Szavazás

Téligumit fel! - de mikor?

egy héten belül
3 (13.6%)
két héten belül
14 (63.6%)
már rajta van
4 (18.2%)
minek az
1 (4.5%)

Összes szavazó: 22

Szavazás lezárva: 2005.11.08 10:14:49

Szerző Téma: Téligumi szavazás  (Megtekintve 55788 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Freestyler

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Téligumi szavazás
« Válasz #105 Dátum: 2005.11.12 14:50:54 »
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Szeke"
Én biztosan rakatnék fel valami kultúráltabb teszkógazdaságos dísztárcsát.

Jaja, tessék venni, vagy ha van kicsit több pénzed autós boltokban normálisabb dísztárcsákat is lehet kapni 500ft/darab körül sztem.


Nem vagyok disztárcsás párti télen, de annyit volt róla szó lehet,h. befektetek négybe :) !!! Ha annyiért odaadják akkor miért ne?!


Már vettem is, fel is raktam, grafitszürke színű dísztárcsát, állati jól néz ki! 1000 Ft/db és a szürkéskék színű Yarishoz nagyon megy! Meg lehet hozzá középre venni matricát toyotás jellel, mintha eredeti lenne  :)

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Téligumi szavazás
« Válasz #106 Dátum: 2005.11.12 18:29:27 »
Ma du feltettem a téli gumikat!Szerencsére könnyű dolgom van,mert a nyári gumi alufelnin van,a téli meg acélfelnin.Kumho márkájú a téli gummám,sztem teljesen jók,és csendesek!
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Téligumi szavazás
« Válasz #107 Dátum: 2005.11.13 11:31:26 »
Szombat reggel feltettem a Continental téli gumikat. Szerintem itt volt az ideje. A nyári gumik glicerinnel leápolva, (kövek, szög eltávolítva) felkerült a padlásra.
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Téligumi szavazás
« Válasz #108 Dátum: 2005.11.13 12:13:05 »
Idézetet írta: "uandor"
Szombat reggel feltettem a Continental téli gumikat. Szerintem itt volt az ideje. A nyári gumik glicerinnel leápolva, (kövek, szög eltávolítva) felkerült a padlásra.

Mesélj, milyen Conti gummád van? Nekünk is Conti van WC 780TS, nekem nagyon bejön, 1szer felmentem vele 12%-os emelkedőn, 1szer meg lementem vele jeges havas 10%-os lejtőn. A nyári gumid GT2-es? Mert nekük az, és iszonyat módon gyűjti a köveket, van benne mindig rendesen.
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Téligumi szavazás
« Válasz #109 Dátum: 2005.11.13 14:31:22 »
Úgy látszik ez a nagy gumicserés hétvége. :)
Most végeztem a cserével.
Ismét sokkoló volt mennyivel "simábbak" az utak a 175/65R14-el mint a 185/55R15-el.
Bár most inkább meglepő volt, majd tavasszal lesz sokkoló... :)

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Téligumi szavazás
« Válasz #110 Dátum: 2005.11.13 16:16:35 »
Idézetet írta: "kmr"
Úgy látszik ez a nagy gumicserés hétvége. :)
Most végeztem a cserével.
Ismét sokkoló volt mennyivel "simábbak" az utak a 175/65R14-el mint a 185/55R15-el.
Bár most inkább meglepő volt, majd tavasszal lesz sokkoló... :)


Most hogy mondod nekem mondjuk 185/60R14-es téli van fent
de olyan LadaNivás hangja van :wink:

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Téligumi szavazás
« Válasz #111 Dátum: 2005.11.13 17:33:57 »
Idézetet írta: "Attis"
Idézetet írta: "kmr"
Úgy látszik ez a nagy gumicserés hétvége. :)
Most végeztem a cserével.
Ismét sokkoló volt mennyivel "simábbak" az utak a 175/65R14-el mint a 185/55R15-el.
Bár most inkább meglepő volt, majd tavasszal lesz sokkoló... :)


Most hogy mondod nekem mondjuk 185/60R14-es téli van fent
de olyan LadaNivás hangja van :wink:


Hát persze!!! Nem rég raktam át a téli gart. és nem tudtam hova tenni azt a hangot már tavaj is hallottam folyamatosan főleg nedves úton és te most megmondtad igaz Lada Nivás :) !!!

