Szerző Téma: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.  (Megtekintve 445365 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1575 Dátum: 2006.01.31 08:52:39 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "beniz"
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "beniz"
Sziasztok!

15000 szervíz közeledik, mennyibe fog ez nekem kerülni? (Ugye olcsó  :D )


Az olaj magában kb 10-12; 7 körül  amunkadíj, meg a sallang (olajszűrő; szükség esetén levegő és pollenszűrő)

- az ablakmosót meg töltsd fel előtte; és mindenképp Máté Imrét keresd!!!


Köszi a jó tanácsokat! Máté Imre korrekt? Ismered?


Igen nagyon korekt, és Toyotamán :) -tudomásom szerint vihetsz olajat, de számlával kell igazolnod az eredetét. Pontosabbat Kzozee -től -végülis ő ott a főnök.  


- Ha egy  éves, és nincs benne annyi kilométer akkor a pollen és légszűrő szinte biztos, hogy nem cserés (hacsak nem a szaharában tetted meg azt a párezer km-t  :nagymosoly:



Korrekt!
Hozhatod az olajat, de kérlek hozd magaddal a beszerzést igazoló számlát, mert annak másolatát le kell fűznünk. A pollenszűrő ennyi km után biztosan jó még.
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1576 Dátum: 2006.01.31 09:53:06 »
Itt is kérnék mindenkit, hogy az indoolatlanul hosszú idézéseket a HSZ-ben szíveskedjetek mellőzni!!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1577 Dátum: 2006.01.31 10:27:03 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Itt is kérnék mindenkit, hogy az indoolatlanul hosszú idézéseket a HSZ-ben szíveskedjetek mellőzni!!


Ez itt most teljesen indokolt volt, szükséges az előzmények megértéséhez  :!:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

beniz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1578 Dátum: 2006.02.03 14:20:32 »
Idézetet írta: "kzozee"


Korrekt!
Hozhatod az olajat, de kérlek hozd magaddal a beszerzést igazoló számlát, mert annak másolatát le kell fűznünk. A pollenszűrő ennyi km után biztosan jó még.


Köszönöm a választ. Ha aktuális lesz feltétlenül jelentkezem nálad! Jó? /Ugye ez nem hosszú idézet?   :nagymosoly: /

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1579 Dátum: 2006.02.07 15:08:35 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Itt is kérnék mindenkit, hogy !




Primera? Toyota Klubban? Khm :nagymosoly:
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1580 Dátum: 2006.02.09 14:50:46 »
Idézetet írta: "kzozee"
Idézetet írta: "Trotter66"
Itt is kérnék mindenkit, hogy !

Primera? Toyota Klubban? Khm :nagymosoly:

Te most beszólsz????? :kacsint:  :nagymosoly:
Mert ha igen, akkor szíves tájékoztatásul közölném Veled, hogy nemcsak klubtag vagyok, hanem még a Supernél is jártam néminemű szerelés véget...... :toy:
Ha szigorúan nézem a dolgokat, akkor a klub létrehozásának hajnalán - és az előtt is - már Toyotás voltam, nevezetesen egy Carina E boldog tulajaként. Aztán úgy hozta a sors, hogy a Primerába ültem bele. De ettől még klubtag maradtam. Remélem nem baj..... :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1581 Dátum: 2006.02.10 12:42:06 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "kzozee"
Idézetet írta: "Trotter66"
Itt is kérnék mindenkit, hogy !

Primera? Toyota Klubban? Khm :nagymosoly:

Te most beszólsz????? :kacsint:



Nem, dehogy jobb ha itt maradsz, így talán előbb-utóbb ismét "megtérsz". :kacsint:
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1582 Dátum: 2006.02.10 13:39:34 »
Idézetet írta: "kzozee"
Nem, dehogy jobb ha itt maradsz, így talán előbb-utóbb ismét "megtérsz". :kacsint:


Így is tervezem, nemsokára cserélni szeretnék. Nálatok még mindíg a Shiller-Opel csinálja a használtautó beszámítását, vagy a Toyota-ághoz került?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1583 Dátum: 2006.02.10 15:19:45 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "kzozee"
Nem, dehogy jobb ha itt maradsz, így talán előbb-utóbb ismét "megtérsz". :kacsint:


Így is tervezem, nemsokára cserélni szeretnék. Nálatok még mindíg a Shiller-Opel csinálja a használtautó beszámítását, vagy a Toyota-ághoz került?



Nem az Opel, egy külön cég foglalkozik a használt autó üzletággal. De nem kell tartani tőlük, cégcsoporthoz tartozik, és közösen adjuk az árat. Holnap és holnap után nyílt hétvégénk lesz, akciósan számítunk be Nissanokat :nagymosoly:
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1584 Dátum: 2006.02.10 19:53:12 »
Idézetet írta: "kzozee"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "kzozee"
Nem, dehogy jobb ha itt maradsz, így talán előbb-utóbb ismét "megtérsz". :kacsint:

Így is tervezem, nemsokára cserélni szeretnék. Nálatok még mindíg a Shiller-Opel csinálja a használtautó beszámítását, vagy a Toyota-ághoz került?

Nem az Opel, egy külön cég foglalkozik a használt autó üzletággal. De nem kell tartani tőlük, cégcsoporthoz tartozik, és közösen adjuk az árat. Holnap és holnap után nyílt hétvégénk lesz, akciósan számítunk be Nissanokat :nagymosoly:

Köszi szépen. Már egy alkalommal voltam nálatok, és erősen alulmérték akkor a kocsi értékét. Vették az EUROTAX árat, és még abból is levettek pár százezret. Pedig hibátlan, nincsen lelakva, és a CVT híján fullos, sőt azon felül is van bene ez+az.
Értem én, hogy árrés is kell, meg nem lehet azonnal eladni stb, stb. Meg is értem.
De ha máshol többet adnak érte, akkor miről beszélünk? Hiába volt a főnök (elődöd) a jó ismerősöm, még régebbről, a használtautó üzletág nem tartozott hozzá..... Így aztán marad(t) a Nissan egyelőre.
Gondolom, hogy ez most is így van, ezért kérdeztem, hátha volt változás... :hmm:
De köszönöm a célzást az akciótokra! :10:  :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1585 Dátum: 2006.03.08 08:38:22 »
Sziasztok!
Ismét eljött a nyílt hétvégék ideje, most hétvégén is lesz.
A hétvégén Corollát tesztvezetők egy számozott kulcsot kapnak.
Aki március hónapban Corollára szerződik, és leadja a kulcs számát, visszanyerheti autója árát.
Sok szerencsét mindenkinek!
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

demezoltan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Mennyi is a szervizóradíj?
« Válasz #1586 Dátum: 2006.03.10 09:48:05 »
Sziasztok!

A tegnapi napon szervizbe (Toyota Super, Újpest) vittem pár hete vásárolt 7 éves Avensis-emet, és gondoltam megosztom veletek a történteket, illetve azt kérem, hogy segítsetek megválaszolni a kérdéseimet. Ahhoz, hogy átfogóbb képet kapjatok, leírom az egész történetet az autó keresésétől kezdve a vásárláson át a szervizelésig.
Mivel nem igazán értek az autókhoz, ezért úgy határoztam, hogy mielőtt megveszem az kiszemelt autót, egy Toyota kereskedésben állapotfelmérést csináltatok. Így történt ez az első kiszemelt autóval is, január végén. Ekkor az állapotfelmérésért 6000Ft-ot fizettem. Az autót végül nem vettem meg, így tovább kellett keresgélni. Február első felében találtam rá arra az Avensis-re amit végül megvettem. Ennek az állapotfelmérése 6408Ft-ba került. Az eltérés (408Ft) oka az volt, hogy megnézték az autó kompjuterét is, ami „P1605 – Knock Control CPU Malfunction” hibát jelzett. Miután a szervizben készségesen elmondták, hogy ennek a hibának milyen következményei lehetnek, illetve, hogy akár téves riasztás is lehetett, végül úgy döntöttem, hogy az autót megvásárolom.
Pár nappal később beadtam az autót szervizelésre, ahol elég sok alkatrészt kicseréltek – vezérműszíj, ékszíjak, vízpumpa, olajcsere, stb. Az előzetes felmérések szerint 130-140e Ft-ra becsülték a szervizköltséget, de azt ígérték, hogy 150e Ft-on szinte biztosan belül lesz az összes költség. Végül ebbe az összeghatárba éppen nem fértünk volna bele, így, hogy mégis tartható legyen az ígéret pár munkafolyamat árát kinullázták, azokat grátiszként kaptam. Egész pontosan 146082 Ft volt a végösszeg, melyből 98663Ft volt az anyagköltség. Bár munkadíjként így is 47419 Ft-ot hagytam ott (számla szerint 74 időegység, ami elvileg 370 percet jelent), mégis elégedett voltam, mert az előzetes tájékoztatásoknak megfeleltek az összegek.
Az említett szervizelés folyamán a kompjuterből kivették a hibakódot, és arra kértek, hogy miután 2000km-t mentem vigyem vissza az autót, hogy megnézhessük visszajön-e a hibakód. A hét elején időpontot egyeztettem az ellenőrzésre, illetve mivel észrevettem, hogy a tompított fényszóró magasságállítása nem működik a bal első lámpán, ezért erről is tájékoztattam a munkafelvevőt. Tegnap a megbeszélt időpontot (14:00) pár perccel lekésve 14:04-kor érkeztem a munkafelvételi asztalhoz. Az autó 14:10-kor már be is vitték a szerviz mögötti területre. Nem a szervizépületbe, az ugyanis teljesen tele volt. Mintegy 14:30 körül (+/- 2 perc) kaptam a jó hírt, hogy a kompjutert megnézték és a hibakód nincs benne, illetve tájékoztattak, hogy pár percet várni kell, míg be tudják hozni az autót a szervizhelyiségbe, hogy megnézzék mi van a lámpával. Az autót lámpáját 14:40-kor kezdték el vizsgálni. A lámpatestet kivették, valamit szereltek rajta, majd visszatették és 15:06-kor már ki is hozták a kulcsot. A számlázás 15:11-kor történt, és mivel kártyával fizettem erről az időpontról az igazoló szelvény is megvan. A számla végösszege 14098 Ft, melyből a „Hibakód kiolvasás” 6408Ft, míg a „Bal első fényszóró javítás” 7689 Ft. A feltüntetett időráfordítás rendre 10, illetve 12 időegység, ami percekre fordítva 50, illetve 60 perc. A javításnak anyagköltsége nem volt, csak helyére kellett igazítani az elmozdult lámpaalkatrészt. Bár kissé sokalltam az összeget, kifizettem és már indultam is vissza a munkahelyemre. Az összegek és a ráfordított idő részletezését már csak később, a fizetés után nézegettem. Igazából még most sem jöttem rá pár dolog „miért”-jére, így arra szeretnélek titeket kérni, hogy segítsetek megválaszolni a kérdéseimet.

•   A legfeljebb 20 percig tartó (14:10 - 14:30) – de valószínűsíthetően még ettől is rövidebb ideig tartó – kompjuter ellenőrzés után miért számláznak le 50 percet? Vagy úgy is kérdezhetném, hogy egy egyszerű kompjuter ellenőrzés miért kerül ugyanannyiba, mint egy kompjuterellenőrzést is magában foglaló állapotfelmérés? Itt emlékeztetnék mindenkit arra, hogy a kompjuterellenőrzést magában foglaló és azt nem tartalmazó állapotfelmérés között 408 Ft volt a különbség.
•   Az egész pontosan 26 percig tartó (14:40 - 15:06) lámpajavítás után miért számláznak le egy teljes órát, amikor 5 perces időegységekben történik a számlázás?
•   A helyszínen töltött összidő 1:11 (14:04 - 15:15) perc volt, ami magában foglalta az érkezést, a teli szervizre való várakozást, a fizetést és a távozást is. Ezzel szemben a számlán feltüntetett munkaidő 1 óra 50 perc volt. Kérdésem továbbra is az, hogy miért?
•   Gondoltam arra is, hogy előre kalkulált idő van az egyes szervizelési folyamatokra; pl. lámpracsere 1 óra. Ezt egyrészt a cáfolták a szervizben, másrészt ha így is lenne, akkor nem szervizóradíjat tüntetnének fel a különböző fórumokon (pl. honlap).

És még egy kis apróság. Bár a szervizlapra nem került fel, jeleztem, hogy a helyzetjelző világítás is gyengébb a bal első lámpában a jobbhoz viszonyítva. Ez a hiba nem került kijavításra, így ha most azt meg szeretném csináltatni, akkor gyanítom, hogy ismét kifizethetem a lámpa szét-, és összeszereléséért felszámolt súlyos szervizóradíjat.

Üdvözlettel,
Deme Zoltán
demezoltan@demezoltan.hu

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1587 Dátum: 2006.03.10 11:16:04 »
A lámpaszereláésnél nm lehet, hogy több ember csinálta, mert az óradíj -nem csak az autószerelésnél - az eszközzel egyszerre foglalkozó emberekkel szorzandó ? - bár szerintem bőven belefért volna az egész 1 munkaórába akkor is, ha valóban 1 ember babrál vele.

-A hejzetjelzőt nézd meg, hogy nem-e különböző teljesítményű a két izzó! vagy az egyik naygon öreg, a másik meg frissen cserélt darab. - nem hiszem hogy ezzel szervízbe kellene menni!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1588 Dátum: 2006.03.10 13:15:21 »
Tamásnak igaza van! Az izzót szerintem is meg tudod csinálni magad, házilag. Ha bonyolult a lámpa "kibelezése" a gépkönyvben részletesen le van írva minden lépés, ez tuti!
A szervízdíjat én sem igazán értem, talán Kzozee tud válaszolni, végül is Ő a legilletékesesbb!
oyota rulez

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1589 Dátum: 2006.03.12 10:57:45 »
Sziasztok!

Megpróbálok a lehető legtömörebben válaszolni Deme Zoltán kérdéseire:

-Február elsejétől a fixdíjas állapotvizsgálat ára aw alapú (10 aw=6408.-) lett. A computeres vizsgálat ára megegyezik ezzel, így együtt 12808.-Ft, azonban mivel a 2. autót hoztad, ráadásul a vizsgálat alapján felmerült viszonylag nagy szervizt nálunk rendelted meg, ezért a munkafelvevő elengedte az árát (6408.-+ÁFA-t), így lett a számla összege 6408.-.
-Az említett javítás aminek a munkadíja 6,1 óra volt, tartalmazta az éves átvizsgálást, vezérműszíj, feszítőgörgő, ékszíj cserét, vízpumpa, hűtőfolyadék cserét, váltó olaj cserét, fék és kuplungolaj cserét, pollenszűrőcserét, motormosást, hibakód törlést és egy kesztyűtartó javítást (egyébként az utóbbi 3 tétel melynek összege 11500.-+Áfa, 0 forinttal szerepel a számlán, nem kértük kifizetni).
-A lámpajavításkor az előzetes ajánlatunk 15000.-Ft volt, a számla végül 14098.-Ft lett. A különböző javításokat egy Flate rate elnevezési kézikönyv alapján számoljuk. Ez nincs tekintettel a valós időre, egyébként jóval inkább ügyfél mint szervízbarát számítások vannak benne. A munkák zömét valójában nem lehet annyi idő alatt elvégezni, amennyi időt kiszámlázhatunk. A hatékonyság miatt nálunk minden emelőn párban dolgoznak a kollégák, így a munka jóval gyorsabb, hatékonyabb, az előjegyzési idő rövidebb és az ügyfél sem vár túl sokat.
Ha egy 50 perces munkát így 20 perc alatt el tudunk végezni, az ennek, illetve a korszerű felszereléseknek és a képzett szerelőknek köszönhető, ezért ára is van.
Nem gondolom, hogy attól lesz elégedett az ügyfél, akinek egy szerelő másfél óra alatt végez el egy szervizt, de csak egy órát számláz.
A computeres vizsgálat ára is azért tűnhet effective magasnak, mert itt nem csak a ráfordított idő számít, hanem a gép beszerzési értéke, és az azt kezelő szerelő tudása.

Természetesen ezt soha senkivel nem fizetteti ki az ember, de az ügyfél érkezésekor a munkafelvevő dolgozik az autó papírjain, a végén lezárja a munkalapot, ellenőrzi a munka elvégzését és minőségét, a pénztáros számlát készít és elveszi a pénzt, szóval ez alatt az idő alatt is dolgozunk az autóval, nem csak akkor amikor az emelőn áll.

Remélem, hogy a magyarázatom választ adott a kérdésekre, de ha bármi további kérdésed/kétséged lenne, kérlek hívj fel (380-0-380), szeretném ha sikerülne mindet tisztázni, és elégedett ügyfélként találkozhatnánk Veled legközelebb is.
Üvözlettel

Koszonits Zoltán