Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 586944 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2775 Dátum: 2009.08.03 19:12:46 »
"A kör alakú hármas egység, amely a hűtésért és fűtésért felel, még mindig túl mélyen van, így nehéz a kezelése."
Ez az idióta egyáltalán egy Yarisban ült???? Tudnék sorolni pár magasabb osztályú kocsit, ahol szinte kezelhetetlenek. Érdekes hogy csak a Toyota rossz...
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2776 Dátum: 2009.08.03 20:57:41 »
1mm-rel nagyobb a kapott adatok alapján a Jazz, de ha jól értem, központosítóval, vagy kúpos csavarokkal nem lesz gond?
Ahogy én tudom, a felnit vagy középfuraton központosítják és a csavarok csak a rögzítésért felelnek, vagy a csavarfészkek/csavarok/anyák kúposra vannak kiképezve, azok bizosítják egyben a központosítást/rögzítést. Ez esetben elvileg a központfurat csak nagyjából tájol a szerelés megkönnyítéséhez.



Mindkettő nagyon fontos:az egyik (csavarok)a biztos rögzítésért, a másik pedig a pontos központosításért,vagyis a jó futásért! Egyiket sem szabad elhagyni,vagy elbagatellizálni!!!
Példa: az én olasz (utángyártott) Toyota alufelnijeimhez nem kúpos csavarok valók,hanem "cilinder"formájuak,a rögzítés miatt,mert a pontos "tájolást" a középfuratok biztosítják!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2777 Dátum: 2009.08.03 20:59:29 »
"A kör alakú hármas egység, amely a hűtésért és fűtésért felel, még mindig túl mélyen van, így nehéz a kezelése."
Ez az idióta egyáltalán egy Yarisban ült???? Tudnék sorolni pár magasabb osztályú kocsit, ahol szinte kezelhetetlenek. Érdekes hogy csak a Toyota rossz...


Mert aki írta az biztosan egy VW-soviniszta! :censored:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2778 Dátum: 2009.08.03 21:14:52 »
Mert aki írta az biztosan egy VW-soviniszta! :censored:
De lényegében tök mindegy, hogy egy ilyen "hozzáértő" mit ír, az a fontos, aki használja az legyen megelégedve vele. Tökéletes autó meg nincs.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2779 Dátum: 2009.08.25 15:58:06 »
Alaposan megnézegettem tegnap ismét egy (új) Yarist. Mindenhova beültem, állítgattam-tologattam az üléseket, stb... Hát, döbbenet hogy milyen jó a helykihasználása ennek a kis autónak  :sorcerer: ! Miután beállítottam magamnak a vezetőülést, gond nélkül befértem magam mögé, teljesen előrehúzott hátsó üléssel is. Főleg, ha annak a támláját hátradöntöttem. A jobb 1-en pedig kifejezetten kényelmesen tudtam ülni, amögé pedig, teljesen előrehúzott hátsó ülésre normálisan befértem, a teljesen hátratolton pedig teljesen kényelmesen ültem  :yes: ! Vezetőülés mögött, teljesen hátratolt hátsó üléssel annyi lábhely van, mint az Avensisben  :clap: ! És ami a legszebb: még emögött is marad említésre méltó csomagtartó :) ! Három személlyel bazi sok cucc beférhet az autóba, de négy személy + normális mennyiségű csomag elhelyezése sem lehet gond (hátsó ülés 1/3 ledöntve, a többi teljesen előrehúzva). Szuper  :D !

1.0 motorral, kiváló oktatóautó lenne ez nekem  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2780 Dátum: 2009.08.25 16:05:07 »
De wazz, van ám értéktartásuk  :ph34r: ... Az előbb beadtam a hahunak: Yaris 1.0, ötajtós, klímás - 1.9-ről indulnak  :sorcerer: ... WOW!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2781 Dátum: 2009.09.06 11:27:45 »
A biztonságtechnika fejlődése (I. Suzuki vs II. Yaris)
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2782 Dátum: 2009.09.06 13:07:18 »
Hadd tippeljek: a 3 súlyos a Suzukiból jött, az 1 könnyebb a Yarisból...
Gabe 254.

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2783 Dátum: 2009.09.13 14:54:26 »
Van itt valakinek Yaris II-n ablak légterelője? Érdekelne tapasztalat.

Valamilyet mindenképpen tennék az autóra. Vagy a Szatuna-félét, amit az ablakvezető sínbe kell beilleszteni, vagy a Toyota gyárit. Előbbi volt már nekem az előző autón és igazából nem volt rossz, de kocsimosáskor azért bement pár csepp víz mellette ha úgy kapta a vízsugár, plusz az ablak felhúzásakor volt egy kis recsegő hang amikor az üveg a terelőhöz ért. A gyári ezzel szemben kívülre megy ragasztással, így gondolom az ablak felhúzása kulturált marad, viszont 2x annyiba kerül és a ragasztástól is kicsit idegenkedem. De ahogy elnéztem a kialakítás is más egy kicsit, a gyári valamivel kevesebbet takar, a szatunás a függőleges részen, a tükörnél is bemegy a keretbe.

Szóval várok bármilyen terelővel kapcsolatos tapasztalatot.



Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2784 Dátum: 2009.09.13 18:56:37 »
Van itt valakinek Yaris II-n ablak légterelője? Érdekelne tapasztalat.

