Szerző Téma: Forma1  (Megtekintve 270982 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Forma1
« Válasz #90 Dátum: 2005.04.13 21:42:56 »
F1-teszt: De la Rosa a leggyorsabb
NSO, 2005-04-13 19:12


   
A McLaren-Mercedes tesztpilótája, a spanyol Pedro de la Rosa (képünkön) volt a leggyorsabb a Paul Ricard versenypályán, ahol a Formula-1-es csapatok a San Marinó-i Nagydíjra való felkészülésüket folytatták. A sérült Montoyát Bahreinben remekül helyettesítő de la Rosa után az idényben eddig taroló Renault csapat pilótái következtek.

Formula-1-es teszt, Paul Ricard, 1. nap
1. De la Rosa (McLaren-Mercedes, M) 1:03.481; 163 kör
2. Fisichella (Renault, M) 1:03.843; 171 kör
3. Montagny (Renault, M) 1:03.901; 159 kör
4. Panis (Toyota, M) 1:03.916; 120 kör
5. Bernoldi (BAR-Honda, M) 1:03.958; 182 kör
6. Zonta (Toyota, M) 1:04.216; 99 kör
7. Szato (BAR-Honda, M) 1:04.320; 137 kör
8. Wurz (McLaren-Mercedes, M) 1:04.338; 102 kör
9. Pizzonia (Williams-BMW, M) 1:04.942; 119 kör
10. Heidfeld (Williams-BMW, M) 1:06.086; 109 kör
11. Karthikeyan (Jordan-Toyota, B) 1:07.413; 40 kör


Forrás: www.nemzetisport.hu

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Forma1
« Válasz #91 Dátum: 2005.04.15 06:05:49 »
Paul Ricard Test Round-Up
14 April 2005

Location: Circuit Paul Ricard, Le Castellet, France
Dates: 13-14 April 2005
Drivers: Ricardo Zonta (13-14), Olivier Panis (13-14)
Track Length: 3.818km


Olivier Panis – Chassis TF105/03
Best lap time: 1m03.312s
Total laps: 283
Total distance: 1080.5km

- Olivier, how has the test gone for you?
We had a very good test, putting in a huge amount of laps over the two days. I feel good with the car and it still looks really competitive. I did some work on set-up and dampers and we tried out some different levels of downforce but most of my time was spent working on Michelin tyres for next week's San Marino Grand Prix. Imola is a circuit that is hard for graining, especially when the track is still dirty. Paul Ricard has a similar track surface and the harder tyres we've tried this week seem to work well.

- How do you rate Toyota's prospects for Imola?
So far our results have been incredible, especially in the hot races, and I hope that we can continue that kind of form. On paper, the first two races in Europe could be a bit more difficult for us but we've done some work here to prepare for the cooler conditions in Imola, so let's hope things go well. What we have already achieved is fantastic. Now we need to keep concentrated and keep pushing.

Ricardo Zonta – Chassis TF105/06
Best lap time: 1m03.567s
Total laps: 278
Total distance: 1061.4km

- Ricardo, what were you working on here?
We put in over 1000km of work, mainly on set-up and tyres. We finished a day early because rain was forecast for Friday and we didn't want to waste any of our allocated test days. This was my first time running here in the TF105 and on the first morning I struggled to find a balance but we learned a lot during the course of the first day. That enabled us to find a better set-up on Thursday, when we put in a mammoth day's work.

- In the past, Toyota has struggled over Imola's kerbs. How do you think things are looking for next week's San Marino Grand Prix?
It's true that Imola has always been a track where we've been very weak in the past but I think we have improved in that area as well. Olivier and I have done some work on dampers here which should help, but you can never truly simulate Imola's unique kerbs. So, while I'm sure the car will be a lot better than it used to be, we still have some work to do and we will only really find out how far we've come on Friday or Saturday at the race.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Forma1
« Válasz #92 Dátum: 2005.04.15 10:50:07 »
Formula-1: új esély Baumgartnernek?
NSO, 2005-04-15 10:06


   
   
A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) a Red Bull kérésére megváltoztatta a pénteki tesztpilótákra vonatkozó szabály ama kitételét, amely szerint csak az a versenyző alkalmazható, aki az előző két idényben legfeljebb hat versenyen indult el.

Az új szabály szerint bármely versenyző, akinek van F1-es szuperlicence, tesztelhet pénteken.

Ez szalmaszálat jelenthet Baumgartner Zsoltnak a visszatérésre, a Sauber ugyanis már korábban jelezte, hogy szívesen kihasználná a pénteki teszt lehetőségét, csak eddig nem volt olyan versenyző, akiben megbízott volna.

Most több expilóta - köztük Baumgartner - közül is válogathat.

Forrás: www.nemzetisport.hu

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Forma1
« Válasz #93 Dátum: 2005.04.15 10:56:52 »
Idézetet írta: "Misi"
Formula-1: új esély Baumgartnernek?
NSO, 2005-04-15 10:06
   
A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) a Red Bull kérésére megváltoztatta a pénteki tesztpilótákra vonatkozó szabály ama kitételét, amely szerint csak az a versenyző alkalmazható, aki az előző két idényben legfeljebb hat versenyen indult el.

Az új szabály szerint bármely versenyző, akinek van F1-es szuperlicence, tesztelhet pénteken.

Ez szalmaszálat jelenthet Baumgartner Zsoltnak a visszatérésre, a Sauber ugyanis már korábban jelezte, hogy szívesen kihasználná a pénteki teszt lehetőségét, csak eddig nem volt olyan versenyző, akiben megbízott volna.

Most több expilóta - köztük Baumgartner - közül is válogathat.

Forrás: www.nemzetisport.hu


már nem is tudom, mit gondoljak. Mintha csak a média járna jól ezzel az egész dologgal, mert ha bármi hír van az F1 körül, egyből lehet írni, hogy majd most a Zsolti...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Forma1
« Válasz #94 Dátum: 2005.04.15 11:18:58 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Idézetet írta: "Misi"
Formula-1: új esély Baumgartnernek?
NSO, 2005-04-15 10:06
   
A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) a Red Bull kérésére megváltoztatta a pénteki tesztpilótákra vonatkozó szabály ama kitételét, amely szerint csak az a versenyző alkalmazható, aki az előző két idényben legfeljebb hat versenyen indult el.

Az új szabály szerint bármely versenyző, akinek van F1-es szuperlicence, tesztelhet pénteken.

Ez szalmaszálat jelenthet Baumgartner Zsoltnak a visszatérésre, a Sauber ugyanis már korábban jelezte, hogy szívesen kihasználná a pénteki teszt lehetőségét, csak eddig nem volt olyan versenyző, akiben megbízott volna.

Most több expilóta - köztük Baumgartner - közül is válogathat.

Forrás: www.nemzetisport.hu


már nem is tudom, mit gondoljak. Mintha csak a média járna jól ezzel az egész dologgal, mert ha bármi hír van az F1 körül, egyből lehet írni, hogy majd most a Zsolti...

Hát igen, eléggé erre van kiélezve a dolog, de azért tényleg rossz volt ez a szabály, mert a fiatalok csak törik az autókat, az meg kinek kell :D
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Forma1
« Válasz #95 Dátum: 2005.04.15 22:06:53 »
Eggyel több esély a szívásra. Nem olyan nagy tehetség ő. Nagyon szimpatikus, nyelveket beszél, de nincs elég pénze, meg nexusa. Hiába kedveli őt (?) Ecclestone, úgy látszik az nem elég semmire. :roll:
music     

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Forma1
« Válasz #96 Dátum: 2005.04.16 09:01:21 »
Kollegák!
Tegnap meghozta a posta a TMH szórólapját. COV nyitott hétvége van, és minden COV tesztvezetőnek eredeti F1-es sapkát adnak ajándokba. Aszongya: amíg a készlet tart...
Tehát a Trulli és a Kisschumi 16 és 17-es sapija, ami csillagászati árú a bótba, most egy kényelmes döcögésért kapható. Gondoltam szólok azoknak is, akik nincsenek frankó címlistán... de kereskedés közelében vannak ...
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Forma1
« Válasz #97 Dátum: 2005.04.16 09:06:00 »
Idézetet írta: "hillar"

Tehát a Trulli és a Kisschumi 16 és 17-es sapija, ami csillagászati árú a bótba, most egy kényelmes döcögésért kapható. Gondoltam szólok azoknak is, akik nincsenek frankó címlistán... de kereskedés közelében vannak ...
ÁÁ  :D  :D

Nemnem. Nézd meg jobban a szórólapot. Nem a schumis és trullis sapikat adják, hanem egy egyszerű Panasonicos színes baseball sapkát. Nincs rajta név.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Forma1
« Válasz #98 Dátum: 2005.04.16 09:12:14 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "hillar"

Tehát a Trulli és a Kisschumi 16 és 17-es sapija, ami csillagászati árú a bótba, most egy kényelmes döcögésért kapható. Gondoltam szólok azoknak is, akik nincsenek frankó címlistán... de kereskedés közelében vannak ...
ÁÁ  :D  :D

Nemnem. Nézd meg jobban a szórólapot. Nem a schumis és trullis sapikat adják, hanem egy egyszerű Panasonicos színes baseball sapkát. Nincs rajta név.


Kb 150 sapi ( valóban csak aláírás (!) és rajtszám, stb van rajta) várja boldog tesztvezető-tulajdonosát egy általam ismert helyen.
Ha a kereskedések azt a jónéhány sapit a kollégák közt elosztják - az azért nem éppen frankó. Valóban van piros sapi is. Naés?
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Forma1
« Válasz #99 Dátum: 2005.04.16 09:13:38 »
Idézetet írta: "hillar"
Kb 150 sapi várja boldog tesztvezető-tulajdonosát egy általam ismert helyen.
Ha a kereskedések azt a jónéhány sapit a kollégák közt elosztják - az azért nem éppen frankó. Valóban van piros sapi is. Naés?

Ja, ez előfordulhat. Én azt mondtam, hogy nem a méregdrága trullis sapikat akciózza a TMH hanem az egyszerű sapikat.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Forma1
« Válasz #100 Dátum: 2005.04.16 11:39:14 »
Hillar! Mea culpa, bocsánatkérés, meg minden!

A Toyota TÉNYLEG a 30 eurós Trullis és Schumacheres sapikat küldte le és osztogattatja  :shock:  Már a készlet bő fele elfogyott, de nálunk is van még belőle.
Ezt nem hittem volna. Mindenesetre szép gesztus a Toyotától.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Forma1
« Válasz #101 Dátum: 2005.04.16 11:44:20 »
Mi ez a több szálon futtatott eszmecsere  :?:   :D
Így könnyű sok hozzászólást gyártani :D
Legalább 3 helyen van ua a hozzászólás :D
Szeke most vagy küldessz 1 sapit nekem Pestre, vagy mérges leszek :D
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Forma1
« Válasz #102 Dátum: 2005.04.16 11:49:39 »
Idézetet írta: "KLaco"
Mi ez a több szálon futtatott eszmecsere  :?:   :D
Így könnyű sok hozzászólást gyártani :D
Legalább 3 helyen van ua a hozzászólás :D
Szeke most vagy küldessz 1 sapit nekem Pestre, vagy mérges leszek :D

Hillar több helyre írta, én meg több helyre válaszoltam, ennyi :)
Szerintem miközben ezeket a sorokat írom, már elfogyóban van a sapkakészlet :( Amúgy sem tudnék adni sajnos, csak akkor, ha holnap este maradna. De már ma délben nem lesz semmilyen ajándék sem... Nagylelkűen leküldött a Toyota a két szalonra összesen 50 sapit.  Mindezt oszd be 2 napra.  :roll:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Forma1
« Válasz #103 Dátum: 2005.04.16 11:55:56 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"
Mi ez a több szálon futtatott eszmecsere  :?:   :D
Így könnyű sok hozzászólást gyártani :D
Legalább 3 helyen van ua a hozzászólás :D
Szeke most vagy küldessz 1 sapit nekem Pestre, vagy mérges leszek :D

Hillar több helyre írta, én meg több helyre válaszoltam, ennyi :)
Szerintem miközben ezeket a sorokat írom, már elfogyóban van a sapkakészlet :( Amúgy sem tudnék adni sajnos, csak akkor, ha holnap este maradna. De már ma délben nem lesz semmilyen ajándék sem... Nagylelkűen leküldött a Toyota a két szalonra összesen 50 sapit.  Mindezt oszd be 2 napra.  :roll:

Ilyen nagy az érdeklődés 1 :toy: szalonban?
Ennyire jó a reklám  :?:
Nem gondoltam volna.
Mostmár egyre mérgesebb vagyok, hogy nincs 1 :toy: szalon 100 méteren belül.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Forma1
« Válasz #104 Dátum: 2005.04.16 14:25:22 »
Idézetet írta: "KLaco"
Mostmár egyre mérgesebb vagyok, hogy nincs 1 :toy: szalon 100 méteren belül.

Messzebre már el se mész egy Toyotáért? :lol:
music