Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 581172 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris II - 2005
« Válasz #255 Dátum: 2006.03.05 19:27:32 »
Idézetet írta: "KLaco"

Mivel nem szoktam többszázezres hifiket hallgatni ezért sokáig nem vettem észre, hogy mennyire szar az mp3. Most sincs ilyen cuccom, de ma már igényesebb vagyok, szal a 128-as mp3 a kaziadapterhez jó, de ha minőségi zenét akarsz, akkor 192 a minima. Én mostanában a maximális tömörítés vegyített változatát alkalmazom, azaz a változó bitrátát, amiben a megfelelő részeken 300felett van, de ahol nem kell, ott csak 128. Igazából mivel az írható cd egyre olcsóbb, ezért ha lesz jó hifim majd a saját kocsimban, akkor inkább audio-ban hallgatom majd. A cd-k meg elférnek az ülés alatt, vagy a kesztyűtartóban.


Ezt a változó bitrétet én is tapasztaltam már, csak ezek a file-ok olyan nagyok hogy nem szőrözök velük... Akkor mostantól maradok a 192-nél...  :kacsint:
Toyota Yaris T SPORT
153



leszilaci

  • Vendég
Yaris II - 2005
« Válasz #256 Dátum: 2006.03.05 20:06:51 »
Idézetet írta: "ToTo"

Ezt a változó bitrétet én is tapasztaltam már, csak ezek a file-ok olyan nagyok hogy nem szőrözök velük... Akkor mostantól maradok a 192-nél...  :kacsint:


320kbit
aszt' hagy' szójjón' :kacsint:
mit számít az a pár megabájt????de legalább szebben szól!

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Yaris II - 2005
« Válasz #257 Dátum: 2006.03.05 20:20:46 »
Idézetet írta: "leszilaci"


320kbit
aszt' hagy' szójjón' :kacsint:
mit számít az a pár megabájt????de legalább szebben szól!


Az hatalmas!  :nana: Nem csak pár megabájtról van szó, van hogy a duplája vagy háromszor akkora a mérete...  :elkeseredett:
Toyota Yaris T SPORT
153



galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Yaris II - 2005
« Válasz #258 Dátum: 2006.03.07 19:34:09 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "galland"
A 192-es tömörítésnél lejebb nem érdemes menni én anniyval tömörítek ha tehetem. Szerintem sokkal jobb a minősége mint a 128-as.
Ez a kazettás téma elég jó lehet h. megpályázok egy olyat én is.

neeeeeeeeeeeeeeee :elkeseredett:
inkább odaadom kipróbálni elötte!!!!!

Miért annyira rossz? nálam az eredeti 2kis hangszóró van az autóban különben sem szól olyan jól. A lényeg az lenne, hogy sok szám elférjen kis helyen és gyorsan lehessen válogatni a számokat.
Meg lehet győzni, ha olyan nem jól müxik nem veszek.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #259 Dátum: 2006.03.10 16:22:28 »
2 dolog ütötte meg a figyelmem. 50 literes a rekesz, ami a csomitér alatt van. Az benne van a 272-ben? Mert a gyári katalóg a következőt írja: "A raktér még akkor is 272 literes, ha az összes ülés a helyén van...Ha pedig a hátsó üléseket teljesen előretolja, a csomagtartó 363 literesre nő. Ám ez még mindig nem minden. Kisebb tárgyak szállításához a csomagtartó padlója alatt is kialakítottunk egy 50 literes rekeszt." Tehát ezek szerint az nincs benne. De szemrevételezéssel látható, hogy sztem benne van, mert annyival ne nagyobb a csomitartó a mostaninál, pár centivel hosszabb ugyan, de nem mélyebb.
A másik. Gerinctámasz van az ülésben? Mert az multkor nagyon hiányzott, lehet, amiatt akadt ki a hátam, mert 2*3 órát vezettem folyamatosan.
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Yaris II - 2005
« Válasz #260 Dátum: 2006.03.10 16:28:18 »
Idézetet írta: "galland"
Miért annyira rossz? nálam az eredeti 2kis hangszóró van az autóban különben sem szól olyan jól. A lényeg az lenne, hogy sok szám elférjen kis helyen és gyorsan lehessen válogatni a számokat.
Meg lehet győzni, ha olyan nem jól müxik nem veszek.

