Szavazás

Téligumit fel! - de mikor?

egy héten belül
3 (13.6%)
két héten belül
14 (63.6%)
már rajta van
4 (18.2%)
minek az
1 (4.5%)

Összes szavazó: 22

Szavazás lezárva: 2005.11.08 10:14:49

Szerző Téma: Téligumi szavazás  (Megtekintve 53573 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Téligumi szavazás
« Válasz #75 Dátum: 2005.11.04 11:36:01 »
Idézetet írta: "SzzS"
én nem szoktam bekenni,csak akkor amikor fent vannak a nyári papucsok,hogy szebbet mutasson a /45, de a sonaxnak van egy naon jó ápolója!


Aham! No majd megnézem a TSCO-ban...
Kössz a választ!

 8)
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Téligumi szavazás
« Válasz #76 Dátum: 2005.11.04 11:43:26 »
Idézetet írta: "ludus"
Sziasztok!

Lassan fel kéne rakatnom a téli papucsokat az kis UFO-ra...
Be szoktátok kenni a gumikat valami "csodaszerrel" - gondolok itt glicerinre, gumiápolóra stb... - mielőtt elrakjátok télire??? A mosókban "gumiápolás" címszó alatt mit kennek a gumikra hogy olyan szépek lesznek???

 :roll:


Amig nincs tartósan legalább 5 fok alatt addig én sem teszem fel... Én mindig leszoktam ápolni a gumikat felnivel együtt mielőtt elteszm azokat. Gumiápoló és szilikon, jó bőségesen, ne sajnáld... Glicerinről is hallottam, ezek szerintem nem ártanak neki, és mégis ápolva vannak jó pár hónapig amig ott állnak és várják a tavaszt!  :wink:
Toyota Yaris T SPORT
153



ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Téligumi szavazás
« Válasz #77 Dátum: 2005.11.04 12:31:23 »
Én sem tetetem még fel, csak gondoltam már előre érdeklődöm ez ügyben... Jó lenne valamivel bekenni a gumikat mielőtt fel ill. elrakom őket, én is hallottam már szilikontól kezdve a glicerinig mindent... Kéne keresnem egy megbízható gumist is, aki korrektül lecserélné a gumikat a felniken... Egyenlőre ennyi a nyomorom :)
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Téligumi szavazás
« Válasz #78 Dátum: 2005.11.05 10:20:41 »
Én is csak akkor cserélek, ha már tépik a szájukat az időjárásjelentők a hóval vagy a tartós mínusszal. Nagyon szeretem a felnijeimet és a GT2-t is. Meg inkább az kopjon jobban. A téli úgy is gyorsabban kopik. Nem azért mer xar (Pirelli SC-190) , hanem szeretek játszani az első (szűz) hóban.  :lol:  :lol:

Azt elfelejtettem mondani, hogy már felnin van a gumma, csak szerelnem kell egyet........
Üdv: Kishaver 74

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Téligumi szavazás
« Válasz #79 Dátum: 2005.11.05 11:16:00 »
Én tegnap rakatam fel még időben lassan minden gumis előjegyesztet már egy hétre keményen be vanak táblázva. :?  185/60 na persze mind a négy Fulda :wink:

Freestyler

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Téligumi szavazás
« Válasz #80 Dátum: 2005.11.05 13:23:22 »
Sziasztok!

Én májusban alufellnivel kaptam a kocsit, így előre tudtam hogy nemcsak téli gumi kell majd hanem lemezfelni is, ezt már szeptemberben meg is mondtam a gumisoknak, ahová eddig jártam. Csakhogy az akkor megrendelt felni a mai napig nem érkezett meg és úgy éreztem kezd körmömre égni a dolog.

Tegnap voltam 15e-es szervízen Nyíregyházán, ott azt mondták néhány nap alatt megjön, erre lemondtam a gumiszervízben a korábbi rendelést (biztos nem vették jó néven) és a Toyotánál rendeltem felnit Continental TS800 175 65 R14 téligumival. Ma délelőtt felhívtak hogy hétfő délután mehetek és átcserélik.

