Szerző Téma: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.  (Megtekintve 443069 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

fly737

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1875 Dátum: 2009.04.23 15:38:10 »
SzIASZTOK.

A napokban kértem egy ajánlatot a Supertől Corolla 14 D4D 2006 60e szervízre. Kaptam is amiben amiben ennyi áll: kb 90-100e forint ill ha a hátsó féket cserélni kell plusz 23e.
Azért ez kicsit durva.
Kértem Mayeréktől is, onnan részletes listát kaptam a kötelező anyagokról tételesen ill a munkadíjról szintén igy összesen: 70.443,-.

Érdekelne mitől ez az óriási különbség??? Vagy vigyem a Pomázi autószerelőhöz aki szintén tud pecsételni és vszinű az olajakat is le tudja cserélni?

fly
felhők felett mindig süt a NAP.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1876 Dátum: 2009.04.23 15:41:17 »
Jó lenne megtudni tételesen, hogy a Super ennyiért mit cserél (még).
         

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1877 Dátum: 2009.04.23 16:02:47 »
SzIASZTOK.

A napokban kértem egy ajánlatot a Supertől Corolla 14 D4D 2006 60e szervízre. Kaptam is amiben amiben ennyi áll: kb 90-100e forint ill ha a hátsó féket cserélni kell plusz 23e.
Azért ez kicsit durva.
Kértem Mayeréktől is, onnan részletes listát kaptam a kötelező anyagokról tételesen ill a munkadíjról szintén igy összesen: 70.443,-.

Érdekelne mitől ez az óriási különbség??? Vagy vigyem a Pomázi autószerelőhöz aki szintén tud pecsételni és vszinű az olajakat is le tudja cserélni?

fly






AZ előzetes ajánlatban minden lehetséges felmerülő csere, és költség benne van. Így ha valamit nem kell cserélni, csak kevesebb lehet.
Ezt nehéz összehasonlítani egy szervizzel, ahol viszont egész biztosan nem cseréltek ki mindent, valószínűleg nem kellett. Ha 45 000-nél volt fékbetét cser, akkor most nyilván nem kellett.
Ebben az árban például nem tudom, hogy benne volt e a váltóolaj csere (szerintem nem), pedig ajánlatos lenne, ha hosszútávon gondolkodunk az autónkban.

A kérdésedre a válasz: oda viszed az autódat, ahová szeretnéd, nincs kötelezettség.
Olajat cserélni tényleg mindenki tud, a gondok nem itt kezdődnek. Ott viszont már nem csak azt a különbséget kell megfizetni, amit eddig nyert az ember.
Természetes, hogy mindenki próbál mindent a lehető legolcsóbban kihozni, de tudomásul kell venni, hogy a márkaszerviz egy kereskedelmi vállalkozás, és nem szeretetszolgálat. Itt szolgáltatást, gyári anyagot, garanciát, fotelt, kv-t, tv-t adunk, ennek ára van.
A szerelőinket folyamatosan képezzük, és nyilván erre sem az olajcseréhez van szükség. Ez is pénzbe kerül.
Nem kötelező megfizetni, de néhány év és néhány tízezer km után hidd le, megtérül.
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

fly737

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1878 Dátum: 2009.04.23 16:24:33 »
A 45 ezres szervízt a Superban csináltattam, sőt kormányoszlopot is cseréltek ami ugy zörgött és kopogott hogy a munkafelvevő is meglepődött.
Azóta 15e ment bele és a probléma ismét kezd kialakulni, újra kezd kopogni zörögni. Ennyit bírt az új, ennyire gyatra a minőség?? Ha lejár a gari ki fogja fizetgetni a cseréket?
De ez egy más történet.

Az árkülönbség a két márkaszerviz közt akkor is óriási és nem gondolom hogy a másik Toyota Márkaszervizben más minőséget produkálnak vagy esetleg nem cserélnek ki valamit.
A váltóolaj cseréje szerepel náluk is, a fékolajat csak akkor cserélik ha szükséges. Mérik a víztartalmat és ha limiten van csere. De mindezt leírják, ill. leírták.

