Szerző Téma: Beszélgessünk mindenféléröl ...  (Megtekintve 83249 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #45 Dátum: 2005.11.20 00:18:02 »
Bocs , hogy egy ideje nem írtam ide - ezek a témák bővebb kifejtést igényelnének , és az igazság az , hogy ami időt a gép előtt tudok tölteni , az elmegy azzal a néhány topikkal , amelyben naponta vetődnek föl kérdések  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #46 Dátum: 2005.11.21 10:45:12 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Bocs , hogy egy ideje nem írtam ide - ezek a témák bővebb kifejtést igényelnének , és az igazság az , hogy ami időt a gép előtt tudok tölteni , az elmegy azzal a néhány topikkal , amelyben naponta vetődnek föl kérdések  :roll:

Oké, van időm. [smilie=sm35.gif]  [smilie=sm22.gif]
Időközben még olvastam, hogy kiderült: a vietnami háborúba úgy léptek be az amik, hogy a támadás híre, amelyre hivatkozva válaszbombáztak (és beszálltak), hamis volt. Nem volt vietnami naszád-támadás amerikai romboló ellen.
Yaris Blue Ice 1.0

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #47 Dátum: 2005.11.21 16:55:06 »
Idézetet írta: "baru"
Idézetet írta: "Palaczk"
Bocs , hogy egy ideje nem írtam ide - ezek a témák bővebb kifejtést igényelnének , és az igazság az , hogy ami időt a gép előtt tudok tölteni , az elmegy azzal a néhány topikkal , amelyben naponta vetődnek föl kérdések  :roll:

Oké, van időm. [smilie=sm35.gif]  [smilie=sm22.gif]
Időközben még olvastam, hogy kiderült: a vietnami háborúba úgy léptek be az amik, hogy a támadás híre, amelyre hivatkozva válaszbombáztak (és beszálltak), hamis volt. Nem volt vietnami naszád-támadás amerikai romboló ellen.


Na bumm ha valaki háborúzni akar talál rá indokot.
Annó 39 ben is Lengyelország támadta meg Németországot. Legalábbis Hitlerék szerint.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #48 Dátum: 2005.11.22 23:42:37 »
Idézetet írta: "baru"
Idézetet írta: "Palaczk"
Bocs , hogy egy ideje nem írtam ide - ezek a témák bővebb kifejtést igényelnének , és az igazság az , hogy ami időt a gép előtt tudok tölteni , az elmegy azzal a néhány topikkal , amelyben naponta vetődnek föl kérdések  :roll:

Oké, van időm. [smilie=sm35.gif]  [smilie=sm22.gif]
Időközben még olvastam, hogy kiderült: a vietnami háborúba úgy léptek be az amik, hogy a támadás híre, amelyre hivatkozva válaszbombáztak (és beszálltak), hamis volt. Nem volt vietnami naszád-támadás amerikai romboló ellen.


Lassan kiderül , hogy valójában minden egyes háborújukat az amik kezdték . Ilyen egyszerű lenne ? A végén eljutunk oda , hogy japán nemzetiségű fedett CIA-ügynökök vezették a Pearl Harbor-t támadó gépeket ;) ... Én nem tartom szentnek és önzetlennek az amerikaiakat , távolról sem - de azért próbálok valahol középen maradni a "hivatalos történelem" kritika nélküli benyelése , és az összeesküvés-elméletekbe való totális belekeveredés között  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #49 Dátum: 2005.11.23 15:22:38 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "baru"
Idézetet írta: "Palaczk"
Bocs , hogy egy ideje nem írtam ide - ezek a témák bővebb kifejtést igényelnének , és az igazság az , hogy ami időt a gép előtt tudok tölteni , az elmegy azzal a néhány topikkal , amelyben naponta vetődnek föl kérdések  :roll:

Oké, van időm. [smilie=sm35.gif]  [smilie=sm22.gif]
Időközben még olvastam, hogy kiderült: a vietnami háborúba úgy léptek be az amik, hogy a támadás híre, amelyre hivatkozva válaszbombáztak (és beszálltak), hamis volt. Nem volt vietnami naszád-támadás amerikai romboló ellen.


Lassan kiderül , hogy valójában minden egyes háborújukat az amik kezdték . Ilyen egyszerű lenne ? A végén eljutunk oda , hogy japán nemzetiségű fedett CIA-ügynökök vezették a Pearl Harbor-t támadó gépeket ;) ... Én nem tartom szentnek és önzetlennek az amerikaiakat , távolról sem - de azért próbálok valahol középen maradni a "hivatalos történelem" kritika nélküli benyelése , és az összeesküvés-elméletekbe való totális belekeveredés között  :roll:

Nyilván ez a helyesebb, nem pedig felülni a hangzatos variációknak. Gondoltam, egyszer előjön az összeesküvés-elmélet kifejezése, bár ettől a csapdától távol tartom magam én is. Úgy mondanám, van egy vonulat, amely mentén az USA intézi a dolgait. - És persze más államok sem mentesek ettől, "ahol az érdek ott az igazság" alapon. Én az USA esetében a nyilvánvaló, vagy időközben nyilvánvalóvá vált dolgokat szedtem össze. Nem is értem a népet, hogy miért nem háborodnak fel egy emberként, mikor a férfiaikat mindig a határon túlra viszik meghalni, hazafiasnak beállított célok érdekében.
Yaris Blue Ice 1.0

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #50 Dátum: 2006.01.15 17:27:46 »
Ma reggel láttam a Viasat History-n egy igen érdekes dokumentum filmet,a címét pont nem tudom!De a témája a köv: 4 nagy német céget emelt ki,amik a náci uralom alatt,és annak segítségével nőtték ki magukat,a Volkswagen,a Siemens és a Daimler-Benz,a negyedik cég pedig egy építő-tervező cég volt!Ez a film,ahogy kivettem a '90-es évek közepén készült,és az volt a lényege,h ezek a vállalatok mind kényszermunkásokkal dolgoztattak,akiket embertelen körülmények között tartottak,és sok tízezren haltak meg!Pl.: a VW gyár alatt éltek a kényszermunkások!
Amerikában sorra mennek a perek,h ezek a cégek fizessék ki a túlélőknek az akkor meg nem kapott bérüket!Nem kárpótlásra,alapítványokra van szükségük,hanem az őket megillető bérüket kérik!Merthogy a Nürnbergi per során előkerültek azok a dokumentumok,amiken az ott dolgozók nevei vannak,és az alapján ki lehetne számolni a mostani bérüket!Viszont ezeket a cégek nem bírják kifizetni,mert akkora hatalmas össuegekről van szó(milliárd dolláros),h azok veszélyeztetnék a működésüket,életben maradásukat!
Látta vki rajtam kívül ezt a filmet?Kíváncsi vagyok a véleményetekre!
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #51 Dátum: 2006.01.15 18:25:03 »
Idézetet írta: "Csacsa"
4 nagy német céget emelt ki,amik a náci uralom alatt,és annak segítségével nőtték ki magukat,a Volkswagen,a Siemens és a Daimler-Benz,a negyedik cég pedig egy építő-tervező cég volt!

Hitler szándékosan rakatta a VW gyárat Wolfsburgba: ő mindig is Wolf-ot szeretett volna keresztnévnek, mindig vonzódott a farkasokhoz. A Bogár gyártását is ő indíttatta meg. Szóval a VW Hitlernek köszönheti a létét  :ordog:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #52 Dátum: 2006.01.16 11:50:03 »
Idézetet írta: "Csacsa"
Ma reggel láttam a Viasat History-n egy igen érdekes dokumentum filmet, a címét pont nem tudom! De a témája a köv: 4 nagy német céget emelt ki, amik a náci uralom alatt, és annak segítségével nőtték ki magukat, a Volkswagen, a Siemens és a Daimler-Benz, a negyedik cég pedig egy építő-tervező cég volt! Ez a film, ahogy kivettem a '90-es évek közepén készült, és az volt a lényege, h ezek a vállalatok mind kényszermunkásokkal dolgoztattak, akiket embertelen körülmények között tartottak, és sok tízezren haltak meg! Pl.: a VW gyár alatt éltek a kényszermunkások! Amerikában sorra mennek a perek, h ezek a cégek fizessék ki a túlélőknek az akkor meg nem kapott bérüket! Nem kárpótlásra, alapítványokra van szükségük, hanem az őket megillető bérüket kérik! Merthogy a Nürnbergi per során előkerültek azok a dokumentumok, amiken az ott dolgozók nevei vannak, és az alapján ki lehetne számolni a mostani bérüket! Viszont ezeket a cégek nem bírják kifizetni, mert akkora hatalmas össuegekről van szó(milliárd dolláros), h azok veszélyeztetnék a működésüket, életben maradásukat! Látta vki rajtam kívül ezt a filmet? Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Nem láttam, de ez politikailag is, és gazdaságilag is elég veszélyes terület. Mert ha igazat adnak egy ilyen (egyébként teljesen jogos) sérelemnek, akkor nincs megállás, beindul egy gépezet és elszabadul a pokol. A fő probléma ugyanis, hogy még ma is létezik ilyen sok országban...
(Azt meg sem említem, hogy mekkora kártérítés járna Magyarországnak, mert a hitleri Németország éléskamrája volt.)
music     

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #53 Dátum: 2006.01.17 22:51:13 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Csacsa"
4 nagy német céget emelt ki,amik a náci uralom alatt,és annak segítségével nőtték ki magukat,a Volkswagen,a Siemens és a Daimler-Benz,a negyedik cég pedig egy építő-tervező cég volt!

Hitler szándékosan rakatta a VW gyárat Wolfsburgba: ő mindig is Wolf-ot szeretett volna keresztnévnek, mindig vonzódott a farkasokhoz. A Bogár gyártását is ő indíttatta meg. Szóval a VW Hitlernek köszönheti a létét  :ordog:



A Bogár annyira függött Hitlertöl hogy még a Ferrdinánd Ph. terveibe is belerajzolt. Ki gondolná hogy az a kedves szeretni való külsővel rendelkező autó kinek köszönheti a külalakját. Ha hagyják Ph terveit lehet hogy nem lett volna akkora keletje mert az egy kissé szögletesebb autó lett volna.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #54 Dátum: 2006.01.17 23:08:04 »
Idézetet írta: "Csacsa"
Ma reggel láttam a Viasat History-n egy igen érdekes dokumentum filmet,a címét pont nem tudom!De a témája a köv: 4 nagy német céget emelt ki,amik a náci uralom alatt,és annak segítségével nőtték ki magukat,a Volkswagen,a Siemens és a Daimler-Benz,a negyedik cég pedig egy építő-tervező cég volt!Ez a film,ahogy kivettem a '90-es évek közepén készült,és az volt a lényege,h ezek a vállalatok mind kényszermunkásokkal dolgoztattak,akiket embertelen körülmények között tartottak,és sok tízezren haltak meg!Pl.: a VW gyár alatt éltek a kényszermunkások!
Amerikában sorra mennek a perek,h ezek a cégek fizessék ki a túlélőknek az akkor meg nem kapott bérüket!Nem kárpótlásra,alapítványokra van szükségük,hanem az őket megillető bérüket kérik!Merthogy a Nürnbergi per során előkerültek azok a dokumentumok,amiken az ott dolgozók nevei vannak,és az alapján ki lehetne számolni a mostani bérüket!Viszont ezeket a cégek nem bírják kifizetni,mert akkora hatalmas össuegekről van szó(milliárd dolláros),h azok veszélyeztetnék a működésüket,életben maradásukat!
Látta vki rajtam kívül ezt a filmet?Kíváncsi vagyok a véleményetekre!


A filmet nem láttam de a háború sajnos erröl szól. Egy csomó embertöl elvárják hogy az életüket áldozzák nemes célokért miközben mások degeszre keresik magukat azzal hogy "támogatják a háborós erőfeszítéseket". Sajnos a kényszermunkások esete is olyan hogy azért dolgoztatták őket mert a német munkásra a fronton volt szükség az ingyenmunkaerő meg olcsó munkaerő.

