kerekjarati ivet, mert tiszta rozsda...
1-2 het es elbiraljak a felvett munkalap alapjan.
A tied nem fer bele a gariba?

Viszem ugyis műszakira rákérdezek.

juha

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3102 Dátum: 2015.10.03 20:25:04 »
Valaki tudja hogy a gyari toyota yaris 2 gumiszonyeg mennyibe kerul?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3103 Dátum: 2015.10.04 08:44:36 »
Ez engem is érdekelne...

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3104 Dátum: 2015.10.12 14:52:24 »
Sziasztok !

Keresek küszöbvédőket és alufelnit Yaris ii -höz.
Az előbbiből az autós webshopokban csak Yaris i -hez valót találok, utóbbi meg ugye képlékeny, ha valakinek van fölös, engem érdekelhet.