Szerző Téma: Forma1  (Megtekintve 270810 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Forma1
« Válasz #705 Dátum: 2009.07.29 21:59:05 »
Tessék, kettő is :D
Gabe 254.

tutinet

  • Vendég
Re: Forma1
« Válasz #706 Dátum: 2009.07.30 00:24:59 »
Tessék, kettő is :D

Vicces -----))))))

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.30 12:15:20 írta Palaczk »

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Forma1
« Válasz #707 Dátum: 2009.07.30 10:01:47 »
... kipörgésgátlo nélküli kocsi, számára teljesen új pálya, slick gumik .... és maga az egész konstrukcio. És mindez teszt nélkül! Nem túl biztató.
kipörgés gátló nélküli slick gumis autót azért vezetett ö elég sokat :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Forma1
« Válasz #708 Dátum: 2009.07.30 11:15:31 »
kipörgés gátló nélküli slick gumis autó....

Nem nagy cucc, én is így nyomultam Kakucson :):):):):):):):):):):):)
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Forma1
« Válasz #709 Dátum: 2009.07.30 12:16:05 »
Én mindenesetre nagyon örülök neki, feldobta ez a hír az (amúgy nem valami jó) napomat  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: Forma1
« Válasz #710 Dátum: 2009.07.30 13:17:27 »
Néhány szaki véleménye erről:

Karl Wendlinger: "Az életkora nem számít, még mindig nagyon fitt. A problémát csak az jelentheti, hogy már régen nem vezetett Formula-1-es versenygépet, és nincs lehetősége arra hogy kipróbálja ezt az új generációs kocsit. Elismerem a képességeit, és úgy gondolom hogy bátor döntés volt tőle beugrani a cápákkal teli medencébe. Marc Gené és Luca Badoer jobban ismeri az új Ferrarit, de Michael is meg fogja tudni közelíteni Kimi Räikkönen idejét."

David Coulthard: "Michaelnek minden adottsága megvan ahhoz, hogy visszaüljön az autóba és az élen harcoljon. Ő még mindig autóversenyző, aki kitartott a Ferrari mellett."

Ralf Schumacher: "Ez nem semmi. Biztos, hogy még mindig gyors és hogy alaposan átgondolta a döntést."

Norbert Haug: "Ez egy remek meglepetés a Formula-1 számára. Várom már hogy a Ferrari és a McLaren-Mercedes újra összecsapjon a Formula-1-es versenypályán. Örülök Michael érkezésének, de meg kell említeni, hogy boldoggá tesz, hogy Felipe Massa egyre jobban van. Sok őrangyal vigyázott Felipére."

Niki Lauda: "Amikor 1982-ben visszatértem, nem voltam elég fitt. Két kört sem tudtam teljesíteni. Michael edzett, és lehet hogy nem harcolhat a győzelemért, mert az autó sem olyan jó. Kíváncsi vagyok, hogy hogyan boldogul majd Kimi ellen. Ez egy remek hír a BMW távozása után."

Eddie Jordan: "Nem számít, hogy Schumacher mennyi idős, a reflexei talán egy ezredmásodperccel lettek lassabbak. Sokszor kritizáltam Räikkönent, akinek ez egy nagy ébresztő. Gratulálok a Ferrarinak és Michaelnek a döntéshez, mert sokat kockáztat a versenyzéssel."

Alexander Wurz: "Ha az autó olyan mint szeretné, és elég edzett, akkor biztos, hogy Michael a sikerért léphet pályára."

Satriani

  • Vendég
Re: Forma1
« Válasz #711 Dátum: 2009.07.30 13:24:50 »
Haug egy úriember.

Én meg sosem szerettem Schumachert, a versenysorozat sem igazán érdekelt a Prost-Senna-Mansell generáció után, tulajdonképpen hidegen hagy, hogy visszatér.

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Forma1
« Válasz #712 Dátum: 2009.07.30 13:49:00 »
Haug egy úriember.

Én meg sosem szerettem Schumachert, a versenysorozat sem igazán érdekelt a Prost-Senna-Mansell generáció után, tulajdonképpen hidegen hagy, hogy visszatér.