Természetesen nem szándékozom a sarki autószerelőhöz vinni, de sokszor sokkal képzettebb embereket találni ott mint a márkaszervizekben. És ahogy olvasom a kötelező tételeket amit előírnak egy 60ezres szervizhez nem egy oriási tapsztalattal rendelkező agyonképzett Toyota szakembert igényel.
Más a helyzet a garanciális problémánál de a tapasztalat az hogy ha nincs computer és hibakód csak a fejvakargatás megy.

Megmondom Őszintén én inkább arra gondolok hogy most ezekben az ínséges időkben ha már az eladás nem megy a szerviz termeljen amennyit csak tud.

fly
felhők felett mindig süt a NAP.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1879 Dátum: 2009.04.23 21:28:50 »
Az árkülönbség a két márkaszerviz közt akkor is óriási és nem gondolom hogy a másik Toyota Márkaszervizben más minőséget produkálnak vagy esetleg nem cserélnek ki valamit.
Szerintem kár találgatni, be kell kérni mindkettőtől részletes ajánlatot. Egy szerviz ára 2 dologból áll össze: egyik az adott típus 60ezres km-szerviz csomagja, itt nem lehet komoly eltérés, másik az anyagköltség: itt is szinte azonosak az árak.
Én mindenképp márkaszervizbe vinném, mert maga a szervízdíj nem jelentős összeg, az én 1,4vvt-imre a munkadíj kb 13ezer Ft volt, a többi költség mind a gyári anyag, ami nem olcsó viszont jó minőség. Ami esetleg drága az általában az olaj, ami 20rugó körül van. Ha viszel valamelyik webshop-ban jobban jársz, mert a gyárihoz képest fele áron tudsz jó minőségűt venni általában, és elvileg a garancia megmarad hozott original olaj esetén. A fékbetétet sem kell a szakszervizben cseréltetni, meg kell mondani, hogy azt nem kérnéd. Ennyi.

Gábor33

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
  • Corolla 1,4 VVTI 2001 linea terra 5 ajtós
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1880 Dátum: 2009.05.27 12:55:01 »
Kzoze!

Szeretnék vonóhorgot feltenni a 2001-es e11 5 ajtós 1,4 vvti corollámra. Hány kg-ot húzhat max az autó? Nálatok ez mennyibe  kerülne vizsgával? Legolcsóbb fix vonóhorog is jó lesz...

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1881 Dátum: 2009.05.27 13:45:59 »
Kzoze!

Szeretnék vonóhorgot feltenni a 2001-es e11 5 ajtós 1,4 vvti corollámra. Hány kg-ot húzhat max az autó? Nálatok ez mennyibe  kerülne vizsgával? Legolcsóbb fix vonóhorog is jó lesz...


Hívd kérlek munkafelvevő kollégáimat. Telefon: 380-0-380

Köszönöm
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1882 Dátum: 2009.05.30 15:08:02 »
Kzoze!

Szeretnék vonóhorgot feltenni a 2001-es e11 5 ajtós 1,4 vvti corollámra. Hány kg-ot húzhat max az autó? Nálatok ez mennyibe  kerülne vizsgával? Legolcsóbb fix vonóhorog is jó lesz...

2004.-től nem lehet fix horgot feltenni, csak levehetőset. EU szabvány.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Gábor33

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
  • Corolla 1,4 VVTI 2001 linea terra 5 ajtós
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1883 Dátum: 2009.06.05 12:17:13 »
Kzoze!

Szeretnék vonóhorgot feltenni a 2001-es e11 5 ajtós 1,4 vvti corollámra. Hány kg-ot húzhat max az autó? Nálatok ez mennyibe  kerülne vizsgával? Legolcsóbb fix vonóhorog is jó lesz...

2004.-től nem lehet fix horgot feltenni, csak levehetőset. EU szabvány.

Az lehet de a mai napig is tesznek fel és vizsgáztatnak is. 2 éve én is ilyet tettem fel a régi autómra...

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1884 Dátum: 2009.07.08 12:03:30 »
Kedves kzozee,

frissen vásárolt, de használt és garanciás Versomat szeretném szervizbe vinni (Extracare kötés, M-MT visszahívás, olajszivárgás), 2 kérdésem lenne hozzád ezel kapcsolatban:

  • M-MT váltója érintett a visszahívásos akcióban az alvázszám alapján, találkoztatok már ilyen autóval, mi a tapasztalatotok, mennyire valószínű a csere, lehet általánosítani? Mivel én még nem használtam sokat csak pártíz km-t, így nem is tudom produkál-e valami hibát (eddig nem), mennyire gond az, hogy nem tudom a szervizes kollégáidat tapasztalattal segíteni? Ha megnézitek rögtön látjátok mit kell vele csinálni? Sokat nem várnék a szervizzel, mert az olajszivárgást 20e km körüli futásnál nem gondolom természetesnek.
  • Az Extracare még garanciális autóknál maximalizálja a km-t 160e-ben, nem garanciális autóknál nincs ilyen megkötés - ebben mi a logika? Pont fordítva lenne logikus szerintem. Ugyan nem hinném, hogy én átlápném, amíg nálam van az autó, de mégis érdekelne, mert most szeretném megkötni, ugyanakkor azt látom, hogy aki már nem garis, az jobb feltételekkel kötheti meg emiatt.

Köszönöm.

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1885 Dátum: 2009.07.08 14:42:59 »
Kedves kzozee,

frissen vásárolt, de használt és garanciás Versomat szeretném szervizbe vinni (Extracare kötés, M-MT visszahívás, olajszivárgás), 2 kérdésem lenne hozzád ezel kapcsolatban:

  • M-MT váltója érintett a visszahívásos akcióban az alvázszám alapján, találkoztatok már ilyen autóval, mi a tapasztalatotok, mennyire valószínű a csere, lehet általánosítani? Mivel én még nem használtam sokat csak pártíz km-t, így nem is tudom produkál-e valami hibát (eddig nem), mennyire gond az, hogy nem tudom a szervizes kollégáidat tapasztalattal segíteni? Ha megnézitek rögtön látjátok mit kell vele csinálni? Sokat nem várnék a szervizzel, mert az olajszivárgást 20e km körüli futásnál nem gondolom természetesnek.
  • Az Extracare még garanciális autóknál maximalizálja a km-t 160e-ben, nem garanciális autóknál nincs ilyen megkötés - ebben mi a logika? Pont fordítva lenne logikus szerintem. Ugyan nem hinném, hogy én átlápném, amíg nálam van az autó, de mégis érdekelne, mert most szeretném megkötni, ugyanakkor azt látom, hogy aki már nem garis, az jobb feltételekkel kötheti meg emiatt.

Köszönöm.

Kedves Tratlev,

Az MMt váltó visszahívási akció elvégzéséhez mindenképpen tisztában kell lenni az autó előéletével, mert a javítási metódust csak ennek tudatában lehet meghatározni. (milyen MMt alkatrészek vannak az autóban, volt-e már javítva stb..stb...) Ügyfél tapasztalatra ebben az esetben  nincs szükség. Egy vizsgálat után többet tudunk majd mondani.

Az olajszivárgás valóban nem természetes egy Toyotánál, megítélésem szerint mindenképpen kivizsgálást igényel.

Az Extracare garancia kötési feltételeit nem a márkakereskedő határozza meg,  ez a Toyota által kiadott szabályzat.

Azt azért a kötés előtt megkívánom jegyezni az Extracare-ről, hogy ez a garancia nem teljesen egyenértékű a gyári garanciával, van néhány alkatrész csoport melyre nem nyújt fedezetet. (kipufogó rendszer elemei,fényszóró). Ezekről a toyota.hu weboldalon pontosan tájékozódhatsz.
 
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1886 Dátum: 2009.07.08 22:09:04 »
Kedves Tratlev,

Az MMt váltó visszahívási akció elvégzéséhez mindenképpen tisztában kell lenni az autó előéletével, mert a javítási metódust csak ennek tudatában lehet meghatározni. (milyen MMt alkatrészek vannak az autóban, volt-e már javítva stb..stb...) Ügyfél tapasztalatra ebben az esetben  nincs szükség. Egy vizsgálat után többet tudunk majd mondani.

Az olajszivárgás valóban nem természetes egy Toyotánál, megítélésem szerint mindenképpen kivizsgálást igényel.

Az Extracare garancia kötési feltételeit nem a márkakereskedő határozza meg,  ez a Toyota által kiadott szabályzat.

Azt azért a kötés előtt megkívánom jegyezni az Extracare-ről, hogy ez a garancia nem teljesen egyenértékű a gyári garanciával, van néhány alkatrész csoport melyre nem nyújt fedezetet. (kipufogó rendszer elemei,fényszóró). Ezekről a toyota.hu weboldalon pontosan tájékozódhatsz.
 

Köszönöm, akkor mihamarabb bejelentkezek a szervizbe.

Az Extracare korlátaival már tisztában vagyok, de sajnos ennél jobb konstrukciót még csak 1-2 másik autógyárnál (pl. Kia) találtak ki a mégtöbb év gyári garancia formájában :)
Tudom azt is, hogy ez Toyota és nem márkarekedeő szintű dolog, igazán a dolog hátterére lettem volna kiváncsi, hogy miért van a hátrányos megkülönböztetés, de nyilván ha nincs több infótok nektek sem erről, akkor nincs.

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1887 Dátum: 2009.08.02 23:12:24 »
Köszönöm, akkor mihamarabb bejelentkezek a szervizbe.

Sikerült megoldani  egy 2 napos szervizlátogatást, újratömítettek olajteknőt, cseréltek MMT váltó részeket, kötöttünk extracare-t, sőt egy az eredeti vásárlásnál elmaradt extra beszerelésére is felhívták a figyelmemet és elvégezték. Minden profi volt és végül elégedetten távoztam, egyetlen kis baki, amit utólag vettem észre: a frissen felszerelt oldalvédő díszcsík alá kent ragasztó vagy valami más anyag megfolyt a díszcsík alatt, majd odacsörgök holnap, hogy ezt mivel lehet leszedni, remélem a festék bántása nélkül eltávolítható lesz.
A munkafelvevők szabadsága miatt volt még egy kicsit sok a várakozás, de azért még bőven belefért, normál munakrendben gondolom ez jóval kevesebb.

fatalin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1888 Dátum: 2009.08.17 11:48:54 »
Kedves kzozee,

a 2000-es 1.6-os Corollámat szeretném átnézetni. Van benne - óra szerint - 141E km. Nem tudom, van-e időszaki átvizsgálási kritérium erre, de úgy gondolom, Ti mindenképpen tudni fogjátok, mi az, amit meg kell nézni (olajak, szűrők stb.). Ezen kivül bejött még a képbe egy bal első fényszóró izzócsere (izzóm az van), ill. a bal oldali ablakemelő gombja (csak felfelé mozgatja az ablakot). Tudom, hogy ez nem ugyanaz, mintha látnátok az autót, de a tapasztalatod szerint ez mibe fog fájni nálatok?

Köszönöm.

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1889 Dátum: 2009.08.19 18:09:19 »
Kedves kzozee,

a 2000-es 1.6-os Corollámat szeretném átnézetni. Van benne - óra szerint - 141E km. Nem tudom, van-e időszaki átvizsgálási kritérium erre, de úgy gondolom, Ti mindenképpen tudni fogjátok, mi az, amit meg kell nézni (olajak, szűrők stb.). Ezen kivül bejött még a képbe egy bal első fényszóró izzócsere (izzóm az van), ill. a bal oldali ablakemelő gombja (csak felfelé mozgatja az ablakot). Tudom, hogy ez nem ugyanaz, mintha látnátok az autót, de a tapasztalatod szerint ez mibe fog fájni nálatok?

Köszönöm.


Szai,

szabadságon vagyok, kérlek hívd Máté Imrét a 380 0 380-as számon, ő segítségedre lesz.


Rendbetettem az idézetet. Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.19 19:37:27 írta Trotter66 »
Üvözlettel

Koszonits Zoltán