Szerző Téma: Forma1  (Megtekintve 278297 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Forma1
« Válasz #735 Dátum: 2009.07.31 15:48:49 »
Annyira nagyra van magával, hogy az összes érmét a nyakában tartotta mióta visszavonult. Most a sisakpróba (KERS) miatt levette, és kiderült, hogy elgémberedett az összes biccentő izma.
 :D :D :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Forma1
« Válasz #736 Dátum: 2009.07.31 15:49:46 »
Mikor sérült a nyaka?

Valamikor idén tavasszal perecelt motorral.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Forma1
« Válasz #737 Dátum: 2009.07.31 15:55:17 »
Mit kell megjegyezni rajta ? Csak a tényeket írtam le, amiket figyelembe kell venni. Én kb. 94 óta szurkolok Schumachernek ,főleg a neve csengett számomra érdekesen az akkori F1 közvetítéseket figyelve és akkoriban még nem nyert olyan simán mint később 2000 után.
93ban meg 94 ben sokat botladozott akkor már szurkoltam neki, hogy ne mindig Senna nyerjen, mert Senna nagyon fel volt kapva és jó lett volna ha jön egy új valaki aki nyerni is képes. Senna sajnos elment és ezután Sumi elkezdett nyeregetni.
De a mai helyzetben nem lesz könnyű 4 hét alatt agyilag is ráhangolódni ey olyan dologra, amit 2 éve abbahagyott. Ráadásul nem azokkal az emberekkel kell majd együtt dolgoznia, akikkel évekkel ezelőtt.
Már a kerékcserét se csiinálják olyan jól a ferkások mint Todt és Brawn keze alatt sajnos. Ez tisztán látszik nézzétek meg pl. a 2004-es USA nagydíjat. Netről letölthető.

Csupán azért írtam, mert olyan jóslatként "hangzott". Kíváncsi leszek, hogy mennyire fog beteljesülni.  Van igazság abban, amit írtál, habár nem osztom teljesen a véleményedet, arra meg végkép nem vállalkoznék, hogy megjósoljam, mit is alakít Schumacher. Mindenesetre igazán érdekes lesz a futam, vagy futamok. Meglátjuk.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Forma1
« Válasz #738 Dátum: 2009.07.31 16:27:55 »

tutinet

  • Vendég
Re: Forma1
« Válasz #739 Dátum: 2009.07.31 16:39:31 »
Lehet végül lesz hivatalos teszt is.
A fota már rá is bólintott.

Ez megint a FOTA - FIA ellentétről szól.

Ez a teszttilalom is egy nagy blődség volt, szerintem semmi értelme ennek a szabálynak. Mi értelme van valamit úgy fejleszteni hogy csak versenyben élesben próbálhatják ki ? Mi értelme volt befagyasztani a motorfejlesztést ? A költségcsökkentés biztos, de kinek a költségei csökkentek mert mi nézőké biztosan nem mert kb 10 %-al drágábbak voltak a idei F1-es jegyek mint tavaly és emiatt félig meddig üresek voltak a tribünök vasárnap is. (Kivéve a redbull és klubtribünt persze ott a rendes tribün ár harmadáért negyedéért volt jegy amíg lehetett kapni)

Vagy az lett volna az értelme a költségcsökkentésnek hogy a kevésbé tehetős csapatok is feljöjjenek ?? Ez nem jött be: az erőviszonyok alapjában nem sokat változtak sőt a régebbi élcsapatok buktak hátrébb. És akik a mezőny végén voltak azok nem jöttek feljebb.

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Forma1
« Válasz #740 Dátum: 2009.07.31 18:44:29 »
Lehet végül lesz hivatalos teszt is.
A fota már rá is bólintott.

Ez megint a FOTA - FIA ellentétről szól.

Ez a teszttilalom is egy nagy blődség volt, szerintem semmi értelme ennek a szabálynak. Mi értelme van valamit úgy fejleszteni hogy csak versenyben élesben próbálhatják ki ? Mi értelme volt befagyasztani a motorfejlesztést ? A költségcsökkentés biztos, de kinek a költségei csökkentek mert mi nézőké biztosan nem mert kb 10 %-al drágábbak voltak a idei F1-es jegyek mint tavaly és emiatt félig meddig üresek voltak a tribünök vasárnap is. (Kivéve a redbull és klubtribünt persze ott a rendes tribün ár harmadáért negyedéért volt jegy amíg lehetett kapni)

Vagy az lett volna az értelme a költségcsökkentésnek hogy a kevésbé tehetős csapatok is feljöjjenek ?? Ez nem jött be: az erőviszonyok alapjában nem sokat változtak sőt a régebbi élcsapatok buktak hátrébb. És akik a mezőny végén voltak azok nem jöttek feljebb.


