Szavazás

Téligumit fel! - de mikor?

egy héten belül
3 (13.6%)
két héten belül
14 (63.6%)
már rajta van
4 (18.2%)
minek az
1 (4.5%)

Összes szavazó: 22

Szavazás lezárva: 2005.11.08 10:14:49

Szerző Téma: Téligumi szavazás  (Megtekintve 53581 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Téligumi szavazás
« Válasz #165 Dátum: 2005.11.28 14:42:27 »
Idézetet írta: "Szeke"
A mostani Autóséletben olvastam egy érdekes cikket a hóláncról. Az Autósélet köztudottan eléggé szereti a biztonságos közlekedésre nevelni az autósokat, viszont a hóláncot különösebben nem ajánlotta, sőt. Szerintük túl kevés a haszna a mi útviszonyaink közt - kára pedig annál több lehet.
Ausztria nagyon havas hegyei közt kellhet csak, idehaza nem annyira szükséges. Egy jó téligumi többet ér összességében.


Ez így van, csak sokan arra játszanak, hogy nem vesznek téligumit mondván ha nagy hó lesz felteszem a hóláncot!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Téligumi szavazás
« Válasz #166 Dátum: 2005.11.28 15:54:25 »
Idézetet írta: "SzzS"
Sokan csinálják azt,ha nem tudnak elindulni itt-ott akkor jól lerugják egyben,hátha elindul! Tapasztalat,
hogy minál hamarabb el kell váltani a kettőt, vagy kettőbe elindulni!
Én legalábbis így szoktam...
pl tükör jégen is elindul a yaris, ha kicsit tudunk játszani a gázzal és a kuplunggal akkor még lánc se nagyon kell! Nálam már bent van azért a csomiban a vontatókötéllel együtt... Ja, az enyém is "tacskós hólánc" ám! :nagymosoly:
Te most azt hiszed, hogy az első dolgom az volt, hogy füst és párafelhőt csináljak a hóba? Egyrészt szinte csak diesel gépekkel van szerencsém autózni. Tehát imádok nyomatékból vezetni. Nyilván az első próbálkozásom is erre irányult az emelkedőn! Már az első pillanatban elforgott. Meg se moccant az autó. Fel voltam készülve rá, hogy baj lesz, tehát odafigyelve kűűűdtem a kuplung csuszit, ami a nagy olajkályhák esetében (sőőt még a Yarisnál is)  csak a kuplungról való finom erő elvételt jelent. De már úgy is zakatolt a gép egyhelyben. Először nyilván megpróbáltam még a kerék forgatást is, sőt volt egy kis hely a két autó közt, még tolattam is egy picit, de a kis távon nem sikerült annyi lendületet keríteni, hogy megfelelő tempóval kiálljak a parkoló autók közül. Akkormeg már mindegy egy kis ideglevezetés nem számít és benne volt a lehetőség, hogy elolvad a jég gumi alatt egy kis csíkon és akkor ott talán megkapaszkodik az autó.

Kellett a lánc.
Üdv: Kishaver 74

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Téligumi szavazás
« Válasz #167 Dátum: 2005.11.28 21:06:08 »
Mivel én BP-n lakok, és csak itt a közelben használjuk a kocsi(ka)t nem igazán szükséges, mert az elötted haladó hólánc nélküli autók úgyis feltartanak, akkor meg csak idegeskedsz, hogy te viszont tudnál menni, ha lenne helyed. Nálunk amúgy is hepe-hupás az út, szal ott téligumival is elmegy az ember a kis utcákat meg lehetőleg kerülni. Parkolóból kiállás alapszabályai sztem: 1. meg kell nézni, hogy jég, vagy hó van a kereked alatt, mert jégen felesleges pörgetni 1000-el, max ég a gumi, és még nagyobb jég lesz. Inkább finoman 2. ban. Ha hóban vagy, és melletted állnak, nem elötted/mögötted, akkor hintáztatni kell, előre hátra, ez beválik, ha meg párhuzamos parkolás esete van, akkor elsőkerekes kocsinál kézifék be, kormány kiteker, és ami csak a csövön kifér. Persze ha van elég hely elötted, kölönben elötte finoman hátra, de ilyenkor kisebb helyen kiférsz :)
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Téligumi szavazás
« Válasz #168 Dátum: 2005.11.28 22:18:59 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "kmr"
Nekem is tecsó-s láncom van, és ahogy - az ismerősök tapasztalatából is - látom, maximum annyi hátránya van hogy könnyebben szakad...  És lehet hogy egy márkás lánc jobban van megcsinálva, és ezért könnyebb feltenni.
Pontosan erről van szó, erre céloztam a minőség alatt.

Mármint a szakadásra vagy a könnyebb szerelésre?

A szakadásra. A könnyebb szerelhetőség általában nincs összefüggésben az árával. Van drága is, olcsó is, ami könnyen feltehető, és fordítva.
music     

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Téligumi szavazás
« Válasz #169 Dátum: 2005.11.29 11:35:45 »
Idézetet írta: "m"

Egyébként én is úgy gondolom, hogy az esetek 99.9%-ban fölöslegesen lenne a csomagtartóban. Visoznt ha akár egyszer is szükség lesz rá....akkor már lehet azt mondja az ember, hogy megérte.
Elég egyetlen kis lejtősebb utca, ahol nem takarították el a havat, aztán meg van lőve az ember. Pedig lehet az utca végén már le is vehetné...


Én kiszedtem a dobozából és egy rongy társaságában - hogy ne zörögjön - beraktam a pótkerékbe.
Úgy elfelejtettem, hogy idén majdnem vettem egyet :rolleyes:

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Téligumi szavazás
« Válasz #170 Dátum: 2005.11.29 16:43:09 »
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "m"

Egyébként én is úgy gondolom, hogy az esetek 99.9%-ban fölöslegesen lenne a csomagtartóban. Visoznt ha akár egyszer is szükség lesz rá....akkor már lehet azt mondja az ember, hogy megérte.
Elég egyetlen kis lejtősebb utca, ahol nem takarították el a havat, aztán meg van lőve az ember. Pedig lehet az utca végén már le is vehetné...


Én kiszedtem a dobozából és egy rongy társaságában - hogy ne zörögjön - beraktam a pótkerékbe.
Úgy elfelejtettem, hogy idén majdnem vettem egyet :rolleyes:


 :nagymosoly:  :nagymosoly:

leszilaci

  • Vendég
Téligumi szavazás
« Válasz #171 Dátum: 2005.12.09 11:08:50 »
szombaton, azaz holnap délelőtt cseréltetem át a gumikat...
vredestein snowtrac2
itt a hideg, meg szerintem most már egy kis hó is fog már esni
(igaz, hogyha a hét eleji csapadék nem eső formájában jött volna, akkor  :kormom:  a garázsban tartom a vasat :faradt: )

a gyári michelin gumikkal mennyit "szabad" elmenni?
olyan 78-80.000km-t gurítottam már beléjük....azt hiszem, hogy tavasszal még megcserélem a hátsókat előre, és 40.000 km-t még bírni kell :hmm:

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Téligumi szavazás
« Válasz #172 Dátum: 2005.12.09 11:21:30 »
Idézetet írta: "leszilaci"
szombaton, azaz holnap délelőtt cseréltetem át a gumikat...
vredestein snowtrac2
itt a hideg, meg szerintem most már egy kis hó is fog már esni
(igaz, hogyha a hét eleji csapadék nem eső formájában jött volna, akkor  :kormom:  a garázsban tartom a vasat :faradt: )

a gyári michelin gumikkal mennyit "szabad" elmenni?
olyan 78-80.000km-t gurítottam már beléjük....azt hiszem, hogy tavasszal még megcserélem a hátsókat előre, és 40.000 km-t még bírni kell :hmm:


Én a gyári Michelineket 86000km dobtam le, mert az egyik szálszakadásos volt, meg el is voltak kopva már.

leszilaci

  • Vendég
Téligumi szavazás
« Válasz #173 Dátum: 2005.12.09 11:36:31 »
Idézetet írta: "galland"


Én a gyári Michelineket 86000km dobtam le, mert az egyik szálszakadásos volt, meg el is voltak kopva már.

és milyen gumikat szereztél helyette?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Téligumi szavazás
« Válasz #174 Dátum: 2005.12.09 13:56:45 »
Idézetet írta: "leszilaci"
a gyári michelin gumikkal mennyit "szabad" elmenni?
olyan 78-80.000km-t gurítottam már beléjük....azt hiszem, hogy tavasszal még megcserélem a hátsókat előre, és 40.000 km-t még bírni kell :hmm:

Gumija válogatja. Szerencsével akár 110ezret is elmennek, de nézni kell, hogy menniy van még benne - no meg a korát is. Én 81 ezernél cseréltem le őket, de még volt bennük bőven km, csak már repedezett az oldaluk, merthogy 7 évesek voltak...
music     

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Téligumi szavazás
« Válasz #175 Dátum: 2005.12.10 00:18:04 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "galland"


Én a gyári Michelineket 86000km dobtam le, mert az egyik szálszakadásos volt, meg el is voltak kopva már.

és milyen gumikat szereztél helyette?


Barumokat nyári Brillantis,téli Polaris2.

leszilaci

  • Vendég
Téligumi szavazás
« Válasz #176 Dátum: 2005.12.10 08:34:00 »
Idézetet írta: "music"
Gumija válogatja. Szerencsével akár 110ezret is elmennek, de nézni kell, hogy menniy van még benne - no meg a korát is. Én 81 ezernél cseréltem le őket, de még volt bennük bőven km, csak már repedezett az oldaluk, merthogy 7 évesek voltak...


lehet,hogy nagyon buta kérdés, de
oldalt repedezett gumi = kuka :?:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Téligumi szavazás
« Válasz #177 Dátum: 2005.12.10 09:38:08 »
Idézetet írta: "leszilaci"
oldalt repedezett gumi = kuka :?:

Fényképezd le, de jó eséllyel igen.
Amúgy 80.000 km-enként azért nem árt gumit cserélni. Mondjuk Te kímélően használod a kocsit...  :hmm:
Egy kép sokat segítene a megítélésben :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Téligumi szavazás
« Válasz #178 Dátum: 2005.12.10 11:36:20 »
Idézetet írta: "leszilaci"
lehet,hogy nagyon buta kérdés, de
oldalt repedezett gumi = kuka :?:

Egy időzített bomba, csak nem tudod, mikor robban. Lehet, hogy 2 év múlva, de lehet, hogy a következő autópályán...
music     

leszilaci

  • Vendég
Téligumi szavazás
« Válasz #179 Dátum: 2005.12.10 12:44:49 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "leszilaci"
oldalt repedezett gumi = kuka :?:

Fényképezd le, de jó eséllyel igen.
Amúgy 80.000 km-enként azért nem árt gumit cserélni. Mondjuk Te kímélően használod a kocsit...  :hmm:
Egy kép sokat segítene a megítélésben :)


ööööööööö
amit használok gumit, az még nem repedezett....
de be is b@.szn@, ha a 3 éves mislejnek repedeznének :roll:

csak azért kérdeztem mert olyan 6éves körüli gumik szoktak repedezni.
ezek szerint max 6 évig szabad használni...akkor van még 3 évem :nagymosoly: