Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 587155 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2670 Dátum: 2008.12.14 16:49:11 »
Bontó...

béla12

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2671 Dátum: 2008.12.14 17:45:59 »
A csomagtérből még vásárlás után kivettem az egyik "emeletet", hogy mélyebb legyen.
Most szembesültem vele, hogy nem tudom hová lett az autó emelője :wacko:
Januárban megyünk síelni, azért nem árt ha van, meg egyébként sem.
Mi a véleményetek, vegyek a szalonban a Yarishoz való gyárit (valószínű jó drága), vagy elég bármilyen univerzális változat?
Ha van esetleg konkrét tipp, szívesen venném :helpsmilie:

Hali!

Emlékeim szerint a 2-s yaris emelője a vezetőülés alatt van. Csak a hajtószára van a csomagtartóban. Azt meg egy izmosabb csavarhúzó tudja pótolni. De holnap estefelé megnézem neked, hogy mi hol van.

Üdv:
béla
tömeget oszlatni nem vízágyúval kell, hanem szippantóskocsival.

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2672 Dátum: 2008.12.14 20:28:14 »
A csomagtérből még vásárlás után kivettem az egyik "emeletet", hogy mélyebb legyen.
Most szembesültem vele, hogy nem tudom hová lett az autó emelője :wacko:
Januárban megyünk síelni, azért nem árt ha van, meg egyébként sem.
Mi a véleményetek, vegyek a szalonban a Yarishoz való gyárit (valószínű jó drága), vagy elég bármilyen univerzális változat?
Ha van esetleg konkrét tipp, szívesen venném :helpsmilie:

Hali!

Emlékeim szerint a 2-s yaris emelője a vezetőülés alatt van. Csak a hajtószára van a csomagtartóban. Azt meg egy izmosabb csavarhúzó tudja pótolni. De holnap estefelé megnézem neked, hogy mi hol van.

Üdv:
béla

Sziasztok,

Köszi a válaszokat! A csavarhúzóra nem lesz szükség, ugyanis a szár érdekes módon megvan ::)
Holnap reggel megnézem a vezetőülés alatt is hátha, bár én úgy emlékszem, hogy a csomagtartóban a kivehető részen van neki hely kialakítva.
Azért köszi mindenkinek!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2673 Dátum: 2008.12.14 20:55:07 »
A vezető ülés alatt van, ez 100%. Egy lepattintható műanyag takaró alatt.
A tekerntyűje pedig a csomagtartóban.

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2674 Dátum: 2008.12.14 21:29:25 »
A vezető ülés alatt van, ez 100%. Egy lepattintható műanyag takaró alatt.
A tekerntyűje pedig a csomagtartóban.

Tyűha, szuper! :clap:
Meg voltam győződve, hogy valahová úgy elpakoltam, hogy nem lesz meg többé :flowers:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2675 Dátum: 2009.01.04 17:25:21 »
Most néztem a toyota.at-n, már az új 1,33-as motorral hirdetik, és ami lényeges, az 1.0-áshoz képest 900 eur a felár, ami szerintem nem is sok.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2676 Dátum: 2009.01.06 08:59:17 »
Sziasztok,

Nehany hete kezdodott, hogy ha egy bizonyos sebessegel (vagy talan bizonyos szogben? - nem tudom biztosan, hogy milyen tenyezo szamit) megyek at egy kisebb doccenon, akkor hatulrol valami nyiszogast hallok, mint amikor rozsdas alkatreszek surlodnak... Teligumi-cserekor alaneztunk, de semmi nem latszik. Az az erdekes, hogy ha gyorsabban megyek, vagy hirtelen doccenon (pl. katyun) megyek keresztul, akkor nem lehet hallani. Van valami otletetek, hogy merre lehetne keresni a problema okat? Tudom, hogy mindenkeppen el kene vinnem szervizbe (aprilisig meg garancias), de felek, hogy pont naluk nem jonne elo, szoval szeretnem elore beazonositani, hogy mi okozza a jelenseget...
Yaris II 1.0

