Szerző Téma: Beszélgessünk mindenféléröl ...  (Megtekintve 83339 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #270 Dátum: 2021.09.25 13:16:20 »
Ezt Pest vs Buda távon nem vállalják..

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #271 Dátum: 2021.09.25 14:00:56 »
Ezt Pest vs Buda távon nem vállalják..
Ha az előző hozzászólásomra írtad, akkor ezt elsőre nem értem teljesen  :hmmmm:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #272 Dátum: 2021.09.25 14:39:35 »
Én ezt már feladtam, mert mire kapom az infót hogy jönnek vagy úton vannak már ki vannak osztva ki merre megy és nagyon ritkán sikerül közös nevezőre jutni (város másik végén vagyok már ekkor, délutánra hazaérnék, ők akkor már nagyon másfele járnak).

Ezért írtam, az aznapi előrejelzés sms-ben nem sokat ér, és az a baj hogy nincs alapból hely ahova lerakhatják, ahonnan én átvehetném, kivéve MPL.
Mondjuk már jártam úgy, hogy reggel 8-kor csengettek, csomagot átvettem, majd kb fél óra múlva jött egy e-mail, kis idő múlva sms, hogy a "mai napon munkatársunk csomagot..."

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #273 Dátum: 2021.09.25 22:11:38 »
Ez utánvétes csomagoknál is működik (általában úgy szoktuk)?

Igen, a GLS csomagponton utánvéttel is lehet fizetni (ahol én szoktam átvenni, még kártyával is!)
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #274 Dátum: 2021.09.28 08:50:35 »
Ez utánvétes csomagoknál is működik (általában úgy szoktuk)?
Átvételi pontokon van baki terminál a fizetésre.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #275 Dátum: 2021.09.28 15:48:14 »
Az a tapasztalat - mint írtam - hogy a bankkártyás fizetés mint technikai lehetőség lehet adott, de nem minden küldeménynél engedélyezett (a GLS-nél feladó által valószínűleg), így ez is csomagonként más és más...

Ma pl. megint belefutottam ugyanabba, 13:46-kor hívott hogy kézbesítenének, hiába igényeltem esti 17 óra utáni kézbesítést. Erősködött hogy szomszédnak beadná stb. mondtam nincs rá lehetőség eleve utánvétes csomagról van szó. Azt mondja adjam meg a munkahelyi címemet mert odajön. Mondtam belváros... hümmögott. Elég fenyegető hangnemre váltott hogy ha 17-kor sincs otthon senki akkor nem lesz kézbesítve... :wacko:

Most nem értem... Ki az ügyfél????

Ha egyszer legalább van ez az esti kézbesítési lehetőség ami már feladáskor beállítható, mi nem világos ezen? Miért kell leállni alkudozni, fenyegető hangnemen telefonálgatni?
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.28 15:56:02 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #276 Dátum: 2021.09.28 17:48:25 »
Ééés ez sem sikerült. Megjelent a futár 17:40 körül, de nem tudta átadni a csomagot, révén, hogy csak készpénzben fizethetek, bankkártyával nem.

A webáruház honlapján duplán ellenőriztem, szó sincs arról, hogy ilyen vonatkozású korlátozás lenne érvényben, ennek ellenére így lett feladva. Most ez nem a futár gyakorlati hibája, hanem a rendszeré - 2021-ben kitiltani az elektronikus fizetést akkor amikor eleve minden adott hozzá nonszensz. Egyszerűen nem volt nálam kp.

