Szerző Téma: Autós magazinok, szaklapok  (Megtekintve 121714 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #540 Dátum: 2010.08.28 15:24:36 »
Dehogynem, egy csomó autót nem is kéne napokig tesztelni, a legfőbb és legfontosabb dolgok fél óra alatt kiderülnek...
Hááát... Azért az ilyen rövid idő alatt szerzett benyomás csalóka lehet, sokminden befolyásolhatja, kezdve például az ember aktuális hangulatával. OK hogy egy profi nyilván jobban tud véleményt formálni ilyen rövid idő alatt (is), de azért én inkább a legalább néhány napos "együttélést" tartanám szerencsésnek.

(A régi Swiftről pl. az első, fél órás vezetés után az volt a véleményem, hogy egy fos - tömören. Utána végigültem benne egy napot & 800 kilométert, és rájöttem, hogy azért sokmindenben nem is annyira fos  :) ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #541 Dátum: 2010.08.28 16:07:32 »
Az, hogy egy ülése kényelmes-e, azt pont nem lehet félóra alatt eldönteni.
A cipőboltban még egyik cipő sem nyom...
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #542 Dátum: 2010.08.28 17:15:54 »
Nehéz dolog a cipővásárlás.  :whistling:  :flowers:

Szerintem némi rutinnal nyugodtan lehet viszonylag rövid idő alatt egész pontos és meghatározó benyomásokat szerezni egy-egy autóval kapcsolatban. Helykínálat, futómű, fékek, minőségérzet, praktikum, motorkarakterisztika, váltó, hanggal kapcsolatos benyomások egy óra alatt azért nyugodtan feltérképezhetőek, ezekből már lehet némi értékítéletet alkotni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #543 Dátum: 2010.08.28 17:43:01 »
NÉMI értékítéletet, igen. Ami mondjuk egy rövid beszámolóra elég lehet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #544 Dátum: 2010.08.28 19:54:50 »
Onnan indultunk ki, hogy a legfontosabb dolgok Ear szerint fél óra alatt kiderülnek. Ha gondolod, linkelek 10 cikket, amiben semmi olyan információ nincs, amit egy rövid próba során ne lehetne kideríteni, mégis kb. minden benne van, amit egy teszttől alapvetően elvár az ember. Szerintem egyedül a fogyasztás az, amit napokba telik hitelt érdemlően megmérni. A terjedelem meg technika kérdése. :D Egy professzorom mondta, mikor arról volt szó, hogy mennyit készül egy-egy beszédre: "ha 5 percet kell beszélnem, kérek egy hét felkészülést; ha másfél órát: kezdhetjük."  :sorcerer:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #545 Dátum: 2010.08.28 21:34:56 »
Na jó  :yes: ... Fél óra alatt benyomásokat lehet szerezni egy autóról, pláne ha profi vagy. De megismerni nem lehet. Nem nagyon akarom ezt tovább ragozni  :) ... Eleve képtelenség pl. fél órán belül városban is, országúton is, autópályán is, hegyi szerpentinen/versenypályán is vezetni az autót legalább annyi ideig, hogy valamit nyilatkozni tudj róla. Stb...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #546 Dátum: 2010.08.28 21:36:58 »
NÉMI értékítéletet, igen. Ami mondjuk egy rövid beszámolóra elég lehet.

Alaposat is, hidd el. Az autós újságíró munkaköri kötelessége, hogy sokféle kocsit vezessen. Nagyon-nagyon sokfélét. Én nem akarok senkit sokkolni, csak ajánlok egy számolást. A hazai tesztautók általában egy hétre vannak kiadva, egész évben. Vannak persze az ünnempek miatt hosszabb periódusok, de számoljunk nagyjából 45 darabbal per fő. Aztán egymás közötti cserék, fotózások, még 20-30 darab. Aztán a sajtóutak. Mondjuk azt, hogy kéthetente beszerveződnek az ember életébe, de van amikor sűrűbben. Mondjuk 25 egy évben. Utaként számoljunk legalább két változattal, de ennél lehet bőven több. Ez mondjuk 50. Persze van átfedés az itthoni tesztautókkal, de ha lehet ezt kerülik. Szóval évi mondjuk 90 autó.

Persze ez nem mind totális újdonság. Nézzük mondjuk a hibrid Aurist. Vezettem már a régit többféle motorral, volt nálam több is egy-egy hétre, volt az új is, pont úgy mint a Prius, amiből kis és nagykerekű is járt nálam. Hidd el, nem kellett töb, mint tíz perc, hogy kiderüljön, az Auris bőrbe bújtatott Prius hangosabb, mnt a nagytesó, gondolom a kevesebb zajcsillapító anyag miatt és autópályán már igen randa hangja van a benzinmotornak, és elég volt átülni két percre a kisebb és ballonosabb gumival szerelt változatba, hogy kiderüljön,  abban jobb a rugózás, jobb a komfortérzet és kellemesebben is kanyarodik. Ha hetekig vezetem, akkor sem mondtam volna róla mást.

Vagy a Fiat 500 Abarth kabrió változata. Vezettem előtte dízelt és benzinest, kézi és félautomata váltóst,kicsi és nagykerekest. Egy kilométer elég volt, hogy kiderüljön, városban ezekkel a kerekekkel és az automata váltóval nagyon kényelmetlen, de pályán-országúton hatalmas élményautó. A váltó pedig itt jó automata és kézzel kapcsolgatós módban is. Ennyi, mit lehet ezen még ragozni?

Persze egy vadi új típusnál, széles motorkínálatnál nem ennyire egyszerű a helyzet. Mondjuk egy E Merci bemutató sokkal munkásabb mert a legkisebb négyhengeres kézi váltóval radikálisan más kocsi, mint az E 500, pont úgy, mint mondjuk egy Audi A5 bemutató, ahol szintén ég és föld a legkisebb és legkönyebb változat na meg a csúcsmodell, az annyira fontos vezethetőségben.

Satriani

  • Vendég
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #547 Dátum: 2010.08.28 21:52:37 »
Pályát tévesztettem. :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #548 Dátum: 2010.08.28 21:55:46 »
Pályát tévesztettem. :D
Asszem, én is  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #549 Dátum: 2010.08.28 21:56:17 »
Alaposat is, hidd el.
OK, elhiszem  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #550 Dátum: 2010.08.28 22:54:52 »
Ezt mind elhiszem, és a magam szakmájából kiindulva könnyen elképzelhető, hogy bizonyos dolgok szinte már ránézésre értékelhetők, de pont az ülés nem derül ki fél óra alatt. Ugyan ez csak egy tulajdonság a másik 687 közül, de aki hosszabb utakra használja a kocsit, annak az egyik legfontosabb.
De ne ragozzuk túl a dolgot...
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #551 Dátum: 2010.08.30 11:28:08 »
http://totalcar.hu/tesztek/2010/08/30/karacsonyfa_opel_modra/

Ebben a tesztben (is) a fogyasztáson kívül kb. 10 perc alatt megszerezhető tapasztalatokon alapuló információk vannak. Megírni sem tartott sokkal tovább.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #552 Dátum: 2010.08.30 15:01:50 »
Nem is nevezném tesztnek, kb. annyi hasznos információt tartalmaz, mint amikor a szomszéd megjön az új kocsijával, és lemész megnézni...
...és ezért még fizetést is kap, aki írta :censored:
music     

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #553 Dátum: 2010.08.30 15:08:50 »
Ezt mind elhiszem, és a magam szakmájából kiindulva könnyen elképzelhető, hogy bizonyos dolgok szinte már ránézésre értékelhetők, de pont az ülés nem derül ki fél óra alatt. Ugyan ez csak egy tulajdonság a másik 687 közül, de aki hosszabb utakra használja a kocsit, annak az egyik legfontosabb.
De ne ragozzuk túl a dolgot...

Na lássuk azt a 687-et...

Ülés. Rettentő fontos, de áruld már ke, ki a frászkarika tudja neked akár szubjektíven, akár objektíven megmondani, hogy egy ülés NEKED jó lesz-e? Súgok, egyedül te. Szerinted Gajdán Miki kollégám a maga 16egynehány centijével és ötvenvalahány kilójával hogy tudná beleélni magát az én helyzetembe amikor vagyok vagy 110 kiló és 186 centi? Na és fordítva? Ráaádásul nekem kifejezetten hosszú a lábam és még a hasonló méretűre nőtt kollégákhoz képest is másképp helyezkedek el, állítom be a pozíciókat. Az egy tesztben benne lehet, hogy egészen eltérő alkatú emberek is jól érezték benne magukat vagy hogy senki sem érezte ideálisnak, de ennél többet szerintem csacsiság elvárni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #554 Dátum: 2010.08.30 22:57:33 »
Az egy tesztben benne lehet, hogy egészen eltérő alkatú emberek is jól érezték benne magukat vagy hogy senki sem érezte ideálisnak, de ennél többet szerintem csacsiság elvárni.
De hát nem is várok. Pusztán annyit mondtam, hogy egy autó(ülés) kényelméről más dolgok derülhetnek ki egy legalább 5-6 órás, meg egy félórás utazás alatt. És az előbbi lenne a mérvadó.
De ne essék félreértés, hozok egy példát a magam szakmájából, mire is gondolok.
Hogy egy zongora mennyire jól kezelhető, mik az erényei/hátrányai, alkalmas-e mondjuk egy lemezfelvétel elkészítésére, azt, kb. fél perc alatt meg tudom mondani. Hogy ezeken a lehetőségeken belül bármikor úgy szólaljon meg, ahogy azt én akarom, ahhoz többórás, de inkább napos "barátkozás" szükséges.
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.30 23:03:25 írta music »
music