Szerző Téma: Beszélgessünk mindenféléröl ...  (Megtekintve 80496 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #225 Dátum: 2021.09.15 23:15:12 »
Ma érdekes eset esett meg, kicsit kipanaszkodom magam...

Már jó előre levélben tudatta a kábelszolgáltató (A UPC-t felvásárló Vodafone), hogy fejlesztés címen kicseréli a TV-Box-ot. Kiküldik az újat (mivel mással, MPL), a régi visszaküldéséhez dobozt biztosítanak, mit hogyan tegyek bele, díjmentesen, persze külön hacacáréval visszaküldhetem. Másik lehetőség erre, ha befáradok a régivel az ügyfélszolgálatra és átadom, ami kell, mert ugye az az övék(é). Marhára örültem: újabb dolog, amin a szolgáltató spórol, kiküldi a cuccot, én küldjem vagy vigyem vissza, mer' a régi az az övék(é), és leírás alapján szépen üzemeljem be a készüléket. Egyéb problémám úgysincs, majd elmolyolgatok vele, persze. Nem tudom, ezt országosan játsszák meg?? Olyan, mintha nem ezen a földön lenne, aki ezt kitalálta. Lelki szemeim előtt feldereng egy Erzsi néni a földszint 2-ben, aki majd dugdos-beállít-örül??

Ma reggel kapom az SMS-t, ma 8-17 óra között (!!) valamikor hozzák a csomagot. Előtte a futár telefonálni fog. Hurrá! Már ez érthetetlen, a jónép nagyobbik része ilyenkor dolgozik, mikor vigyük nekik házhoz, ha nem ekkor?? Várom a hívást, semmi. No, egyszercsak egy régebbi munkahelyemről (másik megye) kapok egy hívást, először azt hittem, nem jól látok, vagy téves, már több, mint három éve nem ott dolgozom, mi a nyavalya lehet? Hát, jött egy csomagom. Oda.
Azt hitték, valami régi ügy folyománya lehet, hogy arra a címre küldött a Vodafone nekem csomagot, simán átvették (!!), valaki fel is bontotta, nézegették, mi lehet ez? Valakinek jött a nagy ötlet: meg is van a címzett telefonszáma, jófejségből felhívott, hogy izé. Kedélyesen elbeszélgettünk, hogy vagytok, rég hallottam rólatok, ők is rólam, sok a gond, még több lesz, ilyenek. Mondom bocs, nem értem, mit csináltak, felhívom az ügyfélszolgálatot, majd jelzek, mit intéztem.
Ügyfélszolgálatot felhívom, panaszügyintézés. Elmondom a hölgynek a fentieket, hogy a nyavalyatörésbe' lehet ez?? Ja, mert levelezési címnek náluk az a cím van benne a renccerbe'. Kérem szépen, ezt értem, de:
1. Az összes üzleti levél, ez a értesítő a cseréről is valahogy ide jött a jó lakcímemre.
2. A futár tojt felhívni, mert akkor egy kört spórolt volna, tudtam volna jelezni a tévedést.
Jó, kiveszi ezt a levelezési címet. Köszönöm. De mi légyen ezzel a csomaggal egy másik megyében? Utánanéz.
Kisvártatva, néhány perc zenélgetés után: mivel ez az én csomagom, legyek kedves felvenni a kapcsolatot a futárcéggel (MPL!)!! No itt ültem le majdnem: végigfutott az agyamon ez az egész, ha ezt elfogadom, akkor nekem kell ezt kinyomozni, megoldani a kibontott csomaggal a h*lyeségüket, telefonálgatni, könyörögni...,  meg bizonyítani, hogy ha kár történt, akkor az nem én okoztam?
Mondom neki: kedves hölgyem, ez nem az én csomagom, ez az önök tulajdona, önök a feladók, akik megrendelték az MPL-től a szolgáltatást. Én a címzett vagyok, aki amíg tudtam, itthon vártam, aztán a telefont füleltem, és semmi. Amúgy a régi TV-box-szal jól elvagyok, lassan senki nem nézi a TV-t. A futár rossz címre vitte, előtte tojt felhívni, ott átadta valakinek, aki nem én voltam, ki is bontották. Nem gondolnám, hogy ezt nekem kellene kibogoznom velük. Amúgy is, engem sokkal inkább pattint le az  MPL, mint egy Vodafone-t.
Megkérdi: akkor ezt nem is vesz át? Mondom: ha átveszem, akkor már enyém a felelősség, én nem tudom, mi kellene pontosan ott legyen, ez a Vodafone tulajdona, majd még fizethetek ezt-azt olyanért, ami nem az én hibámból történt, persze, hogy nem veszem át!
Hmm-hmm, hát akkor megpróbál utánajárni, ilyenkor mit tudnak tenni.

No, ez meg majd a "jövő", kiderül, mit alkotnak.
Magyarország, 2021 (lassan) utolsó negyedéve.
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.15 23:30:53 írta vd1234 »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #226 Dátum: 2021.09.16 09:14:40 »
Mester , Digi nincs nálatok?
anyémékat is átvittem upcből digibe
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #227 Dátum: 2021.09.16 09:43:54 »
Mester , Digi nincs nálatok?
anyémékat is átvittem upcből digibe

Sajnos a Digi családi házas környéken nem szolgáltat errefelé Mester, pedig jó is lehetne akár  :otlet:
A másik lehetőség a Té, de arról sem hallottam sokkal jobbakat  :no: Ráadásul most nemrég kötöttem egy éves hűségidős szerződést  :surrender:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #228 Dátum: 2021.09.16 18:53:29 »
Jaj hát ezekkel a futárokkal nekem is bajom van. A GLS már egy ideje küld SMS-t egy szűkebb, 2 órás intervallummal hogy mikor lesznek itt és azt kb. be is tartják. Csak az a gondom hogy csak aznap reggel küldik az SMS-t, pedig előre 1-2 nappal lenne jó, mert akkor tudnám hogy szervezzem időben a dolgaimat...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #229 Dátum: 2021.09.16 20:29:48 »
Nem tudom, de nekem sokkal logikusabb lenne az, hogy ez a kézbesítés 16 vagy 17 óra után történjen. Nincs már nagy forgalom, hazaért a többség, és sokkal gyorsabban lemenne minden.
Ehelyett hagyják a nemvoltálotthonveddátvalahol üzeneteket dögivel, zarándokol az ember az ajánlott leveléért is. Csomagot meg másnap esetleg megpróbálja megint kézbesíteni, persze megint akkor, amikor dolgozol   :wacko:
Emlékszem, amikor még járt erre tejesautó, elkezdtek egyre korábban jönni. Mondom neki, hogy délben nem tudok itthon lenni, miért jó ez? Azt mondja erre, hogy a nyugdíjas bácsi ott van délben is... Ez most normális????  :?:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #230 Dátum: 2021.09.16 20:56:14 »
Nem tudom, de nekem sokkal logikusabb lenne az, hogy ez a kézbesítés 16 vagy 17 óra után történjen. Nincs már nagy forgalom, hazaért a többség, és sokkal gyorsabban lemenne minden.
Hát Budapesten akkor van a gigacsúcs, 18 óra előtt nincs értelme. Igazából a forgalom tekintetében Budapest 9:30 és 15 óra között egész jó, ha napközbeni időpontra van szükség.

Egyébként kézbesítenek törzsmunkaidőn kívül is, felárért. És csak akkor, ha a feladó kéri ezt.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #231 Dátum: 2021.09.16 21:04:41 »
Sajnos szinte mindenhol ez a gyakorlat, kedvencem az óra-leolvasó. Persze értem, nekik is megvan a munkaidejük, de mégis ha valaki nem home office-ból dolgozik, az hogyan oldja meg az ilyen problémát?
Mert az órákat be lehet diktálni online, de a futárcéggel mi csináljál, ha mondjuk a szomszédodat nem tudod megkérni, hogy vegye át helyetted?
Vagy mondjuk egy vidéki posta, ami 17:00-kor zár, és neked is mondjuk addig tart a munkaidőd... Mégis hogy a fészkes fenébe intézz ott el bármit is - hacsak nem veszel ki ezért külön egy szabadnapot? ...  :szemez:


2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #232 Dátum: 2021.09.17 10:25:55 »
Jaj hát ezekkel a futárokkal nekem is bajom van. A GLS már egy ideje küld SMS-t egy szűkebb, 2 órás intervallummal hogy mikor lesznek itt és azt kb. be is tartják. Csak az a gondom hogy csak aznap reggel küldik az SMS-t, pedig előre 1-2 nappal lenne jó, mert akkor tudnám hogy szervezzem időben a dolgaimat...
A GLS 99%-ban egy napos szállítással dolgozik. Előző nap felveszi vagy beviszik a csomagot a telephelyre, másnap hajnalban megérkezik a kiszállítási telephelyre.

Legalábbis nálunk így működik a GLS. Hozzánk du fél4-4 között jön a futár, felveszi a csomagot, ami 5 után ér be a telephelyükre. Ezt kapják meg a partnereink másnap délelőtt.

Szóval - szerintem - 1-2 nappal korábban nem tud neked SMS-t küldeni  :flowers:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #233 Dátum: 2021.09.17 10:32:08 »
Sajnos szinte mindenhol ez a gyakorlat, kedvencem az óra-leolvasó.
Van még olyan szolgáltató, ahol havonta jön óraleolvasó?  :eek:

Minden szolgáltatóm online vagy telefonos app-on keresztül kéri az óraállást. Lehet fényképezni is, valamelyik kéri is x havonta. Így marad az, hogy évente 1x jön humanoid megbízott, aki ellenőrzi, hogy nem kamuztál-e egy éven keresztül  :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #234 Dátum: 2021.09.17 11:18:59 »
Van még olyan szolgáltató, ahol havonta jön óraleolvasó? :eek:

Minden szolgáltatóm online vagy telefonos app-on keresztül kéri az óraállást. Lehet fényképezni is, valamelyik kéri is x havonta. Így marad az, hogy évente 1x jön humanoid megbízott, aki ellenőrzi, hogy nem kamuztál-e egy éven keresztül  :D

 :yes: :yes: :yes:
A SEIKO Service!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #235 Dátum: 2021.09.17 14:25:27 »
A GLS 99%-ban egy napos szállítással dolgozik. Előző nap felveszi vagy beviszik a csomagot a telephelyre, másnap hajnalban megérkezik a kiszállítási telephelyre.

Legalábbis nálunk így működik a GLS. Hozzánk du fél4-4 között jön a futár, felveszi a csomagot, ami 5 után ér be a telephelyükre. Ezt kapják meg a partnereink másnap délelőtt.

Szóval - szerintem - 1-2 nappal korábban nem tud neked SMS-t küldeni  :flowers:
Ez azt feltételezi hogy az egy napos szállítással van feladva a csomag, nos a webáruházak többsége ezt nem kéri. Legalábbis ami hozzám jött, az eddig mindig legalább 3-4 napig utazott.

Szerintem abból a pillanatból hogy felvették a csomagot a feladótól, már tudni kéne mikor lesz kiszállítva...

Szerintem

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #236 Dátum: 2021.09.17 16:12:32 »
Egyébként nagy találmány a csomagautómata. Nap 24 órájában használható és feladni, fogadni egyaránt lehet benne, és olcsóbb is mint a kézbesítés. És alapból bankkártyás fizetésre is ad módot (futároknál gyakran nem is lehet, csak kp.-zni).

@vd1234 a Voda részéről az lett volna korrekt, ha:
- csomag küldése előtt egy (levelezési) cím egyeztetést végeznek mindenkivel
- előzetesen felkinálják a csomagautómatás átvétel lehetőségét is (MPL-nek is van)

palmat

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #237 Dátum: 2021.09.17 20:17:32 »
Szép estét! Vannak itt olyanok akik videókazettákat gyűjtenek?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #238 Dátum: 2021.09.18 14:12:24 »
Inkább az van hogy digitalizáljuk át őket fájlba...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #239 Dátum: 2021.09.18 21:24:32 »
Van még olyan szolgáltató, ahol havonta jön óraleolvasó?  :eek:

Minden szolgáltatóm online vagy telefonos app-on keresztül kéri az óraállást. Lehet fényképezni is, valamelyik kéri is x havonta. Így marad az, hogy évente 1x jön humanoid megbízott, aki ellenőrzi, hogy nem kamuztál-e egy éven keresztül  :D

Szerintem az elmaradottabb településeken, ahol nagyon sok a nyugdíjas, oda megy a leolvasó, mert az idős ember már talán az online regisztráció feléig sem jut(na) el. Illetve ha 1,5-2m mélyen van pl a vízóra, nem tudom 70-80 évesen még le tudnak-e mászni az aknába vagy hogy megy ez.

Ahogy hiába lehet online is csekket befizetni, QR kódozni meg stb, van ahova a mai napig megy a mobilposta, hogy az idős emberek feladják a sárga csekkjeiket. Mert ugye amire rá van nyomtatva a dátum és az időpont is, az biztosan be is lett fizetve.  :innocent: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61