Szerző Téma: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.  (Megtekintve 441218 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

fatalin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1890 Dátum: 2009.08.24 19:00:15 »
Kedves kzozee,

a 2000-es 1.6-os Corollámat szeretném átnézetni. Van benne - óra szerint - 141E km. Nem tudom, van-e időszaki átvizsgálási kritérium erre, de úgy gondolom, Ti mindenképpen tudni fogjátok, mi az, amit meg kell nézni (olajak, szűrők stb.). Ezen kivül bejött még a képbe egy bal első fényszóró izzócsere (izzóm az van), ill. a bal oldali ablakemelő gombja (csak felfelé mozgatja az ablakot). Tudom, hogy ez nem ugyanaz, mintha látnátok az autót, de a tapasztalatod szerint ez mibe fog fájni nálatok?

Köszönöm.


Szai,

szabadságon vagyok, kérlek hívd Máté Imrét a 380 0 380-as számon, ő segítségedre lesz.


Rendbetettem az idézetet. Trotter

Köszönöm, az időpontegyeztetés megtörtént.


tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1891 Dátum: 2009.11.02 08:59:10 »
Kedves kzozee,

Érdeklődni szeretnék, hogy egy hibakiolvasás és Check Engine hibatörlés milyen költség nálatok?
autó: E11 corolla 1.4

előre is köszi
péter

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1892 Dátum: 2009.11.02 09:12:32 »
Kedves kzozee,

Érdeklődni szeretnék, hogy egy hibakiolvasás és Check Engine hibatörlés milyen költség nálatok?
autó: E11 corolla 1.4

előre is köszi
péter

Szia,

9-10 000.-Ft között
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

juha

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1893 Dátum: 2009.11.08 19:26:29 »
Tisztelt Kzozee,

2005-ös 1.0-ás Yaris-ba milyen a gyári féktárcsa, fékbetét? Meg tudnád adni ki a beszállítója?
Köszönöm előre is,
J

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1894 Dátum: 2009.11.09 00:55:18 »
Kedves kzozee,

Corolla Versom 2008.11.20-án, 16e km-rel volt kötelező szervizen utoljára, most 26e km van benne és 12.19-én lenne 3 éves. Meddig "húzhatom" a szervizbevitelt, hogy a garanciával (extra care is) ne legyen gond? (sajnos a munka és 3 gyerek mellett kicsit nehéz előre tervezni)

Ha jól tudom, akkor ez most köztes szerviz lesz, kb. mennyi a várható ideje és költsége ennek, ha a pár hónapja kampányban cserélt MMT váltót lenne érdemes megnézni (elsősorban a biztonság kedvéért, hogy minden rendben van-e vele, de elmondom majd én is, hogy mik a tapasztalataim pl. visszaváltás erősebben érezhető és hallható, erősebb gyorsításnál olyan, mintha jobban csúsztatná a kuplungot, stb. és majd ott helyeselnek a szakértők, hogy az úgy jó-e) és a szintén akkor szerelt bal oldali tükör lapja mozog egy kicsit, más különösebb gondom nincs az autóval.

Köszönöm!
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.09 01:10:05 írta tartlev »

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1895 Dátum: 2009.11.09 08:44:35 »
Tisztelt Kzozee,

2005-ös 1.0-ás Yaris-ba milyen a gyári féktárcsa, fékbetét? Meg tudnád adni ki a beszállítója?
Köszönöm előre is,
J

SZia,

A Toyota Motor Hungary.
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1896 Dátum: 2009.11.09 11:34:37 »
Kedves kzozee,

Corolla Versom 2008.11.20-án, 16e km-rel volt kötelező szervizen utoljára, most 26e km van benne és 12.19-én lenne 3 éves. Meddig "húzhatom" a szervizbevitelt, hogy a garanciával (extra care is) ne legyen gond? (sajnos a munka és 3 gyerek mellett kicsit nehéz előre tervezni)

Ha jól tudom, akkor ez most köztes szerviz lesz, kb. mennyi a várható ideje és költsége ennek, ha a pár hónapja kampányban cserélt MMT váltót lenne érdemes megnézni (elsősorban a biztonság kedvéért, hogy minden rendben van-e vele, de elmondom majd én is, hogy mik a tapasztalataim pl. visszaváltás erősebben érezhető és hallható, erősebb gyorsításnál olyan, mintha jobban csúsztatná a kuplungot, stb. és majd ott helyeselnek a szakértők, hogy az úgy jó-e) és a szintén akkor szerelt bal oldali tükör lapja mozog egy kicsit, más különösebb gondom nincs az autóval.

Köszönöm!

Szia,

Sorjában:
1, 1 hónap vagy 1000km a tűrés
2, kb.1-2 óra az ideje, költsége kb.30 000.-Ft+levegőszűrő+pollenszűrő+fékbetétek+ablaktörlők. Benzines vagy diesel?
3,Egy próbakört érdemes lenne menni és számítógépen kiértékelni az adatokat!
4, Kivizsgálnánk és rögzítenénk ha szűkséges!
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1897 Dátum: 2009.11.09 14:11:53 »
Kedves kzozee,

Corolla Versom 2008.11.20-án, 16e km-rel volt kötelező szervizen utoljára, most 26e km van benne és 12.19-én lenne 3 éves. Meddig "húzhatom" a szervizbevitelt, hogy a garanciával (extra care is) ne legyen gond? (sajnos a munka és 3 gyerek mellett kicsit nehéz előre tervezni)

Ha jól tudom, akkor ez most köztes szerviz lesz, kb. mennyi a várható ideje és költsége ennek, ha a pár hónapja kampányban cserélt MMT váltót lenne érdemes megnézni (elsősorban a biztonság kedvéért, hogy minden rendben van-e vele, de elmondom majd én is, hogy mik a tapasztalataim pl. visszaváltás erősebben érezhető és hallható, erősebb gyorsításnál olyan, mintha jobban csúsztatná a kuplungot, stb. és majd ott helyeselnek a szakértők, hogy az úgy jó-e) és a szintén akkor szerelt bal oldali tükör lapja mozog egy kicsit, más különösebb gondom nincs az autóval.

Köszönöm!

Szia,

Sorjában:
1, 1 hónap vagy 1000km a tűrés
2, kb.1-2 óra az ideje, költsége kb.30 000.-Ft+levegőszűrő+pollenszűrő+fékbetétek+ablaktörlők. Benzines vagy diesel?
3,Egy próbakört érdemes lenne menni és számítógépen kiértékelni az adatokat!
4, Kivizsgálnánk és rögzítenénk ha szűkséges!

Szia,

köszi az infót. A 2. trükkös kérdés, de nem ugrok be, MMT csak 1.8 benzinessel van, ha jól tudom :)
A kb. 30e-ben az olaj+olajszűrő+munkadíj van benne akkor ezek szerint, ugye? A többi pedig opcionális és ránézésre döntitek el, hogy szükséges-e cserélni?

Köszi,
tartlev

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1898 Dátum: 2009.11.09 14:14:29 »
Kedves kzozee,

Corolla Versom 2008.11.20-án, 16e km-rel volt kötelező szervizen utoljára, most 26e km van benne és 12.19-én lenne 3 éves. Meddig "húzhatom" a szervizbevitelt, hogy a garanciával (extra care is) ne legyen gond? (sajnos a munka és 3 gyerek mellett kicsit nehéz előre tervezni)

Ha jól tudom, akkor ez most köztes szerviz lesz, kb. mennyi a várható ideje és költsége ennek, ha a pár hónapja kampányban cserélt MMT váltót lenne érdemes megnézni (elsősorban a biztonság kedvéért, hogy minden rendben van-e vele, de elmondom majd én is, hogy mik a tapasztalataim pl. visszaváltás erősebben érezhető és hallható, erősebb gyorsításnál olyan, mintha jobban csúsztatná a kuplungot, stb. és majd ott helyeselnek a szakértők, hogy az úgy jó-e) és a szintén akkor szerelt bal oldali tükör lapja mozog egy kicsit, más különösebb gondom nincs az autóval.

Köszönöm!

Szia,

Sorjában:
1, 1 hónap vagy 1000km a tűrés
2, kb.1-2 óra az ideje, költsége kb.30 000.-Ft+levegőszűrő+pollenszűrő+fékbetétek+ablaktörlők. Benzines vagy diesel?
3,Egy próbakört érdemes lenne menni és számítógépen kiértékelni az adatokat!
4, Kivizsgálnánk és rögzítenénk ha szűkséges!

Szia,

köszi az infót. A 2. trükkös kérdés, de nem ugrok be, MMT csak 1.8 benzinessel van, ha jól tudom :)
A kb. 30e-ben az olaj+olajszűrő+munkadíj van benne akkor ezek szerint, ugye? A többi pedig opcionális és ránézésre döntitek el, hogy szükséges-e cserélni?

Köszi,
tartlev

Igazad van  :banging:
A másikra, igen :clap:
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

juha

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1899 Dátum: 2009.11.09 15:29:03 »
Tisztelt Kzozee,

2005-ös 1.0-ás Yaris-ba milyen a gyári féktárcsa, fékbetét? Meg tudnád adni ki a beszállítója?
Köszönöm előre is,
J

SZia,

A Toyota Motor Hungary.