Kicsit többe kerül így mint a gumiszervízben került volna, de legalább biztosan meglesz.

Arról nem is beszélve hogy a Toyotánál felhívták a figyelmemet arra, hogy csavart is rendelni kell, erre a gumisnál nem gondoltak, úgyhogy pusztán a felnivel nem sokra mentek volna, utólag csavart is rendelni kellett volna.

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Téligumi szavazás
« Válasz #81 Dátum: 2005.11.05 20:05:33 »
Ezt az alufelni-lemezfelni csavar dolgot már nem először olvasom itt fórumon. Nekem ez teljesen új volt, így mikor megrendeltem a gumit és felnit akkor rákérdeztem, hogy mi a helyzet a csavarral. Megnézték, és azt mondták, hogy az alufelni csavarjai is használhatók a lemezfelni felfogatására, merthogy megvan a végén az a kúpos kiképzés is, ami lemezfelni felfogatásához kell. Ez mondjuk így rendben is van, hiszen a pótkerék is lemezfelnin van, és az azért elég gáz lenne, ha a gyári pótkereket nem lehetne felrakni a csavar miatt. (Egy Yaris Max-ról van szó, ami alufelnivel jön gyárilag.)

Szóval a csavar alkalmas a felfogatásra, viszont közel sem lesz szép az eredmény, mert a csavarok ki fognak lógni a síkból. Készítettem is hozzá egy kis ábrát, amin egy csavar metszete van. Előre leszögezem, az ábra NEM pontos, csak úgy emlékezetből rajzoltam, nem méricskéltem, de azért a lényeget talán szemlélteti. A piros vonal jelöli a lemezfelnit, a kék az alufelnit a csavar becsavart állapotánál. Tehát lemezfelni esetén úgy fog majd kinézni, mintha nem lenne becsavarva a csavar...
A gumit/felnit már megrendeltem, de valószínűleg csavar is lesz annak ellenére, hogy ezt lehetne használni, mert különben állati idétlenül nézne ki.

Kár, hogy jó sokba kerül az a fránya csavar.

[a csatolmányt egy admin törölte]

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Téligumi szavazás
« Válasz #82 Dátum: 2005.11.05 20:19:08 »
Idézetet írta: "ludus"
Sziasztok!

Lassan fel kéne rakatnom a téli papucsokat az kis UFO-ra...
Be szoktátok kenni a gumikat valami "csodaszerrel" - gondolok itt glicerinre, gumiápolóra stb... - mielőtt elrakjátok télire??? A mosókban "gumiápolás" címszó alatt mit kennek a gumikra hogy olyan szépek lesznek???

 :roll:

Én rendszeresen, mikor elrakom a gumit, lett légyen az a nyári, vagy a téli, bekenem vastagon az oldalát glicerinnel. Ez a patikában kapható és ápolja a gumit. Azt remélem tőle, hogy nem fog kirepedezni a gumi. Nyáron a fent lévő gumi külső oldalát, ahol éri a nap, legalább egyszer újra átknenem, de csak vékonyan, nem úgy tocsogósan, mert félő, hogy ha a futófelületre is kerül akkor megcsúszik az autó.

Szerintem ezzel meghosszabbítom a gumik élettartamát
.
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Téligumi szavazás
« Válasz #83 Dátum: 2005.11.05 20:33:12 »
Idézetet írta: "kishaver"
Én is csak akkor cserélek, ha már tépik a szájukat az időjárásjelentők a hóval vagy a tartós mínusszal. Nagyon szeretem a felnijeimet és a GT2-t is. Meg inkább az kopjon jobban. A téli úgy is gyorsabban kopik. Nem azért mer xar (Pirelli SC-190) , hanem szeretek játszani az első (szűz) hóban.  :lol:  :lol:

Azt elfelejtettem mondani, hogy már felnin van a gumma, csak szerelnem kell egyet........


