Szerző Téma: Forma1  (Megtekintve 281149 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Forma1
« Válasz #150 Dátum: 2005.05.15 12:34:00 »
Idézetet írta: "Szeke"
De a 4 verseny pontvesztesége igenigen kellemetlen lenne.

Az már igen.
music     

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Forma1
« Válasz #151 Dátum: 2005.05.17 22:49:46 »
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Forma1
« Válasz #152 Dátum: 2005.05.18 07:48:00 »
Idézetet írta: "Apu"
Huh. Nagy kő esett le....
http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=137101

Na azé, mégis csak vannak akik nem Sumiékat támogatják, és Németek. Ezt már szeretem, na ez a pártatlanság :D
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Forma1
« Válasz #153 Dátum: 2005.05.18 08:34:33 »
Idézetet írta: "KLaco"

Na azé, mégis csak vannak akik nem Sumiékat támogatják, és Németek. Ezt már szeretem, na ez a pártatlanság :D

A döntést a FIA hozta, a Német Autósport Szövetség csak a licenszet adta ki.
De a FIA-tól egy ilyen döntés még nagyobb "meglepetés"!  :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Forma1
« Válasz #154 Dátum: 2005.05.18 08:38:02 »
Az is hozzátartozik, hogy ez már elég ciki lett volna. A BAR-t most lenullázták, a Jordan és a Minardi eleve esélytelen, a Sauber és a RedBull futottak még... Ha a Toyotát is lefenyítik összesen 4 épkézláb csapat maradna. Ez már erősen megingatná az F1-et.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Forma1
« Válasz #155 Dátum: 2005.05.18 09:33:23 »
Idézetet írta: "kmr"
Az is hozzátartozik, hogy ez már elég ciki lett volna. A BAR-t most lenullázták, a Jordan és a Minardi eleve esélytelen, a Sauber és a RedBull futottak még... Ha a Toyotát is lefenyítik összesen 4 épkézláb csapat maradna. Ez már erősen megingatná az F1-et.

Na pont ezt mondom, hogy akkor sansza nem lenne senkine odaférni a Renault mellé.
Laco 73 :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Forma1
« Válasz #156 Dátum: 2005.05.21 07:07:15 »
Megint változik a kvalifikáció rendszere

A május 29-i Európa Nagydíjtól (Nürburgring) kezdődően ismét egyetlen időmérő edzés eredménye alapján alakul ki a rajtsorrend a Formula–1-ben – írja a német RTL televízió internetes oldala. A portál az auto, motor und sport című szaklapra is hivatkozik, mondván, hogy a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) ezzel a lépéssel a csapatok, a pilóták és a nézők nyomásának engedett.
Az új rendszerben a vasárnapi második időmérő edzést nem rendezik meg, de nem lesz helyette bemelegítés sem, azaz a szabály marad az, hogy az autókon a szombati kvalifikáció után már semmilyen módosítás nem szabad végrehajtani.

Forrás: www.nemzetisport.hu

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Forma1
« Válasz #157 Dátum: 2005.05.21 09:15:43 »
Idézetet írta: "Misi"
Megint változik a kvalifikáció rendszere

A május 29-i Európa Nagydíjtól (Nürburgring) kezdődően ismét egyetlen időmérő edzés eredménye alapján alakul ki a rajtsorrend a Formula–1-ben – írja a német RTL televízió internetes oldala. A portál az auto, motor und sport című szaklapra is hivatkozik, mondván, hogy a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) ezzel a lépéssel a csapatok, a pilóták és a nézők nyomásának engedett.
Az új rendszerben a vasárnapi második időmérő edzést nem rendezik meg, de nem lesz helyette bemelegítés sem, azaz a szabály marad az, hogy az autókon a szombati kvalifikáció után már semmilyen módosítás nem szabad végrehajtani.

Forrás: www.nemzetisport.hu

Várható volt. A médiának bökte a csőrét, hogy nem volt vasárnapra címlapcikk, hogy milyen ügyes volt valaki.
A nem mondom milyen Retek klubb paraszt módon sose közvetítette a 2. időmérőt, mert nekik fontosabb volt 1 vacak magyar foci bajnoki mérkőzés, ahol egymást rugdossák a bénábbnál bénább játékosok. Meg a nagyképű műsorvezetők bájcsevejéről ne is beszéljünk.
Nem értek Németül, de a Német RTL-en sztem színvonalasabb a közvetítés. Ott már 1 órával a futam előtt arról szól a dolog, hogy a Laudával beszélgetnek, meg járkálnak a kamionok között és beszélgetnek.
Mondjuk ott a reklám nem tetszik, hogy futam közben benyomják a sörreklámokat.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Forma1
« Válasz #158 Dátum: 2005.05.21 12:36:33 »
Azt hiszem, sok pénzért ötleteket fogok eladni a FIA-nak, hogy milyen F-1-es szabályokon változtassanak - majd csinálják vissza kis idő múlva. Nagyobb kárt nem okoznék, mint amit most művelnek, és legalább nekem több pénzem lenne. :twisted:  :twisted:  :twisted:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Forma1
« Válasz #159 Dátum: 2005.05.21 15:07:48 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Misi"
Megint változik a kvalifikáció rendszere

A május 29-i Európa Nagydíjtól (Nürburgring) kezdődően ismét egyetlen időmérő edzés eredménye alapján alakul ki a rajtsorrend a Formula–1-ben – írja a német RTL televízió internetes oldala. A portál az auto, motor und sport című szaklapra is hivatkozik, mondván, hogy a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) ezzel a lépéssel a csapatok, a pilóták és a nézők nyomásának engedett.
Az új rendszerben a vasárnapi második időmérő edzést nem rendezik meg, de nem lesz helyette bemelegítés sem, azaz a szabály marad az, hogy az autókon a szombati kvalifikáció után már semmilyen módosítás nem szabad végrehajtani.

Forrás: www.nemzetisport.hu

Várható volt. A médiának bökte a csőrét, hogy nem volt vasárnapra címlapcikk, hogy milyen ügyes volt valaki.
A nem mondom milyen Retek klubb paraszt módon sose közvetítette a 2. időmérőt, mert nekik fontosabb volt 1 vacak magyar foci bajnoki mérkőzés, ahol egymást rugdossák a bénábbnál bénább játékosok. Meg a nagyképű műsorvezetők bájcsevejéről ne is beszéljünk.
Nem értek Németül, de a Német RTL-en sztem színvonalasabb a közvetítés. Ott már 1 órával a futam előtt arról szól a dolog, hogy a Laudával beszélgetnek, meg járkálnak a kamionok között és beszélgetnek.
Mondjuk ott a reklám nem tetszik, hogy futam közben benyomják a sörreklámokat.


Na , ennek örülök . Utáltam ezt a kettévágott időmérőt , épp ma is filóztam rajta , hogy milyen gyökérség .

A közvetítésell kapcsolatosan full-full egyetértünk . A hajam égnek áll attól a dilettantizmustól és nagyon gyakran hibák özönétől , amit a magyar közvetítők (élen Palikkal  :shock:) művelnek . Az őrjöngés sem tetszik , amibe Palik előszeretettel belehajszolja magát . Sokkal szimpibb az a nyugodt , profi , NÉHA HALLGATNI IS TUDÓ stílus , amit a német RTL-en művelnek . A magyarra akkor szoktam visszakapcsolni , amikor épp reklámoznak ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Forma1
« Válasz #160 Dátum: 2005.05.22 00:29:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Na , ennek örülök . Utáltam ezt a kettévágott időmérőt , épp ma is filóztam rajta , hogy milyen gyökérség . A közvetítésell kapcsolatosan full-full egyetértünk . A hajam égnek áll attól a dilettantizmustól és nagyon gyakran hibák özönétől , amit a magyar közvetítők (élen Palikkal  :shock:) művelnek . Az őrjöngés sem tetszik , amibe Palik előszeretettel belehajszolja magát . Sokkal szimpibb az a nyugodt , profi , NÉHA HALLGATNI IS TUDÓ stílus , amit a német RTL-en művelnek . A magyarra akkor szoktam visszakapcsolni , amikor épp reklámoznak ;)

Engem önmagában a kétnapos időmérő nem zavar, csak nem ezen a 2 napon kéne, hanem 1 nappal hamarabb. Sokáig így volt, a motorversenyeken most is így van.
Ha tehetem, én is a német RTL-t nézem. Hányok Paliktól, ahogy fingatja a másikat, miközben még kiejteni sem tudja helyesen a neveket, különösen a franciákat, németeket. (Zsán, klien, szauber és így tovább.)
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Forma1
« Válasz #161 Dátum: 2005.05.22 13:51:08 »
Formula-1: az FIA az interneten kérdezi a szurkolók véleményét
NSO, 2005-05-22 12:35


   
A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) kérdőívet helyezett el a Formula-1-es szurkolók számára a szervezet hivatalos internetes oldalán. Az autósport csúcsszervének vezetői arra kíváncsiak, hogy a sportág szimpatizánsai szerint milyennek kellene lennie a száguldó cirkusznak, mi az, amit látni szeretnének.

A grandprix.com internetes portál rövid írása szerint a mostani az első komoly kísérlet egy piackutatásra a Formula-1-gyel kapcsolatban.

Mint ismeretes, a legnépszerűbb autós szakág jövője egyáltalán nem biztos, mivel a Formula-1-es csapatok nagy motorbeszállító cégeinek többsége elégedetlen a kereskedelmi jogok tulajdonviszonyaival, és már többször kilátásba helyezték, hogy a Concorde-szerződés lejárta után beindítják a saját, rivális versenysorozatukat Grand Prix World Championship néven.

Forrás: www.nemzetisport.hu

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Forma1
« Válasz #162 Dátum: 2005.05.23 16:24:56 »
F1: Hivatalosan is csak egy időmérő
NSO, 2005-05-23 15:43


   
A mai napon a Nemzetközi Automobil-szövetség, az FIA hivatalosan is bejelentette, amit már napok óta tudni lehetett: újabb szabálymódosítás következik a Formula-1-es gyorsasági autós világbajnokságban, miután a Monacói Nagydíjon minden csapat beleegyezett a változásba.

Ennek értelmében a május 29-i, nürburgringi Európa Nagydíjtól kezdődően csak egyetlen időmérő edzést fognak tartani a korábbi szombati és vasárnap délelőtti helyett.

Az időmérő szombaton kerül majd megrendezésre, a versenyzők egyetlen kört tehetnek majd meg, azt is már a versenyre feltankolt autóval. A pilóták az előző futam végeredményének fordított sorrendjében indulnak majd a kvalifikációban.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Forma1
« Válasz #163 Dátum: 2005.05.25 14:28:13 »

baranyas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
Forma1
« Válasz #164 Dátum: 2005.05.26 14:56:00 »