Szerző Téma: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.  (Megtekintve 444602 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #420 Dátum: 2004.10.26 07:47:40 »
hillar:
Voltam átvizsgáláson és találtak néhány problémát a helyi szakik, amiknem igencsak enm örülök, főképp anyagilag: bal első kerékcsapágyra csere a legsürgősebb  14.112+ÁFA-t (17.640), aztán jobb első axiálcsukló 17.892+ÁFA (22.365), plusz erre jöhet még v.mi léptető nevű bizgenytű 16.165 +ÁFAért (20.206) is, de ez csak akkor derül ki, amikor az axiálcsuklót már kicserélték. Meg fel van írva nekem egy kis cetlire, hogy futómű 15.500 Ft. Plusz munkadíj.
Kérdésem arra irányul, hogy ezek közül mi az amiből vehetek utángyártottat és nem szükséges a horror árú Toyotát megvennem? Meg esetleg ha van nálatok ezekből olcsóbb, akkor természetesen tőletek rendelném a cuccokat.

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #421 Dátum: 2004.10.26 13:27:02 »
Idézetet írta: "hillar"


Haló 0627!!

Fél nyóckor nyit a szerviz, és ha Imivel megbeszéled, tíz perc alatt le tudod pattintani az ótód hajnalban, hogy beérj a dolgozóba!! :D  Imi a 380-0-366 vagy a kp 380-0-380!!

Hali:
ÁÁ  :D  :D


Köszi a segítséget.

Üdv:
    0627  :lol:
Visszajövök :)

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #422 Dátum: 2004.10.26 14:21:09 »
Idézetet írta: "squiddy"
hillar:
Voltam átvizsgáláson és találtak néhány problémát a helyi szakik, amiknem igencsak enm örülök, főképp anyagilag: bal első kerékcsapágyra csere a legsürgősebb  14.112+ÁFA-t (17.640), aztán jobb első axiálcsukló 17.892+ÁFA (22.365), plusz erre jöhet még v.mi léptető nevű bizgenytű 16.165 +ÁFAért (20.206) is, de ez csak akkor derül ki, amikor az axiálcsuklót már kicserélték. Meg fel van írva nekem egy kis cetlire, hogy futómű 15.500 Ft. Plusz munkadíj.
Kérdésem arra irányul, hogy ezek közül mi az amiből vehetek utángyártottat és nem szükséges a horror árú Toyotát megvennem? Meg esetleg ha van nálatok ezekből olcsóbb, akkor természetesen tőletek rendelném a cuccokat.


Hi squiddy!

Figyu, nem biztos, hogy ezeken javaslom a spórolást. Jelentősen olcsóbb úccse lesz az utángyártott - van egyébként, de mi nem foglalkozunk vele - és élettartamban, minőségben, hááááát....  Arra azonban figyelned kell,  hogy a csapágycserénél a szimering NINCS a készletben, azt külön kell rendelni (mindig elfelejtik - vagy nem cserélik  :evil: ) együtt a kettő úgy 25e froncsi. A cuccok ára jó közelítéssel korrekt, a gyári (ha az) sehol sem olcsóbb.  :cry:
Vót egy német barátom, az egyszer aszonta egy autóval kapcsolatban, hogy csak a nagyon gazdag ember engedheti meg magának, hogy olcsó cuccot vegyen.  No, a futóműcuccokra ez különösen igaz. Márha nem akarod gyorsan eladni. A Toyotánál nem úgy néz ki, hogy gyári az, aminek a dobozára a logo is rá van nyomva, egyébként ua, mint "utángyártott" ikertestvére.. Hidd el, nem ugyanaz!
Beszerelni már nem ördöngősség, de télleg kell egy jó futóműállítás utána. És valóban: mi az a "futómű 15.000. plusz munkadíj."? Hát persze, munkadíj mindenképpen van. És a 15-öt nem értem itt, de biztosan van valami magyarázata.

Hát jó fejtörést, segíteni nem tudtam igazán  :oops: , de legalább jól összekevertelek.... :twisted:
Hali:

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #423 Dátum: 2004.10.26 14:26:21 »
Idézetet írta: "SzzS"
Na pont ezt kellett nekem!!Mármint a számok!!KÖSZI ÁÁ!!!Király vagy!!
Nem kötözködsz, akivel beszéltem erről versenyváltókat csinál a rallye 1. osztályba is!!Csak azt mondta,hogy kérdezzem meg,mert ezért nem akarja feleslegesen lebontani a váltót,hogy megnézze!
Amúgy a suzukiban csavarkötéssel van megoldva a fogaskerekek kúpkerékre rögzítése!Ezért kérdezte!
De lehet hülyeséget írtam akkor,mert a difi az minden autóban préselt!
Megnéznéd nekem,hogy mennyi nálad egy hátfal a yarishoz?új érdekelne,nem fogom összetaknyoltatni, azon a 30-35000-n már nem múlik,de legalább jó lesz!

Ja és persze számla nélkül érdekelne!! :oops:  :oops:  :lol:


Hi SzzS! :D

Ne tegyél tönkre!! :twisted:
Az új hátfal (58307D010) úgy 57!! Helló!! Számla nélkül pediglen nálunk sajna nem megy .... Illetve nem is sajna ... de hát ez van ...

A többi - váltós - dolog pedig oké!! Jó szaki kihozhat belőle egyész jót is!! Megosztod majd a tapasztalatokat itten??!!

No, szerva!! :lol:

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #424 Dátum: 2004.10.26 14:29:16 »
meghát!!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #425 Dátum: 2004.10.26 15:13:15 »
hillar:
Köszi az infót, azért a szimering infó miatt mégiscsak hasznos volt, hogy zargattalak :) A 15.E-s tételt a futómű mellett majd megérdeklődöm és leírom mit is értettek alatta.

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #426 Dátum: 2004.10.27 09:00:14 »
Szia Árpi!

Beszéltem tegnap a váltóguruval, marad a gyári,mert annyira át kellene variálni hozzá a dolgokat,meg az összes fogaskeréktől kezdve mindent le kellene gyártatni újra,és azt betenni egy üres váltóházba, hőkezelni stb,hogy a gatyám rámenne,ráadásul kb 5000 km-enként kellene felújítani benne ezt azt, na persze akkor ha egyenes fogazású lenne...tudod ahhoz nem kell kuplungolni, csak asszem visszafelé,és ha beakasztod neki az egyest, akkor kattan egyet!
Brutális!

Annyit kérdezz meg,hogy a TS váltót fel lehet e tenni az 1.0 ra!!Ja ahhoz tudnál nekem áttételszámokat+ végáttételszámot mondani??
Istenkirály lennél!!! :roll:

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #427 Dátum: 2004.10.27 15:07:12 »
Idézetet írta: "SzzS"
Szia Árpi!

... Brutális!

Annyit kérdezz meg,hogy a TS váltót fel lehet e tenni az 1.0 ra!!Ja ahhoz tudnál nekem áttételszámokat+ végáttételszámot mondani??
Istenkirály lennél!!! :roll:


Hali!

Háááát, nemtom jó hír-e vagy rossz, de előbb a TS (C56-os modell a váltó, 1NZ-FE a motor) áttételszámokat írtam meg!   :oops: A váltó egyébként br. 820e !!  :?  Ez nem több egy kicsit, mint amiről írtál eddig. Bár aszongy guru (Mátéimi), hogy valszeg feltehető a TS váltó az 1.0 Yarisra is. Persze ezt fel kellene prószálni. Négy óra munkánál nem több, ha hozod a váltót ...  max 30e.  :roll: No ettől a moci nem lesz erősebb és dobfékek maradnak hátul ... tehát majd egy millert költeni - vagy van egy TS váltód valahonnét, és akkor nem olyan horror a bekerülés .... :!:

Szia:
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #428 Dátum: 2004.10.28 07:06:55 »
Szia!

így marad a francba az egész!Csak azt hallottam,hogy a TS-en rövidebbek a fokozatok mint az 1.0-n, és mivel nekem nagy kerék van fent nagyon leáttételezi az 1-ből 2-be váltást, 5500-nál ha ráhúzom a 2-t kb 3000 re esik vissza a fordulat és te is tudod hogy a vvti 4000 körül kezd el menni...addig meg kínlódok mint egy trabanttal!!
Szerintem váltót úgy 100 körül lehet szerezni,na persze nem boltban...!

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #429 Dátum: 2004.10.28 08:31:38 »
Itt az elso kritikus hozzaszolasom:

Az egy hete cserelt izzom tegnaptol nem vilagit... hmrrrrrr.
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #430 Dátum: 2004.10.28 10:33:37 »
Kedves Árpi!

Nőként gondban vagyok a megszólítással. A férfiak egymás között könnyebben tegeződnek, főleg, ha autókról van szó. :lol:

Decemberbe kellene vinni a kocsimat az első kötelező szervízre, de úgy gondoltam, hogy elvinném már novemberbe, amíg még él a téli akció.  :wink: Mennyivel előtte szóljak oda az időpont miatt?
A kocsiba kb. 6500 km lesz. Kaptam olyan tanácsot, hogy az olajat felesleges lecseréltetnem. Erről mi a vélemény?
Ráadásul meg kellene nézni a jobb első ajtót is, mivel zörög és ez egy kicsit idegtépő. Meg még lenne egy-két apró nyűgöm.

Előre is köszi az infókat.
Szilvi 62

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #431 Dátum: 2004.10.28 10:39:54 »
Idézetet írta: "SzzS"
Szia!

így marad a francba az egész!Csak azt hallottam,hogy a TS-en rövidebbek a fokozatok mint az 1.0-n, és mivel nekem nagy kerék van fent nagyon leáttételezi az 1-ből 2-be váltást, 5500-nál ha ráhúzom a 2-t kb 3000 re esik vissza a fordulat és te is tudod hogy a vvti 4000 körül kezd el menni...addig meg kínlódok mint egy trabanttal!!
Szerintem váltót úgy 100 körül lehet szerezni,na persze nem boltban...!


Hehehe!
Hajrá Kovács néni!! :D  :D

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #432 Dátum: 2004.10.28 10:48:37 »
Nevezzük Bözsinéninek... :)

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #433 Dátum: 2004.10.28 10:50:50 »
Idézetet írta: "SzzS"
Nevezzük Bözsinéninek... :)


Oké, Bözsinéni!!! :wink:
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #434 Dátum: 2004.10.28 18:15:09 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Itt az elso kritikus hozzaszolasom:

Az egy hete cserelt izzom tegnaptol nem vilagit... hmrrrrrr.


Ha H7, akkó garis, gyere vissza kérlek. Tudod, direkt ilyet tettünk bele, a dobozára is rá vót írva, hogy Retúr. Vagy Natúr? Nemtom.
Hali:
ÁÁ :-))))))))
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23