Szerző Téma: Beszélgessünk mindenféléröl ...  (Megtekintve 80521 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #240 Dátum: 2021.09.18 22:36:37 »
Ez a leolvasás érdekes dolog, van egy ilyen ügy nálunk éppen folyamatban.
Lecserélte a szolgáltató a villanyórákat (fogyasztásmérőket...) évekkel ezelőtt olyanokra, amik "mindkét irányú" áram mérésére képesek. A központilag kapcsoltat (éjjeli áram) is. Ez az évek alatt a sok áramhiány miatt odáig jutott, hogy az akkuja összetojta magát, és már nem tud bekapcsolni gombnyomásra, hogy bármikor leolvasható legyen a fogyasztás.
Na, augusztusban körül jött a kampány, hogy be tudom ám jelenteni a fogyasztásomat hitelesen az app-jukkal fényképezéssel. Igen ám, csak az app-juk a telefonomra már nem frissül, mivel újabb android kellene neki. Én meg ezért nem fogok újabb telefont venni (már csak elvből sem), jöjjenek ki szépen, és olvassák le. Jóval olcsóbb nekik, ha én veszek új telefont, felteszem az appot, fényképezek (ingyen) ugye, ők meg nem küldik a leolvasót.
Jött is a jóember, kíváncsi voltam mi lesz, mert ugye akkor éppen nem volt megint kapcsolt áram, gombot meg hiába nyomogat. Nem szólt semmit, elment. Mondom akkor jól van, kíváncsi voltam, hogy oldotta meg. Nem jön számla, nem jön számla, felhívom a szolgáltatót, mondom most mi van?? Azt mondja a hölgy, hogy van (!) leolvasott érték, lesz számla. Ez meg akkor hogy?? Nagysokára megjött a számla egy erősen túlbecsült fogyasztással, szóval így oldották meg. Mindegy, befizettem. Erre jön egy levél, hogy fog jönni a leolvasó, mert augusztusban nem tudta leolvasni (ki hitte volna???)! Telefonszámát odaírták, hogy ha nekem nem jó a megadott 8-16 órás időpont, hívjam fel (!!). Pont korlátlan csomagom van, nem érdekel, felhívom, kerül amibe kerül! Kérdem tőle, hogy ön volt itt augusztusban?? Igen. Még emlékezett is a helyre. Mondom az jó, mert ugye akkor nem tudta leolvasni, és most is ha olyankor jön, amikor nincs kapcsolt áram, akkor megint nem tudja leolvasni. Ja tényleg. Mondom neki, mivel reggel 7-től kérhetem, hogy jöjjön leolvasni, akkor még kb. mindig van éjjeli áram, jöjjön akkor. Hát ő nem tud (!), csak 8-16-ig jön valamikor. Akkor minek írták, hogy 7-re is kérhetem... De mi legyen a megoldás?? Na olyan megoldás lett, amit "biztos" nem gondolt volna senki:
Azt kérte a jóember, hogy ha megtenném, akkor előző este olvassam le az óraállást,  írjam egy papírra, ő ugye hozzáférhet az óraszekrényhez, és az lesz az érték, amit odaírtam!!! De ide kell jönnie, mert a rendszer GPS-szel rögzíti, hogy tényleg itt járt-e...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #241 Dátum: 2021.09.19 00:34:39 »
 :clap:
Egy kis jóindulat kell, látod...

palmat

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #242 Dátum: 2021.09.19 09:46:49 »
Inkább az van hogy digitalizáljuk át őket fájlba...

Igen,én is digizek,csak én szeretem fizikai valójukban a polcomon látni őket. ::)

palmat

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #243 Dátum: 2021.09.19 09:51:09 »
Van még pár kiadvány ami hiányzik a gyűjteményből,és gondoltam hátha valakinek is kikapcsolódást jelent a vhs,és tudnánk csereberêlni akár anyagi szinten is...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #244 Dátum: 2021.09.19 18:50:16 »
Szép estét! Vannak itt olyanok akik videókazettákat gyűjtenek?

én igen. miért?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #245 Dátum: 2021.09.19 19:57:32 »
Szerintem inkább itt a helye, mint a Beszélgessünk topic-ban:

Akkor még egy "típushiba" :cry:


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )

palmat

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #247 Dátum: 2021.09.19 20:03:20 »

palmat

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #248 Dátum: 2021.09.19 21:08:48 »
Pm ment.

Vico ill. Guild kiadványaid vannak? Narrátoros filmek?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #249 Dátum: 2021.09.20 10:03:27 »
Vico ill. Guild kiadványaid vannak? Narrátoros filmek?

nincsennek. csak megtartottam a múltam. FB-on vannak erre csoportok.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #250 Dátum: 2021.09.20 10:04:17 »
Ez azt feltételezi hogy az egy napos szállítással van feladva a csomag, nos a webáruházak többsége ezt nem kéri. Legalábbis ami hozzám jött, az eddig mindig legalább 3-4 napig utazott.

Szerintem abból a pillanatból hogy felvették a csomagot a feladótól, már tudni kéne mikor lesz kiszállítva...

Szerintem
A kiemelt rész történik meg előző nap este  ;)

A GLSnél nincs napokig tartó kiszállítás (nincs külön tarifa, minden egy napos határidős), csak a garantált délelőtti kiszállítást lehet kérni felárért.
Ha a webáruház csak 3-4 napra vállalja, az azért van, mert neki annyi idő az áru beszerzése a saját raktárába és nem a szállító ül rajta napokig (legalábbis a GLS tuti nem).
A cégemnél 10 éve vagyunk kapcsolatban a GLS-sel, napi szinten szállíttatunk velük és kapunk a partnerektől csomagot, azért ismerem a rendszerüket.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #251 Dátum: 2021.09.20 10:05:10 »
Szerintem inkább itt a helye, mint a Beszélgessünk topic-ban:

Akkor még egy "típushiba" :cry:

Mester tudnék mesélni. hagyjuk.  :no:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

palmat

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #252 Dátum: 2021.09.20 10:12:53 »
nincsennek. csak megtartottam a múltam. FB-on vannak erre csoportok.

Ott nagyon sok a kamusi....

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #253 Dátum: 2021.09.20 10:44:24 »
A kiemelt rész történik meg előző nap este  ;)
Az SMS mégsem előző nap este jön hanem még csak aznap délelőtt...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #254 Dátum: 2021.09.20 13:43:11 »
Az SMS mégsem előző nap este jön hanem még csak aznap délelőtt...
Oké, eddig 1-2 nappal korábban szerettél volna értesítést kapni. ;)

Azért, mert reggelre áll össze, hogy aznap annál a futárnál mennyi, milyen csomag lesz és akkor tud egy szűkebb 2 órás ablakot megadni a kézbesítésre. Nálam általában ez az értesítés 7:30-kor jön. Egyébként rendszeresen kapok SMS-t még előző nap, hogy XY cég jelezte, hogy csomagot szeretne feladni nekem. És amennyiben azt időben megkapják, akkor azt másnap kézbesítik. De ez csak azoknál a cégeknél él, akik elektronikusan kérnek GLS elszállítást a telephelyükről már kész címlistával. Nem mindenki ilyen (pl mi sem, hozzánk minden nap jön kb fix időben a futár)

De engedjük el, mert látom neked mindenképp a tyúkszemedre lépett a GLS  :flowers:  :hug: