Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 581032 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris II - 2005
« Válasz #225 Dátum: 2006.02.24 10:06:34 »
Most még vannak raktáron japán gyártású 1.0 Yaris II-k. 1.3-asból csak francia van, de hamarosan az ezres is francia lesz.
Apró különbséget vettem ma észre a kettő közt: a japán gyártásúaknak már az alapban is van hátsó ablaktörlőhöz intervallumkapcsoló, a franciában az exéhez sincs  :shock:   :|
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #226 Dátum: 2006.02.24 11:10:49 »
Hozzászólásom 1 része off lesz, szal előre is bocsi. Ma voltunk a Yarissal szervízben a Szupernél, aztán beleültem minden a szalonban levő típusba. Szomorú vagyok, megmondom őszintén. 1 év alatt sokat nőttem ezek szerint, vagy nagyon összementek a Toyoták  :szomoru: Szal először ami nem annyira off. Új Yaris, legalább 30 percet szenteltem neki, majdnem szétszedtem a kocsit :D A csomagtartó nagyobb, de mivel alul van 1 plusz rekesz, emiatt nem tűnik nagynak. Az ülésállítás szerintem nem szerencsés, csak ha hátul vagy a kocsiban, mert ki olyan ortopéd, aki hátranyúl maga mögé, a válla fölött, és ott buzerálja a támlát, meg hogy mennyire menjen előre az ülés. Szerencsére nekünk erre sosincs szükség, szal ezt nem fogjuk használni. Az anyagválasztás, olyan amilyen, sokat mond talán, a 6 millás Corolla Versoban is ugyanúgy kopog a műanyag, mint a Yarisban.  :sir: A beltér mérete az én méreteimmel nézve kb 1,5 centit nőtt az elődhöz képest, szal az a 11 centi nem tom hova tűnt, mert a csomagtér se hosszabb 9,5 centivel. Szal összességében nagy csalódás. Senki se vegyen ilyet amiatt, hogy ez mennyivel nagyobb, mint az előd. Ami pozitív lehet, azok a tárolórekeszek, kivéve azt, ami a comb mellett van, mert az kicsi lett. Az ülések hátul kényelmesebbek lettek. A fejtér ugyanakkora. A középkonzol szintén a Corolla Verso-t idézi, az nagyon bejön. Van még pár részlet, de mindenre nem térek ki, ami furcsa, vagy jó.
Most jön a nagyon nagy off. Ave, Corolla Verso, sima Corolla lábtérban ugyanakkora szinte 1-2 centi a különbség. Az új Yarisban nagyobb a fejtér hátul, mint a Corollában, és pont akkora, mint az Avében. A Corolla Versoban természetesen van fejtér, de ott meg a hátsó 2 ülés az 0, oda tényleg csak gyerekülésbe való kisgyereket szabad száműzni. Szal összességében nagy csalódás volt, hogy ilyen kicsik a Toyoták. Nem tom ezek után milyen kocsit fogok venni, ha lesz elég pénzem, mert én a pénzemért olyan kocsit akarok, hogy ha hátra beültetek valakit aki 180, az kényelmesen elférjen mögöttem, és ne szídja, hogy milyen kis kocsim van.
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Yaris II - 2005
« Válasz #227 Dátum: 2006.02.24 11:15:58 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nem tom ezek után milyen kocsit fogok venni, ha lesz elég pénzem, mert én a pénzemért olyan kocsit akarok, hogy ha hátra beültetek valakit aki 180, az kényelmesen elférjen mögöttem, és ne szídja, hogy milyen kis kocsim van.

Avensis Verso, Previa vagy Hiace  :nagymosoly:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris II - 2005
« Válasz #228 Dátum: 2006.02.24 11:19:34 »
180 kg vagy cm???? :nagymosoly:

billencses Ifa/Zil... :vezetes:  :vezetes:  :nagymosoly: ezen elfér egy pár ember, és ez a leggyorsabb kocsi,mert mindig ez megy a sor elején ha megnézed...

leszilaci

  • Vendég
Yaris II - 2005
« Válasz #229 Dátum: 2006.02.24 11:29:39 »
Idézetet írta: "SzzS"
180 kg vagy cm???? :nagymosoly:

billencses Ifa/Zil... :vezetes:  :vezetes:  :nagymosoly: ezen elfér egy pár ember, és ez a leggyorsabb kocsi,mert mindig ez megy a sor elején ha megnézed...

nekünk volt Zuk is, meg régi kiselejtezett mentőautó (asszem níza)
a zsuknak a ponyvás platóján istenkirály volt leutazni balatonig :kacsint:
voltam vagy 10 éves se :vag2: (ja, most mingyá jön, h 5 éve történt  :kacag: )

ha ifa áll a sor elején, az mindig ződ :mrgreen: de tényleg! nem tudom miért, de a zöld ifák még lassabbak a társaiknál :rohog:

KLacó:
meghát minek kell olyan nagyra nőni? :twisted:
de ha már így sikerült, akkor veszel egy Land Cruiser-t és vágtathatsz a pesti gödrökön :vezetes:  :toy:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #230 Dátum: 2006.02.24 12:17:18 »
Jóvangyerekek, Kacsa behajtja a tagdíjat mindenkitől, aztán veszünk nekem 1 Land Cruisert belőle, mert olyan rendesek vagytok  :nagymosoly:
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Yaris II - 2005
« Válasz #231 Dátum: 2006.02.24 12:35:58 »
Idézetet írta: "KLaco"
Jóvangyerekek, Kacsa behajtja a tagdíjat mindenkitől, aztán veszünk nekem 1 Land Cruisert belőle, mert olyan rendesek vagytok  :nagymosoly:


háááát, abból nem fogunk venni egy újat....

tagdíj 3.000, ezt ha felszorzod 150-160-nal, akkor sem jársz még fél gurításnál sem...ebből milyen LC-t szeretnél :?:  :nagymosoly:

esetleg ződ ifa :mrgreen:  :vezetes:

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris II - 2005
« Válasz #232 Dátum: 2006.02.24 12:39:48 »
egy bimbikék Barkas????Na? :nagymosoly:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #233 Dátum: 2006.02.24 13:57:28 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "KLaco"
Jóvangyerekek, Kacsa behajtja a tagdíjat mindenkitől, aztán veszünk nekem 1 Land Cruisert belőle, mert olyan rendesek vagytok  :nagymosoly:


háááát, abból nem fogunk venni egy újat....

tagdíj 3.000, ezt ha felszorzod 150-160-nal, akkor sem jársz még fél gurításnál sem...ebből milyen LC-t szeretnél :?:  :nagymosoly:

esetleg ződ ifa :mrgreen:  :vezetes:

5 évre előre behajtjuk a dolgot mindenkin, és emeljük a tagdíjat  :nagymosoly:
De ez már nagyon off.
Amúgy nekem teccik alapjában véve a Yaris II, több benne a szeretem dolog, mint a nem szeretem.
Laco 73 :D

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Yaris II - 2005
« Válasz #234 Dátum: 2006.02.24 18:09:39 »
Idézetet írta: "KLaco"

Amúgy nekem teccik alapjában véve a Yaris II, több benne a szeretem dolog, mint a nem szeretem.


Az a baj, hogy ez olyan mint a nőknél. Lehet ilyen meg olyan adottságokkal megáldva a hölgyemény, ha a fejére vödröt kell húzni, akkor megette a fene az egészet. Márpedig ez a bajom az új Yarissal. Mondjuk ha az eleje a feje :szemez:  elég gnóm az egész. Aztán tőlem lehet szép belül, meg jól kitalálva ez meg az, meg húz is mint az atom...etc.

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Yaris II - 2005
« Válasz #235 Dátum: 2006.02.25 00:57:34 »
Tényleg, ezt valahogy sosem értettem, miért nincs a hátsó maszatolóhoz intervallum kapcsoló!!!!???
oyota rulez

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #236 Dátum: 2006.02.25 10:08:16 »
Idézetet írta: "Andris"
Tényleg, ezt valahogy sosem értettem, miért nincs a hátsó maszatolóhoz intervallum kapcsoló!!!!???

Mert ezt a felsőbb kategóriában kell elsütni. Most képzeld csak el, hogy egy 3 millás Yarisban benne lenne minden xtra, ami mondjuk egy Ave Sol-ban. Akkor ki venné meg 6 milláért az Avét? 3 millát nem ér meg, hogy nagyobb a csomagtere, mert másban nem nagyobb, max szélességben 1 kicsit.
Laco 73 :D

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Yaris II - 2005
« Válasz #237 Dátum: 2006.02.25 13:08:19 »
Az annak idején 2,5 milláért vett Corsámban természetes volt, hogy hátul is tud szakaszosan törölni a lapát. Picit piti dolognak érzem ennek a kispórolását, de végül is együtt tudok élni vele, csak rácsodálkoztam mikor az első Yarisomat megvettem.
oyota rulez

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Yaris II - 2005
« Válasz #238 Dátum: 2006.02.25 13:38:35 »
Amúgy nem tom ki hogy van vele, de én általában egy 20 km-es téli út alatt, mikor gyakran koszolódik, kb 3-4 lapátcsapást szoktam rajta végezni menet közben, szal sztem felesleges folyamatosan menni, mert minek karcolja az üveget feleslegesen.
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Yaris II - 2005
« Válasz #239 Dátum: 2006.02.26 00:34:10 »
Idézetet írta: "KLaco"
Amúgy nem tom ki hogy van vele, de én általában egy 20 km-es téli út alatt, mikor gyakran koszolódik, kb 3-4 lapátcsapást szoktam rajta végezni menet közben, szal sztem felesleges folyamatosan menni, mert minek karcolja az üveget feleslegesen.

Számomra akkor lenne hasznos, amikor nedves az út vagy esik az eső, és nem városi tötyögés van. Ilyenkor folyamatosan veri fel a vizet a hátuljára, de persze annyi nincsen hogy folyamatosan kelljen mennie a törlőnek. És főleg este, amikor zavaró lehet az utánam jövő kocsi ablakon szétterülő fénye. Persze megvagyok nélküle.
Az OFF citroenben például ez kicsit okosabban van megoldva. A kikapcsolt állapot mellett itt is csak két állása van a kapcsolónak. Az egyikben szakaszosan töröl, ha pedig tovább mozdítom - csak ameddig ott tartom - spriccel és folyamatosan töröl. Ez szerintem teljesen elegendő és megfelelő is. A hátsó szélvédőn a mosás kivételével nincs szükség a folyamatos törlésre.