Szerző Téma: Autós magazinok, szaklapok  (Megtekintve 121526 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Autós magazinok, szaklapok
« Dátum: 2005.11.21 09:58:06 »
Már egy jó ideje szerettem volna egy olyan topikot nyitni, ami a külföldi és hazai autós szaklapokban olvasottakról és azok megvitatásáról szól, de egyszerűen lusta voltam beszkennelgetni  :oops: az általam sokra nem becsült AutoBild hazai kiadásait. Viszont "szerencsére" a németek nélkülem is produkálnak olyat, amivel el lehet indítani a szaklapok szapulását  :twisted:  :lol: Íme: http://totalcar.hu/magazin/kozelet/sclassecrash/

Azért remélem, nem csak az AutoBildet fogjuk elővenni, és nem csak elmarasztalásról fog szólni a topik.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #1 Dátum: 2005.11.21 11:07:31 »
CSak nyomtatott lapokra gondolsz, vagy elektronikusokra is?
music     

Satriani

  • Vendég
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #2 Dátum: 2005.11.21 11:16:48 »
Idézetet írta: "music"
CSak nyomtatott lapokra gondolsz, vagy elektronikusokra is?

Mivel a magazinok jelentős része online kiadásban is elérhető, illetve az újságírók is írogatnak mindenfelé, természetesen mindkettőre. Ha gondolod, átnevezheted a téma címét.

Mercis történetről mit gondolsz?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #3 Dátum: 2005.11.21 11:24:09 »
Idézetet írta: "Satriani"
Viszont "szerencsére" a németek nélkülem is produkálnak olyat, amivel el lehet indítani a szaklapok szapulását  :twisted:  :lol: Íme: http://totalcar.hu/magazin/kozelet/sclassecrash/

Ha igaz, akkor a dolog ciki. Mindazonáltal - nem felmentvén a szereplőket, csak magyarázatot találni az esetre - nem könnyű az Autobild helyzete sem. Ugyanis egy tekintélyes szaklapnak, amelynek a szavára sokan figyelnek, nehéz lehet valóban függetlennek maradni, hiszen előbb-utóbb a nagyobb gyárak megpróbálják majd befolyásolni a véleményalkotásukat. Egy kisebb, vagy kis (piacú) országban lévő újság könnyebben maradhat független, - noha az elfogultság nálunk is erősen érezhető pl. az autómagazin cikkeiben, értékeléseiben - persze ha akar egyáltalán az lenni.
Ez az eset azonban alapjaiban megrázhatja nemcsak az autobildbe, de a műfajba vetett bizalmat. Mert ezek után az az érv, amit Palaczk is szokott emlegetni - hogy ti. sokszor megesett már, hogy nem német autó nyert egy összehasonlító tesztet - is más megvilágításba helyeződhet, kvázi összeesküvés-elméletet kreálva, hogy "persze, direkt néha engednek mást is nyerni, hogy ne legyen feltűnő"; és erre valóban nem lehet mit mondani. (Én nem ezt gondolom, félreértés ne essék, de aki így vélekedne, azt nem lehetne meggyőzni.)
Ráadásul másutt is voltak elszórt manipulatív esetek, ahol az érdekek mást szolgáltak - emlékezzünk csa az A Merci felborulására, vagy legutóbb a Loganéra - itt is feltételezhető, hogy a tesztelők mindent megtettek az autó felborításáért.
Ha az éppen aktuális esetben érintett gyárak viszont elismerik és kijavítják az adott hibát, akkor őt jól tudnak kijönni az esetből.
A tanulság pedig marad a régi: technikai újdonsággal felszerelt autót akkor szabad megvenni, ha az újdonság már kiforrott - azaz már nem is számít újnak.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #4 Dátum: 2005.11.21 14:59:32 »
:(
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #5 Dátum: 2005.11.21 17:28:42 »
Idézetet írta: "Palaczk"
:(

Ledőlt a bálvány?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #6 Dátum: 2005.11.21 20:21:21 »
Nem bálvány , "csak" egy remek szaklap . Ahol emberek dolgoznak , akik közül most az egyik súlyosan hibázott . Hogy mik vannak ... Én is hibáztam már súlyosan .

