Szerző Téma: Autós magazinok, szaklapok  (Megtekintve 121436 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #15 Dátum: 2005.11.23 14:30:14 »
Idézetet írta: "Satriani"
A Mercedes-botrány egyik első hozadéka....


Én ezt következetes , gyors és korrekt reakciónak nevezném .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #16 Dátum: 2005.11.23 16:02:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én ezt következetes , gyors és korrekt reakciónak nevezném .

Gonosz oldalról pedig kényszerpályának :wink:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #17 Dátum: 2005.11.23 16:24:45 »
Marha jó, hogy ötezer topic van.  :evil:
Máshol is van erről szó és link. Most én mondom, hogy Bahhhh.

Itt meg jó kis véleményezés zajlik............
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #18 Dátum: 2005.11.23 18:29:30 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Marha jó, hogy ötezer topic van.  :evil:
Máshol is van erről szó és link. Most én mondom, hogy Bahhhh.

Itt meg jó kis véleményezés zajlik............


Aha , szerintem is . Akartam is kérdezni , hogy miért nem "Anti-AutoBild topik" a címe  :(
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #19 Dátum: 2005.11.23 18:33:25 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Palaczk"
Én ezt következetes , gyors és korrekt reakciónak nevezném .

Gonosz oldalról pedig kényszerpályának :wink:


Na , erre az "oldalra" mondtam korábban is , hogy roppant ellenszenvesnek tartom  :roll:

Éppenséggel meg is tarthatták volna Spechtet . Nagyon régi munkatársa volt a lapnak , és jó cikkeket írt . OK , várható volt , hogy ezek után kirúgják , mert ez nagy baromság volt a részéről . De valószínűleg sokan (köztük én is) fogják sajnálni , hogy ilyen dicstelen módon kellett távoznia - még ha magának is főzte a dolgot . Ha egy újságot hetente olvasol közel két évtizede , akkor az újságírók egy idő után már szinte "személyes ismerőseiddé" válnak , akiknek ismered az arcát , a stílusát stb . Ez nem könnyíti meg a dolgot  :(
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #20 Dátum: 2005.11.23 18:36:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Akartam is kérdezni , hogy miért nem "Anti-AutoBild topik" a címe  :(

Nyitó hozzászólást el is olvastad, vagy csak hiteltelenné akarsz tenni?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #21 Dátum: 2005.11.23 20:20:50 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Satriani"
A Mercedes-botrány egyik első hozadéka....
Én ezt következetes, gyors és korrekt reakciónak nevezném.

Az adott helyzetben ez a minimum.
Vajon megtudjuk-e valaha, hogy Specht csak bűnbak volt, (ebben az értelemben áldozati bárány is), vagy csak az ő magánakciója volt, és a lap nem tudott erről?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #22 Dátum: 2005.11.23 20:23:15 »
Hogy témát váltsunk, mi a véleményetek a neten fellelhető (magyar) autósújságokról?
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #23 Dátum: 2005.11.23 20:49:34 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem , Specht mindenféle autót szokott náluk tesztelni . Amúgy ez nem teszt lett volna , az új S-Klassét korábban már tesztelte az AB külön is , és az Audi A8-assal és a 7-es BMW-vel szemben is , és nem Specht volt a tesztelő .

Szal akkor nem valószínű, hogy korábban is megkörnyékezték, mert ennyi gyártó biztos nem fizette le őt. Szal nem tom mennyire szokott hozzá a tv-s szerepléshez, vagy nagyon meglepte a szitu (engem is meglepett volna nem is kicsit), ezért mondta őszintén a dolgokat a mikrofonba, amiről megfeledkezett. Én nem csatlakozok az anti AB klubhoz, mert ez 1 újságíró hibája. Ez olyan, mint hogy a Freit kitették a retek klubról az ominózus kérdés miatt, de erről a kérdésről nem a csatorna tehetett.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #24 Dátum: 2005.11.23 20:51:18 »
Idézetet írta: "music"
Hogy témát váltsunk, mi a véleményetek a neten fellelhető (magyar) autósújságokról?

Kövezzetek meg, de én a Totalcart szoktam olvasni általában, néha az origós dolgokat, meg a vezesst, mást nem. Lévén az autós lapok inkább németek, és én nem tudok németül, ezért azokat nem olvasom.
Laco 73 :D

Satriani

  • Vendég
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #25 Dátum: 2005.11.23 21:41:20 »
Idézetet írta: "music"
Hogy témát váltsunk, mi a véleményetek a neten fellelhető (magyar) autósújságokról?

totalcar: megfelelően szubjektív médium, nekem kimondottan tetszik a kezdetek óta. Örülök, hogy képesek kritizálni is. A véleményük több esetben tökéletesen összecseng azzal, amit én is tapasztaltam és magamban megfogalmaztam egy-egy autó vezetése után, lásd pl. régi Focus, Civic 3D, Clio, Corolla, Ypsilon, satöbbi.

