Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 585960 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3255 Dátum: 2017.02.28 00:22:26 »
EZ nem lehet a bajod. Már bocs, de saját érdekedben kell ennyit megtenned.
Amikor bekíséred anyukádat az okmányirodába hogy bejelentse az autó vételét, akkor te is el tudod intézni magadnak az ügyfélkaput - és ennyivel is több időt voltatok együtt.  :hug:
Ebben igazad van és a többieknek is, csak azt furcsállottam, hogy a mai digitális világban hogy nem tudják megoldani azt, hogy ne kelljen bemenni egy regisztrációért?! Nekem spec semmi másra nem kellene ez a reg, mint hogy nagy néha lekérdezzek egy vásárlandó autót az Autószkóp appal.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Yaris II - 2005
« Válasz #3256 Dátum: 2017.02.28 00:27:13 »
Egyébként ma elvitték a tesóm autóját is, így a családi autó dilemma egy időre ismét pihenő pályára lett állítva.

Csak érdekességképpen:  a tesóm autója (2006 1,3 vvti 135000km) 1,449M áron volt hirdetve 2 szett jó minőségű és állapotú kerékkel, vezetett szkönyvvel, majdnem friss műszakival és végül 1,33M-ért vitték el a téli kerekek nélkül.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3257 Dátum: 2017.02.28 07:14:28 »
Ebben igazad van és a többieknek is, csak azt furcsállottam, hogy a mai digitális világban hogy nem tudják megoldani azt, hogy ne kelljen bemenni egy regisztrációért?!
Tudsz bármilyen más módot arra, hogy bizonyítsd a hatóságnak azt, hogy Te vagy Te?
Pontosan ez az egy személyes megjelenés szolgál arra, hogy egyszeri alkalommal beazonosítsanak, és ezt követően személyes mejelenés nélkül intézhetsz rengeteg ügyet, köztük olyat is, aminek pl. személyes intézését kifejezetten törvény tiltja.

Voltál már önadózó? Ügyfélkapuval első alkalommal 30 perc. Idén ennyi idő alatt az egész családot letudtam. 
Amire sokan nem gpndolnak Amennyiben tárgyévben 600e bevétel keletkezett, amiből 200e jövedelem keletkezett ( jövedelem= eladási - igazolt vételi árak vagy az eladási árak 75% a) máris SZJA fizetési kötelezettség keletkezett, amit csak önadózás után lehet befizetni.
Azért erre a mai autó behozós piacon van némi esély.
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.28 07:40:20 írta Agyarka »

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3258 Dátum: 2017.02.28 07:40:18 »
Tudsz bármilyen más módot arra, hogy bizonyítsd a hatóságnak azt, hogy Te vagy Te?
Pontosan ez az egy személyes megjelenés szolgál arra, hogy egyszeri alkalommal beazonosítsanak, és ezt követően személyes mejelenés nélkül intézhetsz rengeteg ügyet, köztük olyat is, aminek pl. személyes intézését kifejezetten törvény tiltja.
Majdnem mindenkinek van webkamerája. Nevezhetjük videoidentnek is. Más országokban már működik.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3259 Dátum: 2017.02.28 07:53:59 »
Ahhoz először kell egy referencia nagyfelbontású digitális fényképadatbázis amibe a bekerüléshez szintén személyes megjelenés szükséges. Máskülönben az ül a kamera elé aki akar.

A jelenlegi rendszer elfogadható szintű biztonságot jelent ( személyes azonosítás okmányokkal, okmányok ellenőrzése, okmányok és fénykép valamint aláírás összevetése az adatbázisban szereplővel), a meglévő kapacitások jobb kihasználásával, és költséghatékony. A számlát ugyanis mi adófizetők álljuk.
Az ügyfélkapu használata jogkövetkezmények szempontjából azonos a személyes ügyintézéssel, ezért vitathatatlan az ellenőrzés szükségessége.
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.28 08:26:44 írta Agyarka »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3260 Dátum: 2017.02.28 08:54:35 »
Tudsz bármilyen más módot arra, hogy bizonyítsd a hatóságnak azt, hogy Te vagy Te?
Pontosan ez az egy személyes megjelenés szolgál arra, hogy egyszeri alkalommal beazonosítsanak, és ezt követően személyes mejelenés nélkül intézhetsz rengeteg ügyet, köztük olyat is, aminek pl. személyes intézését kifejezetten törvény tiltja.

Voltál már önadózó? Ügyfélkapuval első alkalommal 30 perc. Idén ennyi idő alatt az egész családot letudtam. 
Amire sokan nem gpndolnak Amennyiben tárgyévben 600e bevétel keletkezett, amiből 200e jövedelem keletkezett ( jövedelem= eladási - igazolt vételi árak vagy az eladási árak 75% a) máris SZJA fizetési kötelezettség keletkezett, amit csak önadózás után lehet befizetni.
Azért erre a mai autó behozós piacon van némi esély.
Oké, értem, meg fogom csinálni. Köszi mindenkinek az infókat.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3261 Dátum: 2017.02.28 09:32:33 »
Ennél egyszerűbb dolgokat is lehet intézni elektronikusan. Például a családi pótlék, tgyás, stb.-ket kényelmesen otthonról intéztem rögtön a gyerekek születése után. Ezek őszi/téli gyerekek, nagyon örültünk, hogy néhány naposan nem kell átbumlizni velük a városon, influenza szezon kellős közepén, parkolási díjat fizetni, és köhögő/krákogó emberek közt órákig ügyfélszolgálatokon ücsörögni.

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3262 Dátum: 2017.02.28 19:39:51 »
Ahhoz először kell egy referencia nagyfelbontású digitális fényképadatbázis amibe a bekerüléshez szintén személyes megjelenés szükséges. Máskülönben az ül a kamera elé aki akar.

Dehogy is kell adatbázis! Ma ha bemész, akkor összehasonlítják valamivel a képed? Persze magaddal. Ebből a szempontból tök mindegy hol vagy. Otthon is ülhetsz, csak legyen ott egy hivatalos okmány.
Én pl. így nyitottam bankszámlát! Soha sehol nem voltam bankfiókban. Ja nincs is nekik! Ilyen egyszerű is lehetne...
'08 RX400h
'09 Prius 3

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3263 Dátum: 2017.02.28 20:40:01 »
Én pl. így nyitottam bankszámlát! Soha sehol nem voltam bankfiókban. Ja nincs is nekik! Ilyen egyszerű is lehetne...
A bankszámla nyitáshoz a törvény előírja a beazonosítást és a befektetés kockázati kérdőív kitöltését.
Más fogalmaink vannak a biztonságról. Részemről az OFF olást lezártam.
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.28 20:45:09 írta Agyarka »

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3264 Dátum: 2017.03.01 06:33:23 »
Részemről az OFF olást lezártam.
Jó ötlet! :-D
'08 RX400h
'09 Prius 3

fetamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3265 Dátum: 2017.04.01 14:37:32 »
Sziasztok!

Lenne még egy stratégiai kérdésem, mivel menet közben kiderült, hogy jön a Gyermek!  :clap:   Vállalható a Yaris II babakocsival, satöbbi, vagy felejtsem el  és keressek valami nagyobbat??  :eek:


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3266 Dátum: 2017.04.01 15:45:11 »
Azon túl, hogy gratula, csak úgy tudod eldönteni, ha már megvan a babakocsi, és belepróbálod, te tudod ugyanis, hogy mik az igényitek.
A Yaris I és II-nek megvan az a jó tulajdonsága, hogy bizonyos határok közt tologatható a hátsó üléssora, így lehet növelni az amúgy nem túl hatalmas csomagtartóját. Persze azt is tudni kell, ki hol fog ülni: anya a hordozó mellett, vagy külön sorban, stb.
Nekem anno, amikor hasonló élethelyzetünk volt, kiesett egy-két típus a rostán, és végül B Corsa lett az a kisautó (pont a csomagtér miatt) amiben a megbízhatóság és a csomagtartó méret a legjobb kompromisszumot meg tudta kötni. Úgy csináltuk, hogy vittük magunkkal a hordozót és a babakocsit, beültünk az autóba (nem kell a konkrét kiszemelt darabnak lennie, csak egy olyan típusú), és megnéztük, elférünk-e. A Corsában elfértünk.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3267 Dátum: 2017.04.01 22:09:26 »
Lenne még egy stratégiai kérdésem, mivel menet közben kiderült, hogy jön a Gyermek!  :clap:   Vállalható a Yaris II babakocsival, satöbbi, vagy felejtsem el  és keressek valami nagyobbat??  :eek:
Gratula! Tapasztalatból mondom: sokmindentől függ, de inkább nem, sajnos.
Babakocsija válogatja, van olyan "lapra csukható" típus, amit élére állítva be tudsz tenni a csomiba, ha a kalaptartót kiveszed. De babakocsit ne úgy válassz, hogy mi fér a kocsiba, szerintem. Meg aztán a babakocsin túl zéró helyed marad, minden egyéb babás és saját cuccot az utastérbe kell elhelyezni. Kisebb utakon ez nem gond (én max 1 napos oda-vissza Balatonig vállalnám), de mondjuk egy több napos hosszú hétvégés kiruccanásra a vidéki nagyszülőkhöz már nem fogtok beférni. Főleg visszafele, amikor a nagyi telepakol cuccal  :D

fetamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3268 Dátum: 2017.04.13 19:54:23 »
Köszönöm a segítséget!

Végül Prius2 lett.  ::)  Viszont megnéztünk egy ausztriai Yaris-t amelyik nagyon szép állapotú volt VSC-vel: https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.0_sol_ac-11332091

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Re:Yaris II - 2005
« Válasz #3269 Dátum: 2017.05.08 10:05:27 »
Sziasztok!

Továbbra is keresek szoftveres megoldást arra, ill. műhelyt, ahol ki tudnák kapcsolni az öv becsatolásra figyelmeztető hangot. Nem, nem fogok öv nélkül vezetni, a gyereket is beövezem! :)
köszönöm!