Szerző Téma: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.  (Megtekintve 444757 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1740 Dátum: 2007.07.31 17:07:06 »
Na. Beszéltem a szervízzel. Kérdeztem a hozott olajat, azt mondták, lehet-lehet, de az bizony 6.000.- Ft környezetvédelmi díjat vonz magával. Én meg  :shock:  Most akor mi van?

Kzozee, tényleg van Nálatok ilyen? Vagy ez most valami új? Mert én úgy tudtam, hogy lehet vinni olajat minden további nélkül, és senkinél nem olvastam ilyen környezetvédelmi okosságról...

Persze gondolom, nem azért van, mert olyan rettenetesen környezettudatos a szervíz, hanem azért, hogy ne vigyen az ügyfél hozott anyagot, de akkor miért nem lehet ezt mondani?  :elkeseredett:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1741 Dátum: 2007.07.31 20:43:11 »
Amennyire tudom, a leeresztett olajat nekik kell eltûntetniük, és emiatt számíthatnak fel díjat. Persze a 6000 pénz meredeknek tûnik 4l olaj eltakarításáért. Akkor õk napi szinten 100 ezreket fizetenek? :hmm:
Gabe 254.

Zsoci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1742 Dátum: 2007.08.02 10:26:26 »
Eddig teljesen megvoltam elégedve velük, viszont ma elhasaltak egy csöppet...

Kivágta a kocsi a biztosítékot és elszállt a fél mûszerfal ablakemelõk és levegõbefújó... pont ott voltam így gyorsan kikapták a régi biztosítékot majd mint utólag kiderült egyel nagyobbat tettek bele mint ami gyárilag bennevolt... Megkérdeztem a szervizest hogy ugyanmár mivan ha leég valami motor mert a biztosíték nagyobb a kelleténél... Persze jött a magyarázat hogy biztos rákötöttem valamit az adott körre (rádiót vagy bármi mást ami nem oda tartozik). Mondtam neki hogy bocs de ami benne van a kocsiban az a riasztó meg a rádió, ami egy tök másik körön fut és ne kábítson...
Nagynehezen elismerte, de most egyel nagyobb biztosíték lapul az autóban:( majd otthon emgpróbálom kicserélni valahogy, ha sikerül szereznem normális leírást az elektromos hálózatról, biztosítéktábláról (hova milyen való stb...) Esetleg ha valakinek van ilyen plíz jelezze köszi...
orolla '99 + Astra '07 meg hamarosan kétkerekû is...

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1743 Dátum: 2007.08.02 10:49:13 »
Idézetet írta: "wolfman"
Na. Beszéltem a szervízzel. Kérdeztem a hozott olajat, azt mondták, lehet-lehet, de az bizony 6.000.- Ft környezetvédelmi díjat vonz magával. Én meg  :shock:  Most akor mi van?

Kzozee, tényleg van Nálatok ilyen? Vagy ez most valami új? Mert én úgy tudtam, hogy lehet vinni olajat minden további nélkül, és senkinél nem olvastam ilyen környezetvédelmi okosságról...

Persze gondolom, nem azért van, mert olyan rettenetesen környezettudatos a szervíz, hanem azért, hogy ne vigyen az ügyfél hozott anyagot, de akkor miért nem lehet ezt mondani?  :elkeseredett:


Igen, számolunk fel környezetterhelési díjat, de Toyota Klubtagoknál ez mint ahogy eddig, ezután sem kerül számlázásra.
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1744 Dátum: 2007.08.02 10:56:07 »
Idézetet írta: "Zsoci"
Eddig teljesen megvoltam elégedve velük, viszont ma elhasaltak egy csöppet...

Kivágta a kocsi a biztosítékot és elszállt a fél mûszerfal ablakemelõk és levegõbefújó... pont ott voltam így gyorsan kikapták a régi biztosítékot majd mint utólag kiderült egyel nagyobbat tettek bele mint ami gyárilag bennevolt... Megkérdeztem a szervizest hogy ugyanmár mivan ha leég valami motor mert a biztosíték nagyobb a kelleténél... Persze jött a magyarázat hogy biztos rákötöttem valamit az adott körre (rádiót vagy bármi mást ami nem oda tartozik). Mondtam neki hogy bocs de ami benne van a kocsiban az a riasztó meg a rádió, ami egy tök másik körön fut és ne kábítson...
Nagynehezen elismerte, de most egyel nagyobb biztosíték lapul az autóban:( majd otthon emgpróbálom kicserélni valahogy, ha sikerül szereznem normális leírást az elektromos hálózatról, biztosítéktábláról (hova milyen való stb...) Esetleg ha valakinek van ilyen plíz jelezze köszi...



Utánna néztem.
5A-al nagyobbat tett bele a villanyszerelõnk, de nem azért mert nekünk nincs kisebb, hanem mert a gyárilag elõírtat nem bírta, viszont ennek oka nem volt.
A kezelési útmutatóban benne van a leírás, de ha van 5 perced, gyere be és teszünk be kisebbet, ha ez a kívánságod. Ha küldenél egy telefonszámot, as munkafelvevõnk felhívna. Köszi.
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1745 Dátum: 2007.08.02 10:58:12 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Nem mondod, hogy villáskulccsak nyitjátok az olajleeresztõt? :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Minima Crowa-t feltételeztem...... :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:


Nem adjuk ki a szigorúan bizalmas infót, mert akkor mindenki lecserélné a garázsban :nagymosoly:
Villáskulcs kell és kész :vag2:
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1746 Dátum: 2007.08.02 11:53:40 »
Idézetet írta: "kzozee"
Idézetet írta: "Trotter66"
Nem mondod, hogy villáskulccsak nyitjátok az olajleeresztõt? :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Minima Crowa-t feltételeztem...... :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Nem adjuk ki a szigorúan bizalmas infót, mert akkor mindenki lecserélné a garázsban :nagymosoly:
Villáskulcs kell és kész :vag2:

Oppps :oops:, bocsánat, elszóltam magamat. Most mi lesz, ugrik a kedvezményes tunninglehetõségem?  :nagymosoly:  :kacsint:
Amúgy Daihatsut szereltek??? Mégiscsak 40%  :toy: ... :hmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Zsoci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1747 Dátum: 2007.08.03 12:26:14 »
Idézetet írta: "kzozee"
Idézetet írta: "Zsoci"
Eddig teljesen megvoltam elégedve velük, viszont ma elhasaltak egy csöppet...

(..)
...



Utánna néztem.
5A-al nagyobbat tett bele a villanyszerelõnk, de nem azért mert nekünk nincs kisebb, hanem mert a gyárilag elõírtat nem bírta, viszont ennek oka nem volt.
A kezelési útmutatóban benne van a leírás, de ha van 5 perced, gyere be és teszünk be kisebbet, ha ez a kívánságod. Ha küldenél egy telefonszámot, as munkafelvevõnk felhívna. Köszi.


Köszönöm a javaslatot és a gyors reagálást, de azota sikerült magamnak kicserélnem... A corolla topicban viszont kaptam egy fülest hogy valószínüleg az amblakemelõ motorjának zsírzása kopott már el ezért több erõt kell kifejtenie a motornak, így többet is fogyaszt. Kérdésem, hogy egy 99-es forgalombahelyezésû (98as gyártású) autó esetében ez elképzelhetõ-e? gondolom szerviz ezt meg tudja oldani...

elõre is köszi
orolla '99 + Astra '07 meg hamarosan kétkerekû is...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1748 Dátum: 2007.08.03 19:27:09 »
Idézetet írta: "kzozee"
Igen, számolunk fel környezetterhelési díjat, de Toyota Klubtagoknál ez mint ahogy eddig, ezután sem kerül számlázásra.


Nalátod, ezt nem tudtam...

Nagy bánatomban nem is hívtalak vissza Titeket, hogy jó-e az idõpont, vagy ha nem, ki tudunk-e találni egyet. No mindegy, majd hetfûn...

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1749 Dátum: 2007.08.06 16:13:19 »
Idézetet írta: "Zsoci"
Idézetet írta: "kzozee"
Idézetet írta: "Zsoci"
Eddig teljesen megvoltam elégedve velük, viszont ma elhasaltak egy csöppet...

(..)
...



Utánna néztem.
5A-al nagyobbat tett bele a villanyszerelõnk, de nem azért mert nekünk nincs kisebb, hanem mert a gyárilag elõírtat nem bírta, viszont ennek oka nem volt.
A kezelési útmutatóban benne van a leírás, de ha van 5 perced, gyere be és teszünk be kisebbet, ha ez a kívánságod. Ha küldenél egy telefonszámot, as munkafelvevõnk felhívna. Köszi.


Köszönöm a javaslatot és a gyors reagálást, de azota sikerült magamnak kicserélnem... A corolla topicban viszont kaptam egy fülest hogy valószínüleg az amblakemelõ motorjának zsírzása kopott már el ezért több erõt kell kifejtenie a motornak, így többet is fogyaszt. Kérdésem, hogy egy 99-es forgalombahelyezésû (98as gyártású) autó esetében ez elképzelhetõ-e? gondolom szerviz ezt meg tudja oldani...

elõre is köszi


Elektromos ügyekben minden elképzelhetõ, és mindennek az ellenkezõje is :hmm:
Ha átnézhetjük, okosabbak leszünk. :otlet:
Megoldjuk. :rolleyes:
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1750 Dátum: 2007.08.08 19:31:05 »
Bár ott a helyszínen sem gyõztem hálálkodni, de ezúton is szeretném megköszönni a Super gárdájának a kiszolgálást, meg a rugalmasságot.  :nagymosoly:

Ma délelõtt hívtam õket reményvesztve, hogy még a héten meglesz az olajcsere (jövõ héten nyaralás). Máté Imre felveszi, és közli, hogy ha fél kettõ és kettõ között odaérek, elvállalják, meg még hozott olajjal is dolgoznak, meg még ingyen is (mármint a környezetvédelmi izét nem számolják fel). (Monnyuk van egy gyanúm, hogy azért lett hely, mert klubtag vagyok, eleinte ilyen 2-3 hetes elõjegyzéssel ijesztgettek  :nagymosoly: )

Odaértem, nekiszegeztem a kérdést: bemehetek-e a mûhelybe, majd én voltam a legjobban meglepõdve, amikor a kezembe nyomott egy látogató kitûzõt, hogy bár bentrõl az irodából is látszik, de menjek.

Volt ott egy betanuló fiatal srác, meg egy Ernõ nevû fiatalabb szerelõ. Jól és gyorsan dolgoztak, nem voltak megsértõdve, ha kérdeztem tõlük, meg ha föléjük álltam bámészkodni. Olajcsere, váltóolaj csere, pollenszûrõ csere, hátsó ablaktörlõgumi csere, légszûrõ-keréknyomás-lámpák-teleszpókok- teljes alsó szekció ellenõrzése szemrevételezéssel.

És az egészért kértek mindenestül 25ezer párszáz Forintot. No nem mintha nem lenne a kis kasszámnak megterhelõ, de legalább tudom, hogy normálisan el lett végezve.

Csak egy dolgot nem értek: miért gondolták, hogy azért állok föléjük, mert nem bízom bennük?  :hmm:  Engem tényleg érdekelt, mit hogyan csinálnak. Remélem, ezt leglább a végére sikerült a Máté Imre fejébe plántálni. Szegény még a végén is megemlítette, hogy hát ha valaki már többször járt náluk, akkor nem áll fölöttük, rájuk bízza az autót.  :szemez:  Mondtam neki, hogy mûkedvelõ vagyok, nem bizalmatlan, de nemtom, elhitte-e...

Mwerugye ha valahol szarul csinálják, akkor hiába vagyok ott, csak a szarvas hibákat szúrom ki, a mindennapi hanyagságot már sokkal nehezebben, és akkor mindegy, hogy ott vagyok-e, vagy nem, ha valamit elszúrnak. Úgyis az a vége, hogy megy az ember asztalt verni ha ott volt, ha nem.

De itt szó sem volt ilyenrõl, mindent profin ellenõriztek. Ja mindezt úgy, hogy kettõkor begurult a verda, negyed négykor meg ki.  :nagymosoly:

Úgyhogy köszönöm mégegyszer :10:

Ui.: ja és külön érdekes volt látni egy TS motort ral darabokban :nagymosoly:  Éppen összefelé szerelgették, csapágykopásból származó veszérmûtengely-felmaródás végzett vele  :shock:  Mondom azt mi okozza? -Olajhiány, nem nézték. Egy TS-ben, amit gyilkolnak, mer arra való??? Apám...  :banging:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1751 Dátum: 2007.08.08 19:43:30 »
Na pont ilyenek miatt ne csodálkozzon majd Máté Imi, ha annak ellenére, hogy márkaszervízben dolgozom, ezentúl is oda járok majd...
 :nagymosoly:

Zsoci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1752 Dátum: 2007.08.24 17:11:13 »
sziasztok!

Ugyan holnap reggel úgyis bemegyek a szervizbe de azért erõteljesen furdalja az oldalam a kiváncsiság és itt is feltenném a kérdésem:
a '99-es corollámnak a középkonzolján a levegõszabályzó és a pohártartó között van egy tárolórekesz melyet egy lenyitható "ajtó/fedél" takar. Nos sajnos ennek a fedélnek az egyik sarka letörött így állandóan kinyílik ha van benne valami. Kérdésem: ez a fedél cserélhetõ? ha igen mennyibe kerül? remélem cserélhetõ mert nagyon elkeserít hogy el van törve (nem nálam törött ez a legbosszantóbb :robbanfej: )

üdv
orolla '99 + Astra '07 meg hamarosan kétkerekû is...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1753 Dátum: 2007.08.24 18:36:05 »
Sajnos az ilyen apróságok is sokba kerülnek, szóval szerintem a kérdéses összeg simán 5 számjegyû.  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1754 Dátum: 2007.08.24 23:36:00 »
Idézetet írta: "Zsoci"
sziasztok!

Ugyan holnap reggel úgyis bemegyek a szervizbe de azért erõteljesen furdalja az oldalam a kiváncsiság és itt is feltenném a kérdésem:
a '99-es corollámnak a középkonzolján a levegõszabályzó és a pohártartó között van egy tárolórekesz melyet egy lenyitható "ajtó/fedél" takar. Nos sajnos ennek a fedélnek az egyik sarka letörött így állandóan kinyílik ha van benne valami. Kérdésem: ez a fedél cserélhetõ? ha igen mennyibe kerül? remélem cserélhetõ mert nagyon elkeserít hogy el van törve (nem nálam törött ez a legbosszantóbb :robbanfej: )

üdv


Ha megtudud írd meg, mert a feleségemén is le van törve - mindkét oldala, a bontókban való keresgélés eddig eredménytelen volt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!