Szerző Téma: Gasztro-topic  (Megtekintve 62091 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Gasztro-topic
« Válasz #180 Dátum: 2011.11.15 19:44:13 »
Na mivan gyerekek? Haldoklik a topic... itt senki sem főz, mindneki csak zabbant? :)

Most készül ez, illetve már tegnap óta:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9376
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gasztro-topic
« Válasz #181 Dátum: 2011.11.16 00:31:58 »
Na mivan gyerekek? Haldoklik a topic... itt senki sem főz, mindneki csak zabbant? :)
:yes: :yes: :yes:
A Zasszony leszoktatott róla  :D Előtte sokat ügyködtem a konyhában.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Gasztro-topic
« Válasz #182 Dátum: 2011.12.15 09:14:18 »
Sziasztok!

Használt már valaki Fondü-szettet?
Én most barátkozom a gondolattal, hogy vásárolni kelle egyet karácsonyra. Talán kicsit hamarabb is eszembe juthatott volna, de ez van.
Neten nézelődve alapvetően 3 típust találtam (eddig):
- mécsessel melegített
- zselés
- elektromos

A mécses megoldaásról azt írják, hogy inkább egyszemélyes megoldás és nem biztos, hogy a kis teamécses megfelelően megolvasztja a csoki, vagy mégkevésbé a sajtot.
A zseléshez milyen árban és hol kapható zselé?

Használat után mennyire könnyen tisztíthatóak? Nem ragad be tulságosan a sajt?

Találtam valahol fritőz + fondü kombót is, ez elektromos, de nem tudom mennyi optimális megoldás ez.

Akinek van valamiféle tapasztalata, segítsen légyszíves, sürget az idő.  :helpsmilie:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Gasztro-topic
« Válasz #183 Dátum: 2011.12.16 20:26:54 »
Nálunk ez lesz az egyik ajándék, de még nem tudhatok róla.  :nono: :D :szemez:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re:Gasztro-topic
« Válasz #184 Dátum: 2011.12.16 20:41:02 »
Nem a szetten kell felolvasztani a sajtot, annak csak viszonylag folyékonyan kell tartania. Én ettem fondüt ilyenből, nem volt vele semmi gáz, elég nagy adag is volt pedig készítve vele.
A baj inkább az, hogy a a fondü nem valami finom.  :whistling:


Nekem nem rég sikerült szert tennem jóféle kecskehúsra (combra), amiből currys kecskét fogok a hétvégén készíteni. Igaz, akinek csak mondtam, már előre bejelentette, hogy meg nem fogja kóstolni. Na, mondom, ha a trágyájában fetrengő, röfögő állat húsából lenne, akkor senki se húzná a száját. (Ettől függetlenül én is szeretem a disznó húst, de sokan annyira egyoldalúan csak ezt hajlandók megenni...)
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Gasztro-topic
« Válasz #185 Dátum: 2012.02.18 15:35:23 »
A mai Mi legyen a vacsora témakör böngészése közben találtam eztet nö:

Bächer Iván: Kecskepörkölt

A kecskepörkölthöz kecske kell. Elég lenne hozzá kecskehús is, két-három kiló, de hol kapni kecskehúst? Sehol. A kecskepörkölthöz kecske kell tehát.
Lehetőleg kettő-három.
Azért kell ennyi, mert egyrészt a kecske társas lény, rosszul érzi magát magában, depresszióba süllyed szegény, és akkor már nem lesz igazi a húsa sem.
/2008-09-07/
Forrás: Bächer Iván: Vándorbab - Göncöl kiadó, Budapest

A kecske életét továbbá, sajátos életmódjából, pontosabban táplálkozási szokásaiból kifolyólag számos veszély fenyegeti, a kecske könnyen döglik, magyarán. Mindig rá kell hagyni egy párat.
De ha már van kecskénk, kettő-három, akkor már nincs sok gondunk a kecskepörkölttel. Akkor már nincs gond szinte semmivel.
Akkor már - pár röpke hónap, és lehet zsír után nézni a pörkölt alá.
Ehhez falun próbálkoztak páran disznót tartani, ez azonban ritkán járt eredménnyel. A malac nem bírja jól a kecskét. A kecske ugyanis mindent fölzabál előle. Könnyeden beugrik az ólba, addig is, amíg az óldeszkákat szépen, szisztematikusan nem rágcsálta el, aztán már csak besétál, általában be is költözik.
A kecske igen parktikus állat. Egyáltalán nem kell neki enni adni. Mindent megeszik ugyanis. Nem csupán tápot, takarmányt, tengerit, darát, szalmát, szénát. friss füvet, a kertben tenyésző mindenféle giz-gazt, dudvát, bokrot, fiatal fát és öreget, palántát, veteményt, gyümölcsöt természetesen, de szívesen fogyasztja a fakérget, a gyújtóst, a staflit, a lécet, mindenféle faanyagot, a papírt, a nejlont, a gumit, a téglaport, a meszet, a szenet, s nem veti meg az aprójószágot sem, kismacskát, zsenge baromfit, mert a kecske szórakozott állat, s gyakran elfelejti, hogy ő nem ragadozó.
Egyszóval zsírért el kell menni a boltba.
Mehetnénk kocsival is akár, ha van kocsink és ha van, akkor beférnénk abba. De aligha férünk. A kecske ugyanis nem csupán mindent fölfal, de mindenre föl is hág. Ami csak fönn van, ő arra fölugrik, azon mászkál, ugrál, toporog, dobog, mindaddig, míg csak az illető valami be nem horpad teljesen, össze nem lapul, föl nem dől, le nem törik, be nem omlik, ki nem zúg. Az autó és a kecske egy portán nemigen fér meg együtt.
Minután megvan a zsiradék, már csak hagyma kell.
Konyhakerti hagymáról nemigen lehet szó - még jól emlékszünk azokra a lidérces napokra, amikor mindhárom kecskénk pofájából dőlt a penetráns hagymaszag.
Miután megvettük a hagymát is a boltban, és azt fölhasználásig betettük a vaskazettába, amit aztán jól elástunk, kezdhetünk gondolkodni a garnírungon.
A kecskepörkölt krumpliért kiált.
Mi is. Krumpli ugyanis nemhogy nálunk, de a szomszédságban sem igen lelhető fel. Kecskéink a levelekről a krumplibogarakat mazsolázták le elébb. De sok időnk nem volt örülni - pár nap, és poros, gödrös, föltúrt pusztaság lett minden krumpliföld. Talán még tárcsázni sem kell tavasszal. Elküldjük hát az új asszonyunkat a boltba krumpliért. A régit, a lumbágós szegényt, csak azért nem küldhetjük, mert az elment magától, még március végén, amikor palántázta a salátát, és csak másfél órai szorgoskodás után vette észre, hogy egy kecske mindvégig követte őt...
Ebből következik, hogy salátát is venni kell majd, sót is, hiába volt egy zsákkal, vén a kecske mind, már születésekor. De ha már eddig eljutottunk, akkor már az atyaúristen sem veheti el tőlünk a mi jó, kis, megszolgált kecskepörköltünket.
Megfenjük a kést, felhajtjuk a kisüstit és sóhajtunk nagyot:
- Hja, szegények vagyunk, gyerekek, de jól élünk!
(A kecskepörkölt egyébként valóban a szegény emberek étele. Egy tányért ki lehet hozni már húsz-harmincezer forintból.)
Akkor aztán nekifoghatunk az egyetlen megmaradt kecskénket levágni.
(A másik ugyanis egy százas szöget kapott be, a harmadik pedig patkánymérget nassolt két dobozzal, el is szaporodott a patkány, el is szaporodott volna, ha a harmadik, megmaradt kecskénk, valamennyit föl nem falta volna.)
Ennek a jó, szívós, inas és sovány állatnak - a kecske ugyanis, bármennyit eszik, csupa csont és bőr marad -, ennek a rosszul kezelt múmiára emlékeztető jószágnak tehát fájó szívvel elvágjuk a torkát, felhúzzuk a rénfára, vagy arra, ami abból megmaradt, megnyúzzuk a megboldogultat, kibelezzük, és aztán kezdhetjük róla lemosni a szőrt.
Ezzel egy nap alatt végezni bajos. A kecskét ugyanis belül is szőr borítja. A kecskepörköltre vágyó legjobban teszi, ha megszokja, de még jobban, ha egyenesen megszereti a kecskeszőrt. Akkor aztán minden akadály elhárul a kecskepörkölt élvezete elől.
A kecskepörkölt elkészítése innen már roppant egyszerű: meg kell csinálni a kecskehúst pörköltnek.

Csak a fűszerezésére ajánlatos ügyelni: a kecskepörköltbe bele kell tenni, szuszakolni, zúdítani mindent, ami a kezünk ügyébe kerül, nemcsak kilónyi hagymát, öt fejnyi fokhagymát, két liternyi vörösbort, nem csupán nyakló nélkül sót, borsot, paprikát, de kell adjunk neki maroknyi majoránnát, koszorúnyi babért,  kis bokor  lestyánt, csokréta tárkonyt, bazsalikomot, rozmaringot, kakukkfüvet, koriandert, citromborsot, csillagánizst, fehér ürömöt és feketét, illatos kutyafüvet, büdös kerti borókát, morzsolt légyfogót, zsályát, vasfüvet, turbolyát.

Így talán egy kicsit elvehetünk a kecskehús ízéből.
Ízre ugyanis a kecskehús valami rémes."""

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9376
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gasztro-topic
« Válasz #186 Dátum: 2012.02.18 16:09:17 »
 :clap:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Gasztro-topic
« Válasz #187 Dátum: 2012.02.18 20:36:28 »
Végül francia hagymaleves lett cipóban, rántotthús és rántott gomba rizibizivel és tartárral ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9376
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gasztro-topic
« Válasz #188 Dátum: 2012.02.18 21:46:58 »
Még jó, hogy nem volt kecskéd, mert ugrott volna a hagymaleves  :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gasztro-topic
« Válasz #189 Dátum: 2012.02.18 22:40:35 »
Én ma palacsintát csináltam... elég is volt egy darabig.. tömöm magamba az egyiket, míg sül a másik..  :whistling:
Na meg ezzel párhuzamosan csikós tokányt... még sosem csináltam (netről szedtem le a receptet), meg sem kóstoltam, ez majd hétfői kaja lesz.
Holnap megyünk szüleimhez, töltött fácán sült lesz állítólag... kíváncsi leszek... én szereztem nekik a cuccot bolti csirke áron.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Gasztro-topic
« Válasz #190 Dátum: 2012.02.19 08:17:52 »
Áááá, csak nehogy kiderüljön, hogy sima vadcsirke...  :devil:

Egyebekben, nagyon jó étvágyat hozzá! :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gasztro-topic
« Válasz #191 Dátum: 2012.02.19 09:31:16 »
Áááá, csak nehogy kiderüljön, hogy sima vadcsirke...  :devil:

Egyebekben, nagyon jó étvágyat hozzá! :flowers:
Mármint gyöngytyúk?  :innocent:
neeem.... ez fazan ez tuti  :D na meg kösszi, remélem ehető lesz.  :wacko:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Gasztro-topic
« Válasz #192 Dátum: 2012.02.20 08:07:30 »
Végül francia hagymaleves lett cipóban, rántotthús és rántott gomba rizibizivel és tartárral ;)
Bakker és pont van barátnőd, mi? :D :devil: :flowers: :winkiss:
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Gasztro-topic
« Válasz #193 Dátum: 2012.02.20 09:51:01 »
Mindezek után még csodálkozol? Még a fiúk is sorba állnak nála, nemhogy a lányok :D
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Gasztro-topic
« Válasz #194 Dátum: 2012.02.20 09:56:50 »
Mindezek után még csodálkozol? Még a fiúk is sorba állnak nála, nemhogy a lányok :D
Nem csodálom. A húslevese is finom volt. :D