A teszttilalom is a költségek csökkentése miatt van. Elég sok pénzbe kerül egy F1-es tesztet megrendezni (pályabérlés, pályaszemélyzet, szállítás stb.) Nem hinném hogy a fejlesztések ettől lelassultak volna, legfeljebb többet kell kockáztatniuk egy-egy alkatrésszel. Asszem ennek köszönhette a Brawn GP a hungaroringi gyengeségét. Pár cucc nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket  :hmmmm: Viszont hatalmas hátránya, hogy gyakorlatilag eltűntek a teszt meg tartalék pilóták, akik esetleg így bizonyíthatnák rátermettségüket és fitten tartanák magukat. A Ferrari is meg tehette volna hogy Marc Gene-t ülteti az autóba. Az OK hogy Schumachernek nagy reklámértéke van meg minden, de mi lesz ha másik csapat is hasonló helyzetbe kerül. Ők kit húznak elő a kalapból. El :censored:ott egy intézkedés az biztos.
Én végig az FIA-nek szurkoltam, mert ők igazán átlátják a sport céljait. Nem pedig az autógyáraknak, akik ösztönösen a pénzre meg saját érdekeikre hajtanak.
Japó Yaris 1.3 Sol

tutinet

  • Vendég
Re: Forma1
« Válasz #741 Dátum: 2009.07.31 19:59:16 »
www.freeloader.uw.hu

4 db forma1-es futam

2007 Barzilia KIMI VB CIME... :)
2003 Nürbugring
2002 francia SUMI NYERT
2004 indianapolis SUMI NYERT

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Forma1
« Válasz #742 Dátum: 2009.07.31 21:22:23 »
Amúgy igazi ellenfelekről: talán emlékeztek az idei szezonnyitó Top Gear adásra, ahol kiderült, ki is a Stig "valójában". No, ott nyilatkozta, hogy az igazi és legjobb ellenfél Hakkinnen volt, vele-ellene szeretett versenyezni. Amit Alonsóval kapcsolatban lehet "sejteni", hogy részben miatta vonult vissza. Ugyanis a nagy nyerési szériák közepette is firtatták sokan, hogy mikor tervezi  a visszavonulást, amire midig az volt a válasz, hogy "majd ha lesz aki megver a pályán". Ez Alonso képében eljött, ő pedig tartotta "az ígéretét".
Hát igen. Meg egy úriember is aki tartja a szavát  :)
Alonsót azért szívesen megnézném egy versenyképes Ferrariban mit tud, mert mostanában a Renault-ban csak szenved. Van még a srácban 1-2 VB cím szerintem.
Igen, ez karakán dolog volt Schumacher részéről, pedig emberileg biztosan marha nehéz lehetett. De tényleg tudta, mikor kell kiszállni. Ami Alonsot illeti: szerintem is jó irányba fejlődik, továbbra is a mostani mezőny egyik legjobb versenyzője, és biztos, hogy lehet még bajnok, megfelelő autóval - akár többször is. Nekem továbbra sem maradéktalanul szimpatikus (igazából a régi húzásai miatt), de elismerem mint pilótát. A nagy reménység pedig vitán felül Vettel  :yes: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Forma1
« Válasz #743 Dátum: 2009.07.31 21:24:52 »
Azért a legtöbbet ebből a Ferrari fogja profitálni. Schumacher nagyon jó tesztpilóta, biztos sokat fog dobni az idei és a jövő évi kocsin a jelenléte, talán még a csapategységet is jobban elősegíti, és Räikkönent is kimozdítja a langyos állóvízből, ahol most van.

