Szerző Téma: Forma1  (Megtekintve 282135 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

tutinet

  • Vendég
Re: Forma1
« Válasz #1005 Dátum: 2009.12.26 18:44:44 »
"Ott többé-kevésbé azt mondhatod, amit gondolsz. Ha az F-1-ben bármi rosszat szólsz, tuti, hogy megkapod érte a magadét. A WRC nyugisabb. Az F-1 is tanulhatna belőle..."
Jól hangzik, de azt persze Kimi is tudja nagyon jól, hogy az F1-ben ehhez egyszerűen túl nagy pénzek forognak kockán.

Ettől függetlenül abba igaza van, hogy az F1-ben mostanság túl sok a majomkodás , kirakatemberkedés : lásd pl. Hamilton apját Button apját , Hamilton barátnőjét néha többször mutogatták mint magukat a versenyzőket.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Forma1
« Válasz #1006 Dátum: 2009.12.26 20:53:57 »
"Ott többé-kevésbé azt mondhatod, amit gondolsz. Ha az F-1-ben bármi rosszat szólsz, tuti, hogy megkapod érte a magadét. A WRC nyugisabb. Az F-1 is tanulhatna belőle..."
Jól hangzik, de azt persze Kimi is tudja nagyon jól, hogy az F1-ben ehhez egyszerűen túl nagy pénzek forognak kockán.
És nyilván a saját bőrén is tapasztalja, mert a WRC-ben nem fog kapni 30milliókat.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Forma1
« Válasz #1007 Dátum: 2009.12.26 21:06:06 »
És nyilván a saját bőrén is tapasztalja, mert a WRC-ben nem fog kapni 30milliókat.
Így van. Azt meg nyilván meg kell (próbálni) valahogy magyarázni, hogy ettől ez még neki jó  ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Forma1
« Válasz #1008 Dátum: 2009.12.27 15:49:08 »
Én kifejezetten örülök, hogy visszatért Schumacher. szerintem érdekes színt fog a versenybe vinni. És mint tudjuk cirkusz kell a népnek, nem egyéb.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Forma1
« Válasz #1009 Dátum: 2009.12.27 17:07:57 »
Toltottem le par regi futamot, most epp 9- Monte Carlot nezek :clap:, jo latni a regieket, Hill, Frentzen, Irvine, Alesi, Berger, Villeneuve, Herbert, Salo, Schumaher, Hakkinen... Ha kell valakinek, adok elerhetoseget ;)
kisa
born to ride

tutinet

  • Vendég
Re: Forma1
« Válasz #1010 Dátum: 2009.12.27 20:26:57 »
Én kifejezetten örülök, hogy visszatért Schumacher. szerintem érdekes színt fog a versenybe vinni. És mint tudjuk cirkusz kell a népnek, nem egyéb.

Én is örülök neki, de ebből még kár nagy kudarc is lehet. Most rajta lesz a nyomás, hogy neki nyernie kelll. És ha "csak" 2. vagy 3. lesz akkor meg az fog róla elterjedni, hogy eljárt felette az idő ???

Veszélyes játék ez, mert ha mindenki a győzelmet várja tőle, könnyen pofáraeshet. Ő is meg a szurkolók is. MIndegy mi lesz , de ha nem nyer nehéz lesz majd megmagyarázni a miértet. Szerintem ezzel is számolni kell. Alonsoék tuti nem lesznek engedékenyk vele max. Massáról fogom tudni elképzelni, hogy "véletlenül" a féket nyomja meg a gáz helyett vagy lecsúszik az ívről akkor mikor Sumi mögötte lesz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Forma1
« Válasz #1011 Dátum: 2009.12.28 08:57:30 »
Nem könnyű a helyzete, mert az totál nyilvánvaló, hogy most az összes ifjú titán (pláne azok, akik még nem versenyeztek vele) majd hozzá képest (is) akar bizonyítani.

Viszont úgy gondolom, hogy egyrészt neki már nem kell bizonyítania semmit; másrészt nyilvánvalóan teljesen tisztában van a fentiekkel. Én egy nagyon szimpatikus, és teljesen érthető húzásnak tartom, hogy megpróbálja újra. Úgy érzi, hogy van még benne; menni akar még. Hát hajrá, próbálja meg. EZ már önmagában véve becsülendő dolog.

Aki azt várja el, hogy most majd mindenkit xarrá ver, az szerintem alapvetően el van tévedve. Már csak amiatt is totál kérdőjeles a dolog, mert nem tudjuk, milyenek lesznek az új autók. Ha Hamilton kap a segge alá egy erős McLarent és/vagy Alonso egy erős Ferrarit, akkor mindketten minimum egyenlő esélyekkel szállhatnak szembe Schumival. Ezzel azért, ép ésszel, mindenkinek tisztában kell lennie.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: Forma1
« Válasz #1012 Dátum: 2009.12.28 14:59:55 »
Ralf Schumacher megerősítette a híreket, szeretne visszatérni a Formula-1-be.  :eek: :eek:

A 34 éves német versenyzőhöz közeli forrásra hivatkozva a Bild  ( ez a magyar Blikk-nek megf. így nem biztos hogy igaz) 98azt közölte, Schumacher, a hétszeres világbajnok, Michael öccse, nem fogadta el az egyik új Formula-1-es csapat ajánlatát 2010-re.

De Ralf elmondta, ha egy vonzó ajánlatot kap, készen áll elhagyni a német DTM bajnokságot.

"A Formula-1-es tűz újra fellángolt bennem" - mondta el az újságnak.

"100 százalékosan megértem Michael döntését, én sem gondolkoztam volna egy másodpercig sem. A szenvedélyt nem lehet megállítani: a versenyzés az életünk, mindig keressük a kihívásokat."  (Inkább menj el taxizni....az is egy jó kihívás.)

Schumachert arról is kérdezték, miért utasította el az ajánlatot 2010-re.

"A kihívás egy dolog" - válaszolt a hat versenyt megnyerő pilóta, aki beismerte, hírneve sérült a Toyotánál eltöltött idő alatt. (nem is volt hírneved , miről beszélsz ?)

"Nincs értelme egy másodosztályú szerződést aláírni, nemcsak a pénz miatt, de együtt nem biztos, hogy elérnénk valamit is" - tette hozzá Ralf.

A Bild feltételezése szerint a Sauber, a Renault és a Toro Rosso csapat lehet Ralf Schumacher számára egy-egy lehetőség.

"Számomra a Toyotás évek már a múlté. Tudom mire vagyok képes, úgy érzem készen állok" - mondta el.

Én tudom mire vagy képes: a nagy semmire, főleg a Toro Rossonál. Az F1-be is csak a bátyád miatt voltál, egyébként a közelébe sem kerültél volna a "tehetségeddel".
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.28 15:02:10 írta tutinet »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Forma1
« Válasz #1013 Dátum: 2009.12.28 15:03:16 »
Egyetértünk. Kissumi szerintem hülyét csinál magából, ha visszajön. Neki régen volt egy jobb időszaka, aztán viszont már nem ment neki, pedig volt elég lehetősége próbálkozni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Forma1
« Válasz #1014 Dátum: 2009.12.28 16:48:46 »
Olyan kínkeservesen kopott ki belőle, most meg visszajön.  Na neee  :death:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Forma1
« Válasz #1015 Dátum: 2009.12.28 18:40:45 »
Én kifejezetten örülök, hogy visszatért Schumacher. szerintem érdekes színt fog a versenybe vinni. És mint tudjuk cirkusz kell a népnek, nem egyéb.

Én is örülök neki, de ebből még kár nagy kudarc is lehet. Most rajta lesz a nyomás, hogy neki nyernie kelll. És ha "csak" 2. vagy 3. lesz akkor meg az fog róla elterjedni, hogy eljárt felette az idő ???

Veszélyes játék ez, mert ha mindenki a győzelmet várja tőle, könnyen pofáraeshet. Ő is meg a szurkolók is. MIndegy mi lesz , de ha nem nyer nehéz lesz majd megmagyarázni a miértet. Szerintem ezzel is számolni kell. Alonsoék tuti nem lesznek engedékenyk vele max. Massáról fogom tudni elképzelni, hogy "véletlenül" a féket nyomja meg a gáz helyett vagy lecsúszik az ívről akkor mikor Sumi mögötte lesz.

Ebben egyetértünk.  Az, hogy kudarc, vagy sikersztori lesz, majd kiderül, szvsz. felesleges találgatni. Az meg hogy ki mit fog csinálni, csupán értelmetlen fikció, nem leszünk a pilóták helyében.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Forma1
« Válasz #1016 Dátum: 2009.12.28 20:26:57 »
utálom RSC-t mint a  :shit:  -t !
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Forma1
« Válasz #1017 Dátum: 2009.12.28 21:11:28 »
utálom RSC-t mint a  :shit:  -t !

Itt valami bűzlik  :)
Japó Yaris 1.3 Sol

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Forma1
« Válasz #1018 Dátum: 2009.12.28 21:43:55 »
Olyan kínkeservesen kopott ki belőle, most meg visszajön.  Na neee  :death:
Dehogy jön vissza, a jó csapatoknak nem kell  :excl: ;)
music     

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Forma1
« Válasz #1019 Dátum: 2009.12.28 21:54:23 »
Olyan kínkeservesen kopott ki belőle, most meg visszajön.  Na neee  :death:
Dehogy jön vissza, a jó csapatoknak nem kell  :excl: ;)

Kis csapatoknak is max. akkor ha jó zsíros szponzorokat hoz magával  :D
Ahhoz viszont az ő esetében valami nagyon jó manager kell  :1eye: Nem tudom mostanában kivel haverkodik, de ezek szerint tud valamit  :)
Japó Yaris 1.3 Sol