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Téligumi szavazás
« Válasz #112 Dátum: 2005.11.13 19:15:14 »
Gyerekek: Most néztem az időjárás jelentést meg azért körbenéztem a neten is, havazást jósolnak péntektől hétvégén keresztül! Nem tudom, hogy lesz-e belőle valami, de ha valaki még nem rakta fel, azért inkább most a héten tegye!  :wink:
Toyota Yaris T SPORT
153



KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Téligumi szavazás
« Válasz #113 Dátum: 2005.11.13 19:28:04 »
Idézetet írta: "ToTo"
Gyerekek: Most néztem az időjárás jelentést meg azért körbenéztem a neten is, havazást jósolnak péntektől hétvégén keresztül! Nem tudom, hogy lesz-e belőle valami, de ha valaki még nem rakta fel, azért inkább most a héten tegye!  :wink:

Na jó, mostmár nem halogatom, de amit ma adtam a nyárinak, azt sajnáltam volna a télinek. Kicsit csikorogtam, mikor kilőttem 1 kereszteződésből :D
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Téligumi szavazás
« Válasz #114 Dátum: 2005.11.13 22:36:58 »
Idézetet írta: "Attis"
Idézetet írta: "kmr"
Úgy látszik ez a nagy gumicserés hétvége. :)
Most végeztem a cserével.
Ismét sokkoló volt mennyivel "simábbak" az utak a 175/65R14-el mint a 185/55R15-el.
Bár most inkább meglepő volt, majd tavasszal lesz sokkoló... :)


Most hogy mondod nekem mondjuk 185/60R14-es téli van fent
de olyan LadaNivás hangja van :wink:

Eddig csak kb. 2 km-t mentem az új gumikkal (benzinkút és vissza), de nem tűnt fel hogy hangosabb lenne.
A teszten elég jó értéket kapott gördülési zajra. Remélem ez a tapszatalat megmarad hosszabb távon, és nedves úton is...

Laca

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Téligumi szavazás
« Válasz #115 Dátum: 2005.11.14 20:01:35 »
Hétvégén én is véget vetettem a nyári tapadj az útra gumiknak.
A garázsból előkerültek a kis FW930-ak. Mivel 165/70 R14 a szervó még jobb lett. :lol:
Sokkal egyszerűbb rutinozni velük, mint a nyáriakkal.
2006 Corolla HB 1.4 D4D Luna

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Téligumi szavazás
« Válasz #116 Dátum: 2005.11.14 20:52:30 »
én se merek még belegondolni,hogy fog kinézni...fujj!
Még csinálja a dekoros a téli motorháztetőmet, amit fel tudok tenni a gyári lököshöz, de állítólag kész lesz szerdára és akkor nekiállok én is bontani a spoilereket!! :cry:

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Téligumi szavazás
« Válasz #117 Dátum: 2005.11.16 13:46:19 »
Wazze, feltettem tegnap a téliket. Hogy utálom őket.  :evil:  Estem-keltem vele míg eljutottam az első kútig, hogy fujjak kicsit bele, na meg addig amíg meg nem szoktam, hogy kicsit más a tapadás.

Szóval elméletileg jó kis gumma a Pirelli SC 190, de így nagy hirtelen a GT2 után....... :cry:

Hangosabb és "kenődik". Tavaly is ez volt fent, de nem tűnt fel, hogy ilyen gázos lenne. Mondjuk akkor még nem volt leültetve és nem voltam hozzászokva, hogy nagyobb tempóval is mindig íven autózok. Most elő kell vennem az eszem, ha nem akarok töréstesztet...... :cry:
Üdv: Kishaver 74

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Téligumi szavazás
« Válasz #118 Dátum: 2005.11.16 14:01:51 »
Idézetet írta: "kishaver"
Wazze, feltettem tegnap a téliket. Hogy utálom őket.  :evil:  Estem-keltem vele míg eljutottam az első kútig, hogy fujjak kicsit bele, na meg addig amíg meg nem szoktam, hogy kicsit más a tapadás.

Szóval elméletileg jó kis gumma a Pirelli SC 190, de így nagy hirtelen a GT2 után....... :cry:

Hangosabb és "kenődik". Tavaly is ez volt fent, de nem tűnt fel, hogy ilyen gázos lenne. Mondjuk akkor még nem volt leültetve és nem voltam hozzászokva, hogy nagyobb tempóval is mindig íven autózok. Most elő kell vennem az eszem, ha nem akarok töréstesztet...... :cry:

Én is meglepődök néha, hogy olyan kanyarvételnél, ahol eddig simán mentem, most a téli gumival villog a VSC lámpácska, és kezdi magát eldobni az autó  :shock:

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Téligumi szavazás
« Válasz #119 Dátum: 2005.11.16 15:34:03 »
Idézetet írta: "kmr"
Én is meglepődök néha, hogy olyan kanyarvételnél, ahol eddig simán mentem, most a téli gumival villog a VSC lámpácska, és kezdi magát eldobni az autó  :shock:
Én a körforgalmakban éreztem először, hogy a nehéz olajkályha eltolja az orrát egészen a "kerékvetőig"  :lol:   Azóta óvatos vagyok és uncsi, (majdnem élvezhetetlen) lett a vezetés. Talán hétvégén esik nekem egy kis hó....... :twisted:
Üdv: Kishaver 74