Szerző Téma: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.  (Megtekintve 445017 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1605 Dátum: 2006.03.30 15:09:20 »
Idézetet írta: "Chela"
Idézetet írta: "kzozee"
Idézetet írta: "Catman"
Sziasztok!

Nem tudom jo helyen kerdezem-e, de hatha tud valaki segiteni. Erdekelne, hogy milyen kulonbseg van a hasznalt es uj autora (konkretan yaris :) ) felvett hitel kozott (pl. THM)?




Sajnos nem egyszerű a döntés.


Kedves Zoltan!

Mitol fugg az, h milyen THM-mel szamolnak uj auto vasarlasnal?

Pl egy kb 40%os onresz eseten mennyi volna a THM, es 60 honapra a torleszto (uj alap, 5ajtos Toyota Yaris)?

Koszi elore is:
Chela



Szia!

Felvett hitel összege, kezdőrészlet és futamidő alapján jön ki. Egy banknak a hosszútávú kihelyezés az érdeke (pl 60v72hó), ezért ilyenkor alacsonyabb a THM mint pl. 36 hónapra.

Nem tudni így az autó pontos árát így csak saccoltam 3M-ra. Így 6,31%.

Egyébként ha összehasonlítjuk az áruhitelek 24-39%-os, vagy a személyi kölcsönök 40-400! %-os THM-eivel, akkor ez már nagyon kedvező.
5 éve még az autó hitelek is 18-25%osak voltak.
2M Ft-ra persze soknak tűnik elsőre 400 000.-Ft kamat 72 hónapra, de Te ennyiért adnál kölcsön valakinek ennyit? Én nem.
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1606 Dátum: 2006.04.17 18:29:52 »
A Toyota-Super servicet szeretném megdicsérni. Tulajdonképpen csak a Xenon fényszorokat akartam beállitatni náluk. Hétfön (10. Apr.) telefonáltam nekik hogy mikor tudnék menni. Rögtön is ha akarok volt a válasz. OK, egy ora mulva ott is voltam. Rögtön (!!) be is vitték az autot a mühelybe és már nézték is a fényszorokat. Közben mondtam Máté Imrének hogy tegnap oda lett az also motorburkolatom is, meg kellene azt is nézni (lerázodott, szél belekapott, auto alá gyürte, és elmorzsolodott elolvadt), nem probléma, mondta, nézte, mivel nem volt a raktáron rögtön meg is rendelte. Másnap (11.-én) felhivtak hogy jöhetek megint, meg van a motorburkolat. Megint ugyanaz, bejövök, kulcsot elkérik, auto az emelöre, kész, auto ki, kulcs vissza, fizetés. Na, ezt nevezem Super Service -nek. Nagyon kedves, elözékeny, elsö osztályu kiszolgálás. Szivesen csináltattam volna a 30K service-t is náluk de még nem esedékes. Lezároként mégegyszer köszönöm Koszonits Zoltán és Máté Imre közremüködését, igy tovább Toyota-Super.
Üdv.
Ronin

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1607 Dátum: 2006.04.18 00:08:54 »
Én holnap megyek a 15 ezres szervízre, egyetlen gondom ez az egyre idegesítőbb "motorciripelés", remélem találnak rá megoldást.  :pofa: Tapasztalatokat feltétlen leírom én is!
oyota rulez

Christine

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1608 Dátum: 2006.04.19 00:14:23 »
Kedves Kzozee,
Csak szeretnék annyit hozzáfűzni a hitelekkel kapcsolatban, hogy amennyiben valaki egyáltalán nem szeretne kezdő részletet befizetni, úgy áthidalhatja a teljes vásárlást személyi kölcsönnel, ami már 10%-os THM-mel felvehető vagy akár szabad felhasználású jelzálog hitellel 6-7%-os THM-re. Persze ez csak egy tipp. :kacsint:

Lenne nekem is egy kérdésem. Van egy 6 éves francia márkájú kisautóm, ami az akkor rendelhető összes extrával fel van szerelve azonban gondolkodom egy esetleges cserében. Korábban - egy kivételével - mindig használt autóm volt. Ebben az esetben a régi autó beszámításával új vagy használt autó vásárlást javasolsz? Határozottan jókat hallottam a Toyota-ról...

Köszi, Üdv
hristine

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1609 Dátum: 2006.04.20 01:00:32 »
Lezajlott az első, 15 ezer km-es szervíze a Kicsikémnek. Mindenki nagyon kedves és előzékeny volt. Nagyon tetszett, hogy az üvegablakokon át végig láttam mi történik az autómmal.  :kacsint:
Sajnos az ékszíj probléma még mindig megvan, de Máté Imre segítséget ígért, kérte személyesen őt hívjam és keresünk valami megoldást.

Az egyetlen negatívum, hogy a mosás csak délután fért volna bele. De ez már az én gondom, miért kellett nekem úgy sietnem.  :pofa:
oyota rulez

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1610 Dátum: 2006.04.20 16:03:56 »
Idézetet írta: "Christine"
Kedves Kzozee,
Csak szeretnék annyit hozzáfűzni a hitelekkel kapcsolatban, hogy amennyiben valaki egyáltalán nem szeretne kezdő részletet befizetni, úgy áthidalhatja a teljes vásárlást személyi kölcsönnel, ami már 10%-os THM-mel felvehető vagy akár szabad felhasználású jelzálog hitellel 6-7%-os THM-re. Persze ez csak egy tipp. :kacsint:

Lenne nekem is egy kérdésem. Van egy 6 éves francia márkájú kisautóm, ami az akkor rendelhető összes extrával fel van szerelve azonban gondolkodom egy esetleges cserében. Korábban - egy kivételével - mindig használt autóm volt. Ebben az esetben a régi autó beszámításával új vagy használt autó vásárlást javasolsz? Határozottan jókat hallottam a Toyota-ról...

Köszi, Üdv


Szia!

Az első részét a levelednek nem értem, vagy lehet, hogy félreértem. ha a kezdő részt akarod kiváltani egy személyi kölcsönnel, az veszélyes dolog két okból:
1. Két hitelt kell egy időben fizetni, ami hosszú távon megeröltető lehet.
2. A személyi kölcsönnél kezelési díjat is felszámolnak, így a THM közelebb van a 20%-hoz, sőt egyes bankoknál meg is haladja szemben a gépjármű finanszírozás 6%-os THM-ével.
A jelzáloghitel már ezen a szinten van, de itt is van kezelési költség, széljegyzet, és egy leterhelt ingatlan 5-600 000.-Ft-ért.

A másik részhez már jobban hozzá tudok szólni, de ez nagyon összetett (milyen használt autó, mennyit futott, milyen állapot, mennyibe kerül, milyen új autó, mennyibe kerül?).
Itt az összehasonlítást úgy tudnánk a legjobban megoldani, hogy ha be tudnál jönni, lemodellezünk több lehetséges választást használtra, újra, megnézzük egy használt autó lehetséges javítási igényét, számolunk rá különböző hiteleket, és ezek alapján el tudod dönteni, hogy melyik áll a legközelebb az elképzeléseidhez.

Ha van időd, gyere be, és ha döntést nem is, de alternatívákat tudok ajánlani. a többi már rajtad áll. :nagymosoly:
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1611 Dátum: 2006.04.20 16:17:23 »
Idézetet írta: "Andris"


Az egyetlen negatívum, hogy a mosás csak délután fért volna bele. De ez már az én gondom, miért kellett nekem úgy sietnem.  :pofa:


Igen, a mosónk sajnos nagyon leterhelt. Az első negyedévben megrendelt autók szinte egyszerre érkeztek meg, tegnap is 27 autót "pottyantottak" le a telepünkön. Az átadások így összecsúsztak,  és bár a kollégák minden nap túlóráznak,  a mosást nem tudjuk mindig azonnalra elvállalni.
Kapkodásnak nincs értelme, mert csak össze lenne csapva, és az rosszabb mint ha várni kell.

Ezúton is kérem a türelmeteket és a megértéseteket. :szomoru:
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1612 Dátum: 2006.05.05 17:00:50 »
kzozee:

Van egy gondom melyrõl a Corolla/Szerviz topickban írtam. Garanciális gond lenne ti tudnátok valamit
segíteni rajtam? A gari február közepén járt le és akkor fellelt hibát próbáltam elintéztetni a márkakereskedõnél,
de álítólag elkeverték a papírjaimat és nem léptes semmit 2 hónap alatt se. Most meg elköltöztem Szegedrõl
és nem tudom elintézni ott az általuk már különös figyelmet szentelendõ problémámat. Tekintve, hogy
most Újpesten lakok ezért a legközelebb ti lennétek.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1613 Dátum: 2006.05.12 13:40:20 »
Idézetet írta: "Random_"
kzozee:

Van egy gondom melyrõl a Corolla/Szerviz topickban írtam. Garanciális gond lenne ti tudnátok valamit
segíteni rajtam? A gari február közepén járt le és akkor fellelt hibát próbáltam elintéztetni a márkakereskedõnél,
de álítólag elkeverték a papírjaimat és nem léptes semmit 2 hónap alatt se. Most meg elköltöztem Szegedrõl
és nem tudom elintézni ott az általuk már különös figyelmet szentelendõ problémámat. Tekintve, hogy
most Újpesten lakok ezért a legközelebb ti lennétek.


Szia!

Milyen papírt kevertek el? Ha munkalap készült (márpedig annak kellett készülnie), akkor azt ki lehet nyomtatni a gépbõl. Ebben az esetben még garanciális a javítás.
Nálunk csak most jelentkeznél a hibával, így mi már sajnos nem tudjuk garanciában elvégezni a javítást.
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

DéPé

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Riasztó + immo
« Válasz #1614 Dátum: 2006.05.16 10:13:24 »
Sziasztok Cartársak!

Egy COV 2.2 D4D-m van és szereltettem bele riasztót ami immo-s és 3 ponton szakít. Azóta kuplung kinyomás után csak második gombnyomásra indul az autó. A kérdésem az lenne hogy van-e valakinek hasonló tapasztalata avagy a régbevált riasztószerelõm barmolt el valamit.?

Üdv >> DéPé

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1615 Dátum: 2006.05.29 19:53:36 »
Szia kzozee!

A D-4D Corolla 2100 rpm körüli tükör remegésének csillapítására van vmi bevált megoldás? A hiba (a középsõ visszapillantó tükörben a kép homályossá válik fordulatszámhoz köthetõen) többünknél is jelentkezik.-(

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1616 Dátum: 2006.06.01 10:07:03 »
Idézetet írta: "Agyarka"
Szia kzozee!

A D-4D Corolla 2100 rpm körüli tükör remegésének csillapítására van vmi bevált megoldás? A hiba (a középsõ visszapillantó tükörben a kép homályossá válik fordulatszámhoz köthetõen) többünknél is jelentkezik.-(



Kerüld a kritikus fordulatszámot :nagymosoly:
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1617 Dátum: 2006.06.01 12:09:22 »
Idézetet írta: "kzozee"
Idézetet írta: "Agyarka"
Szia kzozee!

A D-4D Corolla 2100 rpm körüli tükör remegésének csillapítására van vmi bevált megoldás? A hiba (a középsõ visszapillantó tükörben a kép homályossá válik fordulatszámhoz köthetõen) többünknél is jelentkezik.-(



Kerüld a kritikus fordulatszámot :nagymosoly:



Ügyi vagy!  :tapsi:  :pofa:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1618 Dátum: 2006.06.01 19:13:50 »
Köszi! Sajnos ez éppen 90 5.ben, 60 4.-ben, egyébként is szeretem tudni mi zajlik körülöttem.-(

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1619 Dátum: 2006.06.01 20:15:20 »
Idézetet írta: "kzozee"
Idézetet írta: "Agyarka"
Szia kzozee!
A D-4D Corolla 2100 rpm körüli tükör remegésének csillapítására van vmi bevált megoldás? A hiba (a középsõ visszapillantó tükörben a kép homályossá válik fordulatszámhoz köthetõen) többünknél is jelentkezik.-(

Kerüld a kritikus fordulatszámot :nagymosoly:


ÖÖÖ........... ugye ez csak vicces beszólás volt?
Vagy vegyük ezt egy Toyota márkakereskedés felelõs emberkéjének problémaorvoslásának????  :rolleyes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.