Szavazás

Téligumit fel! - de mikor?

egy héten belül
3 (13.6%)
két héten belül
14 (63.6%)
már rajta van
4 (18.2%)
minek az
1 (4.5%)

Összes szavazó: 22

Szavazás lezárva: 2005.11.08 10:14:49

Szerző Téma: Téligumi szavazás  (Megtekintve 55443 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Téligumi szavazás
« Válasz #120 Dátum: 2005.11.16 16:25:59 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "kmr"
Én is meglepődök néha, hogy olyan kanyarvételnél, ahol eddig simán mentem, most a téli gumival villog a VSC lámpácska, és kezdi magát eldobni az autó  :shock:
Én a körforgalmakban éreztem először, hogy a nehéz olajkályha eltolja az orrát egészen a "kerékvetőig"  :lol:   Azóta óvatos vagyok és uncsi, (majdnem élvezhetetlen) lett a vezetés. Talán hétvégén esik nekem egy kis hó....... :twisted:


Miröl is beszélgettünk régebben? Csak mintha valaki mondotta volna, hogy a száraz/nedves úton sokkal jobban tapad a nyári mint a téligumi? Még a marketingszagú 7 fok alatt is?  :lol:  :lol:
Persze ettől függetlenül nagyon is kell a téligumma, mert hóban legalább 2x jobban tapad mint a nyári, vagy inkább 3x. De sajna csak hóban/latyakban/jégen.


kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Téligumi szavazás
« Válasz #121 Dátum: 2005.11.16 16:33:01 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "kmr"
Én is meglepődök néha, hogy olyan kanyarvételnél, ahol eddig simán mentem, most a téli gumival villog a VSC lámpácska, és kezdi magát eldobni az autó  :shock:
Én a körforgalmakban éreztem először, hogy a nehéz olajkályha eltolja az orrát egészen a "kerékvetőig"  :lol:   Azóta óvatos vagyok és uncsi, (majdnem élvezhetetlen) lett a vezetés. Talán hétvégén esik nekem egy kis hó....... :twisted:


Miröl is beszélgettünk régebben? Csak mintha valaki mondotta volna, hogy a száraz/nedves úton sokkal jobban tapad a nyári mint a téligumi? Még a marketingszagú 7 fok alatt is?  :lol:  :lol:
Persze ettől függetlenül nagyon is kell a téligumma, mert hóban legalább 2x jobban tapad mint a nyári, vagy inkább 3x. De sajna csak hóban/latyakban/jégen.

Azért a rosszabb tulajdonságokban nálam elég nagy szerepe van a ballonosabb és keskenyebb guminak (185/55R15 helyett 175/65R14), meg annak is hogy a téliek 0km-esek, azaz még nem hozzák az ideális tapadásukat...

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Téligumi szavazás
« Válasz #122 Dátum: 2005.11.16 19:09:34 »
Idézetet írta: "kmr"

Azért a rosszabb tulajdonságokban nálam elég nagy szerepe van a ballonosabb és keskenyebb guminak (185/55R15 helyett 175/65R14), meg annak is hogy a téliek 0km-esek, azaz még nem hozzák az ideális tapadásukat...


Nálam a nyári méret 155/80-13(michelin), a téli meg a 175/65-14(bridgestone), tehát mindkettő élkategóriás gumma, mégis ugyanazt érzem a téli felrakását követően amit Te  :roll:  :shock:  :D

Persze ettől függetlenül éreztem előnyét a ts-felnis yokohamáknak amiket nemrég megfújtak :evil:  :oops:


Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Téligumi szavazás
« Válasz #123 Dátum: 2005.11.17 10:20:20 »
Ma felkerült a téligumi a Yarisra, meg a Corollára is.
Mostmár várom a havat :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Téligumi szavazás
« Válasz #124 Dátum: 2005.11.17 10:34:55 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Ma felkerült a téligumi a Yarisra, meg a Corollára is.
Mostmár várom a havat :)

Nekünk is fent van már :D Csak onnan vettem észre, hogy okos nyomozómunkával most lementem a pincébe, és megnéztem, hogy ott vannak-e a nyárigumik. És láss csodát, ott vannak :D És hogy minderre miért volt szükség(mármint a nyomozásra)? Mert 3 napja annyira elfoglalt vagyok, hogy arra sincs időm, hogy megkérdezzem, kicseréltették-e már apuék  :oops: De végre ma kipihenem magam, várom a havat, ha megjön, tuti megyek csapatni valahova  :twisted: Alig vártam már. A télben ez a legnagyobb poén a hóban vezetés. A többi az nem kell. A hideg meg a hólapátolás az kihagyható lenne :)
Laco 73 :D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Téligumi szavazás
« Válasz #125 Dátum: 2005.11.17 11:00:36 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Ma felkerült a téligumi a Yarisra, meg a Corollára is.
Mostmár várom a havat :)

Ja, és 3000 huf -ért cserélték le a Yarison a gumit + centírozás (felnin van a téli is)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Téligumi szavazás
« Válasz #126 Dátum: 2005.11.17 11:04:33 »
Szombaton én is feltetettem a télieket, új Kleber Krisalp HP. A nyárit alufelnin eltettem, ahogy kell. Azt mondjátok meg, ha helyesen tárolom, akkor tavasszal elég lesz-e a kerékcsere, vagy ki is kell egyensúlyoztatni? És a következő tél előtt a télieket? Merthogy azok a 4-5 hónappal szemben 7-8-at állnak majd. Szóval?
Yaris Blue Ice 1.0

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Téligumi szavazás
« Válasz #127 Dátum: 2005.11.17 11:09:27 »
Idézetet írta: "baru"
Szombaton én is feltetettem a télieket, új Kleber Krisalp HP. A nyárit alufelnin eltettem, ahogy kell. Azt mondjátok meg, ha helyesen tárolom, akkor tavasszal elég lesz-e a kerékcsere, vagy ki is kell egyensúlyoztatni? És a következő tél előtt a télieket? Merthogy azok a 4-5 hónappal szemben 7-8-at állnak majd. Szóval?

Lehet, hogy buta vagyok, de szerintem nem az állástól, mármint a fekvéstől, mert fekve kell tárolni a felnin levő gumit, vetemedik el, hanem a jó kis utaktól. Pl 1 nagyobb gödör, ami valljuk be itt Pesten szinte minden héten befigyel 1, mert mindet nem lehet kikerülni, szal attól, meg a padkázástól is. Szal én nem sajnálnám rá a pénzt, minden évben kiegyensúlyoztatni mindegyiket. Mert 160nál hidd el, hogy megérzed, ha nem stimmel vmi.
Ja és a futóműnek se tesz jót, ha hosszú távon nincs kegyensúlyozva, mert nagyobb terhelést kap vmi alkatrész, és akkor hamar kikopik.
A mi volt Zanussi mosógépünk 2szer volt csapágycserés 5 év alatt, mert nem volt kiegyensúlyozva a dob, és úgy ütött a végefelé, hogy centrifuga induláskor 2 centit odébbugrott  :shock: Pedig az csak 900-at fordult percenként.
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Téligumi szavazás
« Válasz #128 Dátum: 2005.11.17 11:14:13 »
Idézetet írta: "KLaco"

Lehet, hogy buta vagyok, de szerintem nem az állástól, mármint a fekvéstől, mert fekve kell tárolni a felnin levő gumit, vetemedik el, hanem a jó kis utaktól. Pl 1 nagyobb gödör, ami valljuk be itt Pesten szinte minden héten befigyel 1, mert mindet nem lehet kikerülni, szal attól, meg a padkázástól is. Szal én nem sajnálnám rá a pénzt, minden évben kiegyensúlyoztatni mindegyiket. Mert 160nál hidd el, hogy megérzed, ha nem stimmel vmi.

szerintem nem 160-nál, hanem jóval előbb érzed!
kb 90-és 120 közötti tempónál van, hogy ha nincs rendesen kicentíroztatva, akkor szétrázza a kezedet...
ezért kellett a céges kocsikkal is legalább 130-cal közlekedni lakott területen kívül :twisted:  mert onnan már nem ráz annyira

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Téligumi szavazás
« Válasz #129 Dátum: 2005.11.17 11:29:10 »
Idézetet írta: "leszilaci"
szerintem nem 160-nál, hanem jóval előbb érzed!
kb 90-és 120 közötti tempónál van, hogy ha nincs rendesen kicentíroztatva, akkor szétrázza a kezedet...
ezért kellett a céges kocsikkal is legalább 130-cal közlekedni lakott területen kívül :twisted:  mert onnan már nem ráz annyira
Ez minden autónál és kerék kiegyensúlyozatlanságnál változó, de 100 felett már tuti lehet érezni a nagyon gázos grammokat. Én egyszer a céges kocsival majdnem beragadtam egy 15 centis sártengerbe egy építkezésen. Már nem nagyon akart moccani se előre se hátra a verda. Akkor elővettem az Off-roados tudásom (amit a TV-ből szedtem össze :lol: ) Kis gáz, persze a kerék elforog már így is. Aztán kerék forgatás, jobbra balra. Nem mondom, hogy a kocsi hogy nézett ki kívülről kb 15 mp alatt, de nem lett a cipőm sáros  :twisted:  :twisted:  ugyanis kijöttem a sárból. Azt sem mondom, hogy hazafelé menetben 50-60 körül már rázott a kormány, mert a kerékbe belülről egyenként fél fél kiló sarat cipeltem. Nos ilyen kerékkel már 100 felett halál félemem volt és az első út a gumishoz vezetett, miután konstatáltam, hogy a nagynyomású nem tudja rendesen lemosni az acélfelnit (belülről).
Üdv: Kishaver 74

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Téligumi szavazás
« Válasz #130 Dátum: 2005.11.17 12:13:45 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "KLaco"

Lehet, hogy buta vagyok, de szerintem nem az állástól, mármint a fekvéstől, mert fekve kell tárolni a felnin levő gumit, vetemedik el, hanem a jó kis utaktól. Pl 1 nagyobb gödör, ami valljuk be itt Pesten szinte minden héten befigyel 1, mert mindet nem lehet kikerülni, szal attól, meg a padkázástól is. Szal én nem sajnálnám rá a pénzt, minden évben kiegyensúlyoztatni mindegyiket. Mert 160nál hidd el, hogy megérzed, ha nem stimmel vmi.

szerintem nem 160-nál, hanem jóval előbb érzed!
kb 90-és 120 közötti tempónál van, hogy ha nincs rendesen kicentíroztatva, akkor szétrázza a kezedet...
ezért kellett a céges kocsikkal is legalább 130-cal közlekedni lakott területen kívül :twisted:  mert onnan már nem ráz annyira

Látod, ebből látszik, hogy én mindig kicentíroztatom, mert sose éreztem milyen az :D
Laco 73 :D

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Téligumi szavazás
« Válasz #131 Dátum: 2005.11.17 15:51:31 »
A hétvégi hó hírére felraktam a SnowControlokat, jöhet az égi áldás.
Nekem a felnik ezüstszínűek dísztárcsa nélkül a szürkéskék színhez állatul megy, úgy megtetszett, hogy lehet keresek valahol 16"-os lemezfelniket és
azt rakom fel nyárra :lol:  :lol:
Amúgy simán felraktam a gyári kf felni csavarjaival, kicsit kiáll tény, de annyira nem durva, mint 16 kerékcsavar ára :wink:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Téligumi szavazás
« Válasz #132 Dátum: 2005.11.17 16:03:52 »
Most néztem a met.hu-t, és nem lesz hó :( Jövő hét elején lehet max.
Laco 73 :D

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Téligumi szavazás
« Válasz #133 Dátum: 2005.11.17 17:28:13 »
trallala trallalaaaa!!!
Még akkor marad a nyári egy kicsit! :wink:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Téligumi szavazás
« Válasz #134 Dátum: 2005.11.17 18:05:37 »
Viszont nagyon jól feszít a téligumi a kocsin. Annyira bejön ez a méhsejt mintázat :D Kicsit fújni kellett bele, mert a szerelő gyerek nem szereti túlfúni az tuti, 2,3-ra lőttem be mindegyiket.
Laco 73 :D