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2677 Dátum: 2009.01.06 11:09:31 »
Sziasztok,

Nehany hete kezdodott, hogy ha egy bizonyos sebessegel (vagy talan bizonyos szogben? - nem tudom biztosan, hogy milyen tenyezo szamit) megyek at egy kisebb doccenon, akkor hatulrol valami nyiszogast hallok, mint amikor rozsdas alkatreszek surlodnak... Teligumi-cserekor alaneztunk, de semmi nem latszik. Az az erdekes, hogy ha gyorsabban megyek, vagy hirtelen doccenon (pl. katyun) megyek keresztul, akkor nem lehet hallani. Van valami otletetek, hogy merre lehetne keresni a problema okat? Tudom, hogy mindenkeppen el kene vinnem szervizbe (aprilisig meg garancias), de felek, hogy pont naluk nem jonne elo, szoval szeretnem elore beazonositani, hogy mi okozza a jelenseget...
Próbálj meg úgy átmenni ilyen döccenőkön, hogy csak a bal, ill. a jobb kerék/felfüggesztés dolgozzon, hátha így kiszűrhető hogy melyik oldal a ludas, vagy egyáltalán onnan jön-e a rendellenes hang.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2678 Dátum: 2009.01.06 15:10:59 »
Te cuccoddal cserélték a kereket?
Előszőr pakolj ki mindent a csomiból hátha ott nyiszog valami  :D
Aztán szedd szét a kocsit  :cool2:
Yaris II d4d 2006

n1tr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
indításkori para
« Válasz #2679 Dátum: 2009.01.06 15:50:36 »
Sziasztok! Van egy olyan problémám, hogy a két éves autóm -2 -3 fokban, első elindításkor túlságosan leejti a fordulatot (néha fulladásig), halványan világít, vibrál az aksi töltéskijelzője. Utána engyenletes az alapjárat, kellő fordulaton tartja a hideg motort.
Az aksit megnéztem, 100%os állapotban van. Ráadásul az autó most van túl gyertyacserén, meg ékszíjat is feszítettek a generátoron. :S

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: indításkori para
« Válasz #2680 Dátum: 2009.01.06 16:03:36 »
Sziasztok! Van egy olyan problémám, hogy a két éves autóm -2 -3 fokban, első elindításkor túlságosan leejti a fordulatot (néha fulladásig), halványan világít, vibrál az aksi töltéskijelzője. Utána engyenletes az alapjárat, kellő fordulaton tartja a hideg motort.
Az aksit megnéztem, 100%os állapotban van. Ráadásul az autó most van túl gyertyacserén, meg ékszíjat is feszítettek a generátoron. :S
Ha jól értem ez a reggeli első indításnál van és néhány másodpercig jelentkezik, utána minden normális?
Valószínűleg az első pár másodperceben túl szegény vagy túl dús a keverék.
Kuplung ki van nyomva? (vagy ez el sem indulna a nélkül?) A gázpedállal csinálsz valamit indítózás közben?
A töltésjelző lámpa az alacsony fordulatszám miatt ég (pislákol). Nem e miatt van a hiba, hanem ez már annak következménye.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2681 Dátum: 2009.01.06 16:06:47 »
Nem kéne ennél a típusnál is mínuszban indítózás előtt egyszer lenyomni a gázpedált?
         

Face75

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 267
  • Yaris III 1.3 Active
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2682 Dátum: 2009.01.06 16:23:46 »
Miért kéne?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2683 Dátum: 2009.01.06 16:25:23 »
Corinál mínuszban egy ilyen padlógáz kell a kézikönyv szerint is, nagy mínuszban (-10 alatt) meg 2-3. Utána indítózás és pöcc-röff a kocsi.
         

Face75

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 267
  • Yaris III 1.3 Active
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2684 Dátum: 2009.01.06 16:29:31 »
Ezen ha jól tudom elektromos a gáz.
Ott is használ?
Mert a hagyományosnál lehet, hogy jó, de elektromosnál nem hiszem hogy használ.