Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 586844 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

jackson333

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2745 Dátum: 2009.05.15 17:19:12 »
Sziasztok!

Valaki leírná pontosan milyen olajat kell rendelnem 2007-es Yaris d4d-be mert nem szeretném a drága szervízes olajat kifizetni ha lehet.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2746 Dátum: 2009.05.18 09:33:24 »
Sziasztok!

Valaki leírná pontosan milyen olajat kell rendelnem 2007-es Yaris d4d-be mert nem szeretném a drága szervízes olajat kifizetni ha lehet.

5W-30 Acea: B1

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2747 Dátum: 2009.05.31 12:31:36 »
Sziasztok!

Gyári riasztó van a Yaris II-esemben. Frankón bezárja az összes ajtót, amikor a motor először átlépi a 2000-es fordulatot. Amikor leveszem a gyújtás, nyit mindent (ez sem mindig tetszik). Az zavar, hogy járó motornál csak a vezetőoldalon enged nyitni a kilinccsel. Pl. ha az utas akar kiszállni, akkor csak úgy megy, hogy vagy ő fordítja el a reteszt, vagy én oldok a központi kapcsolóval. Van valakinek ilyen rendszere és az szitén így működik? Nem lehet átprogramozni?

Üdv:

Villi

Ha VSS1-es riasztód van, akkor ezt az ajtózáró funkcióját ki lehet kapcsolni!

Az van. Hogyan lehet kikapcsolni?

Közben megtaláltam a neten a leírását, hogyan lehet programozni.

Megosztanád, hogy hogyan sikerült? Én is kikapcsolnám, de nem találtam a neten leírást a riasztóhoz, amit adtak hozzá, abban meg az van, hogy lépjek kapcsolatba a viszonteladóval... Hogy miért nem voltak képesek inkább beleírni a megoldást?

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2748 Dátum: 2009.05.31 20:17:12 »
Megosztanád, hogy hogyan sikerült? Én is kikapcsolnám, de nem találtam a neten leírást a riasztóhoz, amit adtak hozzá, abban meg az van, hogy lépjek kapcsolatba a viszonteladóval... Hogy miért nem voltak képesek inkább beleírni a megoldást?
Letöltöttem INNEN
Csak klikk a Search AIM-re, válaszd ki a Yarist, Kategóriából a Setting Guide-ot.
Kapsz egy listát, és ott lesz a magyar nyelvű leírása a VSS1 programozásának.
Bevallom nem sikerült elsőre, de harmadjára igen.:)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2749 Dátum: 2009.05.31 23:17:24 »
Letöltöttem INNEN
Csak klikk a Search AIM-re, válaszd ki a Yarist, Kategóriából a Setting Guide-ot.
Kapsz egy listát, és ott lesz a magyar nyelvű leírása a VSS1 programozásának.
Bevallom nem sikerült elsőre, de harmadjára igen.:)

Köszi szépen. Letöltöttem, holnap kipróbálom.

Azt mondjuk nem igazán értem, hogy miért kellett ajtónyitásra programozni bármit is. Sokkal egyszerűbb lett volna valami más kezelőszervre (lámpakapcsoló, fékpedál, stb.)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2750 Dátum: 2009.06.01 08:37:10 »
Köszi szépen. Letöltöttem, holnap kipróbálom.

Azt mondjuk nem igazán értem, hogy miért kellett ajtónyitásra programozni bármit is. Sokkal egyszerűbb lett volna valami más kezelőszervre (lámpakapcsoló, fékpedál, stb.)
Lehet azért, hogy elvegyék a kedved az állítgatástól.:)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2751 Dátum: 2009.06.01 21:58:05 »
Lehet azért, hogy elvegyék a kedved az állítgatástól.:)

Az lehet :) De nem sikerült nekik. Holnap munkába indulás előtt megejtem a programozást. Lehet késni fogok... :) Találtam egyébként a fenti linken egy "VSS programming mode flowchart" nevű kis egyoldalas anyagot. Na az sokkal használhatóbbnak tűnik, mint a 9 oldalas szöveges leírás.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2752 Dátum: 2009.06.01 22:08:19 »
Az lehet :) De nem sikerült nekik. Holnap munkába indulás előtt megejtem a programozást. Lehet késni fogok... :) Találtam egyébként a fenti linken egy "VSS programming mode flowchart" nevű kis egyoldalas anyagot. Na az sokkal használhatóbbnak tűnik, mint a 9 oldalas szöveges leírás.
Csak nehogy felébredjenek a szomszédok a sok ajtócsapkodástól :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2753 Dátum: 2009.06.02 10:34:23 »
Csak nehogy felébredjenek a szomszédok a sok ajtócsapkodástól :D

Sikerült ma reggel első nekifutásra átprogramoznom. Jobb ez így, hogy nem zár be. Inkább idegesítő volt, mint hasznos. Öcsém is örömmel nyugtázta mikor kitettem az egyetemnél, hogy ki tudta nyitni az ajtót :) Még1x köszi a Toyota Tech doc. linket. Sok hasznos cucc van ott.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2754 Dátum: 2009.06.02 13:31:25 »
Sikerült ma reggel első nekifutásra átprogramoznom. Jobb ez így, hogy nem zár be. Inkább idegesítő volt, mint hasznos. Öcsém is örömmel nyugtázta mikor kitettem az egyetemnél, hogy ki tudta nyitni az ajtót :) Még1x köszi a Toyota Tech doc. linket. Sok hasznos cucc van ott.
Nagyszerű! :) Engem az zavart, ha többen voltunk az autóban, akkor a hátul ülők csak akkor tudtak kiszállni, amikor a motort leállítottam. A Cliom-nál működött úgy is, hogy a belső kilincsre az adott ajtót engedte nyitni járó motornál. Szóval nálam is kikapcsolva, ha olyan helyen megyek, akkor bekapcsolom és kész.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2755 Dátum: 2009.06.07 00:05:26 »
Valaki nem tudja véletlenül, hogy a vonóhorog gömbjének a földtől mérve milyen magasságban kell lennie?

