Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 587148 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2700 Dátum: 2009.02.04 20:52:04 »
Ez amiatt van mert az új Sol csomagban nincsen benne a légkondi? Ha így van és azt is bele kell ehhez a felszereltséghez számolni, akkor az autó ára jelentősen megnőtt az eddigi kivitelhez képest. A Toyota honlapon még csak az árlistát láttam, a pontos felszereltségi lista még nincs kint.
Xanyi kb 5 hozzaszolassal ezelott leirta a felszereltsegeket. Az uj Sol-ban van klima.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2701 Dátum: 2009.02.04 21:22:01 »
Ez amiatt van mert az új Sol csomagban nincsen benne a légkondi? Ha így van és azt is bele kell ehhez a felszereltséghez számolni, akkor az autó ára jelentősen megnőtt az eddigi kivitelhez képest. A Toyota honlapon még csak az árlistát láttam, a pontos felszereltségi lista még nincs kint.
Xanyi kb 5 hozzaszolassal ezelott leirta a felszereltsegeket. Az uj Sol-ban van klima.
Igen, ott van, csak az a fura hogy a Sol mitől lett ennyivel olcsóbb, hogy miket hagyhattak ki, vagy csak egyszerűen olcsóbban adják ugyanazt, hogy kompenzálják az új motor+váltó árnövekedését?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Face75

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 267
  • Yaris III 1.3 Active
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2702 Dátum: 2009.02.05 07:30:22 »
És milyen az a sötétített fényszóró?  :eek:

Esetleg fénykép van róla?

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2703 Dátum: 2009.02.05 07:56:08 »
És milyen az a sötétített fényszóró?  :eek:
biztos csini...gondolom fekete betétes

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2704 Dátum: 2009.02.27 10:59:50 »
Üdv,
Tegnap volt szerencsém menni egy teszt kört egy 1,33-as Yaris Terrával  :clap:....érdekes nem érződött a plusz LE, és nyomaték annyira , mint vártam, de gondolom ez betudható a benne lévő 93km-nek. Viszont ez az ECO mód szenzációs (megállok, kiteszem üresbe, és kuplungot felengedem.....motor leáll :eek:) , majd kuplungra pakolom a lábam....motor beröffen...de valami eszméletlen gyorsan...nem tudom mennyire lesz érzékeny ez a része (meghibásodás szempontjából)..de nagy ötlet...az új Yariga ára viszont elég borsos...3.640+metál az Sol lista ára...3.480-ért tudtam volna elhozni, de ha mélyebben nyalom az amúgy nagyon csinos értékesítő hölgy nyalnivalóját...akkor sem tudtam volna elhozni olcsóbban, a Terra klímával 3,3...
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.27 11:37:07 írta Les0130 »

KovacsGabor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2705 Dátum: 2009.02.28 11:42:29 »
...az új Yariga ára viszont elég borsos...

És ehhez vedd még hozzá a várható áfa emelést, illetve, az egyébként is várható áremelkedést. Én azt hallottam, hogy március 1-től lesz esedékes az áremelés. :eek:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2706 Dátum: 2009.02.28 12:35:39 »
Üdv,
Tegnap volt szerencsém menni egy teszt kört egy 1,33-as Yaris Terrával  :clap:....érdekes nem érződött a plusz LE, és nyomaték annyira , mint vártam, de gondolom ez betudható a benne lévő 93km-nek. Viszont ez az ECO mód szenzációs (megállok, kiteszem üresbe, és kuplungot felengedem.....motor leáll :eek:) , majd kuplungra pakolom a lábam....motor beröffen...de valami eszméletlen gyorsan...nem tudom mennyire lesz érzékeny ez a része (meghibásodás szempontjából)..de nagy ötlet...az új Yariga ára viszont elég borsos...3.640+metál az Sol lista ára...3.480-ért tudtam volna elhozni, de ha mélyebben nyalom az amúgy nagyon csinos értékesítő hölgy nyalnivalóját...akkor sem tudtam volna elhozni olcsóbban, a Terra klímával 3,3...
Tavaly egy 1,3-as Sol Plus 5 ajtós metálfénnyel listaáron 3.635 volt, most ez Sol-ban az új motorral kerek egy százassal több. Ha meg hozzáveszem, hogy a Sol-ban nincs ködlámpa, nem is olyan nagy a különbség. A gyenge forint meg az áfa fel fogja emelni az árat, valószínű nem kevéssel.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2707 Dátum: 2009.03.01 21:55:38 »
A ráncfelvarrott Yaris TV reklámja a klubos ftp-n.

tutinet

  • Vendég
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2708 Dátum: 2009.03.01 22:27:22 »
...az új Yariga ára viszont elég borsos...

És ehhez vedd még hozzá a várható áfa emelést, illetve, az egyébként is várható áremelkedést. Én azt hallottam, hogy március 1-től lesz esedékes az áremelés. :eek:

Hmm, igen itt a kutya se fog tudni új kocsit venni. (max. az adócsaló vállalkozók...) Apropó, a 2006-os 5 %-os ÁFA csökkentésnél akkor 5 %-al esett minden új autó ára ? Emlékszik rá valaki ?

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2709 Dátum: 2009.03.02 08:24:16 »
...az új Yariga ára viszont elég borsos...
És ehhez vedd még hozzá a várható áfa emelést, illetve, az egyébként is várható áremelkedést. Én azt hallottam, hogy március 1-től lesz esedékes az áremelés. :eek:
Hmm, igen itt a kutya se fog tudni új kocsit venni. (max. az adócsaló vállalkozók...) Apropó, a 2006-os 5 %-os ÁFA csökkentésnél akkor 5 %-al esett minden új autó ára ? Emlékszik rá valaki ?
Arra emlékszem , hogy az árak maradtak úgy, ahogy voltak.. Tehát nem követték azt a -5% -ot,  viszonta abban biztos vagyok. hogy azt a +3%-ot azonnal látjuk  :wacko:
Most majd lehet megint vinni a pénztárgépet átállítatni 23%-ra...   :hammer:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Face75

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 267
  • Yaris III 1.3 Active
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2710 Dátum: 2009.03.02 11:27:55 »
Sziasztok!

Erről a biztonságiöves visszahívásról kapott már valaki valami levelet?

"1,3 millió Yarist hív vissza a Toyota
2009. január 29., csütörtök, 10:08


A biztonsági-öv hibája miatt a japán gyártó több mint egymillió 2006 és 2007 közt legyártott Yarist hív vissza javításra.


A Toyota kénytelen egy elég kellemetlen probléma miatt visszahívni a 2006 és 2007 között gyártott Yarisait. A hírek szerint a visszahívás világszerte minden piacon érvényes, ezért összesen 1,3 millió tulajdonos számíthat a következő hónapokban levélre.

A két-három éve gyártott autók problémája az, hogy nagy sebességű frontális ütközés esetén a biztonsági öveik és a velük súrlódó habos tömítés kigyulladhat. Ez a hibajelenség baleset ugyan nagyon veszélyes, de a hiba kijavítása nem nagy probléma, mindössze egy órát vesz igénybe, amelyet bármely márkakereskedésben el tudnak végezni. "

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2711 Dátum: 2009.03.03 07:52:00 »
Meg nem. De aprilisban ugyis esedekes a 3 eves szerviz, remelem akkor ezt is megcsinaljak...

Erről a biztonságiöves visszahívásról kapott már valaki valami levelet?
Yaris II 1.0

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2712 Dátum: 2009.03.07 11:18:52 »
Ma kipróbáltam egy új Yaris-t, kíváncsi voltam erre a Start/Stop rendszerre, nomeg az új motor/váltó párosra.
A szalonban úgy tudták, hogy csak akkor kapcsol be, hogyha nem működik nagyobb fogyasztó (fényszóró,klíma, stb.).
Ez nem így van, bekapcsolt fényszóró, ventillátor, rádió mellett is működik (klíma nem volt az autóban, de szerintem azzal is így lenne).
Megálláskor miután üresbe tettem és leléptem a kuplungpedálról, hamar kikapcsol a motor, a műszerfalon megjelenik az ECO felirat.
Kuplung megnyomására azonnal beugrok, tényleg gyorsabban működik és halkabban mint a hagyományos öndító.
Ha gurultam és üresbe tettem, csak akkor állította le a motort ha már megálltunk. A rendszer ki is kapcsolható egy gombnyomással (kézifék mellett van).
Összességében nekem tetszik a rendszer. :yes:
A tesztautóban mégcsak 30km volt, így nem nyúztam, csak használtam hogy az enyémet szoktam. Így nem tűnt fel a különbség az elődmotorhoz képest.
Na jó, gyorsításkor azért érezni lehet a több pacit. :lol:
A váltó hatodikja tényleg az, nem egy 5 fokozatút osztottak fel 6 felé. 100-as tempónál mindkét motornál 3000 körül forog 5.-ben, hatodikba felkapcsolva a fordulatszám 2500 környékére esik vissza. Meglepő a csendessége (gondolom autópályatempónál is bőven jobb mint a régi). Igaz ketten ültünk csak benne, de nagyon simán vitte az autót, az erősebb motor bőven elbírja ezt az áttételt. A váltó annyiban volt furcsább, hogy rövidebb a kar mozgása és mintha közelebb is lennének egymáshoz a fokozatok. Ja, és nyers létére szépen kapcsolható.:) A fogyimérő 90-nél úgy 4-4,5-et mutatott, 100-nál úgy 5-5,3 körül.
Belül más a középkonzol színe, sötétebb lett és vannak új kárpitszínek is.
Ami meglepett és a szalonban is csodálkoztak rajta, a csomagtartóban nincs benne a kivehető felső tálca! Azt mondták egyik autóhoz sem kaptak, és nem tudják hogy extrában egyáltalán rendelhető-e! És nincsen benne az a 2 műanyag rekesz sem. :wacko: A borításon látom a peremet, elvileg bele lehet tenni, vagy csak nem módosították a műanyag sütőszerszámot emiatt? :hmmmm: Így viszont lecsukott hátsó ülésekkel nem lesz sík rakodófelület, ami szerintem hátrányos, én pont ezt találtam az egyik legjobb húzásnak, sokszor vettem már hasznát.
Néztem az árlistát, a SOL csomag most 580000 helyett csupán 430000!!, így ha egy ilyen felszereltséget nézek, olcsóbban jön ki mint a tavalyi a gyengébb motorcsomaggal.....
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2713 Dátum: 2009.03.12 17:29:15 »
Sziasztok!

Az egyik barátomnak van egy új yarisa.Most szeretne új felniket és hozzá való gumikat venni.

Két variáció között tengődik:

-185/60 r15
-195/50 r15

Ehhez egy dunlop sport 01-gumit választana.

Szerintetek a kettö közül melyiket érdemes választania?Érvek ellenérvek?

Köszi a segítséget előre is!
Yaris Ts 05'

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2714 Dátum: 2009.03.12 20:42:58 »
Sziasztok!

Az egyik barátomnak van egy új yarisa.Most szeretne új felniket és hozzá való gumikat venni.

Két variáció között tengődik:

-185/60 r15
-195/50 r15

Ehhez egy dunlop sport 01-gumit választana.

Szerintetek a kettö közül melyiket érdemes választania?Érvek ellenérvek?

Köszi a segítséget előre is!

A 195/50-es gumi nem a váltómérete az eredetinek, jóval kisebb. A km csalna, adott sebességen nagyobb lesz a fordulatszám. Jobb a gyorsulás, de több a fogyasztás. Én nem tenném fel, már csak azért sem, mert ez nincs benne a jóváhagyott gumiméretek között erre a típusra.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive