Szerző Téma: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.  (Megtekintve 444249 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #345 Dátum: 2004.10.05 19:56:15 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Ez a nyiszogás, mióta reggelente kissé nyirkos / ködös idő van nekem is előjön, de ahogy melegszik / szárad az idő, megszűnik.
Valóban úgy tűnik, mintha az ékszíj nedvesség hatására egy kissé csúszna. Ami érthető is.


A "nyiszogást" már én is hallottam,de azt akkor,mikor a szélvédőmosó kicsit mellé folyt és a Yarisnál pont úgy van,ha kicsi mellé az mindjárt a szíjra :) .Nem azonnal indultam és valószínű,hogy az az alkoholos lé megszáradt és valami förtelmes hangot adott,meg is ilyedtem,de később elhallgatott és eszembe is jutott,hogy miért volt. :D
De ez most kicsi csörgős hang... :( Probálgatok valamit csinálni... :)
Amit Hillar is ajánlott,kis házi sufnijavítás...,de csak a szakértelmem határáig 8)
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #346 Dátum: 2004.10.05 19:56:25 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
A probléma lényege az, hogy 500 km környékén a fékpedál túlzottan mélyen besüllyedt, és azóta is nagyon mélyen fog.  Az is érdekelne, hogy megengedhető-e egy 900 km-t futott autó (TOYOTA!!) féktárcsáinak felszabályozása?
Ez utóbbi biztosan nem normális dolog. Ami a fékpedált illeti, az teljesen ki van zárva, hogy levegős a fék? Azaz, gyakori többszöri fékezés (pumpálás) után sem keményedik fel a pedál?
music     

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #347 Dátum: 2004.10.06 07:41:13 »
Idézetet írta: "Peter"
hillar, nekem kell majd 4 acelfelni! A corolla felni nem 6x15 meretu?
14, az jovo het csutortok. Mikor mehetek erte?
Meg amugy is kellene talalkozni a 1.4 d4d proba miatt.
Szerdatol raerek fel 6 korulre oda is tudnek erni. Melyik nap menjek?

Hi Peter!

Gyere a nyitott hétvégén, ha az a kényelmesebb... de fél hatra is jöhetsz, ott lesz az autóka, mindegy melyik napon is van - szerda (ma) - brazil party? ... sőt: aztatat (CON D-4D) viszem Visegrádra, és nem fogok elkésni mostan ...

A felnikre (+ hólánc) meg "előjegyzésbe" veszlek, ha megbeszéljük pontosan mi kell. És ugyanezt felajánlom a többieknek is, ha igénylik, mert legyen már valami előnye a klubtagnak, ha óvassa a fórumot/topicot...

Hali:

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #348 Dátum: 2004.10.06 08:02:33 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Ide is bemásolom egy kedves ismerősöm problémáját, abban a reményben, hogy hamar választ kapok(-unk) a kérdéseimre.
Szeretném felvetni egy kedves ismerősöm problémáját, a 900 km-t futott Corollájával.
A probléma lényege az, hogy 500 km környékén a fékpedál túlzottan mélyen besüllyedt, és azóta is nagyon mélyen fog. Vissza vitték a miskolci márkakereskedőhöz, ahol hülyének nézték őket, majd érezve, hogy mégsem OK valami felszabályoztatták a féktárcsákat. Amikor vissza akarták adni az autót, a „javítást” követően, ugyan úgy besüllyedt a pedál. Ezért inkább át sem vették a „javított” autót. Tapasztalt-e valaki hasonló problémát, illetve van-e ötlete valakinek a további teendőket illetően? Az is érdekelne, hogy megengedhető-e egy 900 km-t futott autó (TOYOTA!!) féktárcsáinak felszabályozása?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Rozsomák!

No, sok minden nem tiszta nekem/künk abban amit írtál ... puha pedálnál miért a felszabályozás? nem kerek a dolog, mert ennyire egy szerviz se gyp ...
Viszont találtunk egy műszaki hibaleírást, ami (talán) ilyen esetet mutat - és "új" autóról van szó - a fékpedál benyomáskor "szivacsos", puha és mélyebre kerül az alsó pontja. Az egyik hátsó fék munkahengerben egy tömítés enged, és előfordult már, hogy elöl is kísérte ugyanez a hátsót. A megoldás a szakszerviz - hibafeltárás, alkatrész rendelés sürgősben, javítás és garilap kitöltése - mert no fizulós a dolog. Asszem érthető, hogy mért.
Ha erről van szó. De ez az a kategória, amire aszondom mindég: látni kell!! A fékkel nem lehet jáccani...
A féktárcsa-felszabályozás mgengedhető-e egy 900 km-t futott kocsin? Meg, ha pl. rázza a kormányt. 100 km se kell, hogy megforralhassa valaki a tárcsát... bár naná, hogy nem jellemző... De minden eset egyedi és uccse tudjuk, mi történt valójában ...

Tehát vigyétek szakszervizbe (még1x), ha javasolhatom! A közelükben biztosan van másik, amiben bízhat az ismerősöd. Arra a környékre is van itt a topicban ajánlás szervizre, óvastam én is...

Hali:

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #349 Dátum: 2004.10.06 08:11:08 »
Idézetet írta: "hillar"

No, sok minden nem tiszta nekem/künk abban amit írtál ... puha pedálnál miért a felszabályozás? nem kerek a dolog, mert ennyire egy szerviz se gyp ...
Viszont találtunk egy műszaki hibaleírást, ami (talán) ilyen esetet mutat - és "új" autóról van szó - a fékpedál benyomáskor "szivacsos", puha és mélyebre kerül az alsó pontja. Az egyik hátsó fék munkahengerben egy tömítés enged, és előfordult már, hogy elöl is kísérte ugyanez a hátsót. A megoldás a szakszerviz - hibafeltárás, alkatrész rendelés sürgősben, javítás és garilap kitöltése - mert no fizulós a dolog. Asszem érthető, hogy mért.
Ha erről van szó. De ez az a kategória, amire aszondom mindég: látni kell!! A fékkel nem lehet jáccani...
A féktárcsa-felszabályozás mgengedhető-e egy 900 km-t futott kocsin? Meg, ha pl. rázza a kormányt. 100 km se kell, hogy megforralhassa valaki a tárcsát... bár naná, hogy nem jellemző... De minden eset egyedi és uccse tudjuk, mi történt valójában ...

Tehát vigyétek szakszervizbe (még1x), ha javasolhatom! A közelükben biztosan van másik, amiben bízhat az ismerősöd. Arra a környékre is van itt a topicban ajánlás szervizre, óvastam én is...

Hali:

ÁÁ  :D  :D


Nagyon köszönöm a gyors választ és már továbbítom is az ismerősömnek. :prayer:
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #350 Dátum: 2004.10.06 08:51:18 »
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "Peter"
hillar, nekem kell majd 4 acelfelni! A corolla felni nem 6x15 meretu?
14, az jovo het csutortok. Mikor mehetek erte?
Meg amugy is kellene talalkozni a 1.4 d4d proba miatt.
Szerdatol raerek fel 6 korulre oda is tudnek erni. Melyik nap menjek?

Hi Peter!

Gyere a nyitott hétvégén, ha az a kényelmesebb... de fél hatra is jöhetsz, ott lesz az autóka, mindegy melyik napon is van - szerda (ma) - brazil party? ... sőt: aztatat (CON D-4D) viszem Visegrádra, és nem fogok elkésni mostan ...

A felnikre (+ hólánc) meg "előjegyzésbe" veszlek, ha megbeszéljük pontosan mi kell. És ugyanezt felajánlom a többieknek is, ha igénylik, mert legyen már valami előnye a klubtagnak, ha óvassa a fórumot/topicot...

Hali:

ÁÁ  :D  :D


Koszi, akkor ma elmegyek, fel6-ra ott leszek!

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #351 Dátum: 2004.10.06 08:56:26 »
Idézetet írta: "Peter"
[
Koszi, akkor ma elmegyek, fel6-ra ott leszek!


Oké, várlak!!
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #352 Dátum: 2004.10.06 20:11:25 »
Hillar!!!


privi ment!!! , ha de 10 után olvasod, akkor mobilon légyszi! azt is megírom privibe!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #353 Dátum: 2004.10.07 09:02:41 »
Idézetet írta: "hillar"

Oké, várlak!!
ÁÁ  :D  :D


Szia hillar!

ott voltam tegnap, kiprobaltam a kis dieselt!
Tetszik :)
Kicsit hangosabb mint az enyem, de meglepoen jol huz, erezni a hatalmas nyomatekot. Nagyon kellemesen vezetheto, az mmt valto pedig valami iszonyatosan jo! Ha akarom automata, ha akarom en valtogatom a sebesseget. Egyszer 4-ban hagytam, 40-50 korultol hihetetlenul gyorsult meg igy is. Megszokast igenyel az egesz, megallaskor kerestem a kuplungot :)
A vegen dobbentem meg legjobban amikor elkezdtem piszkalni a fogyasztasmerot. ~400 km varos (kollegad mondta), 5.5-t mutatott...
Kivancsi lennek meg arra, hogy autopalyan hogy viselkedik, 140-160 kornyeken, hogy alakul a fogyasztas. De majd ugyis vesznek masok ilyen autot, aztan megirjak, hogy milyen.

Koszi a lehetoseget!
4 felnire tovabbra is vevo vagyok, hetvegen valszeg megyek a talira, akkor beszelunk, ha mar tegnap nem jott ossze!
Koszi!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #354 Dátum: 2004.10.08 20:47:34 »
hillar!

Szépen, ügyesen dolgoznak a kolegák, -neked is, és Imrének is köszönöm a "gyorsszervízt".

Sajnos a Tsport embléma sehogy nem passzolt, Imrével megnéztük :( -remélem nem gond, hogy ott hagytam a berendelt emblémát!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

fulel

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #355 Dátum: 2004.10.14 10:28:01 »
Szia Hillar!

Nem tudom emlékszel-e még rám, én vagyok az aki nem tudta kicseréltetni a Yarisában a váltó króm gombját, mert időközben megszűnt a kereskedés. Anno mondtad, hogy nyugodtan forduljak Hozzártok, de akkor nem igazán akartam csak emiatt bemenni a városba, inkább megvártam a 30e-s szervízt.
Ennek most jönne el az ideje. A kérdésem az lenne, hogy Ti csak akkor tudjátok majd megrendelni a váltógombot, miután voltam Nálatok szervízben vagy ha most előre szólok és mire megyek ott lesz a váltógomb?
Illetve:
- Mennyibe fog kerülni ez nekem (mármint a 30e-s szervíz) ha szokásos dolgokon kívűl lesz négy téligumi felszerelése is?

Segítségedet előre is köszönöm.
Üdv.
Laci

Hardy: Nekem is 1.3-as Yarisom van és nálam is jelentkezik ez a ciripelés, majd megnézettetem Superéknél.
aris 1.3 SOL

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #356 Dátum: 2004.10.16 10:44:45 »
Idézetet írta: "fulel"
Szia Hillar!

Nem tudom emlékszel-e még rám, én vagyok az aki nem tudta kicseréltetni a Yarisában a váltó króm gombját, mert időközben megszűnt a kereskedés. Anno mondtad, hogy nyugodtan forduljak Hozzártok, de akkor nem igazán akartam csak emiatt bemenni a városba, inkább megvártam a 30e-s szervízt.
Ennek most jönne el az ideje. A kérdésem az lenne, hogy Ti csak akkor tudjátok majd megrendelni a váltógombot, miután voltam Nálatok szervízben vagy ha most előre szólok és mire megyek ott lesz a váltógomb?
Illetve:
- Mennyibe fog kerülni ez nekem (mármint a 30e-s szervíz) ha szokásos dolgokon kívűl lesz négy téligumi felszerelése is?

Segítségedet előre is köszönöm.
Üdv.
Laci

Hardy: Nekem is 1.3-as Yarisom van és nálam is jelentkezik ez a ciripelés, majd megnézettetem Superéknél.


Szia!

A váltógomb már itt van... nyugika...  :roll:
A 30e-s szerviz full költsége (olajfüggő) 24-30e-be belefér, ha pedig hétfőtől a szervizakcióban jössz téligumit cseréltetni, akkor az ingyenes, viszont KI  KELL TÖKLTENED EGY KÉRDŐÍVET,  :wink:  vazze, és kapsz egy Toyota-bögrét is.... szal húzós...  :lol:  :lol:
Hali:
ÁÁ :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #357 Dátum: 2004.10.16 12:05:50 »
Mesélj többet erről a szervízakcióról!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #358 Dátum: 2004.10.16 17:48:06 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Mesélj többet erről a szervízakcióról!!!

Hali!
A Toyota Világa c. lapban és napilapokban megjelenik egy hirdetés, amiben a TMh közhírré teszi, hogy 18-tól minden Toyota tulajdonost vár a szakszervizekben egy ingyenes (és ölég részletes :? ) téli átvizsgálásra, állapotfelmérésre. Az előre időpontot egyeztető - mert vagy egy félóra a szükséges idő, hogy mindent dokumentáltan átnézzünk - "betérő" ügyfél kitölt egy kérdőívet  :wink: , közben az állapotlapját a szerviz tölti ÉS mindeközben kap egy jópofa Toyotás :!:  kávésbögét, jobb esetben kávéval együtt.  :twisted: Oszt eldöntheti mindenki, hogy milyen szolgáltatást vesz igénybe, rendel meg a szervizben. Ehhez jön még az akciós téligumi/szerelt kerék és felni akció, aminek az árait má' feltettem múltkoriban. :)
Huhh... röviden (!) ennyi... :lol:
Szerva:

ÁÁ :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #359 Dátum: 2004.10.16 19:43:06 »
Idézetet írta: "fulel"



Hardy: Nekem is 1.3-as Yarisom van és nálam is jelentkezik ez a ciripelés, majd megnézettetem Superéknél.


Pont most írtam a Yaris topikba ezt a hozzászolást: :)
Megvan a csörgésprobléma.(Remélem)
20000km-nél kinyomócsapágy hibáról hallottatok már egy TOYOTÁNÁL  
Mindenki ki tudja probálni,hogy az okozza-e.
A motortérben a hűtő mögött van jobbra lent a váltó,elötte a kuplung munkahenger és a kar be a váltóba.Ha alapjáraton megnyomod a kart visszafelé,nem a nyomóírányba(nem is tudnád ujjal)és ha adja azt a csörgő,nyikorgó hangot,akkor ott a probléma.És melegen is tudod produkálni vele így.Először mondták,hogy a kiemelő villa meg a kinyomócsapágynál valami száraz,azt kell megkenni,de később felhívtak,hogy csak ki kéne cserélni azt a csapágyat.Úgyhogy hétfőn váltó szét....  
Kíváncsi vagyok....

Hillar nektek volt már ilyen probléma?
Szedtétek már szét a váltót ennyi idősen :?:  :)  :(
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL