Szavazás

Téligumit fel! - de mikor?

egy héten belül
3 (13.6%)
két héten belül
14 (63.6%)
már rajta van
4 (18.2%)
minek az
1 (4.5%)

Összes szavazó: 22

Szavazás lezárva: 2005.11.08 10:14:49

Szerző Téma: Téligumi szavazás  (Megtekintve 55485 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Téligumi szavazás
« Válasz #150 Dátum: 2005.11.22 18:40:30 »
Idézetet írta: "SzzS"
dühítő hogy egyesek 20-al mennek a városban és 50-nel totyognak kint...!
Tegnap a nyári gumis majmoktól szinte rohamot kaptam,mert szokás szerint megint miattuk dugult be a város fele...bbuzik! :x  :evil:


...az nekem már akkor elborul az agyam mikor 44-el mennek lak. ter. belül. + ha telózik  :evil:  Lak. ter. kívül legalább 70el menjen. Szerintem sokkal veszélyesebb ha valaki sokkal lasabban megy bárhol a megengedettnél, mintha gyorsabban fenti példa!!! persze ha a körülmények engedik.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Téligumi szavazás
« Válasz #151 Dátum: 2005.11.22 21:38:33 »
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "SzzS"
dühítő hogy egyesek 20-al mennek a városban és 50-nel totyognak kint...!
Tegnap a nyári gumis majmoktól szinte rohamot kaptam,mert szokás szerint megint miattuk dugult be a város fele...bbuzik! :x  :evil:


...az nekem már akkor elborul az agyam mikor 44-el mennek lak. ter. belül. + ha telózik  :evil:  Lak. ter. kívül legalább 70el menjen. Szerintem sokkal veszélyesebb ha valaki sokkal lasabban megy bárhol a megengedettnél, mintha gyorsabban fenti példa!!! persze ha a körülmények engedik.

Én meg azt utálom, hogy 1 hely van ahol 40 van 1 városban kitéve (Pécel), és mivel sokszor járok arra, és tudom, hogy szinte minden nap van "kandikamera", meg igazoltatás, ezért óra szerint 42-47 között megyek, de mindenki a fenekembe jön, leelőz, stb. és még majdnem nekik áll feljebb. Szal 50 esetén inkább 62-vel megyek, mert nálunk nem sűrű az ellenőrzés, de hülye azért nem vagyok. Szal ezt is nehéz megérteni. De a lakott területen kívül 70-el menő látszólag semmitől nem zavartatva, még kocsival sincs gond, azt nem tom megérteni. Én ha nem sietek, akkor leindexelek, de nem tartok fel 1 sort, vagy inkább gyorsítok 1 picit. Amúgy nem tom miért de utálom, ha leelőznek, ezt örököltem sztem, mert apu is ilyen  :twisted:
Laco 73 :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Téligumi szavazás
« Válasz #152 Dátum: 2005.11.22 22:03:10 »
Idézet
De a lakott területen kívül 70-el menő látszólag semmitől nem zavartatva, még kocsival sincs gond, azt nem tom megérteni.

Húú ha ezt Zénóka meglátja!  :twisted:
De ő legalább lehúzódik, ezzel elősegítve az előzést... Tapasztalatból mondom, volt már hogy véletlenül így futottunk össze!  :lol:
Xanyi

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Téligumi szavazás
« Válasz #153 Dátum: 2005.11.22 22:47:36 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
De a lakott területen kívül 70-el menő látszólag semmitől nem zavartatva, még kocsival sincs gond, azt nem tom megérteni.

Húú ha ezt Zénóka meglátja!  :twisted:
De ő legalább lehúzódik, ezzel elősegítve az előzést... Tapasztalatból mondom, volt már hogy véletlenül így futottunk össze!  :lol:

Tudom én azt, de ő szerencsére messze lakik ide :D Ja és ő céllal teszi, de a legtöbb 70-el menő nem, csak nem mer, vagy nem akar többel menni.
Laco 73 :D

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Téligumi szavazás
« Válasz #154 Dátum: 2005.11.27 22:55:26 »
Ugyan nem egészen téligumi, de talán ide kapcsolódik...
Hóláncot hol szoktatok venni? Elég megbízhatóak a nagy áruházakban (mondjuk Tesco, Praktiker, stb.) kapható példányok?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Téligumi szavazás
« Válasz #155 Dátum: 2005.11.27 23:49:47 »
Idézetet írta: "m"
Hóláncot hol szoktatok venni? Elég megbízhatóak a nagy áruházakban (mondjuk Tesco, Praktiker, stb.) kapható példányok?

A napokban is kérdezte valaki. Elvileg lehetnek jók azok is, nem érdemes a legolcsóbb kategóriát venni, mert az nem minőség.
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Téligumi szavazás
« Válasz #156 Dátum: 2005.11.28 07:34:54 »
A mostani Autóséletben olvastam egy érdekes cikket a hóláncról. Az Autósélet köztudottan eléggé szereti a biztonságos közlekedésre nevelni az autósokat, viszont a hóláncot különösebben nem ajánlotta, sőt. Szerintük túl kevés a haszna a mi útviszonyaink közt - kára pedig annál több lehet.
Ausztria nagyon havas hegyei közt kellhet csak, idehaza nem annyira szükséges. Egy jó téligumi többet ér összességében.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Téligumi szavazás
« Válasz #157 Dátum: 2005.11.28 08:42:02 »
Idézetet írta: "Szeke"
A mostani Autóséletben olvastam egy érdekes cikket a hóláncról. Az Autósélet köztudottan eléggé szereti a biztonságos közlekedésre nevelni az autósokat, viszont a hóláncot különösebben nem ajánlotta, sőt. Szerintük túl kevés a haszna a mi útviszonyaink közt - kára pedig annál több lehet.
Ausztria nagyon havas hegyei közt kellhet csak, idehaza nem annyira szükséges. Egy jó téligumi többet ér összességében.
Magyarországon én sem látom értelmét a láncnak, mert igazából nem esik annyi hó, hogy baj legyen. Illetve viszonylag hamar tisztogatják az utakat. Persze nem lehet ott a hókotró minden úton azonnal, de én nem tartom kaotikusnak a magyar helyzetet annyira, mint ahogy szoktak türelmetlenkedni, meg hisztizni emberek Tv-ben, rádióban.

Nekem életemben egyszer kelle használni láncot.
Szitu: Galyatető (meló). Leparkoltam egy emelkedőn orral felfelé. Hó közepes mennyiségű 8-10 centi, nem volt letaposva csak összeseve kicsit. Mikor kidolgoztam magam és indultam volna haza, akkor konstatáltam, hogy parkoltak mögém. Ez nem is lenne baj normál esetben, de az autó kerekei az indulás után csak egyhelyben forogtak (téligumival) Forgattam én jobbra balra a kormányt, hogy hátha megtapad. Először próbáltam nyomatékból finoman, majd állat módjára is mikor már minden mindegy volt. A jég csak nem akart elkopni. Illetve csináltam egy jó kis teknőt a kerekek alatt 50 centi hosszan. Abban tudtam fel le "menni", csúszkálni. Na akkor lánc elő, kerékre fel és kb két kerék forgással már kint is voltam a "kátyúból"

Szóval kell, hogy legyen a kocsiban, de nem kell az utakon azzal flangálni. Egy Tescos lánc simán elég, de lánc lánc, nem pedig a műanyag fisifosi.

Egyéb infó: Valahol azt olvastam, hogy a hólánc használata nem elég havas úton a gumi tönkrenenetelét eredményezheti. Ha jól belegondolok értem is.
Üdv: Kishaver 74

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Téligumi szavazás
« Válasz #158 Dátum: 2005.11.28 10:48:05 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Szeke"
A mostani Autóséletben olvastam egy érdekes cikket a hóláncról. Az Autósélet köztudottan eléggé szereti a biztonságos közlekedésre nevelni az autósokat, viszont a hóláncot különösebben nem ajánlotta, sőt. Szerintük túl kevés a haszna a mi útviszonyaink közt - kára pedig annál több lehet.
Ausztria nagyon havas hegyei közt kellhet csak, idehaza nem annyira szükséges. Egy jó téligumi többet ér összességében.
Magyarországon én sem látom értelmét a láncnak, mert igazából nem esik annyi hó, hogy baj legyen. Illetve viszonylag hamar tisztogatják az utakat. Persze nem lehet ott a hókotró minden úton azonnal, de én nem tartom kaotikusnak a magyar helyzetet annyira, mint ahogy szoktak türelmetlenkedni, meg hisztizni emberek Tv-ben, rádióban.

Nekem életemben egyszer kelle használni láncot.
Szitu: Galyatető (meló). Leparkoltam egy emelkedőn orral felfelé. Hó közepes mennyiségű 8-10 centi, nem volt letaposva csak összeseve kicsit. Mikor kidolgoztam magam és indultam volna haza, akkor konstatáltam, hogy parkoltak mögém. Ez nem is lenne baj normál esetben, de az autó kerekei az indulás után csak egyhelyben forogtak (téligumival) Forgattam én jobbra balra a kormányt, hogy hátha megtapad. Először próbáltam nyomatékból finoman, majd állat módjára is mikor már minden mindegy volt. A jég csak nem akart elkopni. Illetve csináltam egy jó kis teknőt a kerekek alatt 50 centi hosszan. Abban tudtam fel le "menni", csúszkálni. Na akkor lánc elő, kerékre fel és kb két kerék forgással már kint is voltam a "kátyúból"

Szóval kell, hogy legyen a kocsiban, de nem kell az utakon azzal flangálni. Egy Tescos lánc simán elég, de lánc lánc, nem pedig a műanyag fisifosi.

Egyéb infó: Valahol azt olvastam, hogy a hólánc használata nem elég havas úton a gumi tönkrenenetelét eredményezheti. Ha jól belegondolok értem is.

Egyetértek kishaverral, nálunk Mo.-n nem lesz gyakran szükség rá. Persze ha pont akkor egyszer amikor kellene akkor nincs, az gáz...
Én Franciaországban használtam, amikor sielni voltunk és indulás előtti éjjel leesett vagy 35 centi hó. Akkor a parkolóban hólánc nélkül nem lehetett megmozdulni - hólánccal sem volt egyszerű...
Nekem is tecsó-s láncom van, és ahogy - az ismerősök tapasztalatából is - látom, maximum annyi hátránya van hogy könnyebben szakad... És lehet hogy egy márkás lánc jobban van megcsinálva, és ezért könnyebb feltenni. Ahányszor használni kell ez meg kibírom.
Ha pedig le van taposva a hó és nincsen számottevő emelkedő, akkor általában megoldható lánc nélkül is.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Téligumi szavazás
« Válasz #159 Dátum: 2005.11.28 12:16:53 »
Idézetet írta: "kmr"
Nekem is tecsó-s láncom van, és ahogy - az ismerősök tapasztalatából is - látom, maximum annyi hátránya van hogy könnyebben szakad...  És lehet hogy egy márkás lánc jobban van megcsinálva, és ezért könnyebb feltenni.

Pontosan erről van szó, erre céloztam a minőség alatt.
music     

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Téligumi szavazás
« Válasz #160 Dátum: 2005.11.28 12:28:24 »
Sokan csinálják azt,ha nem tudnak elindulni itt-ott akkor jól lerugják egyben,hátha elindul! Tapasztalat,
hogy minál hamarabb el kell váltani a kettőt, vagy kettőbe elindulni!
Én legalábbis így szoktam...
pl tükör jégen is elindul a yaris, ha kicsit tudunk játszani a gázzal és a kuplunggal akkor még lánc se nagyon kell! Nálam már bent van azért a csomiban a vontatókötéllel együtt... Ja, az enyém is "tacskós hólánc" ám! :nagymosoly:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Téligumi szavazás
« Válasz #161 Dátum: 2005.11.28 12:30:18 »
Idézetet írta: "SzzS"
Sokan csinálják azt,ha nem tudnak elindulni itt-ott akkor jól lerugják egyben,hátha elindul! Tapasztalat,
hogy minál hamarabb el kell váltani a kettőt, vagy kettőbe elindulni!

Persze, a kettesből indulás az alap, de hátrafelé nincs kettes... :atolel:
music     

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Téligumi szavazás
« Válasz #162 Dátum: 2005.11.28 13:08:51 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Szeke"
A mostani Autóséletben olvastam egy érdekes cikket a hóláncról. Az Autósélet köztudottan eléggé szereti a biztonságos közlekedésre nevelni az autósokat, viszont a hóláncot különösebben nem ajánlotta, sőt. Szerintük túl kevés a haszna a mi útviszonyaink közt - kára pedig annál több lehet.
Ausztria nagyon havas hegyei közt kellhet csak, idehaza nem annyira szükséges. Egy jó téligumi többet ér összességében.
Magyarországon én sem látom értelmét a láncnak, mert igazából nem esik annyi hó, hogy baj legyen. Illetve viszonylag hamar tisztogatják az utakat. Persze nem lehet ott a hókotró minden úton azonnal, de én nem tartom kaotikusnak a magyar helyzetet annyira, mint ahogy szoktak türelmetlenkedni, meg hisztizni emberek Tv-ben, rádióban.

Nekem életemben egyszer kelle használni láncot.
Szitu: Galyatető (meló). Leparkoltam egy emelkedőn orral felfelé. Hó közepes mennyiségű 8-10 centi, nem volt letaposva csak összeseve kicsit. Mikor kidolgoztam magam és indultam volna haza, akkor konstatáltam, hogy parkoltak mögém. Ez nem is lenne baj normál esetben, de az autó kerekei az indulás után csak egyhelyben forogtak (téligumival) Forgattam én jobbra balra a kormányt, hogy hátha megtapad. Először próbáltam nyomatékból finoman, majd állat módjára is mikor már minden mindegy volt. A jég csak nem akart elkopni. Illetve csináltam egy jó kis teknőt a kerekek alatt 50 centi hosszan. Abban tudtam fel le "menni", csúszkálni. Na akkor lánc elő, kerékre fel és kb két kerék forgással már kint is voltam a "kátyúból"

Szóval kell, hogy legyen a kocsiban, de nem kell az utakon azzal flangálni. Egy Tescos lánc simán elég, de lánc lánc, nem pedig a műanyag fisifosi.

Egyéb infó: Valahol azt olvastam, hogy a hólánc használata nem elég havas úton a gumi tönkrenenetelét eredményezheti. Ha jól belegondolok értem is.


Nem csak a gumit teszi tönkre a lánc. Aki már ment életében 10-nél gyorsabban az tudja miről beszélek. Olyat ráz a futóművön/kormányon, hogy az óra kékre veri az ember csuklóját. Persze 20 centis hóban oké, de ha már csak 2-3 centi van az úton akkor iszonyat.


kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Téligumi szavazás
« Válasz #163 Dátum: 2005.11.28 13:19:40 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "kmr"
Nekem is tecsó-s láncom van, és ahogy - az ismerősök tapasztalatából is - látom, maximum annyi hátránya van hogy könnyebben szakad...  És lehet hogy egy márkás lánc jobban van megcsinálva, és ezért könnyebb feltenni.

Pontosan erről van szó, erre céloztam a minőség alatt.

Mármint a szakadásra vagy a könnyebb szerelésre?

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Téligumi szavazás
« Válasz #164 Dátum: 2005.11.28 13:23:50 »
Idézetet írta: "kmr"

Egyetértek kishaverral, nálunk Mo.-n nem lesz gyakran szükség rá. Persze ha pont akkor egyszer amikor kellene akkor nincs, az gáz...
Én Franciaországban használtam, amikor sielni voltunk és indulás előtti éjjel leesett vagy 35 centi hó. Akkor a parkolóban hólánc nélkül nem lehetett megmozdulni - hólánccal sem volt egyszerű...
Nekem is tecsó-s láncom van, és ahogy - az ismerősök tapasztalatából is - látom, maximum annyi hátránya van hogy könnyebben szakad... És lehet hogy egy márkás lánc jobban van megcsinálva, és ezért könnyebb feltenni. Ahányszor használni kell ez meg kibírom.
Ha pedig le van taposva a hó és nincsen számottevő emelkedő, akkor általában megoldható lánc nélkül is.


Na igen, pont ez a szakadás dolog az, ami elgondolkodtatott. Miután láttam feltéve egyet, elgondolkoztam, hogy vajon mit csinálna a kocsival, ha elszabadul...

Egyébként én is úgy gondolom, hogy az esetek 99.9%-ban fölöslegesen lenne a csomagtartóban. Visoznt ha akár egyszer is szükség lesz rá....akkor már lehet azt mondja az ember, hogy megérte.
Elég egyetlen kis lejtősebb utca, ahol nem takarították el a havat, aztán meg van lőve az ember. Pedig lehet az utca végén már le is vehetné...