vezess.hu: vegyes. Vannak köztük olyan emberkék, akik amolyan fizetett hirdetés gyanánt írnak cikkeket. Amit viccesnek szánnak, esetlen lesz. Alapvetően egy arctalan lap, de vannak használható cikkeik is.

a5.hu: annyira különbözik Vida Ferenc és Janika stílusa, hogy ez ömagában több karaktert ad a site-nak, mint ami a vezess-ben valaha volt. Ők is autóbuzik, nem rosszak a cikkjeik. Nem tudom egyébként, ki ez a Janika (nem hiszem, hogy a ralibajnokról van szó), mindenesetre egy-egy cikkjével 100%-ig tudok azonosulni (lásd Legacy).

origo melléklet: elég szoros a kapcsolatuk az Autó-Motor újsággal, sokszor át is vesznek cicceket a nyomtatott verzióból. Nekem vagy száraz, személytelen az írások jellege (ezek az AM-ből átemelt anyagok), vagy kimondottan amatőr, primitív stílusúak az írások. Olvasom, de nem szeretem.

a2.hu: pragmatikus, túl tárgyilagos nekem mind a nyomtatott, mind az online változat. Lóf...t sem tudok meg az autók karakteréről, a csomagtér-méretet pedig mindenhonnan ki tudom magamtól is puskázni, nem sok értelmét látom az ilyen típusú autós újságírásnak.

Külföldiek közül - hogy egyelőre csak egyet említsek - egyértelműen a Top Gear a kedvencem, egy-egy DVD-n megvan az összes évad. Egyenként is karakteresek a műsorvezetők, az adások vitriolos angol humorral átitatottak, a tesztek végtelenül soviniszták, de legalább tudni, milyen szemüvegen keresztül nézik a kocsikat, és őszintén képesek megmondani egy autóról, hogy mit gondolnak róla. Pl. az általam nagyon kedvelt Priusra simán rámondták, hogy haszontalan hülyeség az egész, és az érvelésük alapján még igazuk is volt (Palaczk: ennyit arról, mennyire zavar engem, ha leszaroznak egy Toyotát), és Karottához hasonlóan őszintén lelkesedtek az új Golf GTI-ért (bevallom, kíváncsivá is tettek).

Satriani

  • Vendég
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #26 Dátum: 2005.11.24 11:19:18 »
Még egy mondat a hazai online sajtóról: a leggyorsabb talán a vezess.hu. A Lexus IS (iszonyúan tetszik!) teszt is náluk volt fent először, és az új "miauntónkat" is ők hozzák elsőként: http://vezess.hu/hir.php?idx=6986

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #27 Dátum: 2005.11.24 21:24:02 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Palaczk"
Akartam is kérdezni , hogy miért nem "Anti-AutoBild topik" a címe  :(

Nyitó hozzászólást el is olvastad, vagy csak hiteltelenné akarsz tenni?


Elolvastam (annak a reakciója volt a ":(") , és nem akarlak hiteltelenné tenni - de az egybeesés a Mercedes/AB-botrány kirobbanása és a topik létrehozása között nekem legalábbis furcsa - ha ehhez hozzávesszük a sok korábbi vitánkat is , amelyben épp eléggé kifejtetted a véleményedet az újságról , akkor úgy vélem , legfeljebb némi keserű cinizmussal vádolható a fenti hozzászólásom , de teljes alaptalansággal semmiképpen . Bocsáss meg , de én az egészben nagyon erősen felfedezni véltem egy "na ugye!"-felhangot . Ha ebben tévedtem , akkor elnézésedet kérem !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #28 Dátum: 2005.11.24 21:27:14 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem , Specht mindenféle autót szokott náluk tesztelni . Amúgy ez nem teszt lett volna , az új S-Klassét korábban már tesztelte az AB külön is , és az Audi A8-assal és a 7-es BMW-vel szemben is , és nem Specht volt a tesztelő .

Szal akkor nem valószínű, hogy korábban is megkörnyékezték, mert ennyi gyártó biztos nem fizette le őt. Szal nem tom mennyire szokott hozzá a tv-s szerepléshez, vagy nagyon meglepte a szitu (engem is meglepett volna nem is kicsit), ezért mondta őszintén a dolgokat a mikrofonba, amiről megfeledkezett. Én nem csatlakozok az anti AB klubhoz, mert ez 1 újságíró hibája. Ez olyan, mint hogy a Freit kitették a retek klubról az ominózus kérdés miatt, de erről a kérdésről nem a csatorna tehetett.


Egy őszinte  :10: ezért a hozzászólásért  :pofa: !! Részben azért , mert végiggondoltad a dolgot emberi oldalról is .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #29 Dátum: 2005.11.24 21:43:36 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Palaczk"
Most történt egy eset , ami sem a múltra , sem a jövőre nézve nem bizonyít semmit . Gyanút ébreszthet , de nem BIZONYÍT ! Úgyhogy ismét megkérdezem : mitől , mi alapján , miért nyilvánvaló ? Mert nem a Toyoták nyertek ? Bahh ...

