Szerző Téma: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.  (Megtekintve 446033 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1440 Dátum: 2005.08.01 19:47:07 »
Hali Filigran!
Én meg tudtam nézni a videót,amit felvettél.Nagyon érdekes.Nekem még a régi autómon volt hasonló dolog mikor kevés volt benne a benzin ferdén álltam meg és beindítás után 1000-1500 közöt változott az alapjárat.Szerintem nálam levegő került a benzin rendszerbe.Igy mentem vele kilométereket. Majd leállítottam pár percre mig belenéztem a motoház alá és újra indításkor a hiba megszünt. Evvel nem azt akarom mondani,hogy neked is ugyan ez a hibád de ez is egy lehetséges dolog.Az hogy gurulsz és magasabb az alapjárat az természetes dolog úgy ahogy a Jarisnál is láttad.Nem tudom de ezt a hibát a VVT rész nem produkálhatja? Ha megoldódik a rejtéjes hiba,azért írd le a fórumba, én is és biztos a többiek is nagyon kiváncsiak rá.
Fel a fejjel, szerintem is vidd a SUPERHEZ biztos előbb-utóbb metalálják a hibát.

Filigran

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1441 Dátum: 2005.08.02 09:22:49 »
Idézetet írta: "rittzo"
Hali Filigran!
Én meg tudtam nézni a videót,amit felvettél.Nagyon érdekes.Nekem még a régi autómon volt hasonló dolog mikor kevés volt benne a benzin ferdén álltam meg és beindítás után 1000-1500 közöt változott az alapjárat.Szerintem nálam levegő került a benzin rendszerbe.Igy mentem vele kilométereket. Majd leállítottam pár percre mig belenéztem a motoház alá és újra indításkor a hiba megszünt. Evvel nem azt akarom mondani,hogy neked is ugyan ez a hibád de ez is egy lehetséges dolog.Az hogy gurulsz és magasabb az alapjárat az természetes dolog úgy ahogy a Jarisnál is láttad.Nem tudom de ezt a hibát a VVT rész nem produkálhatja? Ha megoldódik a rejtéjes hiba,azért írd le a fórumba, én is és biztos a többiek is nagyon kiváncsiak rá.
Fel a fejjel, szerintem is vidd a SUPERHEZ biztos előbb-utóbb metalálják a hibát.


Köszi a biztatást. A kocsiban van már közel 5000 km, és többször meg is álltam, sajna ez nem javított rajta. Várom Kzozee-t, hogy időpontot beszéljünk meg. Nagyon bízom bennük...

Filigran

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1442 Dátum: 2005.08.02 10:46:20 »
Filigran: én már mondtam, mi lehet a baja a kocsinak, miért nem abba az irányba indulsz??
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Filigran

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1443 Dátum: 2005.08.02 11:23:22 »
Idézetet írta: "Szeke"
Filigran: én már mondtam, mi lehet a baja a kocsinak, miért nem abba az irányba indulsz??


Szia Szeke!

Emlékszem, az ECU-t, és az oxigénszenzort javasoltad. De a kocsi garanciális, és én nem akarom saját magam szétkapni (nem is volna értelme, hiszen se műszerem, se hozzáértésem). Biztos emlékszel, írtam, hogy az ECU-t cserélték, és amikor ugyanúgy jelentkezett a hiba, akkor arra gondoltak a szervízben, hogy feltehetően nem az lesz a hibás. Akkor kértem tőlük, hogy nézzék át a különböző jeladókat, nem-e azok közül zavar be valamelyik (pl. vízhőfok jeladó). Nem álltam mellettük, ezért nem tudom 100%-ra mondani, hogy megtették, de azt állították, hogy igen, és nincs hibás jeladó. (Az én véleményem ebben az, hogy a jeladó, ha nem tér ki a normális intervallumából, attól még lehet hibás, és szolgáltathat rossz értéket, hiszen a fordulatszámom csak kis mértékben ingadozik. 1000-1400 gurulás közben).
Most két fórumban is fenn van ez a téma. Először az "Avensis, mi más"-nál kezdtem érdeklődni, ki látott már ilyet. Ott azt javasolta egy fórumtag (köszi neki), hogy a Super-hez forduljak, ezért tettem fel itt is a kérdést. Többen adtak már tippet itt is, ott is, köztük olyat is, amit a szervíz már kizárt, mint hiba okot.
Mivel erről nem tudhat, természetesen nem akarok senkit se letromfolni, és válasz nélkül se hagyni, ha már fordított annyi időt rám, hogy elolvasta a problémámat, esetleg megnézte a videót, és elgondolkozott, szerinte mi lehet a hiba.

A helyi szervízt egyelőre hanyagolnám (épp a javasolt Super miatt), ott viszont Kzozee azt írta, két javasolt szerelőjük szabin van.
Addig várom a tippeket, és minden hasznosnak látszót felírok, (köztük a tiedet is) hogy a szerelőkkel azt megbeszéljem.

Bocs a hosszú hozzászólásért, csak azért lett ennyi, hogy kiderüljön, nem kavarok, és előre is (utólag is) köszönök minden tippet

Filigran [smilie=sm03.gif]

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1444 Dátum: 2005.08.02 12:19:04 »
Előfordult már ilyen hiba, azért írtam azt, amit. Szóval nyugodtan menj be Superékhez, tudni fogják, mi a hiba.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ksanyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1445 Dátum: 2005.08.04 14:30:40 »
Idézetet írta: "Filigran"
Idézetet írta: "Szeke"
Filigran: én már mondtam, mi lehet a baja a kocsinak, miért nem abba az irányba indulsz??


A helyi szervízt egyelőre hanyagolnám (épp a javasolt Super miatt), ott viszont Kzozee azt írta, két javasolt szerelőjük szabin van.
Addig várom a tippeket, és minden hasznosnak látszót felírok, (köztük a tiedet is) hogy a szerelőkkel azt megbeszéljem.

Bocs a hosszú hozzászólásért, csak azért lett ennyi, hogy kiderüljön, nem kavarok, és előre is (utólag is) köszönök minden tippet

Filigran [smilie=sm03.gif]


Szia Filigran!
Ez a hiba folyamatosan van vagy egy idő után megszünik magától? Vagy mitől szünik meg? Csak alapjárat környékén van vagy nagyobb fordulaton is?

Filigran

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1446 Dátum: 2005.08.04 15:15:49 »
Idézetet írta: "ksanyi"
Idézetet írta: "Filigran"
Idézetet írta: "Szeke"
Filigran: én már mondtam, mi lehet a baja a kocsinak, miért nem abba az irányba indulsz??


A helyi szervízt egyelőre hanyagolnám (épp a javasolt Super miatt), ott viszont Kzozee azt írta, két javasolt szerelőjük szabin van.
Addig várom a tippeket, és minden hasznosnak látszót felírok, (köztük a tiedet is) hogy a szerelőkkel azt megbeszéljem.

Bocs a hosszú hozzászólásért, csak azért lett ennyi, hogy kiderüljön, nem kavarok, és előre is (utólag is) köszönök minden tippet

Filigran [smilie=sm03.gif]


Szia Filigran!
Ez a hiba folyamatosan van vagy egy idő után megszünik magától? Vagy mitől szünik meg? Csak alapjárat környékén van vagy nagyobb fordulaton is?


Szia!

Biztos olvastad, két dologról van szó. Az egyik, amikor üresben gurul az autó, a másik, amikor állóhelyzetben van. Mivel a gurulás nem tart a végtelenségig (sajna, pedig akkor ez lenne a Perpetum Mobile:), ezért előbb-utóbb megáll (vagy én fékezem le, mert a lámpa alá értem, esetleg vannak előttem, stb). Ekkor a gurulásra jellemző ingát abbahagyja. Pár pillanatig 1000-en jár, majd átmegy az állóhelyzetes ingadozásba. (Nem véletlenül írtam ingadozást, az állóhelyzeti dolog nem oda-vissza ingázik, hanem csak úgy szórványosan mászkál fel-le).

A másik kérdésed nem teljesen értem: ("Csak alapjárat környékén, vagy nagyobb fordulaton is").
Ha nyomnám a gázt, hogy magasabb legyen a fordulatszám, akkor nyilván nem ingázna...
Úgy képzeld el, hogy mész a városban. Nézel előrefelé, és látod, hogy piros a lámpa. Egész addig nincs senki előtted. Ha leveszed a lábad a gázról, és úgy gurulsz, akkor a motorfék miatt meg fog állni a kocsi a lámpa előtt. Ezért üresbe teszed a váltót, és gázadás nélkül gurulsz a lámpa felé. Na ekkor (nem mindig, úgy 80%-ban) kezd el ingázni, illetve csinálja azt, amit a a honlapon leírtam. Érdekes módon alapfeltétel, hogy a klíma be legyen kapcsolva. Emiatt gyanakodtak is többen a fórumból a klímára, de aztán megnézték a filmet (most már 101-en), és többen jelezték, hogy nem ilyen fordulatszám változásra gondoltak. Ez szerintük sem normális.

Khmmm... megint hosszúra sikerült a válasz, bocs.

Filigran  :oops:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
generátor
« Válasz #1447 Dátum: 2005.08.04 19:50:53 »
Hi!
Érdekelne, hogy az Ave II -t milyen generátorral szállítják? Lehet kapni nagyobb teljesítményűt is hozzá? A HIFI nagyon zabál, és a gyári nem tölt eleget.-(

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: generátor
« Válasz #1448 Dátum: 2005.08.04 21:31:17 »
Idézetet írta: "Agyarka"
A HIFI nagyon zabál, és a gyári nem tölt eleget.-(

Milyen hifi? Ugye nem a gyárira gondolsz?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1449 Dátum: 2005.08.04 23:45:33 »
-)Nem gyári. Nagy erölködő + mélynyomók. Az aksit külön tölteni macerás.

Filigran

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Alapjárat még mindig
« Válasz #1450 Dátum: 2005.08.08 09:26:20 »
Toyota "Guru"-k :!:

KSanyival hosszan beszélgetve (kösz Sanyi), a következő ötlet merült fel:

Mivel az alapjárat ingadozásom csak bekapcsolt klímával jelentkezik (Avensis, 1.8 VVTi, 2005, automata klíma), elképzelhető-e, hogy a klíma computere vezérli el a fordulatszámomat? Ha igen, hogy lehetne diagnosztizálni :?:

Filigran

dante05

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1451 Dátum: 2005.08.08 11:29:15 »
Van egy Corolla Versom ami most lett ket eves. Latva az uj Versot, bementem megnezni az tipust. Az eladok jol elvoltak egymassal, en mintha ott se lennek... Nagy nehezen odajottek hozzam es leutem beszelni egy bajszos pasival. Feltarttam neki helyzete: itt vettuk a Versonkat, itt szervizeljuk, es talan lecserelnenk egy ujra. Semmi lelkesedest nem valtott ki belole a teny, hogy esetleg vennek egy kocsit.

Tobb figyelmet, tobb kedvesseget, vartam volna el miutan mar torzsvasarlonak szamitok... Csak lunyha, kedvtelen stilus, a szemebe pedig az uzenet " le van szarva, hogy itt mar vettel autot, senkit nem erdekel ez...."

szar volt, nem hiszem, hogy vennek megegyszer autot naluk...

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1452 Dátum: 2005.08.09 23:37:37 »
Ma én is beugrottam ide, mert hidegindítás után valami ciripelt a motortérben, baromira idegesített. Mivel pont erre jártam, gondoltam megnézetem, időm volt. Kb. 20 percet vártam a munkafelvételen, mert az egyetlen elérhető ember egy értékesítővel végigtárgyalta az egész heti újautó átadásokat, papírmunkát, stb. Már bocsánat, de nem a vevő az első? Ők úgyis 2 íróasztalnyira vannak egymástól egész nap, nem ért volna rá a dolog? A japánok nem hiszem, hogy örülnének az "észre sem veszlek" stílusnak! :evil:
oyota rulez

kzozee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #1453 Dátum: 2005.08.10 07:43:37 »
Idézetet írta: "Andris"
Ma én is beugrottam ide, mert hidegindítás után valami ciripelt a motortérben, baromira idegesített. Mivel pont erre jártam, gondoltam megnézetem, időm volt. Kb. 20 percet vártam a munkafelvételen, mert az egyetlen elérhető ember egy értékesítővel végigtárgyalta az egész heti újautó átadásokat, papírmunkát, stb. Már bocsánat, de nem a vevő az első? Ők úgyis 2 íróasztalnyira vannak egymástól egész nap, nem ért volna rá a dolog? A japánok nem hiszem, hogy örülnének az "észre sem veszlek" stílusnak! :evil:


Sziasztok!

Szabadságon vagyok, és most jutottam gép közelébe. Sajnálom a kellemetlenséget ami ért, de kérem a megértésedet is: az új autó átadás és annak felkészítése is nagyon fontos feladat, ráadásul ez is a vevőkről szól. Az értékesítőink nem élveznek helyzeti előnyt, ugyanúgy kivárják a sorukat mint egy kívülről érkező. Amint rájuk kerül a sor ugyanúgy bejelentik az autót 0 szervizre és a kiegészítők beszerelésére. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy nem foglalkozunk a betérőkkel, de augusztusi szabadságolások nálunk is vannak, és ez okozhat pici várakozást.
Mégegyszer mondom, sajnálom a tapasztalatodat és remélem nem vette el a kedvedet a Supertől.
Üvözlettel

Koszonits Zoltán

Filigran

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Szervíz
« Válasz #1454 Dátum: 2005.08.10 11:11:29 »
Szia Kzozee!

Beszéltünk arról, hogy vihetem hozzátok a kocsit, amikor a két javasolt szerelő visszatér szabiról.
Tudsz már valamilyen időpontot esetleg, hogy én is úgy tervezzem a munkahelyemen? (20-ára amúgy is felmennénk...).

Köszi, Filigran