Szerző Téma: Beszélgessünk mindenféléröl ...  (Megtekintve 82803 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #255 Dátum: 2021.09.20 20:32:09 »
Nekem is ki van a hócipőm velük (GLS), illetve azzal a jóemberrel, aki errefelé futár.
Elindulok dolgozni, és egy egyirányú utcában szoktam kimenni a forgalmasabb útra. Lenne hely félreállni neki, de úgy beáll középre, hogy se jobbra, se balra nem lehet elférni tőle. Szépen kiszáll, átadja a csomagot, gép beolvas, aláír, fizetés, kis csevej is belefér, én meg várok, mert ha visszatolatnék (ami eleve szabálytalan), akkor sem lennék sokkal előrébb, és lehet bejön mögém még valaki.
Szóval az ő ideje drága, mert ha nem lenne az, vette volna a 20 másodpercet, ami alatt bőven megoldja a lehúzódást, de én meg várhatok perceket, amíg szöszög  :censored:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #256 Dátum: 2021.09.21 20:25:09 »
Ez szerintem személyesen a futár és nem a GLS. Nálunk UPS, DHL és GLS is jár, mindegyik normálisan parkol - mondjuk itt van rá hely.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #257 Dátum: 2021.09.21 21:07:31 »
De engedjük el, mert látom neked mindenképp a tyúkszemedre lépett a GLS  :flowers:  :hug:
Nem a GLS, a futárok általában. Tök rugalmatlan rendszerben vannak, csak az ő szemszögükből nézve "jó" minden. Pl. az hogy 2021-ben még nem alapértelmezett hogy kártyával is lehessen fizetni náluk (még taxikban is lehet már évek óta, még csak drága terminál se kell ma már), futár cég, és cégen belül is futárja válogatja...

Ha felhívom kb. mikor akar ideérni nem tudja, nemmondja meg, volt már olyan is hogy mire leértem már szállt vissza hogy indulna tovább, egy csengőnyomás után alig vár vmit stb...

Az meg a csúcs hogy nincsenek átvételi pontok ahova (lásd posta) esetleg bemehetnék a csomagért ha nem tudtam otthon lenni éppen. Ja, vannak, de előbb visszaküldik a csomagot a feladónak, aki aztán adja fel újra, kizárólag csomagpontra...

A lényeg - nekik legyen jó (mint cég) első sorban utána jöhet a kiszolgáltatott címzett. Mert a (nekik) fizető ügyfél nem a címzett, csak a feladó... (olyanom volt már néhányszor hogy én adtam fel csomagot és jöttek felvenni, érdekes olyankor egész más a hozzáállás...)
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.21 21:13:08 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #258 Dátum: 2021.09.21 22:15:24 »
Ja másik kedvencem a DHL. Nagyobb értékű csomag jön külföldről (EU-n kívülről). Óriási késedelem és sérült csomagolás (jegyzőkönyvvel), utólag megállapítva hogy hiányos az áru.
Panasz bejelentve, válasz az, hogy jelezzem ezt a feladónak (!), aki majd tegyen panaszt az ottani DHL-nek...
A feladó elküldte a fotót a csomagokról ahogyan feladták ott, tök rendben voltak. Ottani DHL nem reagált érdemben ez nem az ő dolguk. Itteni DHL a saját szabályzata szerint meg ez itt szintén nem az ő dolguk, menjek külföldre...
Mai napig nincs letisztázva... Lassan 1 éve... Nulla válasz, tökre lesz@rnak.
 
.
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.21 22:19:35 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #259 Dátum: 2021.09.22 08:08:58 »
Ez jött most pár perce:

Idézet
Kedves Cimzett! A 3134XXXX szamu csomagot 0 utanvettel MA 10:30-13:30 kozott kezbesitjuk. Kerdes eseten a futar a +3670XXXXXXX szamon elerheto.GLS

Gyakorlatban mit ér az egész? Már késő átszervezni a napot! Nekem is, nekik is...
Nem lesz itthon senki...
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.22 08:15:26 írta robi (Robi) »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #260 Dátum: 2021.09.22 08:51:40 »
Értem.
Akkor nálunk dolgozik az összes normális GLS kiszállító - szerencsére  :yes:  :tt2:
Az, hogy a céges ilyen, rendben van, napi szintű a kapcsolat vele és kb 6 éve ugyanaz a srác dolgozik nekünk.
A lakóparkban, ahol lakunk, ott is ugyanaz a futár évek óta, rugalmas, kommunikál, nagyon normális.

De mivel a helyi főnökkel is van kapcsolat, ő mesélte, hogy nagyon nagy gondok vannak az emberi állományban országosan. Nagyon nagy a mozgás, pár hónapig van, aztán lelép és sokszor nem éppen az IQ bajnokok jelentkeznek.
Kisvárosban eszerint jobb a helyzet.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #261 Dátum: 2021.09.22 08:53:45 »
Szia!

Hívd fel a futárt!
Egyeztess vele, hogy hol tudod átvenni, vagy tegye le egy GLS csomagpontra, ahol bármikor átveheted! :yes:
Rugalmasak. Neki is érdeke, hogy mihamarabb "megszabaduljon" a csomagtól! :otlet:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #262 Dátum: 2021.09.22 08:56:09 »
Gyakorlatban mit ér az egész? Már késő átszervezni a napot! Nekem is, nekik is...  Nem lesz itthon senki...
Nálunk is volt már ilyen, többször is. Mivel mindig (!) ugyanaz a futár van egy bizonyos (viszonylag kis) környéken, ezért elég rugalmas, és eddig mindig sikerült vele megbeszélni, hogy egy későbbi időpontban újra erre jöjjön, vagy valahol a környéken találkoztunk, és átvettem a csomagot.
Szerintem ez még mindig ezerszer jobb, mint ami régen volt...
music     

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #263 Dátum: 2021.09.22 08:59:10 »
Ha megkapom a futár elérhetőségét, én is fel szoktam hívni, hogy tudunk-e variálni... Volt, hogy a körzetén kívülre hozattam el vele (nem túl nagy távolság volt), de mondtam neki a telefonban, hogy nem leszek hálátlan :D elvileg már hazafelé tartott, akkor tett egy kanyart, kapott jattot, mindenki örült... (ez működik felénk a pl GLS-sel, de az MPL, ha nehéz a csomag, inkább csak hagy egy értesítőt, hogy nem ért el...)

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #264 Dátum: 2021.09.22 09:27:00 »
Kitapasztaltam, hogy GLS csomagot lehet eleve csomagpontra kérni a rendeléskor! :otlet: Ilyenkor szállítási címnek egyszerűen a csomagpont címét kell megadni!  :)
https://csomag.hu/hu/csomagfeladas(modal:csomagpont)
A webshop oldalán nem mindíg van legördülő választási lehetőség erre, de fenti módszerrel működik!
És nem kell idegeskedni, hogy mikor jön a futár... :yawn:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #265 Dátum: 2021.09.24 22:07:07 »
No hát 3 napnyi egyezkedés kellett ahhoz hogy végül megkapjam a csomagokat... hiába van késői kézbesítés lehetősége (17-20 óra között) ez csak bizonyos (előre nem tudható melyik) csomagokra kérhető. És hiába kérhettem az egyikre ezt, a futár felhívott napközben hogy itt áll a ház előtt, jóval korábban. Mondtam hogy nem véletlenül kértünk késői kézbesítést. És mint kiderült most csak egyik csomag volt nála a kettőből... (az se alapértelmezett, ha ugyanarra a címre megy két külön csomag, akkor egy úttal vigyék ki?)

Megegyeztünk hogy ez most akkor sehogy se jó, de legalább át tudtam szervezni a programot hogy következő nap 9-ig otthon maradhassak, így megígérte szóban hogy igyekszik itt lenni mindkettővel... Hát sikerült is, mondjuk utolsó pillanatban mert ami a csomagban volt arra még aznap szükségünk volt...

Mennyivel simább lett volna ha az első sikertelen alkalommal kapásból arra ad lehetőséget hogy felvegyem este egy csomagpontból vagy automatábol?

Pl. az MPL ilyen, ha nem tudják kézbesíteni, még aznap 17:00-től beugorhatok érte a legközelebbi postára...
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.24 22:29:42 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #266 Dátum: 2021.09.24 22:10:44 »
Kitapasztaltam, hogy GLS csomagot lehet eleve csomagpontra kérni a rendeléskor! :otlet: Ilyenkor szállítási címnek egyszerűen a csomagpont címét kell megadni!  :)
https://csomag.hu/hu/csomagfeladas(modal:csomagpont)
A webshop oldalán nem mindíg van legördülő választási lehetőség erre, de fenti módszerrel működik!
És nem kell idegeskedni, hogy mikor jön a futár... :yawn:
Ez utánvétes csomagoknál is működik (általában úgy szoktuk)?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #267 Dátum: 2021.09.24 22:36:32 »
Ha megkapom a futár elérhetőségét, én is fel szoktam hívni, hogy tudunk-e variálni...
Én ezt már feladtam, mert mire kapom az infót hogy jönnek vagy úton vannak már ki vannak osztva ki merre megy és nagyon ritkán sikerül közös nevezőre jutni (város másik végén vagyok már ekkor, délutánra hazaérnék, ők akkor már nagyon másfele járnak).

Ezért írtam, az aznapi előrejelzés sms-ben nem sokat ér, és az a baj hogy nincs alapból hely ahova lerakhatják, ahonnan én átvehetném, kivéve MPL.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #268 Dátum: 2021.09.24 22:42:20 »
tegye le egy GLS csomagpontra, ahol bármikor átveheted! :yes:
Azt nem lehet, többször próbáltam rávenni őket. Csomagpontra csak akkor mehet, ha eleve oda van címezve.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #269 Dátum: 2021.09.25 08:38:44 »
Én ezt már feladtam, mert mire kapom az infót hogy jönnek vagy úton vannak már ki vannak osztva ki merre megy és nagyon ritkán sikerül közös nevezőre jutni (város másik végén vagyok már ekkor, délutánra hazaérnék, ők akkor már nagyon másfele járnak).

Ezért írtam, az aznapi előrejelzés sms-ben nem sokat ér, és az a baj hogy nincs alapból hely ahova lerakhatják, ahonnan én átvehetném, kivéve MPL.

Nekem tegnap hoztak csomagot géelesék. Reggel mentem dolgozni, munkahelyen nézem az e-mail-eket, negyed nyolckor írtak levelet, sms egyáltalán nem is jött. A futár hívott pár perccel azelőtt, hogy odaért volna. Munkahelyre kértem. Portás Kollégák nagyon rendesek, átvette, én onnan hoztam el.