Úgy terveztem a héten csere lesz,de csak kedden tudom megoldani a dolgot. Én meg felteszem a téli garnitúrát, télen úgy sem használom a verdát annyit mint nyáron így kb. egyformán fog kopni a gumi.
Bár a téli gart. tartós 7fok alatt ajánlják...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Téligumi szavazás
« Válasz #84 Dátum: 2005.11.05 21:26:21 »
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "kishaver"
Én is csak akkor cserélek, ha már tépik a szájukat az időjárásjelentők a hóval vagy a tartós mínusszal. Nagyon szeretem a felnijeimet és a GT2-t is. Meg inkább az kopjon jobban. A téli úgy is gyorsabban kopik. Nem azért mer xar (Pirelli SC-190) , hanem szeretek játszani az első (szűz) hóban.  :lol:  :lol:

Azt elfelejtettem mondani, hogy már felnin van a gumma, csak szerelnem kell egyet........


Úgy terveztem a héten csere lesz,de csak kedden tudom megoldani a dolgot. Én meg felteszem a téli garnitúrát, télen úgy sem használom a verdát annyit mint nyáron így kb. egyformán fog kopni a gumi.
Bár a téli gart. tartós 7fok alatt ajánlják...

Most néztem a Gál Noémit, aszonta jövő héten még melegebb lesz reggel, és csak nappal nem lesz annyira meleg, mint most, szal 4fok reggel, 7 napközben, szal ezért nem érdemes koptatni még a gummát.
Laco 73 :D

zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Téligumi szavazás
« Válasz #85 Dátum: 2005.11.06 08:33:04 »
Na tegnap felrakattam a téli papucsokat. Mostantól nem érdemes szerintem tovább gondolkodni, mert tartósan 7 fok alá kerül a hőmérséklet. Aki tovább vár, kockáztat, hogy egy fél napot kell várnia a gumisnál ha esik egykis havas eső...
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Téligumi szavazás
« Válasz #86 Dátum: 2005.11.06 08:39:14 »
Idézetet írta: "zeher"
Na tegnap felrakattam a téli papucsokat. Mostantól nem érdemes szerintem tovább gondolkodni, mert tartósan 7 fok alá kerül a hőmérséklet. Aki tovább vár, kockáztat, hogy egy fél napot kell várnia a gumisnál ha esik egykis havas eső...

Megkockáztatom :) Száraz aszfalton jobb a nyári gumi, még 0 fokban is, ezt tesztek bizonyítják. Egyedül a nedves 0-7fok közötti hőmérséklet ami már meggondolandó.
Laco 73 :D

zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Téligumi szavazás
« Válasz #87 Dátum: 2005.11.06 08:44:43 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "zeher"
Na tegnap felrakattam a téli papucsokat. Mostantól nem érdemes szerintem tovább gondolkodni, mert tartósan 7 fok alá kerül a hőmérséklet. Aki tovább vár, kockáztat, hogy egy fél napot kell várnia a gumisnál ha esik egykis havas eső...

Megkockáztatom :) Száraz aszfalton jobb a nyári gumi, még 0 fokban is, ezt tesztek bizonyítják. Egyedül a nedves 0-7fok közötti hőmérséklet ami már meggondolandó.


Szerintem a lényeg, hogy mérlegelni kell a megtett km-t, én naponta kb 20 km megyek tehát nálam a gumikopás nem jelentős. Ha valaki napi 1000 km-t megy akkor már esetleg érdemes kockáztatni. Te mennyit mész egy nap Klaco?
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Téligumi szavazás
« Válasz #88 Dátum: 2005.11.06 11:37:57 »
nálam ez nem probéma,mert ha beszarik az idő akkor beállok a garázsba,alávágom a krokit és lecserélem 15 perc alatt a 4-et,elvileg csak kerék le-fel a procedúra,utána meg lemegyek a molra és kiegyenlítem a keréknyomást 2,1 elöl, 1,9 hátul aztán várom a jóidőt!
Ez általában úgy szokott lenni, hogy felteszem a télit és kisüt a nap...

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Téligumi szavazás
« Válasz #89 Dátum: 2005.11.06 11:45:50 »
Idézetet írta: "KLaco"
Most néztem a Gál Noémit


szép,te se az időjárást nézed,hanem a Noémit...
jó kis csaj az biztos,de szerintem a gyári cici jobban állt neki mint ezek a hordók...