Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 586872 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2595 Dátum: 2008.06.19 11:06:24 »

A hátrányok elsősorban városi forgalomra vonatkoznak. Városon kívül, főleg országúton határozottan biztonsági plusz a bekapcsolt fényszóró. Ez kivételesen egy olyan terület, amelyen nekünk sikerült megtalálni az optimális megoldást  :yes:

Hät azert elöször utäna olvashattäl volna ::)


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2596 Dátum: 2008.06.19 17:21:12 »
Idézet
Viszont összességében nagyon-nagyon jó volt a mérleg, jórészt pozitívan meglepve, és teljesen elégedetten szálltam ki a kocsiból. Ezzel a motorral a forgalom gond nélkül lépést tartó résztvevője, és ellentétben az előddel, ez már valódi teljes értékű autó, néven nevezhető csomagtérrel, kellően tágas utastérrel, nagyon jó variálhatósággal, rengeteg praktikus részlettel, jó vezethetőséggel, megfelelő komforttal, kívül-belül tetszetős designnal.

Itt sokunknak teljes értékü autó a szerinted gagyi Yaris I-es is.... Ne mond rá, hogy nem autó! Lehet ma érzékeny vagyok kicsit, de én sem mondom a Camrydre, hogy bontószökevény...
Xanyi

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2597 Dátum: 2008.06.19 18:50:09 »
Idézet

Viszont összességében nagyon-nagyon jó volt a mérleg, jórészt pozitívan meglepve, és teljesen elégedetten szálltam ki a kocsiból. Ezzel a motorral a forgalom gond nélkül lépést tartó résztvevője, és ellentétben az előddel, ez már valódi teljes értékű autó, néven nevezhető csomagtérrel, kellően tágas utastérrel, nagyon jó variálhatósággal, rengeteg praktikus részlettel, jó vezethetőséggel, megfelelő komforttal, kívül-belül tetszetős designnal. Mindezt 3.75 méteres hosszon - le a kalappal  :cool2: ! Nem vitás: kéne  :yes: !

Nekem van már tapasztalatom mindkettővel és azt kell mondjam az előd ugyanolyan, hanem jobb bizonyos részeiben :) Nekem pl a régiben lévő középkonzol melletti 2 rakodó rész jobban bejön, tágasabb. Befér a fényképezőm, az újban nem, viszont ott előny, hogy az ajtó rekesze nagyobb. Ha a kényelmet nézzük, egyértelműen régi TS, az ülései kényelmesebbek, eddig 4 órát utaztam egyhuzamban vele és fáradtság nélkül képes voltam kiszállni, igaz az ülőlap rövid picit, de annyira nem vészes. Az újban viszont 1 óra után már fészkelődni kezdek, nem bírok benne ülni. A hátsó pad szintén kényelmesebb az elődben, viszont az új dönthető háttámlája nagyon jó megoldás, ha azzal utazok, mindig hátra ülök, ledöntöm és szinte elfekszem, kényelmes, jobb mint elől. Továbbá az újban az ülés alatti polc nem a legjobb, sokszor kiesik hátul a holmi, a régiben sosem. Ha a csomagtartót nézzük, az Y2 ketté van osztva, ezt mi meg is szüntettük, nem igazán lehetett elférni. Így viszont már egyformának mondható.

Szóval nem szabad lenézni a régit sem, vannak előnyösebb részei, nem is kevés.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2598 Dátum: 2008.06.19 19:35:11 »
Yaris I vs. Yaris II:
Mindkettőhöz volt (van) szerencsém.Nekem a II-es a szimpatikusabb:mivel egy kicsit technikamániás vagyok,ezért én az újabbat imádom a sok műszaki újdonsága miatt:kuplung-függő indítózás,távvez.-re bekapcsolódó és késlelteve elalvó belsővilágítás,precízebb váltó,jobb útfekvés,csendesebb belsőtér,csomagtér világítás,fékasszisztens,EBD,ujraindítózás-gátló,elektromos-gáz (betehetem az egyszerü tempomatot) és még sok egyéb!Az én összehasonlítási alapom persze egy 2000-es1,0 Yaris linea-sol és egy 2007-es terra 1,3-as.
Valóban az elsőnél jobb volt a vezetőülés állíthatóság,de a tárolóhelyek és tágasság bizony a II-es javára billenti a mérleget.De tudjátok "kinek a Pap,kinek a Papné..."