Igazából csodálkoznék, ha Räikkönen hirtelen belelkesülne. Nagyon a rally felé kacsingat a srác. Tartok tőle, hogy Schumi elkezdi alázni aztán a maradék kedve is elmegy az F1-től és már jövőre WRC-ben fogja nyomni.
Nemtom, hova fog menni, de hogy most az F1-ben igazából jó ideje egy leeresztett lufi benyomását kelti, az biztos. Motiválatlan, bizonytalan. És szerintem most még be is van xarva, hogy jön Schumacher és -törvényszerűen- hozzá fogják mérni az ő teljesítményét... Raikkönen nem ugyanaz, aki régebben volt, és szvsz már soha nem is lesz az - legalábbis az F1-ben biztosan nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: Forma1
« Válasz #744 Dátum: 2009.07.31 21:30:44 »
Jelenleg Kimi azt mondta magáról, hogy túl fiatal még a semmitevéshez, hmmm hát igen a maga 30 évével ezt jól kifejezte.

Ha nem F1 lesz neki jövőre akkor WRC. A raliban jobban kijön a vezetési tudás mint az F1-ben szerintem ott megmutatkozik ki tud jobban vezetni.
Sokak szerint a rali az igazi mindenek felett álló autóverseny, ahol minden vezetési tudásra szükség van.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Forma1
« Válasz #745 Dátum: 2009.07.31 21:46:24 »
Szerintem pedig másfajta vezetési tudás kell a kettőhöz. De ez is ilyen soha véget nem érő, parttalan vita.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TZoli

  • Vendég
Re: Forma1
« Válasz #746 Dátum: 2009.07.31 21:49:51 »
Jelenleg Kimi azt mondta magáról, hogy túl fiatal még a semmitevéshez, hmmm hát igen a maga 30 évével ezt jól kifejezte.

Ha nem F1 lesz neki jövőre akkor WRC. A raliban jobban kijön a vezetési tudás mint az F1-ben szerintem ott megmutatkozik ki tud jobban vezetni.
Sokak szerint a rali az igazi mindenek felett álló autóverseny, ahol minden vezetési tudásra szükség van.

Viszont egy topversenyző igencsak jobban keres az F1-ben.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Forma1
« Válasz #747 Dátum: 2009.07.31 22:18:05 »
A költségcsökkentés biztos, de kinek a költségei csökkentek mert mi nézőké biztosan nem mert kb 10 %-al drágábbak voltak a idei F1-es jegyek mint tavaly és emiatt félig meddig üresek voltak a tribünök vasárnap is.
Ennek másutt kell keresni az okát, nevezetesen két szóban: Bernie Ecclestone. Minden évben emeli a jogdíjakat...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Forma1
« Válasz #748 Dátum: 2009.07.31 22:20:26 »
Ami Alonsot illeti: szerintem is jó irányba fejlődik, továbbra is a mostani mezőny egyik legjobb versenyzője, és biztos, hogy lehet még bajnok, megfelelő autóval - akár többször is. Nekem továbbra sem maradéktalanul szimpatikus (igazából a régi húzásai miatt), de elismerem mint pilótát. A nagy reménység pedig vitán felül Vettel  :yes: ...
Alonsót én is kezdem rehabilitálni. Azt hiszem, ő hasonlítható egyedül Schumacherhez olyan értelemben, hogy az ő tesztelése valóban javít is az autón. Vettelt nem tudom, nyilván nagy tehetség, de volt már egy pár nagy tehetség, akik aztán elkallódtak.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Forma1
« Válasz #749 Dátum: 2009.07.31 22:24:48 »
Nemtom, hova fog menni, de hogy most az F1-ben igazából jó ideje egy leeresztett lufi benyomását kelti, az biztos. Motiválatlan, bizonytalan. És szerintem most még be is van xarva, hogy jön Schumacher és -törvényszerűen- hozzá fogják mérni az ő teljesítményét... Raikkönen nem ugyanaz, aki régebben volt, és szvsz már soha nem is lesz az - legalábbis az F1-ben biztosan nem.
Igazából ő csak az elején volt átütő, amíg Sauberben ült. A McLarenben már csak gyors volt, amíg marha jó kocsit adtak alá, a Ferrarival meg nem akar összepasszolni, itt már elfelejtett előzni is. Kár érte, mert többet kihozhatott volna magából, de lám, már én is múlt időben beszélek róla.

Viszont kíváncsi vagyok, mi lesz jövőre Kubicával meg Heidfelddel.
music