Számomra rettentően ellenszenves , amikor valaki nem a másik pozitívumait , hanem a hibáit keresi - és ha talál , akkor örömöt érez .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #7 Dátum: 2005.11.21 21:31:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem bálvány, "csak" egy remek szaklap. Ahol emberek dolgoznak, akik közül most az egyik súlyosan hibázott. Hogy mik vannak... Én is hibáztam már súlyosan. Számomra rettentően ellenszenves , amikor valaki nem a másik pozitívumait, hanem a hibáit keresi - és ha talál, akkor örömöt érez.

Ha miránk gondolsz, akkor ez nem öröm, ha a Totalcarra, az más eset, lejjebb írtam, hogy miért.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #8 Dátum: 2005.11.21 21:34:23 »
Most olvastam a cikket a totalcaron. Szal gáz ez a dolog. Miért kell sumákolni, miért nem lehet bevallani a dolgot. Ez a deszk a ügy meg nevetséges. De vajon miért nem lehetett ezt kültéri pályán csinálni? Mármint a sötét no lámpa szitu az nem ugyanaz, mint a köd? Ha meg tudják, hogy valami nem fog menni, akkor szomorú hangon be kell jelenteni, hogy bocsi, de ez így nem fog menni. Ez nem csak a Merci hibája. A tervezők nem tehetnek róla, végülis ki gondolt arra, hogy ezt 1szer 1 ilyen helyen fogják tesztelni. De szerintem elötte meg is kérdezték a mérnököket, hogy menni fog-e a dolog, ők meg erre azt mondták sztem, hogy 1:1000 hez a valószínűség. Persze a PR -osok meg felfújták a dolgot. Csak ők tehetnek róla, nem a Merci. Az újságírót meg el kellene vinni a himalájára, és lámákat adni neki, tesztelni élete végéig. Miért hagyta magát rávenni? És miért tagadott. Szemét hazug újságíró, és egyéb társadalom. Útálom ezt a hozzáállást. Pénzért mindent. És méghogy én szövöm az összeesküvés elméleteket, tessék, vannak ezek, csak nem tudunk róla  :evil:
Laco 73 :D

Satriani

  • Vendég
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #9 Dátum: 2005.11.21 21:56:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem bálvány , "csak" egy remek szaklap . Ahol emberek dolgoznak , akik közül most az egyik súlyosan hibázott . Hogy mik vannak ... Én is hibáztam már súlyosan .

Számomra rettentően ellenszenves , amikor valaki nem a másik pozitívumait , hanem a hibáit keresi - és ha talál , akkor örömöt érez .

Egy '  :(  ' szmájliból nem sok derül ki. Nem tudtam, hogy a topik létrejöttén, a Merci tökéletlenségén vagy az AutoBild - mások számára már régen nyilvánvaló - nem egyenes hozzáállásán szomorkodsz.

A tévedésről pedig annyit, hogy ez nem egyszeri hiba, hanem egy olyan eset, amikor homokszem pottyant a jól bejáratott gépezetbe: lap és gyártó közösen összehoznak egy tesztet a nyájas olvasótábor okulására.

Ha rám gondolsz, mint valakire, aki mások hibáit, nem pozitívumait keresi, majd örömöt érez, akkor nagyot tévedsz. Tudod, hogy számomra az AB egy a több tucat tökéletlen autós lap közül, így nem lep meg, ha hibáznak, és természetesen nem is örülök neki. Ha valaminek örülök, az az, hogy kiderült.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #10 Dátum: 2005.11.21 22:02:51 »
Idézetet írta: "Satriani"


A tévedésről pedig annyit, hogy ez nem egyszeri hiba, hanem egy olyan eset, amikor homokszem pottyant a jól bejáratott gépezetbe: lap és gyártó közösen összehoznak egy tesztet a nyájas olvasótábor okulására.


Nem tom, nem ismerem az AB-t, de ez az ürge nem csak Mercikről írt cikket? Mert akkor különösen érdekes lenne a dolog. Vajon mennyit kapott, 10ezer euró, 100ezer? Vagy 1 S Mercit? Ezek után az ürge minden korábbi cikkét megkérdőjelezem, így látatlanban is. Ez olyan, mint mikor a focibíró fogad a meccsre, amit ő vezet.
Laco 73 :D

Satriani

  • Vendég

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #12 Dátum: 2005.11.23 11:12:53 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Satriani"


A tévedésről pedig annyit, hogy ez nem egyszeri hiba, hanem egy olyan eset, amikor homokszem pottyant a jól bejáratott gépezetbe: lap és gyártó közösen összehoznak egy tesztet a nyájas olvasótábor okulására.


Nem tom, nem ismerem az AB-t, de ez az ürge nem csak Mercikről írt cikket? Mert akkor különösen érdekes lenne a dolog. Vajon mennyit kapott, 10ezer euró, 100ezer? Vagy 1 S Mercit? Ezek után az ürge minden korábbi cikkét megkérdőjelezem, így látatlanban is. Ez olyan, mint mikor a focibíró fogad a meccsre, amit ő vezet.


Nem , Specht mindenféle autót szokott náluk tesztelni . Amúgy ez nem teszt lett volna , az új S-Klassét korábban már tesztelte az AB külön is , és az Audi A8-assal és a 7-es BMW-vel szemben is , és nem Specht volt a tesztelő .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #13 Dátum: 2005.11.23 11:17:20 »
Idézetet írta: "Satriani"
...az AutoBild - mások számára már régen nyilvánvaló - nem egyenes hozzáállásán ...


Megkérdezném , hogy miért nyilvánvaló ? A múltban ez ugyan miből volt nyilvánvaló ? Most történt egy eset , ami sem a múltra , sem a jövőre nézve nem bizonyít semmit . Gyanút ébreszthet , de nem BIZONYÍT ! Úgyhogy ismét megkérdezem : mitől , mi alapján , miért nyilvánvaló ? Mert nem a Toyoták nyertek ? Bahh ...

Lehet , hogy én elfogult vagyok a lappal szemben pozitívan - de az is biztos , hogy te viszont negatívan vagy az .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #14 Dátum: 2005.11.23 12:15:27 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Most történt egy eset , ami sem a múltra , sem a jövőre nézve nem bizonyít semmit . Gyanút ébreszthet , de nem BIZONYÍT ! Úgyhogy ismét megkérdezem : mitől , mi alapján , miért nyilvánvaló ? Mert nem a Toyoták nyertek ? Bahh ...

Lehet , hogy én elfogult vagyok a lappal szemben pozitívan - de az is biztos , hogy te viszont negatívan vagy az .

Már többször beszélgettünk erről. Attól, hogy nem fogadtad el az érveimet, hanem következetesen megismételted, hogy szerinted az AB független és tekintélyes, ettől még a véleményem már egy ideje megalapozottnak tekinthető. Ahogy a témanyitó hozzászólásomban is írtam, egyszerűen lusta voltam szkennelgetni az újság több mint érdekes fejezeteit, de ha lesz időm, ígérem, megmutatom, miből gondolom, hogy az AB hogyan bújtat nyilvánvalóan szubjektív dolgokat az objektivitás látszata mögé. Így - ismétlem - úgy gondolom, hogy nem elfogult vagyok a lappal szemben, hanem van egy megalapozott, negatív véleményem. Lehet, hogy tévedek, de nem vagdalkózok.

A reakciód pedig általában több mint érdekes a lappal kapcsolatban: úgy védelmezed a németeket, mint az anyatigris. Eközben nem átallasz cinikus, vagdalkózó (lásd fentebb: "Mert nem a Toyoták nyertek ? Bahh ...") és lenéző lenni. Kérlek, ezt kerüld, mert így nem sok értelme van beszélgetni a témáról.

Mit nem bizonyít a mostani eset? Tipikus "in flagranti"... Ez olyan, mintha az asszonyt rajtakapnád, és azt mondaná, hogy "dehát Sanyikám, most láttad először, hogy lovagolok a Ferin, honnan gondolod, hogy korábban is történt ilyesmi?". A jövőre nézve pedig az nagyon valószínű, hogy Feri és az asszony sokkal óvatosabbak lesznek, és nem haza járnak majd reszelni :lol: Elfogult lehetsz, nincs azzal semmi baj (én is az vagyok a kedvenceimmel szemben), de ha szabad javasolnom, ne csukd be szánt szándékkal a szemed.