Egy kicsit más de azért idevág:
Egy Milánói például így foglalta össze az olasz morált: "Mindenki csak az evéssel, a szórakozással, a pénzszerzéssel és a nagyokról, hatalmasokról szóló viccekkel foglalkozik. Mindenki akit megölnek, nevetséges alak...Aki például a csapatokat kartonpapír talpú cipőkkel látja el... az már egyfajta hős."
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #55 Dátum: 2006.01.25 00:35:05 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Én parázok attól, ami Kínában zajlik. Borzasztó gyorsasággal haladnak a szuperhatalmi státusz felé, és irtózatosan sokan vannak. Szabályosan kebelezik befelé a világot. Csak meg kell nézni, hány kínai bolt volt pár éve Magyarországon, és hány van most. És a gazdasági és migrációs terjeszkedés mellett, a hadseregüket is rémületes ütemben fejlesztik. A kínai hadsereg eddig is gigantikus volt (számszerűleg a világon a legnagyobb, és ez nem csak az emberekre, hanem a harckocsikra és a repülőgépekre is vonatkozik), de elavult eszközökkel felszerelt - most viszont ezerrel azon vannak, hogy változtassanak ezen. Egy rakás modern harci repülőgép-projekt fut egyszerre. Ballisztikus rakétás stratégiai csapásmérő erő kialakítása zajlik. Folyamatban van a hadiflotta fejlesztésének megvalósítása (repülőgép-hordozók, tengeralattjárók). Kína ma még nincs abban a helyzetben, hogy packázhasson az USA katonai erejével, de elég egy-két évtized szerintem, hogy ez megváltozzon. És nekem az ezek alapján kirajzolható kép egyáltalán nem tetszik  :shock:

Két dolog - lehet, hogy a másik topicban kéne folytatni - egy pozitív és egy negatív.
Kína előnye az, ami a hátránya, a mérete. Egy állandó kérdés, hogy meddig lehet egybentartani az országot, és egyre közelebb van az a pont, amikor szét fog esni.
Másrészt ha mégis egy katonai szuperhatalom lesz, akkor legalább lesz, aki megállítsa a készülődő nagy muzulmán összeborulást...


Na szóval . A szétesést nem tudom , ennyire nem vagyok járatos kínai dolgokban . De gondolod , hogy a jelenlegi politikai rendszerben ez lehetséges lenne ? Virágzó , boomoló gazdaság mellett ? OK , a SZU szétesett , de ők pont azért , mert a gazdaság összeomlott .

Ami az esetleges (szerintem valószínű) szuperhatalmi státuszt illeti : miért gondolod , hogy Kína az arabok ellen fordulna ? Én sokkal inkább tartom Kínát az arabok potenciális szövetségesének egy esetleges USA és Európa elleni konfliktusban , mint potenciális ellenfelüknek . Van egy új számítógépes játék , amelyben pontosan a kínai-arab koalíció harcol az USA-EU erők ellen . Szerintem sajnos nem hülyeség az ötlet  :?

Nekem inkább India a kérdés . Nem véletlen , hogy az USA egyre inkább igyekszik közeledni Indiához , katonai téren is , újabban közös hadgyakorlatokat is tartanak meg ilyesmik . India , amely mellesleg szintén erős ütemben fejleszti a haderejét (bár messze nem úgy , mint a kínaiak) , fontos eszköz lehet Kína sakkban tartásában , amennyiben sikerül elérni , hogy egy esetleges későbbi , eszkalálódó feszültségekkel terhelt helyzetben a nyugatiakhoz csatlakozzon .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #56 Dátum: 2006.01.25 00:47:32 »
Idézetet írta: "Csacsa"
Ma reggel láttam a Viasat History-n egy igen érdekes dokumentum filmet,a címét pont nem tudom!De a témája a köv: 4 nagy német céget emelt ki,amik a náci uralom alatt,és annak segítségével nőtték ki magukat,a Volkswagen,a Siemens és a Daimler-Benz,a negyedik cég pedig egy építő-tervező cég volt!Ez a film,ahogy kivettem a '90-es évek közepén készült,és az volt a lényege,h ezek a vállalatok mind kényszermunkásokkal dolgoztattak,akiket embertelen körülmények között tartottak,és sok tízezren haltak meg!Pl.: a VW gyár alatt éltek a kényszermunkások!
Amerikában sorra mennek a perek,h ezek a cégek fizessék ki a túlélőknek az akkor meg nem kapott bérüket!Nem kárpótlásra,alapítványokra van szükségük,hanem az őket megillető bérüket kérik!Merthogy a Nürnbergi per során előkerültek azok a dokumentumok,amiken az ott dolgozók nevei vannak,és az alapján ki lehetne számolni a mostani bérüket!Viszont ezeket a cégek nem bírják kifizetni,mert akkora hatalmas össuegekről van szó(milliárd dolláros),h azok veszélyeztetnék a működésüket,életben maradásukat!
Látta vki rajtam kívül ezt a filmet?Kíváncsi vagyok a véleményetekre!


A Volkswagent valóban a nácik hozták létre , egy harmincas évek eleji koncepció alapján , amelynek az volt a lényege , hogy hozzanak létre egy , az átlag német munkás számára megfizethető családi autót . A kocsi kereken 1000 birodalmi márkába került (volna) , ez nem volt túl sok , és az állam kidolgozott hozzá egy nagyon előnyös , előtakarákossági lehetőséget is magában foglaló finanszírozási programot . Alapvetően pozitív program volt , függetlenül attól , hogy milyen rendszer hozta létre . Hitler meg persze hogy belenyúlkált a tervekbe , elvégre a gépi szerkezetek nagy rajongója volt .

A Siemenset és a másik céget nem tudom , de egyébként a Siemens Németországban nagy márka volt a háború előtt is . A DB-nek pedig a háború nem hozott semmiféle felvirágzást , prosperáló mamutcég volt a háború előtt is .

Abban egyébként semmi különös nincs , hogy egy ország nagy cégei egy esetleges háború esetén igen komoly megbízásokat kapnak a kormányuktól . Utána lehet nézni , mennyit profitáltak a vietnami háborúból pl. a nagy amerikai repülőgép-gyártó cégek . A második világháborúról végképp nem beszélve .

Ami pedig a kényszermunkásokat illeti : a helyzet az , hogy a háború idején érvényben lévő német törvények alapján semmi különös dolog nem volt az ilyen munkaerő alkalmazásában , és annak is megvoltak a feltételei , hogy ezt a munkaerőt hogyan kell/lehet ellátni , elszállásolni stb . Utólag el lehet (és el is kell) ezt erkölcsileg ítélni , de akkor , azokban az időkben és azon a helyen semmi furcsa nem volt ebben . Egy cég számára , ha erre megvan a törvényi lehetőség , nyilván nem sok üdvösebb dolog lehet a tömegesen rendelkezésre álló ingyen munkaerőnél . Arról nem beszélve , hogy az EGYÉB munkaerőben nagy hiány volt akkoriban , főleg a háború vége felé , amikor már szinte minden , kicsit is épkézláb német férfit elvittek katonának . A termelést ekkor már szinte kizárólag vagy a német nők (ők persze bérért) , vagy a kényszermunkások végezték .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #57 Dátum: 2006.01.25 01:02:27 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Na szóval . A szétesést nem tudom , ennyire nem vagyok járatos kínai dolgokban . De gondolod , hogy a jelenlegi politikai rendszerben ez lehetséges lenne ? Virágzó , boomoló gazdaság mellett ? OK , a SZU szétesett , de ők pont azért , mert a gazdaság összeomlott .

Ami az esetleges (szerintem valószínű) szuperhatalmi státuszt illeti : miért gondolod , hogy Kína az arabok ellen fordulna ? Én sokkal inkább tartom Kínát az arabok potenciális szövetségesének egy esetleges USA és Európa elleni konfliktusban , mint potenciális ellenfelüknek . Van egy új számítógépes játék , amelyben pontosan a kínai-arab koalíció harcol az USA-EU erők ellen . Szerintem sajnos nem hülyeség az ötlet  :?

Nekem inkább India a kérdés . Nem véletlen , hogy az USA egyre inkább igyekszik közeledni Indiához , katonai téren is , újabban közös hadgyakorlatokat is tartanak meg ilyesmik . India , amely mellesleg szintén erős ütemben fejleszti a haderejét (bár messze nem úgy , mint a kínaiak) , fontos eszköz lehet Kína sakkban tartásában , amennyiben sikerül elérni , hogy egy esetleges későbbi , eszkalálódó feszültségekkel terhelt helyzetben a nyugatiakhoz csatlakozzon .

