Szerző Téma: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.  (Megtekintve 445373 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1545 Dátum: 2005.12.13 21:59:39 »
Én is cikin érzem magam, és továbbítani fogom az illetékeseknek  :|
(egyébként ezt a vagdosós módszert barbárinak érzem)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1546 Dátum: 2005.12.13 22:03:45 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Megjegyzem, hogy nem volt jogos amit mondott. Ugyanis bármely márkaszervízben beszerelt gyári alkatrész garanciális időn belül, bármely márkaszervízben garanciálisan javítható. Akár külföldön is. Garanciális javításért nem számlázhat munkadíjat a szervíz az ügyfélnek. Még ha ezt Keller Attila Úr esetleg másképp is gondolja.

Igazad lehet, de sajnos ez a megszokott, hisz az ember Mo.-on él...  :banging:
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1547 Dátum: 2005.12.13 22:09:16 »
Idézetet írta: "PLacc"
Igazad lehet, de sajnos ez a megszokott, hisz az ember Mo.-on él...  :banging:

De Toyotája van, s nem szabadna pénz kérni az ilyenekért!

Másik oldal: a kereskedő azt tudja elszámolni garanciában, amit a TMH elfogad. És ezek főleg anyagokra vonatkoznak meg minimális munkára. Na a TMH soha nem fog egy ilyen félórás munka kifizetéséért elindítani egy garanciális eljárást, ami csomó munka...

Az lett volna talán tényleg a legeslegjobb kompromisszum, ha felemelik, és azt mondják, vigyék vissza oda, ahol vették. De ez meg sajnos akkor se a legjobb leszilaci szempontjából :(
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

leszilaci

  • Vendég
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1548 Dátum: 2005.12.14 07:49:50 »
Idézetet írta: "Szeke"
Én is cikin érzem magam, és továbbítani fogom az illetékeseknek  :|

a félreértések elkerülése érdekében nem azért vagyok mérges, mert rosszul rakták fel (bár illet volna), mert ugye aki dolgozik, az hibázni is szokott.

Idézet
egyébként ezt a vagdosós módszert barbárinak érzem

tényleg kiváncsi lennék, hogy ez a javítási módszer helyes volt-e....

cikk-cakkban lett levágva, hegyes, éles részeket hagyva. (értelemszerűen ahogy a dobtól, meg a vonóhorog merevítésétől hozzá tudott férni valami lemezvágó ollóval)
ezért kérdeztem rá még a műhelyben, hogy ez így biztosan jó lesz?
(talán el kellett volna hoznom a levágott darabokat...gondolkodtam rajta, de a végén otthagytam, mert nem ajánlották fel, hogy elvihetem, ezért inkább nem mertem forszírozni még ezt is)

mindenesetre most már nem zörög, és semmi egyéb problémát nem tapasztaltam.

leszilaci

  • Vendég
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1549 Dátum: 2005.12.14 08:10:29 »
Idézetet írta: "Szeke"

Az lett volna talán tényleg a legeslegjobb kompromisszum, ha felemelik, és azt mondják, vigyék vissza oda, ahol vették. De ez meg sajnos akkor se a legjobb leszilaci szempontjából :(


ezt a lehetőséget felvázoltam keller úrnak én is!
csakhát utólag könnyű volt nekem okosakat mondani, mert a szerelő srác azonnal nekiesett, és megoldotta pikk-pakk, anélkül, hogy tájékoztattak volna bármiféle költségvonzatról, vagy alternatív megoldásról.
de nem is érzem, hogy az én posztom lenne eldönteni, hogy hogyan kellene megoldani a problémát, és a lehetőségek közül választani, mert arra ott vannak a szakképzett  :toy: dolgozók.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1550 Dátum: 2005.12.14 13:12:57 »
Azért elég gáz, hogy lemezollóval kell igazítani a hővédő lemezen, ha vonóhorog van a gépen! - mellesleg hővédő lemez azért van, hogy a kasznit védje a kipufogó hőjétől, nem véletlen, hisz az öreg gépek mindíg ott kezdenek rohadni! ezzel nemtudom hogy alakul az átrozsdásodás garancia!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1551 Dátum: 2005.12.14 13:58:43 »
A garanciáról annyit, hogy még az előző Toyotámmal kapcsolatosan hasonló dologba keveredtem. Írtam egy e-mailt a TMH-nak, ahonnan a következő válasz jött:

Tisztelt Uram!

Mivel ilyen esetek bárhol előfordulhatnak, az ország egész területén,
bármelyik márkaszervizünkben kérhet garanciális javítást.

Mellékelve elküldöm teljes hálózatunk név-, cím- és telefonszámlistáját.
Kérjük keresse fel nyugodtan a legmegfelelőbbet.

Reméljük problémájára hamarosan találnak orvoslást és Ön újra
megelégedettséggel használhatja majd gépkocsiját.

Üdvözlettel

Xxxxxx Yyyy / Ügyfélszolgálati képviselő


A nevet kivettem.
Visszajövök :)

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1552 Dátum: 2005.12.22 09:08:35 »
Kellemes, békés Karácsonyt Mindenkinek!
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1553 Dátum: 2005.12.22 15:32:17 »
Idézetet írta: "kzozee"
Kellemes, békés Karácsonyt Mindenkinek!


Viszont neked is és az egész Supernek!
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1554 Dátum: 2005.12.28 13:12:43 »
Tegnap megvolt a 45 ezres szervízem a Supernél.

MIndenrendben volt, kaptam zsírozást is az ajtóknál illetve szép tiszta lett a motortér is. (mindez ingyen, legalább is a számlán nem szerepel)

Máté Imi köszi mindent :-)

 :10:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1555 Dátum: 2005.12.30 11:26:42 »
Boldog Új Évet Kíván Mindenkinek a Super Csapata!
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1556 Dátum: 2006.01.01 16:04:28 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Azért elég gáz, hogy lemezollóval kell igazítani a hővédő lemezen, ha vonóhorog van a gépen! - mellesleg hővédő lemez azért van, hogy a kasznit védje a kipufogó hőjétől, nem véletlen, hisz az öreg gépek mindíg ott kezdenek rohadni! ezzel nemtudom hogy alakul az átrozsdásodás garancia!!!

Tuti, hogy a kiskörösiek a ludasak, de az nagy gáz, hogy vagdosni kellett. Nem akarom elhinni, hogy egy vonóhorgot csak így lehetett feltenni.
Én E-10-emnek is van vonóhorogja, sajna ez sem volt úgy feltéve ahogyan azt a gyár ajánlja (mert jóval gari után tetette fel a 2. tulaj - nem túl drámás a helyzet, de a villamosságát újra kellett kábeleznem), de azért láttam (aszem az EPC cd-n) rajzokat a bizonyos, ajánlott típusu vonóhorgok felszerelési pontjaitról az E-10-re - semmilyen barbár módszer nem szükségeltetik. Biztos van ilyen minden autóhoz - ergo Yaris Versohoz is.
Ezexerint a felszerelt vonóhorog modell nem a kompatibilis tartozékok közé tartozik, ebben az esetben sem. Tehát a kiskörösiek tévedtek a vonóhorog kiválasztásánál - olyat kellett volna feltenni, ami kompatibilis a kasznival és nem kíván utólagos vagdosást!! Valóban, rozsdásodásilag, illetve tűzvédelmileg (hőszigetelés károsítva) gáz lesz. Gondolj csak bele - azt a hőszigetelő lemezt nem dísznek tették oda - valószínüleg a hőszigetelésre szükség van. Mi van ha ezentúl a dob körüli forró levegő felkerül a tank köré, a kivágott résen? Semmi képp se hagyd annyiban, a TMH-nak a véleményét hivatalosan ki kell kérni! Szerintem vonóhorog + szigetelőlemez csere gariban.

Érdekes, hogy kzozee nem véleményezte a dolgot.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1557 Dátum: 2006.01.01 16:56:46 »
Idézetet írta: "robi"
Tuti, hogy a kiskörösiek a ludasak, de az nagy gáz, hogy vagdosni kellett.

Már megbeszéltük a dolgot Lacival, nem kellett volna vagdosni. Hajlítani kellett volna a lemezen egy kicsit.  :|

Egyébként nem szabad hirtelen felindulásból rögtön mindenkit szidni. Mindenki hibázhat.  
leszilaci lehozhatta volna kijavítani a hibát, de persze meg lehet érteni, hogy nem akart utazni relatíve sokat. Superéknek nem volt a dologban sok tapasztalatuk, mint ahogy senkinek sincs igazán.
(egyébként vonóhorgot Yaris Versora szerelni eleve nem egy hétköznapi dolog, mivel kevés Verso fut a magyar utakon, még kevesebb vonóhoroggal. A tapasztalat hiánya sajnos okozhat apró hibákat :(  )
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1558 Dátum: 2006.01.01 17:27:13 »
Idézetet írta: "Szeke"
Egyébként nem szabad hirtelen felindulásból rögtön mindenkit szidni. Mindenki hibázhat.

Elnézést, nem személyes támadásnak céloztam a dolgot. Csakhogy én az ilyesmit abszolut hidegvérrel kezelek. Erősen egyet tudok érezni a Laci féle áldozatokkal.
Az a baj, hogy ebben a mai világ hajszájában, sose a végfelhasználó nyer - mindenhol a szerencsétlen embert próbálják megvágni mert tudják, hogy nem tud védekezni.
Idézetet írta: "Szeke"
Superéknek nem volt a dologban sok tapasztalatuk, mint ahogy senkinek sincs igazán.
(egyébként vonóhorgot Yaris Versora szerelni eleve nem egy hétköznapi dolog, mivel kevés Verso fut a magyar utakon, még kevesebb vonóhoroggal. A tapasztalat hiánya sajnos okozhat apró hibákat :(  )

Ez az, ami a vásárlót nem érdekli. Ez kizárólag a márkaképviselet problémája - vállalni kell érte a következményeket. A törvény nem ismerése sem mentesít alóla  :nene:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1559 Dátum: 2006.01.01 17:37:51 »
Idézetet írta: "robi"
Az a baj, hogy ebben a mai világ hajszájában, sose a végfelhasználó nyer - mindenhol a szerencsétlen embert próbálják megvágni mert tudják, hogy nem tud védekezni.

Ezt remélem nem a Toyota szervízekre értetted, mert ha igen, sajnos nagyot tévedsz  :roll:
Nem véletlenül maradt ilyen kevés kereskedő, nem sokan tudták tartani a színvonalat. Hidd el, Toyotától idegen dolog az átvágás!

Idézetet írta: "robi"
Ez kizárólag a márkaképviselet problémája - vállalni kell érte a következményeket.

És ki mondta, hogy nem vállalta volna érte a hibázó kereskedő?
Laci nem ment el, érthető okokból. Superék is hibáztak, de elmondtam, miért lehet velük szemben az ember megértőbb az átlagnál. Persze nem kötelező annak lenni, lehet asztalt is borigatni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D