Valamilyet mindenképpen tennék az autóra. Vagy a Szatuna-félét, amit az ablakvezető sínbe kell beilleszteni, vagy a Toyota gyárit. Előbbi volt már nekem az előző autón és igazából nem volt rossz, de kocsimosáskor azért bement pár csepp víz mellette ha úgy kapta a vízsugár, plusz az ablak felhúzásakor volt egy kis recsegő hang amikor az üveg a terelőhöz ért. A gyári ezzel szemben kívülre megy ragasztással, így gondolom az ablak felhúzása kulturált marad, viszont 2x annyiba kerül és a ragasztástól is kicsit idegenkedem. De ahogy elnéztem a kialakítás is más egy kicsit, a gyári valamivel kevesebbet takar, a szatunás a függőleges részen, a tükörnél is bemegy a keretbe.

Szóval várok bármilyen terelővel kapcsolatos tapasztalatot.




Nézd... A gyári egyértelműen jobb, úgyhogy csak a pénztárcádon múlik. Az ablakvezetőbe illeszthető utángyártott nem az igazi. Ha berakod a hozzá kapott ékeket, akkor szorul az ablak, ha nem teszed be akkor meg leengedett ablaknál zörög.
A gyári ugyanazzal a ragasztóval rögzül, mint az oldalvédő diszcsíkok, pulsz két kis tartópöcök is megtámasztja, úgyhogy biztos lehetsz benne, hogy a helyén marad.
Xanyi

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2785 Dátum: 2009.09.19 09:43:43 »
Van itt valakinek Yaris II-n ablak légterelője? Érdekelne tapasztalat.

Valamilyet mindenképpen tennék az autóra. Vagy a Szatuna-félét, amit az ablakvezető sínbe kell beilleszteni, vagy a Toyota gyárit. Előbbi volt már nekem az előző autón és igazából nem volt rossz, de kocsimosáskor azért bement pár csepp víz mellette ha úgy kapta a vízsugár, plusz az ablak felhúzásakor volt egy kis recsegő hang amikor az üveg a terelőhöz ért. A gyári ezzel szemben kívülre megy ragasztással, így gondolom az ablak felhúzása kulturált marad, viszont 2x annyiba kerül és a ragasztástól is kicsit idegenkedem. De ahogy elnéztem a kialakítás is más egy kicsit, a gyári valamivel kevesebbet takar, a szatunás a függőleges részen, a tükörnél is bemegy a keretbe.

Szóval várok bármilyen terelővel kapcsolatos tapasztalatot.




Nézd... A gyári egyértelműen jobb, úgyhogy csak a pénztárcádon múlik. Az ablakvezetőbe illeszthető utángyártott nem az igazi. Ha berakod a hozzá kapott ékeket, akkor szorul az ablak, ha nem teszed be akkor meg leengedett ablaknál zörög.
A gyári ugyanazzal a ragasztóval rögzül, mint az oldalvédő diszcsíkok, pulsz két kis tartópöcök is megtámasztja, úgyhogy biztos lehetsz benne, hogy a helyén marad.

Szia!
Nekem Szatuna van. Kb. 1-2 hét kellett hozzá, hogy beálljon, "bekopjon" rendesen.Azóta se leengedett ablaknál ,se felhúzáskor nincs semmi hangja. Én elégedett vagyok vele. A benzinkúton szoktam mosni az autót és a beázással sem volt még gondom.
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.19 09:47:25 írta Toya »

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2786 Dátum: 2009.10.27 21:03:36 »
Nem régen vettük a 2007-es Yarisunkat. Amikor kocsikat nézegettünk beültünk Corollába és Aurisba is. Ha beállítottam magamra az első ülést (185 cm magas vagyok) csak ebben tudtam magam mögé beülni. A csomagtér a tálca kivétele után egész jó.
Az 1,0-ás motort ki sem mertük próbálni, az 1,3-as is gyenge, szokni kell vele az elindulást. Oktató kocsinak inkább dízelt...

Alaposan megnézegettem tegnap ismét egy (új) Yarist. Mindenhova beültem, állítgattam-tologattam az üléseket, stb... Hát, döbbenet hogy milyen jó a helykihasználása ennek a kis autónak  :sorcerer: ! Miután beállítottam magamnak a vezetőülést, gond nélkül befértem magam mögé, teljesen előrehúzott hátsó üléssel is. Főleg, ha annak a támláját hátradöntöttem. A jobb 1-en pedig kifejezetten kényelmesen tudtam ülni, amögé pedig, teljesen előrehúzott hátsó ülésre normálisan befértem, a teljesen hátratolton pedig teljesen kényelmesen ültem  :yes: ! Vezetőülés mögött, teljesen hátratolt hátsó üléssel annyi lábhely van, mint az Avensisben  :clap: ! És ami a legszebb: még emögött is marad említésre méltó csomagtartó :) ! Három személlyel bazi sok cucc beférhet az autóba, de négy személy + normális mennyiségű csomag elhelyezése sem lehet gond (hátsó ülés 1/3 ledöntve, a többi teljesen előrehúzva). Szuper  :D !

1.0 motorral, kiváló oktatóautó lenne ez nekem  :hmmmm:

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2787 Dátum: 2009.10.27 21:28:37 »
Az 1,0-ás motort ki sem mertük próbálni
az a baj,h úgy írod le az 1.0-t,h ki sem próbáltad ::)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2788 Dátum: 2009.10.28 03:13:11 »
Mertnem  1.8ast vettetek? Az elviselhetobben mozgatja azt a kasztnit, de klimazni meg oktatni meg azzal sem kell........
kisa
born to ride

Face75

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 267
  • Yaris III 1.3 Active
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2789 Dátum: 2009.10.28 07:43:22 »
Mi például csak az 1.0-ást próbáltuk ki, és nagyon tetszett.
Azért vettünk mégis 1.3-ast, mert elenyésző volt a két motor közti árkülönbség.

Egyébként ha nem tudom, hogy 1.0-ás, és nincs a hangja, elmehetett volna nagyobb motornak is.
Ajánlom egy szervíz alkalmával próbáld ki!