Üdv és örüljünk,hogy Toycit vezethetünk!!! :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2599 Dátum: 2008.06.20 08:57:51 »
Idézet
... ellentétben az előddel, ez már valódi teljes értékű autó, néven nevezhető csomagtérrel, kellően tágas utastérrel, nagyon jó variálhatósággal, rengeteg praktikus részlettel, jó vezethetőséggel, megfelelő komforttal, kívül-belül tetszetős designnal.
Itt sokunknak teljes értékü autó a szerinted gagyi Yaris I-es is....
enyémbe befért a 12terítékes mosogatógép behungarocelezve :whistling: de a felültöltős mosógépet is haza tudtam vinni.
miért lenne kicsi a csomagtere?

de az utasterét sem érzem szűknek...ismerősöm, az opel omegájuk után ült bele a kocsimba, és el volt ájulva,h mekkora hely van benne...(persze elöl :) )
variálhatóságára sem lehet panasz.

talán egy kicsit túl lett sarkosítva a véleményed ;)

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2600 Dátum: 2008.06.20 09:27:48 »
Ha a kényelmet nézzük, egyértelműen régi TS, az ülései kényelmesebbek, eddig 4 órát utaztam egyhuzamban vele és fáradtság nélkül képes voltam kiszállni, igaz az ülőlap rövid picit, de annyira nem vészes. Az újban viszont 1 óra után már fészkelődni kezdek, nem bírok benne ülni. A hátsó pad szintén kényelmesebb az elődben, viszont az új dönthető háttámlája nagyon jó megoldás, ha azzal utazok, mindig hátra ülök, ledöntöm és szinte elfekszem, kényelmes, jobb mint elől.
a Y1Ts-ben az ülések sokkal jobbak, mint egy "alap" Y1-ben. gondolom a Y2Ts-ben is jobb ülések vannak, mint az "alap"ban
egyébként nem vészes a Y1 üléseivel sem elautózni 3órákat... szoktam  :whistling:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2601 Dátum: 2008.06.20 10:16:53 »
a Y1Ts-ben az ülések sokkal jobbak, mint egy "alap" Y1-ben. gondolom a Y2Ts-ben is jobb ülések vannak, mint az "alap"ban
egyébként nem vészes a Y1 üléseivel sem elautózni 3órákat... szoktam  :whistling:
Ha leugrasz a Velencei tóhóz?  :clap: :clap: :clap:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2602 Dátum: 2008.06.20 11:15:03 »
Akkora út tovább tart Lacinak.
 :tt2:

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2603 Dátum: 2008.06.20 11:20:56 »
Akkora út tovább tart Lacinak.
 :tt2:
mikrotalikra sem érek el soha :wacko:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2604 Dátum: 2008.06.20 11:25:02 »
Akkora út tovább tart Lacinak.
 :tt2:
mikrotalikra sem érek el soha :wacko:
Akkor indulj el most, este találkozunk! ;)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2605 Dátum: 2008.06.20 11:26:16 »
Ha most elindulsz, a maira még odaérsz.
 :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2606 Dátum: 2008.06.21 02:46:12 »
Idézet
Viszont összességében nagyon-nagyon jó volt a mérleg, jórészt pozitívan meglepve, és teljesen elégedetten szálltam ki a kocsiból. Ezzel a motorral a forgalom gond nélkül lépést tartó résztvevője, és ellentétben az előddel, ez már valódi teljes értékű autó, néven nevezhető csomagtérrel, kellően tágas utastérrel, nagyon jó variálhatósággal, rengeteg praktikus részlettel, jó vezethetőséggel, megfelelő komforttal, kívül-belül tetszetős designnal.

Itt sokunknak teljes értékü autó a szerinted gagyi Yaris I-es is.... Ne mond rá, hogy nem autó! Lehet ma érzékeny vagyok kicsit, de én sem mondom a Camrydre, hogy bontószökevény...

Nem írtam rá, hogy gagyi, bocsánat. Azt sem írtam rá, hogy nem autó. Kipróbáltam az I-est, és kipróbáltam a II-est is, és ebből nekem az jött le, hogy az I-es számomra nem lenne teljes értékű autó, a II-es viszont igen. Igen, a leírásomban elmulasztottam odaírni, hogy "nekem" és "számomra", ami hiba volt a részemről, sejtettem is utólag végiggondolva, hogy gond lesz belőle. De mikor ez eszembe jutott, nem voltam gép előtt.