Lehet , hogy én elfogult vagyok a lappal szemben pozitívan - de az is biztos , hogy te viszont negatívan vagy az .

Már többször beszélgettünk erről. Attól, hogy nem fogadtad el az érveimet, hanem következetesen megismételted, hogy szerinted az AB független és tekintélyes, ettől még a véleményem már egy ideje megalapozottnak tekinthető. Ahogy a témanyitó hozzászólásomban is írtam, egyszerűen lusta voltam szkennelgetni az újság több mint érdekes fejezeteit, de ha lesz időm, ígérem, megmutatom, miből gondolom, hogy az AB hogyan bújtat nyilvánvalóan szubjektív dolgokat az objektivitás látszata mögé. Így - ismétlem - úgy gondolom, hogy nem elfogult vagyok a lappal szemben, hanem van egy megalapozott, negatív véleményem. Lehet, hogy tévedek, de nem vagdalkózok.

A reakciód pedig általában több mint érdekes a lappal kapcsolatban: úgy védelmezed a németeket, mint az anyatigris. Eközben nem átallasz cinikus, vagdalkózó (lásd fentebb: "Mert nem a Toyoták nyertek ? Bahh ...") és lenéző lenni. Kérlek, ezt kerüld, mert így nem sok értelme van beszélgetni a témáról.

Mit nem bizonyít a mostani eset? Tipikus "in flagranti"... Ez olyan, mintha az asszonyt rajtakapnád, és azt mondaná, hogy "dehát Sanyikám, most láttad először, hogy lovagolok a Ferin, honnan gondolod, hogy korábban is történt ilyesmi?". A jövőre nézve pedig az nagyon valószínű, hogy Feri és az asszony sokkal óvatosabbak lesznek, és nem haza járnak majd reszelni :lol: Elfogult lehetsz, nincs azzal semmi baj (én is az vagyok a kedvenceimmel szemben), de ha szabad javasolnom, ne csukd be szánt szándékkal a szemed.


Nézd ...

- Visszaemlékezve a korábbi , erről folytatott vitáinkra , nekem sem tűnik úgy , hogy te különösebb figyelemre méltattad volna az érveimet . Amikor pl. leírtam , hogy a Golf IV futóműve nekem is jónak tűnt , azt félresöpörted azzal , hogy nyilván már eleve úgy ültem be a kocsiba , hogy ez csak jó lehet , mert az AB azt írta , hogy jó . Miután átestünk néhány ilyen "pengeváltáson" , a további érvelésnek nem láttam túl sok értelmét .

- Továbbra is vitatom , hogy miért lenne "megalapozott" az , hogy az újság "nem egyenes" . Így , általánosítva pláne nem . Mert ha azt mondanád , hogy néha tévednek , azzal egyet is értenék - de te ennél lényegesen többet állítasz . Szívesen megnézném , hogy mik azok a konkrét példák , amelyek szerinted ezt alátámasztják . Nem szükséges szkennelgetned , elég ha megírod , hogy melyik cikkről van szó - majd megkeresem , megvan az összes AB (mármint a németek , de a magyarban lévő cikkeket többnyire onnan veszik át) .

- Ami a vagdalkozást illeti : tőled is hangzott el ilyen , hogy a németek "tesztelő-droidok" , például . Nem hiszem , hogy a fenti hozzászólásom ennél súlyosabb lenne  :kacsint: ...

- Hogy miért védem őket ? Mert nagyon tetszik az a mód , szemlélet és stílus , ahogy ők az autókat tesztelik . Ha én autótesztelő lennék (sajnos nyilván sosem leszek , pedig ez az egyik abszolút álom-meló a szememben) , akkor hasonlóra törekednék .

- Tartom , hogy a mostani eset legfeljebb annak "bizonyít" bármit is a múltra (és pláne a jövőre) nézve , aki eleve meg volt róla győződve , hogy az újság általában korrupt .

- És hogy miért írtam azt , hogy mindez csak azért van , mert nem a Toyoták nyertek ? Egyszerű . Minden egyes alkalommal akkor indult meg újra ez a vita (veled vagy másokkal) , amikor idéztem egy-egy tesztet , amelyben nem a Toyota nyert , hanem más autó . Nagyon nehezen tudom elképzelni , hogy bárki Toyotás olyasmit művelne , hogy nekiálljon egy olyan sajtóorgánum szavahihetőségét vitatni , amely egy Toyotát hoz ki győztesnek ;) ... Véleményem szerint az AB hitelességének nem az a mércéje , hogy Toyoták nyernek-e benne vagy sem - de hogy ez a sok vita az előbb említett okra vezethető vissza , abban biztos vagyok .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )