Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 586933 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re: váltógomb
« Válasz #2565 Dátum: 2008.05.21 19:13:19 »
Idézetet írta: "Frida"
Idézetet írta: "Lacce"
Azt még hozzátenném, hogy a váltógomb annyira megtetszett nekem is, hogy én is vettem egyet a szalonban.
Már be is van szerelve :kacsint:


http://www.toyota.hu/cars/new_cars/yaris/accessories.aspx

Ez az?


Igen, ez is majdnem az, én is elõször ezt néztem :kacsint:
Csak ez nekem túl csicsásnak tûnt, olyan mint egy nagy bástya sakkfigura.

Ami nekünk van az ez a szín, csak a teteje egy sima gömb, felül a kapcsolási séma és  :toy: jel.

Megpróbálok vadászni egy képet, vagy csinálok holnap.

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re: váltógomb
« Válasz #2566 Dátum: 2008.05.21 19:16:22 »
Idézetet írta: "Lacce"
Idézetet írta: "Frida"
Idézetet írta: "Lacce"
Azt még hozzátenném, hogy a váltógomb annyira megtetszett nekem is, hogy én is vettem egyet a szalonban.
Már be is van szerelve :kacsint:


http://www.toyota.hu/cars/new_cars/yaris/accessories.aspx

Ez az?


Igen, ez is majdnem az, én is elõször ezt néztem :kacsint:
Csak ez nekem túl csicsásnak tûnt, olyan mint egy nagy bástya sakkfigura.

Ami nekünk van az ez a szín, csak a teteje egy sima gömb, felül a kapcsolási séma és  :toy: jel.

Megpróbálok vadászni egy képet, vagy csinálok holnap.



A váltógomb pontos képe itt látható:

http://www.toyota.hu/cars/new_cars/yaris/yaris_08.aspx

Frida

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Re: szervíz
« Válasz #2567 Dátum: 2008.05.22 09:13:22 »
Idézetet írta: "Lacce"
Limitált szériás Yaris, benne van a 2008. tavaszi Toyota Világa újságban is az alapakció.

Igen, igen képben vagyok. Ez a "Klímát vagy extrát? Mindekettõt!" címû reklám.  :kacsint:
Ügyesek vagytok, hogy sikerült kialkudnotok a ködfényszórót. :tapsi:
Ez nem rossz ár egy Toyotáért.  :szivecske:   :toy:
 :10: Választás!  :pofa:
Használja egészséggel és várjuk tapasztalatait.  :kacsint:

Frida

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Re: váltógomb
« Válasz #2568 Dátum: 2008.05.22 09:15:36 »
Idézetet írta: "Lacce"
A váltógomb pontos képe itt látható:

http://www.toyota.hu/cars/new_cars/yaris/yaris_08.aspx


 :nagymosoly:
Nagyon jól, néz ki.  :pofa:  Sokkal jobb mint a másik.
Mennyiért sikerült beszerezned?

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re: váltógomb
« Válasz #2569 Dátum: 2008.05.22 22:10:29 »
Idézetet írta: "Frida"
Idézetet írta: "Lacce"
A váltógomb pontos képe itt látható:

http://www.toyota.hu/cars/new_cars/yaris/yaris_08.aspx


 :nagymosoly:
Nagyon jól, néz ki.  :pofa:  Sokkal jobb mint a másik.
Mennyiért sikerült beszerezned?


Köszi, nekem is nagyon bejön :nagymosoly:

Hát, nem volt olcsó, de mivel gyakorlatilag örrökké tart így egyszeri befektetés.

14.800 Ft bruttól :szemez:

Na, egyébként én is kíváncsi vagyok majd a barátom Yarisára, hogy hogyan fogja bírni, mivel õ mindennap megy vele sokat viszonylag, az elõzõ autójában három évesen volt kb. 70.000 km, nekem a kétévesben van 17.000 km, szóval jó kis tartós teszt lesz :kacsint:

Mindenesetre most még nagyon büszke rá (joggal), hogy neki is  :toy: van.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Extrák
« Válasz #2570 Dátum: 2008.05.24 14:42:46 »
Helló Mindenki!

Van valakinek már infója a "Tavaszi ajánlatokban"meghirdetett Yaris tempomat utánépítésrõl?Hogyan lehet beépíteni,(hogyan építik be?),mennyiért,milyen bonyolult,jó-e a kezelhetõsége stb.Gondolkodok rajta, mert sokat autózok országúton,autópályán(Ausztria).
Röviden:érdemes-e? :hmm:
Köszi a hozzászólásokat elõre is!

A  :toy: legyen Veletek!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: Extrák
« Válasz #2571 Dátum: 2008.05.24 14:54:17 »
Idézetet írta: "rezsofriedrich"
Helló Mindenki!

Van valakinek már infója a "Tavaszi ajánlatokban"meghirdetett Yaris tempomat utánépítésrõl?Hogyan lehet beépíteni,(hogyan építik be?),mennyiért,milyen bonyolult,jó-e a kezelhetõsége stb.Gondolkodok rajta, mert sokat autózok országúton,autópályán(Ausztria).
Röviden:érdemes-e? :hmm:
Köszi a hozzászólásokat elõre is!

A  :toy: legyen Veletek!


A mennyiert egy erdekes kerdes, mert van, ahol 88 + beszereles ~= 120, mashol meg beszerelessel 96. Meg kell kerdezni tobb kereskedot.
En csak egy teszut alkalmaval vezettem, jovo het penteken be is kerul a kocsiba. Eddigi tapasztalatom alapjan igenyesnek nez ki, kezelhetosegevel nem volt gond. A Mondeonkban volt tempomat, az jol volt kezelheto, a Toyota is ugyanazokat tudja, ugyhogy szerintem azzal se lesz gond. Ezentul minden kocsinkban lesz, annyira megszerettuk:)

Az 1.0-s tulajoknak hegymenetben kell vigyazni, nehogy kinyomja a motor lelket a tempomat.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Extrák
« Válasz #2572 Dátum: 2008.05.24 21:22:50 »
Idézetet írta: "rezsofriedrich"
Helló Mindenki!

Van valakinek már infója a "Tavaszi ajánlatokban"meghirdetett Yaris tempomat utánépítésrõl?Hogyan lehet beépíteni,(hogyan építik be?),mennyiért,milyen bonyolult,jó-e a kezelhetõsége stb.Gondolkodok rajta, mert sokat autózok országúton,autópályán(Ausztria).
Röviden:érdemes-e? :hmm:
Köszi a hozzászólásokat elõre is!

A  :toy: legyen Veletek!


A kezelhetõsége teljesen megegyezik a gyári tempomattal. Beépítése: egy dobozkát kell elhelyezni a mûszerfal alatt, a kezelõjét a kormánykerék burkolatánál, ezen kívül pár csatlakozó és pár vezeték bekötése. Szóval nem nagy beavatkozás, simán vállalható. Rendkívül konfortos hosszútávon...
Xanyi

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Yaris II - 2005
« Válasz #2573 Dátum: 2008.05.25 09:16:16 »
Mennyit szoktatok fujni a gumiba?

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Yaris II - 2005
« Válasz #2574 Dátum: 2008.05.25 13:10:44 »
Idézetet írta: "lukit"
Mennyit szoktatok fujni a gumiba?


Elöl 2,3 bar(2,3 atm),hátul 2,2 bar(2,2 atm). Téliguminál 0,1 bar-al többet.Némely magyar utakon lehet,hogy a 0,1 bar-ral kevesebb az ideális.
Mindenesetre nem árt a pontos nyomásbeállítás mert akár 0,5 l/100 km fogyasztáscsökkenést is elérhetsz!Ezek az értékek 160 km/h-ig és 185-ös gumikra értendõk,az 1,3-as Yarisnál. :hmm:

szia! :bye:

Ui.:azért írok bar-t,mert a kutak mérõi általában igy vannak skálázva,nem pedig a szabványos kPa-ban azaz kilopaszkálban. Tehát:2,2 bar=2,2 kg/cm2 vagyis atmoszféra=220 kPa=320 psi.Ilyen "egyszerü". :vezetes:

Ja, nagyon köszi a tempomat infókat! :szivecske:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2575 Dátum: 2008.06.04 21:10:19 »
Sziasztok!

Gyári riasztó van a Yaris II-esemben. Frankón bezárja az összes ajtót, amikor a motor először átlépi a 2000-es fordulatot. Amikor leveszem a gyújtás, nyit mindent (ez sem mindig tetszik). Az zavar, hogy járó motornál csak a vezetőoldalon enged nyitni a kilinccsel. Pl. ha az utas akar kiszállni, akkor csak úgy megy, hogy vagy ő fordítja el a reteszt, vagy én oldok a központi kapcsolóval. Van valakinek ilyen rendszere és az szitén így működik? Nem lehet átprogramozni?

Üdv:

Villi
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2576 Dátum: 2008.06.04 22:30:45 »
Sziasztok!

Gyári riasztó van a Yaris II-esemben. Frankón bezárja az összes ajtót, amikor a motor először átlépi a 2000-es fordulatot. Amikor leveszem a gyújtás, nyit mindent (ez sem mindig tetszik). Az zavar, hogy járó motornál csak a vezetőoldalon enged nyitni a kilinccsel. Pl. ha az utas akar kiszállni, akkor csak úgy megy, hogy vagy ő fordítja el a reteszt, vagy én oldok a központi kapcsolóval. Van valakinek ilyen rendszere és az szitén így működik? Nem lehet átprogramozni?

Üdv:

Villi

Ha VSS1-es riasztód van, akkor ezt az ajtózáró funkcióját ki lehet kapcsolni!
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2577 Dátum: 2008.06.05 08:25:37 »
Sziasztok!

Gyári riasztó van a Yaris II-esemben. Frankón bezárja az összes ajtót, amikor a motor először átlépi a 2000-es fordulatot. Amikor leveszem a gyújtás, nyit mindent (ez sem mindig tetszik). Az zavar, hogy járó motornál csak a vezetőoldalon enged nyitni a kilinccsel. Pl. ha az utas akar kiszállni, akkor csak úgy megy, hogy vagy ő fordítja el a reteszt, vagy én oldok a központi kapcsolóval. Van valakinek ilyen rendszere és az szitén így működik? Nem lehet átprogramozni?

Üdv:

Villi

Ha VSS1-es riasztód van, akkor ezt az ajtózáró funkcióját ki lehet kapcsolni!

Az van. Hogyan lehet kikapcsolni?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris II - 2005
« Válasz #2578 Dátum: 2008.06.05 10:12:09 »
Sziasztok!

Gyári riasztó van a Yaris II-esemben. Frankón bezárja az összes ajtót, amikor a motor először átlépi a 2000-es fordulatot. Amikor leveszem a gyújtás, nyit mindent (ez sem mindig tetszik). Az zavar, hogy járó motornál csak a vezetőoldalon enged nyitni a kilinccsel. Pl. ha az utas akar kiszállni, akkor csak úgy megy, hogy vagy ő fordítja el a reteszt, vagy én oldok a központi kapcsolóval. Van valakinek ilyen rendszere és az szitén így működik? Nem lehet átprogramozni?

Üdv:

Villi

Ha VSS1-es riasztód van, akkor ezt az ajtózáró funkcióját ki lehet kapcsolni!

Az van. Hogyan lehet kikapcsolni?

Közben megtaláltam a neten a leírását, hogyan lehet programozni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: Extrák
« Válasz #2579 Dátum: 2008.06.10 14:40:05 »
Idézetet írta: rezsofriedrich
Helló Mindenki!

Van valakinek már infója a "Tavaszi ajánlatokban"meghirdetett Yaris tempomat utánépítésrõl?Hogyan lehet beépíteni,(hogyan építik be?),mennyiért,milyen bonyolult,jó-e a kezelhetõsége stb.Gondolkodok rajta, mert sokat autózok országúton,autópályán(Ausztria).
Röviden:érdemes-e? :hmm:
Köszi a hozzászólásokat elõre is!

A  :toy: legyen Veletek!

A mennyiert egy erdekes kerdes, mert van, ahol 88 + beszereles ~= 120, mashol meg beszerelessel 96. Meg kell kerdezni tobb kereskedot.
En csak egy teszut alkalmaval vezettem, jovo het penteken be is kerul a kocsiba. Eddigi tapasztalatom alapjan igenyesnek nez ki, kezelhetosegevel nem volt gond. A Mondeonkban volt tempomat, az jol volt kezelheto, a Toyota is ugyanazokat tudja, ugyhogy szerintem azzal se lesz gond. Ezentul minden kocsinkban lesz, annyira megszerettuk:)

Az 1.0-s tulajoknak hegymenetben kell vigyazni, nehogy kinyomja a motor lelket a tempomat.

Nos, azota beszereltek + van nemi tapasztalat is.

Eloszor nem derult ki szamomra, de most mar ertem: 2 fajta tempomat van: a "gyari" 120-ert es "utangyartott" 96-ert. Azt kell mondjam, hogy a 96-os verzio szamomra sokkal szimpatikusabb, mind kivitelben, mind kezelhetosegben. Kellemes kis karocska, le/fel: sebesseg csokken/no, stb, szoval ertelemszeru funkciok, finoman kezelheto.
Ezzek szemben a "gyari" karja nem mozgathato es eleg tokkelutott a logikaja szamomra: van rajta 1 gomb meg egy fel/le csavarhato henger. Felcsavarva elesitem a rendszert, lefele kikapcs. A gombbal mondom meg, hogy akkor innentol kezdve tartsa a sebesseget. Ez eddig talan rendben. Nade a gyorsitas: a hengert kell felcsavarnom, lassitasra meg a gombot min. ketszer megnyomni, hat szerintem tok illogikus.

Szoval ki kell probalni, kinek mi tetszik.

Mar csak azert vagyok morcos, mert ennyi az ara: Yaris II-ben tudtommal elektromos a pillangoszelep, igy meg kulon motor se kell, ami mozgatja a bowdent. Latszik is, hogy amikor bekapcsolom a tempomatot, a gazpedalt vissza tudom engedni a alaphelyzetbe. Akkor a kar meg az a minimalis elektronika ennyi?  :no: