Szerző Téma: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.  (Megtekintve 446239 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #795 Dátum: 2005.01.28 17:56:03 »
Idézetet írta: "aved"
Kedves Hillar és a többiek!

Ma kiderült, hogy kormányművet kell cserélni a corollánkba(fél éves).
A toyota Mayernél csinálják mert ott vettük.

Van valami tanácsod azzal kapcsolatban, hogy ilyenkor mi a teendő, ha fődarabot cserélnek a kocsiban, van-e valami lehetőségem, vagy milyen jogaim vannak ilyenkor. Te biztos többet tudsz az ilyen esetekről?
Nem szeretnék egy mebontott, javított autót. Új autót akarok:))

Segítsetek please...

Üdv.


Szia!

Remélem megnyugtat - de szerintem semmi katasztrófa nem történik. Bár lelkileg nehéz lehet megérni, hogy a Corollád bibis ...
Mondd csak, amikor vetted, tetettél be riasztót, kihangosítót? Mert a kormánymű cseréjénél még kevésbé kell szétszedni. Fődarabnak fődarab, de nem egy nagy pukkanás a cseréje. Ráadásul teljes körű a garid, és ez pont azt jelenti, hogy ezt a munkát el kell végezni. Jó hírű a szervizük, és tutti, hogy csináltak már egy csomó ilyent. Az pedig, hogy ez egy új kocsi most, szerelés tekintetében még jobb is.
A hatályos jogszabik értelmében - ha javítható, és az - nem is számíthatsz többre. Ha a gyárba vinnék vissza, ott is így csinálnák meg hajszál pontosan. (Csak a szerelő nem rántotthúst visz ebédre, hanem rizst kap.)
Az autód pedig, hidd el, ugyanolyan jó lesz, mint egynaposan. A gari újra indul a kormánymű tekintetében és kizártnak tartom, hogy valaha is gondod legyen vele. Ha bízol a szervizben - és náluk is erre minden okod megvan - akkor később nagyítóval sem fogsz hibát találni a melójukban.
Csak az autódban is bízz ezek után - semmivel sem lesz más, mint előtte. Kihajtanak néhány csavart, széthúznak egy-két vezetéket, kiemelik a cuccost, beteszik az újat, felprogramozzák (csak egyféle-képpen lehet) - és vissza minden a helyére. Ennyi. Ettől még nem lesz megbontott, javított. Technikailag biztos nem. Lelkileg persze igen.
Na, ezt kellene elfelejtened, szerintem.
Azért (is) jók ezek a Toyoták, mert qrva jól javíthatók. Ja! Terra és légkondis? Mert azt is ott tették bele - szintén több mindent kell bontani - és minden mégis gyári marad....
Tehát nyugi!! És bocs, hogy ilyen hosszan írtam, de szerintem veled inkább lelkileg történt katasztrófa, mintsem műszakilag.

És a tanács még az, persze, hogy arra az egy napra, amíg megcsinálják (mert gondolom nem áll ott az autód, amíg az alkatrész megjön) méltányosságból adhatnak csereautót. De csak 5 nap után jár hivatalosan, tehát hangsúlyozom a méltányosságot - mert adható csak, de nem kötelező...

Nem tudom megnyugtató volt-e a válasz, de legalább jó hosszan volt az, ami ....

Ha van még konkrét kérdésed, írj nyugodtan!

Hali:

ÁÁ :-)
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #796 Dátum: 2005.01.28 17:59:39 »
Idézetet írta: "hillar"

...(Csak a szerelő nem rántotthúst visz ebédre, hanem rizst kap.)...

 :lolmen:
Visszajövök :)

aved

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #797 Dátum: 2005.01.28 18:08:44 »
Idézetet írta: "hillar"

Szia!

Remélem megnyugtat - de szerintem semmi katasztrófa nem történik. Bár lelkileg nehéz lehet megérni, hogy a Corollád bibis ...
Mondd csak, amikor vetted, tetettél be riasztót, kihangosítót? Mert a kormánymű cseréjénél még kevésbé kell szétszedni. Fődarabnak fődarab, de nem egy nagy pukkanás a cseréje. Ráadásul teljes körű a garid, és ez pont azt jelenti, hogy ezt a munkát el kell végezni. Jó hírű a szervizük, és tutti, hogy csináltak már egy csomó ilyent. Az pedig, hogy ez egy új kocsi most, szerelés tekintetében még jobb is.
A hatályos jogszabik értelmében - ha javítható, és az - nem is számíthatsz többre. Ha a gyárba vinnék vissza, ott is így csinálnák meg hajszál pontosan. (Csak a szerelő nem rántotthúst visz ebédre, hanem rizst kap.)
Az autód pedig, hidd el, ugyanolyan jó lesz, mint egynaposan. A gari újra indul a kormánymű tekintetében és kizártnak tartom, hogy valaha is gondod legyen vele. Ha bízol a szervizben - és náluk is erre minden okod megvan - akkor később nagyítóval sem fogsz hibát találni a melójukban.
Csak az autódban is bízz ezek után - semmivel sem lesz más, mint előtte. Kihajtanak néhány csavart, széthúznak egy-két vezetéket, kiemelik a cuccost, beteszik az újat, felprogramozzák (csak egyféle-képpen lehet) - és vissza minden a helyére. Ennyi. Ettől még nem lesz megbontott, javított. Technikailag biztos nem. Lelkileg persze igen.
Na, ezt kellene elfelejtened, szerintem.
Azért (is) jók ezek a Toyoták, mert qrva jól javíthatók. Ja! Terra és légkondis? Mert azt is ott tették bele - szintén több mindent kell bontani - és minden mégis gyári marad....
Tehát nyugi!! És bocs, hogy ilyen hosszan írtam, de szerintem veled inkább lelkileg történt katasztrófa, mintsem műszakilag.

És a tanács még az, persze, hogy arra az egy napra, amíg megcsinálják (mert gondolom nem áll ott az autód, amíg az alkatrész megjön) méltányosságból adhatnak csereautót. De csak 5 nap után jár hivatalosan, tehát hangsúlyozom a méltányosságot - mert adható csak, de nem kötelező...

Nem tudom megnyugtató volt-e a válasz, de legalább jó hosszan volt az, ami ....

Ha van még konkrét kérdésed, írj nyugodtan!

Hali:

ÁÁ :-)


Na pont ez kellett nekem, hogy valaki megnyugtasson, mert egy kicsit betojtam, hogy ez nagy gáz. (nem értek az autószereléshez).

Terra + légkondi van, és tényleg adnak arra az időre csereautót míg javítják, úgyhogy meg vagyok elégedve velük. Jővőhét kedden lesz a "műtét":))

Miért pont velem történik az ilyen? na mindegy,

köszi a gyors "nyugtatót"

Üdv.
OYOTA corolla 2004 HB 1.4 3d

omega

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #798 Dátum: 2005.01.28 19:12:17 »
Üdvözlet mindenkinek!
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
Üdvözlettel Omega 93

TOYOTA COROLLA  VERSO 1,6

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #799 Dátum: 2005.01.29 11:42:37 »
Idézetet írta: "aved"
[
Miért pont velem történik az ilyen? na mindegy,

.


Tökéletesen megértelek ... :cry:

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #800 Dátum: 2005.01.29 22:14:50 »
Idézet
Miért pont velem történik az ilyen? na mindegy,


Nem csak Te vagy így, az eném is kezdi elérni egykori Opelem szintjét, ha lesz egy kis időm betolom Árpiékhoz, ha addig be nem lököm egy árokba valahol.
-Azér vettem, mert a munkám miatt állandóan használnom kell, ha ráérnék szervízbe hordani, akkor tized ennyiért veszek egy használt akármit :(
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #801 Dátum: 2005.01.30 10:14:07 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézet
Miért pont velem történik az ilyen? na mindegy,


Nem csak Te vagy így, az eném is kezdi elérni egykori Opelem szintjét, ha lesz egy kis időm betolom Árpiékhoz, ha addig be nem lököm egy árokba valahol.
-Azér vettem, mert a munkám miatt állandóan használnom kell, ha ráérnék szervízbe hordani, akkor tized ennyiért veszek egy használt akármit :(


Hali Tamás69!

Hát tudod, ez nem állapot!! :cry:  Hétfőn csörizz rám, kérlek, megbeszéljük a dógot. Két napra adok neked valami cserebogarat, amíg megnézzük, mi a fene van vele télleg, illetve amíg kicseréljük benne, amit kell. :wink: Össze fogjuk hozni úgy, hogy ne állj egy-egy óránál többet a pénzkeresésben ... :)

Szia:

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #802 Dátum: 2005.01.30 15:43:10 »
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézet
Miért pont velem történik az ilyen? na mindegy,


Nem csak Te vagy így, az eném is kezdi elérni egykori Opelem szintjét, ha lesz egy kis időm betolom Árpiékhoz, ha addig be nem lököm egy árokba valahol.
-Azér vettem, mert a munkám miatt állandóan használnom kell, ha ráérnék szervízbe hordani, akkor tized ennyiért veszek egy használt akármit :(


Hali Tamás69!

Hát tudod, ez nem állapot!! :cry:  Hétfőn csörizz rám, kérlek, megbeszéljük a dógot. Két napra adok neked valami cserebogarat, amíg megnézzük, mi a fene van vele télleg, illetve amíg kicseréljük benne, amit kell. :wink: Össze fogjuk hozni úgy, hogy ne állj egy-egy óránál többet a pénzkeresésben ... :)

Szia:

ÁÁ  :D  :D


Köszi, szavadon foglak, hétfőn egyeztetünk, sajna a kuplungon kívül valószínűleg a termosztát is szórakozik, 0 fok alatt autópályán nem melegszik be rendesen, illetve, ha a városba bemelegedett, akkor 2-3km alatt visszahül, é sa szokot 140 körüli tempónál a 8-8,5l helyett 10-11 l-eszik :(
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #803 Dátum: 2005.01.31 09:05:33 »
Arpi bacsi!!!!
Van ez a tempomatos dolog ami lehet hogy engem is erdekelne....de mielott kimondom az ament azert 1 kerdes:

Mennyiben erinti ez a dolog a garanciat?
Ha nem Toyota markakereskedesben veszem a cuccot de ott rakjak bele
Ha nem is ott veszem es nem is ott rakjak bele.

Koszi,
B.
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #804 Dátum: 2005.01.31 09:41:31 »
hillar,

"A fekete leves pedig az, hogy nincs és nem is szerelhető fel (legalábbis gyári megoldás nincs rá, mert tervezőkéim nem tartották szükségesnek) tetősín a COV-ra ... pedig sokan keresik ám. De nyilván a magyar a hülye, hogy szeretné egy praktikus, miondjuk 7 személy szállításánal raktérnövelő megoldással növelni - szerintük elcseszni - az egyébként gyönyörű tervezett formáját az autónak ....  "

Ez azért is fura, mert a Toyota.hu-n a Multimédia részen szinte az összes képen rajta van a kocsin a hosszanti ezüst sin...csak ezért gondoltam, hogy akkó talán kapható is...
Na mindegy.

Azért köszi a válaszokat!