Szépen most megy vissza. Kár.
Még tiszta szerencse hogy emiatt nem kellett átvariálni megint mindent...
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.28 18:05:36 írta robi (Robi) »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #277 Dátum: 2021.09.28 18:30:17 »
Most nem értem... Ki az ügyfél????
Hát nekik nem te. :) Hanem a feladó.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #278 Dátum: 2021.09.28 18:34:11 »
Na hát ez a baj, kérem.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #279 Dátum: 2021.09.28 20:25:55 »
Amíg a feladó fizet, addig ez így lesz...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #280 Dátum: 2021.09.28 20:27:26 »
Hát jelen esetben a feladó duplán fizet...  :tt2:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #281 Dátum: 2021.09.29 16:06:13 »
Nekem tegnap hoztak csomagot géelesék. Reggel mentem dolgozni, munkahelyen nézem az e-mail-eket, negyed nyolckor írtak levelet, sms egyáltalán nem is jött. A futár hívott pár perccel azelőtt, hogy odaért volna. Munkahelyre kértem. Portás Kollégák nagyon rendesek, átvette, én onnan hoztam el.
Akkor jól jártál. Most kellett intéznem a posta ügyfélszolgálatánál, hogy ne küldjék vissza a németekhez az előre kifizetett csomagom. Elvileg telefonon kellett volna egyeztetnie a küldöncnek, semmi hívás napok óta. Megnézem a csomagkövetést, két bejegyzés: 1. az átvevő kérésére későbbi időpontban megismétlik a kézbesítést; 2. az átvételt megtagadta  :eek: Sajnos egyik sem felel meg a valóságnak, nem is tudna, mivel én senkivel sem beszéltem ez ügyben. A kifizetett csomag meg megy vissza a feladónak. Az "ügyfél" teljesen tehetetlen a postás szemétkedésével szemben.  :censored:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #282 Dátum: 2022.08.12 22:42:59 »
Korábban sosem izgatott, így nem is jártam utána, ma derült ki számomra, hogy milyen brutális a hajók üzemanyag fogyasztása és ezzel összefüggésben a károsanyag kibocsátása. Egy idealisztikusan hajónak nevezett, valójában nagyobb motorcsónaknak - 250-300 lovas motorral szerelve -  óránként 25 liter a fogyasztása. Ezt 20-22 MPH sebességgel teszi meg, tehát ha csak az érdekesség kedvéért kiszámolnánk a 100 km-re vetített fogyasztását, az 70-80 literre jönne ki. Ez brutálisan sok, és ez csak egy kis motorcsónak, mi lehet a helyzet a hatalmas óceánjáró szállítóhajókkal?
És kiket cseszegetnek? Téged, hogy fával fűtesz, és csak Euro5-os dízellel jársz...
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #283 Dátum: 2022.08.13 09:22:41 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #284 Dátum: 2022.08.17 11:12:22 »
Korábban sosem izgatott, így nem is jártam utána, ma derült ki számomra, hogy milyen brutális a hajók üzemanyag fogyasztása és ezzel összefüggésben a károsanyag kibocsátása. Egy idealisztikusan hajónak nevezett, valójában nagyobb motorcsónaknak - 250-300 lovas motorral szerelve -  óránként 25 liter a fogyasztása. Ezt 20-22 MPH sebességgel teszi meg, tehát ha csak az érdekesség kedvéért kiszámolnánk a 100 km-re vetített fogyasztását, az 70-80 literre jönne ki. Ez brutálisan sok, és ez csak egy kis motorcsónak, mi lehet a helyzet a hatalmas óceánjáró szállítóhajókkal?
És kiket cseszegetnek? Téged, hogy fával fűtesz, és csak Euro5-os dízellel jársz...
Na, én éppen ezért mondogatom, hogy a mai EU-s környezetvédelemnek csúfolt szabályzás mennyire képmutató! A csónakok, yachtok emissziója is jelentős, de eltörpül a bolygón fel-alá járkáló óriástankerek (92db!) pakura-fogyasztása miatt mekkora globális környezetszennyezés folyik! Ezek óránként valami 50 000 liter üzemanyagot égetnek el és engedik bele mindenféle katalizáció nélkül az óceánok vizébe a maradékot. Mi meg itt bohóckodunk az Euro normákkal a szárazföldi járművekkel...  :ph34r: :censored:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i