én csak aszondom,h próbáld ki!
nézegetem a naptáram,h mikor megyek feléd, de nincs beütemezve arra utam :szomoru:

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Yaris II - 2005
« Válasz #261 Dátum: 2006.03.10 18:17:44 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "galland"
Miért annyira rossz? nálam az eredeti 2kis hangszóró van az autóban különben sem szól olyan jól. A lényeg az lenne, hogy sok szám elférjen kis helyen és gyorsan lehessen válogatni a számokat.
Meg lehet győzni, ha olyan nem jól müxik nem veszek.

én csak aszondom,h próbáld ki!
nézegetem a naptáram,h mikor megyek feléd, de nincs beütemezve arra utam :szomoru:

Ha esetleg mész a horvát tengerpartra jelezz és megbeszéljük... :kacsint:  :nagymosoly: .

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Yaris II - 2005
« Válasz #262 Dátum: 2006.03.22 12:47:19 »
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "galland"
Miért annyira rossz? nálam az eredeti 2kis hangszóró van az autóban különben sem szól olyan jól. A lényeg az lenne, hogy sok szám elférjen kis helyen és gyorsan lehessen válogatni a számokat.
Meg lehet győzni, ha olyan nem jól müxik nem veszek.

én csak aszondom,h próbáld ki!
nézegetem a naptáram,h mikor megyek feléd, de nincs beütemezve arra utam :szomoru:

Ha esetleg mész a horvát tengerpartra jelezz és megbeszéljük... :kacsint:  :nagymosoly: .

Nekem is van ilyen kazetta adapterem és elég kiábrándtó. Már eleve a kazetta általában csak 50-11kHz tartományt viszi át és az adapter sem javít ezen. ;-) Viszont a mechanikája szép zajokat ad, amíg ki nem szereled. :-) Adapterhez szerintem elég a 128-as bitráta...
Attila 31
  - Avensis
- Prius

leszilaci

  • Vendég
Yaris II - 2005
« Válasz #263 Dátum: 2006.03.22 19:02:00 »
Idézetet írta: "afekete"

Nekem is van ilyen kazetta adapterem és elég kiábrándtó. Már eleve a kazetta általában csak 50-11kHz tartományt viszi át és az adapter sem javít ezen. ;-) Viszont a mechanikája szép zajokat ad, amíg ki nem szereled. :-) Adapterhez szerintem elég a 128-as bitráta...

az még hagyján,h zörög, de amikor rájön az 5perc, és elkezdi ide-odafrogatni a lejátszási irányt...kattog a fejegység rendesen, és máshogyan szól,ha jobbra tekerve játszik, és megint máshogyan, míg balra :crazy:
kalap kaka :szomoru:
a mechanikát én nem szedtem ki...3-4 óra használat után inkább a dunabajuszt hallgattam :kacsint: vagy a helyi rádióadókat kerestem

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Yaris II - 2005
« Válasz #264 Dátum: 2006.03.29 00:31:36 »
Vigyázni kell ezzel az adpterkazival! Nekem az előző Yarisban tuti ez vágta tönkre a magnót. Egy idő után egyszerűen nem játszott le semmilyen kazit. A javításhoz persze az egészet ki kellett szedni, elég vacak volt kb. 2 hétig zene nélkül autózni. Utána soha többet nem is használtam és nem is volt problémám!
oyota rulez

Chela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Yaris II - 2005
« Válasz #265 Dátum: 2006.03.29 12:18:13 »
Sziasztok!

Most készülünk venni Toyota Yarist. Hogy I-et vagy II-őt, még nem tudjuk. A Yaris kettőről nekem az a véleményem, h a régi sokkal szebb volt!!!!! Én nő vagyok, nekem az jobban tetszett, kis gömböc, a legszebb autó a világon!!! :szivecske:

De számos érv szólna az új mellett is, ugyanakkor a régi mellett is, ami azért meg valljuk be, ahhoz képest, h használt, annyira nem olcsó mulatság... És jó nagy procedúra... Tegnap is madárnak akartak egy kicsikét nézni minket az autókereskedésben... (lsd: Yarisról általában topic, Catman, ő a párom)  :crazy:

De olvasgatva az új Yarisról szóló véleményeket, nem tudom mi lenne a helyes döntés. Ráadásul a törlesztőrészlet sem mindegy mennyi.

Múltkor érdeklődtem a Supernél, h hogyér' adják az új Yarist. Kaptam egy emailt, amiben azt írják, h a THM 5.2-től 8.9ig terjed. Van valaki tájékozottabb nálam, aki tudja, h az autókereskedések kínálta finanszírozásnál durván magasabb lesz a kamat, avagy sem? Még sosem vettünk ótót, segítsetek!!! Mindenképpen Yarist szeretnénk, ez a kis kedvenc!!!  :szivecske:

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Yaris II - 2005
« Válasz #266 Dátum: 2006.03.29 12:38:28 »
Üdv a fórumon!
Itt van még egy Yaris II teszt.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Yaris II - 2005
« Válasz #267 Dátum: 2006.03.29 12:41:34 »
Idézetet írta: "Chela"
Sziasztok!

Most készülünk venni Toyota Yarist. Hogy I-et vagy II-őt, még nem tudjuk. A Yaris kettőről nekem az a véleményem, h a régi sokkal szebb volt!!!!! Én nő vagyok, nekem az jobban tetszett, kis gömböc, a legszebb autó a világon!!! :szivecske:

De számos érv szólna az új mellett is, ugyanakkor a régi mellett is, ami azért meg valljuk be, ahhoz képest, h használt, annyira nem olcsó mulatság... És jó nagy procedúra... Tegnap is madárnak akartak egy kicsikét nézni minket az autókereskedésben... (lsd: Yarisról általában topic, Catman, ő a párom)  :crazy:

De olvasgatva az új Yarisról szóló véleményeket, nem tudom mi lenne a helyes döntés. Ráadásul a törlesztőrészlet sem mindegy mennyi.

Múltkor érdeklődtem a Supernél, h hogyér' adják az új Yarist. Kaptam egy emailt, amiben azt írják, h a THM 5.2-től 8.9ig terjed. Van valaki tájékozottabb nálam, aki tudja, h az autókereskedések kínálta finanszírozásnál durván magasabb lesz a kamat, avagy sem? Még sosem vettünk ótót, segítsetek!!! Mindenképpen Yarist szeretnénk, ez a kis kedvenc!!!  :szivecske:


Halihó. :D

Én is dillemáztam a kocsi értékvesztés és alacsonyabb kamat vagy a használt de magasabb kamat között.
Nálam a régebbi model gyözött. :D

Viszont a régebbi yaris tényleg szebb. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Yaris II - 2005
« Válasz #268 Dátum: 2006.03.29 15:00:17 »
Idézetet írta: "Chela"

Múltkor érdeklődtem a Supernél, h hogyér' adják az új Yarist. Kaptam egy emailt, amiben azt írják, h a THM 5.2-től 8.9ig terjed. Van valaki tájékozottabb nálam, aki tudja, h az autókereskedések kínálta finanszírozásnál durván magasabb lesz a kamat, avagy sem?


Ez az ami abszolut kereskedésfüggő, de a használtautó THM mindenképpen több lesz, kb. 10-12-től fölfelé.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #269 Dátum: 2006.03.29 15:13:41 »
Idézetet írta: "Andris"
Vigyázni kell ezzel az adpterkazival! Nekem az előző Yarisban tuti ez vágta tönkre a magnót. Egy idő után egyszerűen nem játszott le semmilyen kazit. A javításhoz persze az egészet ki kellett szedni, elég vacak volt kb. 2 hétig zene nélkül autózni. Utána soha többet nem is használtam és nem is volt problémám!

Nálam ez olyan dolog, hogy vagy kazi adapter, vagy rádió, nem fogok azért kazit venni 1xxx forintért, hogy hallgassam benne. Van 1 S Club 7 kazim, ami 3 éves, azt néha beteszem szökőévente, szal engem nem vágna padlóhoz, ha tönkremenne, amúgy nem hinném, hogy tönkrevágja, ha néha néha beteszem. Amúgy a rádió nálam elsőbbséget élvez.
Laco 73 :D