Szétesés. Nem tudom, mi a helyzet, de ezt senki se tudja, mivel nincs még egy ország, ahol ennyi ember élne. Gondold el, 2x annyi kínai van Kínában, mint egész Európa teljes lakossága! Ez nagyon sok. Egyenlőre azzal rendben lehet pket tartani, hogy még sosem éltek ilyen jól, mint most - beleértve az utcai koldust is. Csak ha megfertőzi őket a igény, hogy ennél sokkal jobb is létezik a világon, akkor lesz baj. Ezt próbálják elodázni az állami vezetők.
Arabok. Azért gondolom, hogy (hosszú távon) az arabok ellen, és nem mellett foglalnak állást, mert
1) nem bízhatnak meg bennük. Az arabok számára mindenki ellenség, aki nem igazhitű
2) az arabok mostani kultúrája nem konstruktív, a kínaiaknak pedig szükségük van erre
3) nem akarnak konkurenciát.

Indiával hasonló a helyzet: túl nagy az ország, és túl heterogén, lehet velük haverkodni, de a jobbkéz nem ismeri el, amit a balkéz mond és fordítva.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #58 Dátum: 2006.01.25 01:28:42 »
Idézetet írta: "music"
Szétesés. Nem tudom, mi a helyzet, de ezt senki se tudja, mivel nincs még egy ország, ahol ennyi ember élne. Gondold el, 2x annyi kínai van Kínában, mint egész Európa teljes lakossága! Ez nagyon sok. Egyenlőre azzal rendben lehet pket tartani, hogy még sosem éltek ilyen jól, mint most - beleértve az utcai koldust is. Csak ha megfertőzi őket a igény, hogy ennél sokkal jobb is létezik a világon, akkor lesz baj. Ezt próbálják elodázni az állami vezetők.
Arabok. Azért gondolom, hogy (hosszú távon) az arabok ellen, és nem mellett foglalnak állást, mert
1) nem bízhatnak meg bennük. Az arabok számára mindenki ellenség, aki nem igazhitű
2) az arabok mostani kultúrája nem konstruktív, a kínaiaknak pedig szükségük van erre
3) nem akarnak konkurenciát.

Indiával hasonló a helyzet: túl nagy az ország, és túl heterogén, lehet velük haverkodni, de a jobbkéz nem ismeri el, amit a balkéz mond és fordítva.


A széteséshez nem tudok mit hozzáfűzni . Hacsak azt nem , hogy nagyon is tudom hányan vannak , és pontosan ettől parázok  :kormom:

Ami az arabokat illeti : számomra az a kulcskérdés , hogy kit tekint Kína veszélyes ellenfélnek . Nyilván elsősorban az USA-t . Az USA az egyetlen állam (és az is marad , belátható időn belül) , amely egyedül is képes lesz felvenni a versenyt a majdani , most kiépülőben lévő modern kínai haderővel is . Ha Kína világuralmi terveket dédelget (el tudok ilyesmit képzelni) , akkor ennek az útjában elsősorban az USA áll . Egy esetleges konfliktusban pedig a legkézenfekvőbb szövetségesek az USA-val szemben nyilván az arabok . Akiket utána még mindig meg lehet regulázni , ha az amerikaiak már ki vannak pipálva  :roll: ... ami "mellesleg" az általunk ismert európai kultúra végét is jelentené .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #59 Dátum: 2006.01.25 01:49:11 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ami az arabokat illeti : számomra az a kulcskérdés , hogy kit tekint Kína veszélyes ellenfélnek . Nyilván elsősorban az USA-t . Az USA az egyetlen állam (és az is marad , belátható időn belül) , amely egyedül is képes lesz felvenni a versenyt a majdani , most kiépülőben lévő modern kínai haderővel is . Ha Kína világuralmi terveket dédelget (el tudok ilyesmit képzelni) , akkor ennek az útjában elsősorban az USA áll . Egy esetleges konfliktusban pedig a legkézenfekvőbb szövetségesek az USA-val szemben nyilván az arabok . Akiket utána még mindig meg lehet regulázni , ha az amerikaiak már ki vannak pipálva  :roll: ... ami "mellesleg" az általunk ismert európai kultúra végét is jelentené .

Ez az egyik lehetséges forgatókönyv. De a képet árnyalja, hogy nekik meg kell fizetőképespiac, ahová a sok terméküket eladják. Ez pedig a nyugati világ.
music