A minap szembesültem vele, hogy a Yarisra szerelt gyári Toyota vonóhorog határozottan magasabban van, mint a családban lévő másik autón. Míg arra ha felcsatolom a futót, vízszintesen áll, a Yaris-on lejt hátrafelé, hiszen a vonórúd vége magasabban van.

Nemcsak a magasság érdekes egyébként, hanem az is, hogy a biztonsági lánc csak az előbb említett másik autón kapcsolható be, ott van erre két szem a vonóhorgon. A Yarison egyetlen hely van, ahova esetleg be lehetne akasztani, de az olyan távol van, hogy nem ér oda el a lánc.

Van a magasságra meg a biztonsági láncra valami szabvány?

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2756 Dátum: 2009.06.07 11:05:03 »
Az EU parlament és Tanács 94/20/EK irányelve szerint a jármű megengedett össztömegénél a gömb közepe a talajtól 350-420mm közé kell hogy essen.

A láncra vonatkozó részt még nem találtam, de megpróbálom megkeresni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2757 Dátum: 2009.06.07 17:19:39 »
Az EU parlament és Tanács 94/20/EK irányelve szerint a jármű megengedett össztömegénél a gömb közepe a talajtól 350-420mm közé kell hogy essen.

A láncra vonatkozó részt még nem találtam, de megpróbálom megkeresni.

Nagyon köszönöm!

Jól értem, hogy fullra cuccolt autónál kell azt a magasságot hozni?

Én meg közben végeztem pár mérést:

Gömb közepének a magassága, viszont terheletlen autónál:
  • Toyota Yaris (gyári, Toyota levehető vonóhorog): 47,5 cm
  • Skoda Favorit (fix vonóhorog): 42 cm
  • Suzuki Swift (még a régi típusú, fix): 42 cm

A két off-topic típusnál ahogy jön ki a vonóhorog vízszintesen a kocsi alól, a gömb szinte alig van megemelve. A Yarisnál ezzel szemben kanyarintottak egyet rajta, és jól megemelték. Lehet mind szabályos, mindenesetre érdekes. Bár azt is el tudom képzelni, hogy a szabályok/szabványok is változtak kissé. A futó, amivel néztem, az is van már vagy 20 éves.

Még1 érdekes dolog itt a vonóhoroggal kapcsolatban: valahol azt hallottam, hogy nem lóghat be egyáltalán a rendszám elé. Márpedig a Yaris-é az igenis belóg. Mondjuk nem vészes, szerintem lazán olvasható még tőle. Ahogy hallottam, ilyen esetben csak levehető vonóhorgot lehet feltenni a kocsira. Ez akkor vajon azt is jelenti, hogy ha nem húzok semmit, le kellene vennem? Pedig milyen jó kis védelem városban lámpánál elbambuló emberek ellen. Egy kisebb koccnál megóvja a kocsit.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.07 17:25:40 írta m »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2758 Dátum: 2009.06.07 19:15:19 »
Ha jól tudom az EU-ba az a szabály, hogy ha nem vontatsz semmit, akkor nem lehet rajta fej...
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2759 Dátum: 2009.06.07 21:40:23 »
Az EU parlament és Tanács 94/20/EK irányelve szerint a jármű megengedett össztömegénél a gömb közepe a talajtól 350-420mm közé kell hogy essen.

A láncra vonatkozó részt még nem találtam, de megpróbálom megkeresni.
Nagyon köszönöm!
Jól értem, hogy fullra cuccolt autónál kell azt a magasságot hozni?
Én meg közben végeztem pár mérést:
Gömb közepének a magassága, viszont terheletlen autónál:
  • Toyota Yaris (gyári, Toyota levehető vonóhorog): 47,5 cm
  • Skoda Favorit (fix vonóhorog): 42 cm
  • Suzuki Swift (még a régi típusú, fix): 42 cm
A két off-topic típusnál ahogy jön ki a vonóhorog vízszintesen a kocsi alól, a gömb szinte alig van megemelve. A Yarisnál ezzel szemben kanyarintottak egyet rajta, és jól megemelték. Lehet mind szabályos, mindenesetre érdekes. Bár azt is el tudom képzelni, hogy a szabályok/szabványok is változtak kissé. A futó, amivel néztem, az is van már vagy 20 éves.
Még1 érdekes dolog itt a vonóhoroggal kapcsolatban: valahol azt hallottam, hogy nem lóghat be egyáltalán a rendszám elé. Márpedig a Yaris-é az igenis belóg. Mondjuk nem vészes, szerintem lazán olvasható még tőle. Ahogy hallottam, ilyen esetben csak levehető vonóhorgot lehet feltenni a kocsira. Ez akkor vajon azt is jelenti, hogy ha nem húzok semmit, le kellene vennem? Pedig milyen jó kis védelem városban lámpánál elbambuló emberek ellen. Egy kisebb koccnál megóvja a kocsit.
Hát ez már nem kicsi magasságkülönbség, nem csoda hogy ferdén áll az utánfutó.
A rendszámra van előírás a láthatóságra, a pontos értékeket nem tudom, balra, jobbra, fel és le irányokban meg van szabva a láthatósági szög, stb. Nem takarhat bele a vonóhorog, ezért akár műszaki vizsgán is megbukhat.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive