Szerző Téma: Toyota Super - Budapest, Váci út 20.  (Megtekintve 431928 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #120 Dátum: 2004.06.19 01:05:07 »
Idézetet írta: "afekete"

Engem azért beszélt le róla a szervíz, mert szerintük az első olaj speciálisan adalékolt és ugyan jó olajat tudnak adni, de olyat nem.
(S mivel a bevételük ellen beszéltek, lehet alapja is.)
De szerintem azért 4000 km után már nincs annyira szüksége a plusz adalékokra, de én felelegesnek találtam erre kiadni pénzt.


csak ebben az az egy hibádzik hogy ha az első olaj speciálisan adalékolt gyárilag akkor vajon miért nem olyan a többi "gyári" olaj? ez nekem valahogy sántít. OK tényleg nem kötelező, és csak csak szervíz bevétel. Hogy téged miért beszéltek le? fogalmam sincs lehet hogy épp nem volt rád keretjük és ezt marketing szempontból nem engedhetik meg, sok sok turpisságra képesek ezek a márkakereskedők igaz hillar? :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #121 Dátum: 2004.06.19 21:22:09 »
Idézetet írta: "S"
Idézetet írta: "afekete"

Engem azért beszélt le róla a szervíz, mert szerintük az első olaj speciálisan adalékolt és ugyan jó olajat tudnak adni, de olyat nem.
(S mivel a bevételük ellen beszéltek, lehet alapja is.)
De szerintem azért 4000 km után már nincs annyira szüksége a plusz adalékokra, de én felelegesnek találtam erre kiadni pénzt.


csak ebben az az egy hibádzik hogy ha az első olaj speciálisan adalékolt gyárilag akkor vajon miért nem olyan a többi "gyári" olaj? ez nekem valahogy sántít. OK tényleg nem kötelező, és csak csak szervíz bevétel. Hogy téged miért beszéltek le? fogalmam sincs lehet hogy épp nem volt rád keretjük és ezt marketing szempontból nem engedhetik meg, sok sok turpisságra képesek ezek a márkakereskedők igaz hillar? :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Az biza igaz!! (Már a turpisság...)
De komolyan mondom, a gyár nem ír elő a benzines Toyotákra 15e-ig olajcserét. És nem a spec adalék miatt. Merthogy nincsen benne. Már adalék.
Bizonyos két  -és négyütemű motorkerékpárokat szállítanak spec adalékolt gyári olajjal, de azokban egyezer után cserélni is kell. No ez sem a Toyota, ugye.
Viszont tutti, hogy a gondos tulaj nem sajnálja 2-3e km után az első olajcserét. "Das Sicher ist Sicher" alapon. (Ez a marketing-duma!) :)  :)  :)  :)  :)
Hali:
ÁÁ :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #122 Dátum: 2004.06.20 10:40:42 »
Idézetet írta: "S"
Höhö megtaláltam hogy hová való a csavar... nagyon nyiszogott az ajtó megkuksiztam miért onnan hiányzott az a bizonyos kárpitrögzítő csavar... le kellett akasztani az ajtót hogy felrakják az új sárvédőt?

Beírom ide is hátha utána tudsz kérdezni Árpi normális hogy alapjáraton miután bemelegedett már a motor és visszaveszi a ford.számot ketyeg a motor? Az utastérbe ez az egy hang hallatszik be, olyan dízeles ketyegés.  Más is hallja ezt az effektet kikapcsolt rádiónál?


Szevasztok
A "ketyegés" nekem is van.De nem a  befecskendezőt hallja az ember hanem a benzingőz elvezető mágneskapcsolóját.Én is sokat füleltem mire rájöttem.Ez a kapcsoló a légszürő ház oldalán van és alapjáraton, rádió nélkül tényleg DIZELES hangja van az autónak.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #123 Dátum: 2004.06.20 14:02:35 »
Idézetet írta: "S"
csak ebben az az egy hibádzik hogy ha az első olaj speciálisan adalékolt gyárilag akkor vajon miért nem olyan a többi "gyári" olaj?

Már miért lenne a többi "gyári" olaj adalékolt, ha azokat nem bejáratáshoz töltik bele?
Engem mindenesetre nagyon elgondolkoztatott, hogy a OFF Hondánál ON kimondottan ellenjavalt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #124 Dátum: 2004.06.21 08:38:42 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "S"
csak ebben az az egy hibádzik hogy ha az első olaj speciálisan adalékolt gyárilag akkor vajon miért nem olyan a többi "gyári" olaj?

Mr miért lenne a többi "gyári" olaj adalékolt, ha azokat nem bejáratáshoz töltik bele?
Engem mindenesetre nagyon elgondolkoztatott, hogy a OFF Hondánál ON kimondottan ellenjavalt.


De ha bejáratásról van szó akkor az csak az első 1000km na jó legyünk bőkezűek 3000. Utána minek bele az adalék? Csak a gyártók tudhatják :)
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #125 Dátum: 2004.06.22 07:34:22 »
Hillar! kérlek ne felejtsd el megkérdezni hogy miként van a Yaris kárpitja felerősítve, vannak-e törős műanyag bizgentyűk vagy sem :)
Köszönöm szépen!
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #126 Dátum: 2004.06.25 22:34:30 »
Most már mind1 megkérdem magam a jövő héten viszem olajcserére a kocsit, meg műszerfal helyrerakásra mert kezd idegesíteni a nyöszörgése :(
Sárfogó gumi gondolom van raktáron ha meglepetés-szerűen betámadok egy ilyen felszereltetésével :)
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #127 Dátum: 2004.06.29 09:54:16 »
Idézetet írta: "S"
Hillar! kérlek ne felejtsd el megkérdezni hogy miként van a Yaris kárpitja felerősítve, vannak-e törős műanyag bizgentyűk vagy sem :)
Köszönöm szépen!

Szia S!

Az ajtókárpit patentekkel és csavarokkal van rögzítve. Csak úgy törnek el a patentek, ha valaki nagyon elcseszi, vagy nagyon rosszul feszíti meg őket, egyébként simán visszatehető rongálás nélkül is. És persze kapható nálunk is a bótban...
Hali:
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

gyuribá

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #128 Dátum: 2004.07.07 17:41:02 »
Kedves Hillar!

Mégegyszer köszi a hozzáállást és a hibátlan munkát!! :prayer:
Azt hiszem, nem kérdés ezután hova viszem az autót szervízbe!
És a többieknek is csak ajánlani tudom ezt a szervízt! :10:
Üdv
               gyuribá
yuribá Corolla HB Terra

wantang

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 71
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #129 Dátum: 2004.07.15 16:26:19 »
Most voltam s Supernél INGYENES átvizsgáláson a Carinámmal, és mindenki nagyon korrekt volt, alaposan végignéztek mindent, nem az volt a hozzáállás, "rázzuk le valahogy, hisz' csak akciós átvizsgálásra jött...".
Így nem kérdéses, hol lesz a szíj és görgőcsere  :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #130 Dátum: 2004.07.18 17:05:04 »
Hillar!
Tegnap nem tudtunk találkozni, pedig szerettem volna, mert van nekem egy hátsó ajtóm, ami nem nyílik ki önszántából.
Viszont nincsen még klubkártya, és szívesen igénybeveszem a kedvezményt...
music     

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #131 Dátum: 2004.07.19 07:39:54 »
Idézetet írta: "music"
Hillar!
Tegnap nem tudtunk találkozni, pedig szerettem volna, mert van nekem egy hátsó ajtóm, ami nem nyílik ki önszántából.
Viszont nincsen még klubkártya, és szívesen igénybeveszem a kedvezményt...

Hi music!
Gyere nyugodtan!  :wink:  Megszavaztam a klubkártya-kedvezményt ...  :wink:  Csak előtte gyere be hozzám. Feszítővasat hozol? :twisted:
Hali:
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #132 Dátum: 2004.07.19 11:17:21 »
Szia hillar!

Lenne egy kérdésem. A találkozón egy, az enyémmel egy idős sol felszereltségű Corollában láttam, hogy a könyöklője magasabb mint az enyém. Kiderült, hogy az enyémen csak sima fedél van, míg a másikon + rakodótér van a fedélben. Az enyém a tároláson kívül nem tölti be a funkcióját, mert gerincferdülést kapok, ha rá könyöklök :cry: . Lehetne kapni ilyen fedelet nálatok? Egy kis aprópénzt megérne, hogy kényelmesebben alhassak vezetés közben :D  :D . Ha van, akkor az ára is érdekelne (bár ez így már két kérdés :) ).
Köszi.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #133 Dátum: 2004.07.19 11:49:19 »
Idézetet írta: "hillar"
Hi music! Gyere nyugodtan!  :wink:  Megszavaztam a klubkártya-kedvezményt ...  :wink:  Csak előtte gyere be hozzám. Feszítővasat hozol? :twisted: Hali: ÁÁ  :D  :D

OK. Köszi.
Feszítővas nem kell, egy franciakulcs is megteszi- ez most vicen kívül, nekünk így sikerült kinyitni.
A munka 1/3-a megvan, mert az ajtó burkolatot már le van szedve, már csak meg kell csinálni, és visszatenni... :wink: Annyit sikerült megállapítani, hogy a hiba nem a pöcöknél van.
Akkor telefonon kérek időpontot Máté I.-től.
Még 1x köszi.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Toyota Super - Budapest, Váci út 20.
« Válasz #134 Dátum: 2004.07.19 13:38:41 »
Idézetet írta: "music"
Akkor telefonon kérek időpontot Máté I.-től.
Még 1x köszi.


Holnap reggel viszem a kocsit.
music