Régebben én sem rajongtam Schumacherért. De aztán kezdtem rájönni, hogy nála profibb és eltökéltebb versenyző nagyon régen volt az F1-ben. Sennával és Prosttal egyenértékűnek tartom a munkásságát. Nem csodálom, hogy annyi rajongója van világszerte. Ő egy vérbeli versenyző és a pályán érzi otthon magát ezért ott a helye  :clap: Amiért talán sokan megutálták, hogy Hakkinen-en és a végén Alonson kívül nem volt igazi ellenfele. De ebben a Ferrari is hibás. Ahelyett hogy egy hasonló kvalitású pilótát szereztek volna mellé ők inkább egy támogató embert raktak be a másik autóba. Pedig mi lett volna ha Alonsoval egy csapatba kerül? Vagy Raikkönen hamarabb jön?  :D Biztos lett volna tüzijáték mint 2 éve a McLarennél.
Most viszont tuti, hogy megszünnek a Valenciai futam jegyeladási gondjai  :clap: Bár szerintem az is nagy dolog lesz ha tartani tudja Kimi tempóját így elsőre.
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.30 14:45:49 írta istvansz »
Japó Yaris 1.3 Sol

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Forma1
« Válasz #713 Dátum: 2009.07.30 14:05:52 »
Az a kemény, hogy addig tényleg nem tesztelhet egy kicsit sem (?)
Persze vannak szimulátorok, de az gondolom akkor sem az igazi.
Úgy sejtem hogy majd a pénteki szabadedzésen kihasználja minden percét

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Forma1
« Válasz #714 Dátum: 2009.07.30 14:48:29 »
Az a kemény, hogy addig tényleg nem tesztelhet egy kicsit sem (?)
Persze vannak szimulátorok, de az gondolom akkor sem az igazi.
Úgy sejtem hogy majd a pénteki szabadedzésen kihasználja minden percét


Egyenesfutási tesztet csinálhatnak. De ott max. a megfordulásoknál érezheti az autót igazán. Egyébként csak arra jó, hogy szokja a környezetet.
Japó Yaris 1.3 Sol

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Forma1
« Válasz #715 Dátum: 2009.07.30 18:38:54 »
Ebből nagy verés lesz. Ha ez kell neki.
Már 3 éve is elverték amikor a legjobb kocsiban ült, most meg egy xar autóval mit tud kezdeni ?
Ráadásül ki lesz a versenymérnöke ? Ross Brawn meg Todt sincs már ott, ez nem az a Sumi lesz mint ami eddig volt. A régi háttér nem lesz meg, anélkül meg nem sokra viszi. Régen mikor nyert mindig a csapatára hivatkozott most az a bizonyos csapat már kicserélődött.
KERS, kipörgésgátlo nélküli kocsi, számára teljesen új pálya, slick gumik .... és maga az egész konstrukcio. És mindez teszt nélkül! Nem túl biztató.

Kimivel egy csapatban és Hamiltonnal egy mezőnyben, most mindenki kívánsága teljesül ezt akarta Hamilton is régen. Meg jól felspanolja majd a többi versenyzőt főleg akikkel egy mezőnybe is volt. Bariccelo meg eheti a kefét......

Jegyezzük meg ezt a HSZt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Forma1
« Válasz #716 Dátum: 2009.07.30 18:39:35 »
Én örülök neki, hogy visszatér. A népnek cirkusz kell. Tessék megkapták.  :clap: :clap:

Számomra tökmind1, hogy hol végez a mezőnyben, de ott lesz és menni fog a vörös gépezettel. :yes:
Jó dolog a nosztalgia. :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Forma1
« Válasz #717 Dátum: 2009.07.30 19:42:15 »
Haug egy úriember.

Én meg sosem szerettem Schumachert, a versenysorozat sem igazán érdekelt a Prost-Senna-Mansell generáció után, tulajdonképpen hidegen hagy, hogy visszatér.
Látod, ebben (sem) nem vagyunk egyformák - engem pont azóta hagy hidegen, hogy Schumacher kiszállt  ::) ... Nekem ő volt a nagy kedvencem (az emberi gyarlóságaival együtt). Előtte meg Prost  :yes: ... De mióta nem versenyez, egyre kevésbé érdekel az F1 - idén eljutottam oda, hogy már nem is nézem végig a versenyeket, sőt néha egyáltalán rájuk sem nézek. Most majd nézni fogom megint, amíg a Bajnok ott lesz  :clap: ... Azzal együtt, hogy szvsz a maximum, amit önerőből elérhet, egy 5.-6. hely környéke. Mert -ahogy tutinet is írta- nincs mögötte a régi csapat; és mert nem ismeri a kocsit. Ha meg mégis feljebb jut, akkor aznap este ünnepelek  :ser:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Forma1
« Válasz #718 Dátum: 2009.07.30 19:50:16 »
Amiért talán sokan megutálták, hogy Hakkinen-en és a végén Alonson kívül nem volt igazi ellenfele. De ebben a Ferrari is hibás. Ahelyett hogy egy hasonló kvalitású pilótát szereztek volna mellé ők inkább egy támogató embert raktak be a másik autóba. Pedig mi lett volna ha Alonsoval egy csapatba kerül? Vagy Raikkönen hamarabb jön?  :D Biztos lett volna tüzijáték mint 2 éve a McLarennél.
Aha, a McLarennél, ahol Hakkinen legalább egyszer azért vesztette el a VB-t Schumival szemben, mert a csapattársa (Coulthard) folyton keresztbe tett neki  ::) ... A Ferrari ehhez kőkemény professzionalizmussal és következetességgel, nyugodtan mondhatjuk: machiavellizmussal állt hozzá. A cél: VB-t kell nyerni! Használ ennek a célnak, ha a pilótáink egymást (is) ölik? Nem. Nos, akkor nem fogják egymást ölni. Ennyi... Ennek néha tényleg voltak ronda pillanatai, de a végeredmény őket igazolja. Nem fogom elfelejteni, hogy Lauda mindig is támogatta anno ezt a stratégiát.

Hogy ki volt Schumacher méltó ellenfele? Szerintem is csak Hakkinen, és (valamivel kisebb mértékben, mert a teljesítménye kevésbé volt egyenletesen magas) a végén Alonso. A többiek, akikkel konkurrált (Hill, Villeneuve, Raikkönen) szvsz nagyobbrészt csak a kocsijuk miatt tudták felvenni vele a versenyt.

Elég sokat mond amúgy, hogy Hakkinennel a nagy csata ellenére végig jóban voltak - az igazi, sportemberi küzdelem volt, ami köztük zajlott!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: Forma1
« Válasz #719 Dátum: 2009.07.30 21:26:30 »
Ebből nagy verés lesz. Ha ez kell neki.
Már 3 éve is elverték amikor a legjobb kocsiban ült, most meg egy xar autóval mit tud kezdeni ?
Ráadásül ki lesz a versenymérnöke ? Ross Brawn meg Todt sincs már ott, ez nem az a Sumi lesz mint ami eddig volt. A régi háttér nem lesz meg, anélkül meg nem sokra viszi. Régen mikor nyert mindig a csapatára hivatkozott most az a bizonyos csapat már kicserélődött.
KERS, kipörgésgátlo nélküli kocsi, számára teljesen új pálya, slick gumik .... és maga az egész konstrukcio. És mindez teszt nélkül! Nem túl biztató.

Kimivel egy csapatban és Hamiltonnal egy mezőnyben, most mindenki kívánsága teljesül ezt akarta Hamilton is régen. Meg jól felspanolja majd a többi versenyzőt főleg akikkel egy mezőnybe is volt. Bariccelo meg eheti a kefét......

Jegyezzük meg ezt a HSZt.

Mit kell megjegyezni rajta ? Csak a tényeket írtam le, amiket figyelembe kell venni. Én kb. 94 óta szurkolok Schumachernek ,főleg a neve csengett számomra érdekesen az akkori F1 közvetítéseket figyelve és akkoriban még nem nyert olyan simán mint később 2000 után.
93ban meg 94 ben sokat botladozott akkor már szurkoltam neki, hogy ne mindig Senna nyerjen, mert Senna nagyon fel volt kapva és jó lett volna ha jön egy új valaki aki nyerni is képes. Senna sajnos elment és ezután Sumi elkezdett nyeregetni.

De a mai helyzetben nem lesz könnyű 4 hét alatt agyilag is ráhangolódni ey olyan dologra, amit 2 éve abbahagyott. Ráadásul nem azokkal az emberekkel kell majd együtt dolgoznia, akikkel évekkel ezelőtt.

Már a kerékcserét se csiinálják olyan jól a ferkások mint Todt és Brawn keze alatt sajnos. Ez tisztán látszik nézzétek meg pl. a 2004-es USA nagydíjat. Netről letölthető.