Les

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #805 Dátum: 2005.01.31 09:59:09 »
Idézetet írta: "Les0130"
hillar,

"A fekete leves pedig az, hogy nincs és nem is szerelhető fel (legalábbis gyári megoldás nincs rá, mert tervezőkéim nem tartották szükségesnek) tetősín a COV-ra ... pedig sokan keresik ám. De nyilván a magyar a hülye, hogy szeretné egy praktikus, miondjuk 7 személy szállításánal raktérnövelő megoldással növelni - szerintük elcseszni - az egyébként gyönyörű tervezett formáját az autónak ....  "

Ez azért is fura, mert a Toyota.hu-n a Multimédia részen szinte az összes képen rajta van a kocsin a hosszanti ezüst sin...csak ezért gondoltam, hogy akkó talán kapható is...
Na mindegy.

Azért köszi a válaszokat!

Les

A tetősin nem feltétele a tetőcsomagtartónak Thule tetőcsomagtartót, meg másikat is fel lehet tenni anélkül is. A Yarison is az van, nagyon szépen néz ki, láttam már ilyet COV-on is, és annak is jól állt.  :D
Laco 73 :D

cere

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #806 Dátum: 2005.01.31 11:25:13 »
Idézetet írta: "hillar"


Hali!

Van egy gyártó - a Tauben Raider cég - pl. a Hilux-hoz kiemelő szettet is gyárt. De jobb nem túlterhelni, mert alváz, vagy bölcsőrepedést okozhat hosszú távon. Nem lesz 1,5 T... Gyári futómű-erősítés, ilyesmi nincs ... és nem éri meg a próbát, szerintem....
Szívunk, ... ja ....

ÁÁ :-)


Számítottam rá, azért köszönöm a választ.

Szívunk tovább... (még a hibát sem tudták diagnosztizálni, nemhogy megjavítani...)

3,5t kategóriában egyetlen jó vételt sem tudok... (Hogy lesz így 2006-ra a legnagyobb gyártó a Toyo?)

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #807 Dátum: 2005.01.31 15:23:03 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Arpi bacsi!!!!
Van ez a tempomatos dolog ami lehet hogy engem is erdekelne....de mielott kimondom az ament azert 1 kerdes:

Mennyiben erinti ez a dolog a garanciat?
Ha nem Toyota markakereskedesben veszem a cuccot de ott rakjak bele
Ha nem is ott veszem es nem is ott rakjak bele.

Koszi,
B.

Szia Batyuka!

A szakszerviz által beszerelt tempomat nem érinti a garit.
Hozott: a szakszerviz - legalábbis a mienk - csak olyan cuccost szerel be, amit ismer, vagy ismeri a beszerelését - tehát szűkül a kör. De ha beszereli, az megintcsak nem érinti a gép gariját és a tempomat is garis lesz - amit a gyártó ad rá, ha ad.
Ha pedig tök máshonnan kerül bele a dolog, akkor "csak" a motor (vezérlés, perifériái és a moci) tekintetében veszti el a garit. Pl futómű, kaszni, fékrendszer nem. De nyilván állandó macera lesz a garancia érvényesítése, mert mivel mi függ össze - tudod ...

Hát ennyit a nagy magyar helyzetről ...

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #808 Dátum: 2005.01.31 15:24:51 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Les0130"
A tetősin nem feltétele a tetőcsomagtartónak Thule tetőcsomagtartót, meg másikat is fel lehet tenni anélkül is. A Yarison is az van, nagyon szépen néz ki, láttam már ilyet COV-on is, és annak is jól állt.  :D


Hát pont ez van!! Télleg ....

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #809 Dátum: 2005.01.31 15:56:11 »
Idézetet írta: "Les0130"

Ez azért is fura, mert a Toyota.hu-n a Multimédia részen szinte az összes képen rajta van a kocsin a hosszanti ezüst sin...csak ezért gondoltam, hogy akkó talán kapható is...
Na mindegy.

Azért köszi a válaszokat!

Les


Ja igen! :wink:
Már voltam bátor szólni a TMH-nak ezért a kis "apróságért".... :evil:
Köszi, hogy írtad!!

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23