Neharagudj, nem tettem fel jól a kérdést. Ki a gyártója a féktárcsának? ATE? Textar? esetleg valami japán gyártó?
Mi számít gyári féktárcsának és fékbetétnek?

köszönöm

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1900 Dátum: 2009.11.09 19:01:39 »
Gyárinak az amit a gyárban tesznek bele. Ezen túlmenően van gyári egyenértékű utángyártott, ez a Toyotánál az Optifit.  Aztán vannak az utángyártott alkatrészek, melyeket általában a nagykerekben tudsz megvásárolni. Ezekben van nagy szórás már, hogy melyik milyen.

Az sem mindegy, hogy az adot típus milyen fékrendszerrel lett gyárilag szerelve, csak két példa: Ha jól emlékezem, akor van Akebono és ATE rendszerű, illetve az EU-soknál előfordul még a Bosch fékrendszerrel szerelt Toyota is.   Ezek nem nagy különbségek, és mégis vannak kisebb eltérése a belevaló betétek tárgyában.  Ha nem vagy vájtfülű, akkor a márkaszervizekben biztos a belevalót szerelik be. Az már egy másik kérdés, hogy mennyit kell fizetni a pénztárnál.

Amúgy Az ATE és a Textar bevállalható mind betétben, mint tárcsában. Ezen kívül még a Brembo is ajánlható.

Remélem Kzozee nem haraxik meg, hogy belepofáztam.  :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1901 Dátum: 2009.11.09 19:24:52 »
Gyárinak az amit a gyárban tesznek bele. Ezen túlmenően van gyári egyenértékű utángyártott, ez a Toyotánál az Optifit.  Aztán vannak az utángyártott alkatrészek, melyeket általában a nagykerekben tudsz megvásárolni. Ezekben van nagy szórás már, hogy melyik milyen.

Az sem mindegy, hogy az adot típus milyen fékrendszerrel lett gyárilag szerelve, csak két példa: Ha jól emlékezem, akor van Akebono és ATE rendszerű, illetve az EU-soknál előfordul még a Bosch fékrendszerrel szerelt Toyota is.   Ezek nem nagy különbségek, és mégis vannak kisebb eltérése a belevaló betétek tárgyában.  Ha nem vagy vájtfülű, akkor a márkaszervizekben biztos a belevalót szerelik be. Az már egy másik kérdés, hogy mennyit kell fizetni a pénztárnál.

Amúgy Az ATE és a Textar bevállalható mind betétben, mint tárcsában. Ezen kívül még a Brembo is ajánlható.

Remélem Kzozee nem haraxik meg, hogy belepofáztam.  :surrender:

Nem, sőt köszönöm, magam sem írhattam volna jobban.
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1902 Dátum: 2009.11.09 22:39:15 »
Amúgy Az ATE és a Textar bevállalható mind betétben, mint tárcsában. Ezen kívül még a Brembo is ajánlható.

Igen, viszont ezek (pl. ATE) gyakran drágábbak a gyárinál....legalábbis az én esetemben az ATE szett (tárcsa+betét)  drágábbra jött volna ki.

juha

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1903 Dátum: 2009.11.10 13:34:00 »
Köszönöm a válaszokat.
A gyárit azt úgy értettem, hogy gyári beszállító, és itt a lényeg. Természetesen ezek úgynevezett "Aftermarket" darabok, tehát nem gyárban szerelik, viszont ugyanaz a minőség.
Tehát ATE, Bosch  valamint Brembo lehet a gyári tárcsa és betét.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1904 Dátum: 2009.11.12 18:15:16 »
Köszönöm a válaszokat.
A gyárit azt úgy értettem, hogy gyári beszállító, és itt a lényeg. Természetesen ezek úgynevezett "Aftermarket" darabok, tehát nem gyárban szerelik, viszont ugyanaz a minőség.
Tehát ATE, Bosch  valamint Brembo lehet a gyári tárcsa és betét.


Nem. Textar igen, Bosch nem!!!!  Hiába van Bosch-al szerelve, sajnos a minősége nem a legjobb a tapasztalatom szerint.
Az én SC-ben speciel Brembo tárcsákon Textar betétek dolgoznak, elöl-hátul. A Dai-n meg Textar, Textarral.  Jómagam a Bosch alkatrészektől fázok.  :nonono:

Nem mérvadó szerintem, hogy mi volt a gyári szerelt. De az mérvadó, hogy jó minőségű legyen benne.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.