A "bontószökevény" köszöni, jól van.
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.21 03:46:05 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2607 Dátum: 2008.06.21 02:57:10 »
Idézet
... ellentétben az előddel, ez már valódi teljes értékű autó, néven nevezhető csomagtérrel, kellően tágas utastérrel, nagyon jó variálhatósággal, rengeteg praktikus részlettel, jó vezethetőséggel, megfelelő komforttal, kívül-belül tetszetős designnal.
Itt sokunknak teljes értékü autó a szerinted gagyi Yaris I-es is....
enyémbe befért a 12terítékes mosogatógép behungarocelezve :whistling: de a felültöltős mosógépet is haza tudtam vinni.
miért lenne kicsi a csomagtere?

de az utasterét sem érzem szűknek...ismerősöm, az opel omegájuk után ült bele a kocsimba, és el volt ájulva,h mekkora hely van benne...(persze elöl :) )
variálhatóságára sem lehet panasz.

talán egy kicsit túl lett sarkosítva a véleményed ;)

Nézd, nemtom, én tök komolyan gondoltam azt a Yaris I dolgot, de majdnem hanyattestem, mikor elmentem megnézni egyet, kinyitottam a hátsó ajtót és láttam, hogy mennyire rövid a csomagtartó (hátfal és üléstámla közötti távolság). Ránézésre pl. még full előretolt állapotban sem lehetne pl. fektetve elhelyezni egy komplett kereket. Mondjuk lehet hogy ebben tévedtem, de hogy a II-esé szélesebb és hosszabb alapterületű, az biztos, és ez nekem nagyon fontos. Nem beszélve arról, hogy full előretolt ülésekkel "mögém" senki nem tudna beülni hátra, de még a jobb 1 mögé is csak akkor, ha az elöl ülő térdei már a műszerfalat nyomják. A II e téren is jobb. Továbbá komfortosabb, csendesebb, "tömörebb" érzést kelt a vezetése. Plusz az ülései, amivel kapcsolatosan pont Xanyi hívta föl rá elsőként a figyelmemet, hogy ez nekem nem fog bejönni az I-esben. Szóval a II autóbb, na, a fenébe is, ezt nem tudom máshogy írni, senki érzéseit nem akartam megbántani, de nekem autóbb! Azt el tudnám képzelni a magaménak, az I-et sajnos nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2608 Dátum: 2008.06.21 11:59:24 »

A hátrányok elsősorban városi forgalomra vonatkoznak. Városon kívül, főleg országúton határozottan biztonsági plusz a bekapcsolt fényszóró. Ez kivételesen egy olyan terület, amelyen nekünk sikerült megtalálni az optimális megoldást  :yes:

Hät azert elöször utäna olvashattäl volna ::)

Próbáltam a cikket most megint megtalálni, de nem sikerült. Mindenesetre ha jól emlékszem, anno azt emelték ki, hogy városi forgalomban inkább hátrányos nappal a bekapcsolt fényszóró.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2609 Dátum: 2008.06.21 12:55:13 »

A hátrányok elsősorban városi forgalomra vonatkoznak. Városon kívül, főleg országúton határozottan biztonsági plusz a bekapcsolt fényszóró. Ez kivételesen egy olyan terület, amelyen nekünk sikerült megtalálni az optimális megoldást  :yes:

Hät azert elöször utäna olvashattäl volna ::)

Próbáltam a cikket most megint megtalálni, de nem sikerült. Mindenesetre ha jól emlékszem, anno azt emelték ki, hogy városi forgalomban inkább hátrányos nappal a bekapcsolt fényszóró.

Igen, az így volt a cikkben. Ha egyről beszélünk, a sógoréknál volt egy felmérés erről. Én ugyan nem látom be, hogy miért baj, hogy ég a tompított, de sebaj, majd a nagy közlekedéstudósok megmondják. ::)
Na meg ugye, a CO terhelés is megnő, mert többet fogyaszt a kocsi, ha a tompított ég... :wacko:

Jelenleg én a nappali menetfény projekten dolgozom. De ezt inkább majd a Tuning/minden ami világít topicban tárgyalom ki... :offtopic:


Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.