Szavazás

Téligumit fel! - de mikor?

egy héten belül
3 (13.6%)
két héten belül
14 (63.6%)
már rajta van
4 (18.2%)
minek az
1 (4.5%)

Összes szavazó: 22

Szavazás lezárva: 2005.11.08 10:14:49

Szerző Téma: Téligumi szavazás  (Megtekintve 53604 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Téligumi szavazás
« Dátum: 2005.10.19 11:14:49 »
Egy kis közvéleménykutatást szeretnék végezni a téligumi felrakásával kapcsolatosan. Ide jöhetnének még a téligumikba ajánlott guminyomások is!
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Téligumi szavazás
« Válasz #1 Dátum: 2005.10.19 12:09:15 »
Idézetet írta: "zeher"
Egy kis közvéleménykutatást szeretnék végezni a téligumi felrakásával kapcsolatosan. Ide jöhetnének még a téligumikba ajánlott guminyomások is!

Az ötlet jó, de elfért volna a Gumis topicban, illetve ha már szavazást indítasz, mihez képest két hét múlva? Ezt lehetett volna egyértelműsíteni, hogy ne kelljen a topic elejére ugrani a dátumért  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re: Téligumi szavazás
« Válasz #2 Dátum: 2005.10.19 12:16:11 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "zeher"
Egy kis közvéleménykutatást szeretnék végezni a téligumi felrakásával kapcsolatosan. Ide jöhetnének még a téligumikba ajánlott guminyomások is!

Az ötlet jó, de elfért volna a Gumis topicban, illetve ha már szavazást indítasz, mihez képest két hét múlva? Ezt lehetett volna egyértelműsíteni, hogy ne kelljen a topic elejére ugrani a dátumért  :wink:


Teljesen jogos Szeke amit írtál, tehát 2005. 10. 19-től számítva két hét. Tényleg ide jöhetnének még a szerelési árak is. A kecskeméti szalonban mennyibe kerül egy garnitura téligumi felrakása, szereléssel?
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Téligumi szavazás
« Válasz #3 Dátum: 2005.10.19 12:28:29 »
Idézetet írta: "zeher"
A kecskeméti szalonban mennyibe kerül egy garnitura téligumi felrakása, szereléssel?

Sajnos nem tudom az árakat fejből  :?
Ha a felnin át kell cserélni a gumit, olyan ezres körül/kerék. De péntekre megtudakolom. Péntek a tudakolózós napom :D
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

leszilaci

  • Vendég
Re: Téligumi szavazás
« Válasz #4 Dátum: 2005.10.19 12:43:37 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "zeher"
A kecskeméti szalonban mennyibe kerül egy garnitura téligumi felrakása, szereléssel?

Sajnos nem tudom az árakat fejből  :?
Ha a felnin át kell cserélni a gumit, olyan ezres körül/kerék. De péntekre megtudakolom. Péntek a tudakolózós napom :D


ezek szerint péntek magasságában tudsz majd nekem is valamit mondani? :wink:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Téligumi szavazás
« Válasz #5 Dátum: 2005.10.19 12:50:26 »
Idézetet írta: "leszilaci"
ezek szerint péntek magasságában tudsz majd nekem is valamit mondani? :wink:

Igenigen, akkor fogok mindenkinek válaszolni  :oops:   :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Téligumi szavazás
« Válasz #6 Dátum: 2005.10.19 18:00:43 »
Szerintem még nincs olyan idő hogy téligumi kelljen...majd amikor már erősen lógnak a +4 körüli fokok nappal is,majd akkor talán...de tavaly pl úgy jártam,hogy feltettem a téliszettet és utána lett 10 fokos meleg...
Téligumikkal kapcsolatban nekem matador MP56 van elöl, teljesen jó,egyszer sem hagyott ott a télen,pedig a mecsek hóban tartogat meglepetéseket,9500/db áron vettem!

Guminyomás pedig elöl 2 és 2,2 körül, hogy ha kell mindenhová be tudjon kapaszkodni! hátul pedig egy kicsivel kevesebb,kb 2 tizeddel...mivel a yarisnak könnyű a hátulja!

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Téligumi szavazás
« Válasz #7 Dátum: 2005.10.19 18:35:36 »
Idézetet írta: "SzzS"
Szerintem még nincs olyan idő hogy téligumi kelljen...majd amikor már erősen lógnak a +4 körüli fokok nappal is,majd akkor talán...de tavaly pl úgy jártam,hogy feltettem a téliszettet és utána lett 10 fokos meleg...
Téligumikkal kapcsolatban nekem matador MP56 van elöl, teljesen jó,egyszer sem hagyott ott a télen,pedig a mecsek hóban tartogat meglepetéseket,9500/db áron vettem!

Guminyomás pedig elöl 2 és 2,2 körül, hogy ha kell mindenhová be tudjon kapaszkodni! hátul pedig egy kicsivel kevesebb,kb 2 tizeddel...mivel a yarisnak könnyű a hátulja!


Teljesen korekt amit írtál! Mondjuk nálam elöl hátul 2.2 van de ezek csak tizedek!

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Téligumi szavazás
« Válasz #8 Dátum: 2005.10.19 19:42:51 »
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "SzzS"
Szerintem még nincs olyan idő hogy téligumi kelljen...majd amikor már erősen lógnak a +4 körüli fokok nappal is,majd akkor talán...de tavaly pl úgy jártam,hogy feltettem a téliszettet és utána lett 10 fokos meleg...
Téligumikkal kapcsolatban nekem matador MP56 van elöl, teljesen jó,egyszer sem hagyott ott a télen,pedig a mecsek hóban tartogat meglepetéseket,9500/db áron vettem!

Guminyomás pedig elöl 2 és 2,2 körül, hogy ha kell mindenhová be tudjon kapaszkodni! hátul pedig egy kicsivel kevesebb,kb 2 tizeddel...mivel a yarisnak könnyű a hátulja!


Teljesen korekt amit írtál! Mondjuk nálam elöl hátul 2.2 van de ezek csak tizedek!


Nekem is körbe 2.1-2.2, a nyári az a gyári TS gumi és felnigarnitúra, a téli viszont Dayton DW500 185/60*14 acélfelnin... De még nincs fent a téligumim!  :wink:
Toyota Yaris T SPORT
153



KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Téligumi szavazás
« Válasz #9 Dátum: 2005.10.19 21:08:34 »
Szerintem még a 2 hét is korai :) Majd ha az első éjszakai fagyok itt Pesten is megjelennek, akkor már érdemes lesz, de feleslegesen nem koptatom a jó kis téli gumikat.
Laco 73 :D

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Téligumi szavazás
« Válasz #10 Dátum: 2005.10.19 21:12:36 »
Toto:

Próbáld meg egyszer azt, hogy elöl 2,3 hátul 2.1 körüli nyomás a kerekekben!! (a 15 collosban is)!

Akinek van egy kis plusz pénze annak nagyon tudom ajánlani a gázzal történő keréktöltést levegő helyett!
kb 250.-/db
Ez a gáz nem olyan mint a levegő, ugyanis a levegő sokkal hamarabb melexik fel.
A levegős kerék ráadásul ha melegszik (nagyobb fékezés,fokozott igénybevétel stb) akkor a keréknyomás változik, általában növekszik,majd amikor a levegő visszahül a gumival együtt akkor a nyomás csökken...
Mi ezt a versenyautón szoktuk használni, a versenyző srác szerint az autó teljesen másképpen is viselkedik, ő is nagyon kellemeset csalódott ebben,hogy mennyit számít!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Téligumi szavazás
« Válasz #11 Dátum: 2005.10.19 21:34:49 »
Én valahogy nem tudok hinni ezeknek a gázos dolgoknak. Elhiszem, hogy ralliban, vagy oly extrém körülmények között, ahogy te használod :) ér vmit. De szerintem 1 normálisan használt autóval semmi előnyét nem élvezed. Arról nem beszélve, hogy kb 1 hónap alatt esik 2 tized bárt a nyomás nálunk 1 kerékben, szal havonta vinni kellene 4 kereket feltöltetni, az elég drága mulatság lenne.
Laco 73 :D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Téligumi szavazás
« Válasz #12 Dátum: 2005.10.19 21:56:14 »
Idézetet írta: "SzzS"
Toto:

Próbáld meg egyszer azt, hogy elöl 2,3 hátul 2.1 körüli nyomás a kerekekben!! (a 15 collosban is)!


Megpróbálom szívesen! Mit fogok érezni, vagyis mi fog történni?  :?:
Toyota Yaris T SPORT
153



SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Téligumi szavazás
« Válasz #13 Dátum: 2005.10.20 09:41:22 »
sokkal stabilabban fog viselkedni kanyarban is,meg hirtelen manővernél nem fog annyira kitörni a segge,sokkal jobban autózhatóbb lesz!

zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Téligumi szavazás
« Válasz #14 Dátum: 2005.10.20 19:09:31 »
Na egy mai példa:

mindegyikbe 2.3 185/14 -es gumiba a fogyi kmét-pécs-kmét 330km alatt 4,7!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Városba visszateszem a kátyúk miatt 2,1, 2,3.
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]