Szerző Téma: Beszélgessünk mindenféléröl ...  (Megtekintve 83383 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #150 Dátum: 2006.02.11 10:36:48 »
Idézetet írta: "KLaco"
De ennek a mondatnak ha jól látom nincs 1 angol, vagy német szava se, vagy nagyon másképp írják akkor németül.

Mi = me, I
deziras = desire (desired = kívánt)
al li = all you
kristnaskon = Christmas
novjaron = new year.
Szerintem azért felismerhető a hasonlóság  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #151 Dátum: 2006.02.11 11:02:30 »
Akkor úgy látszik én vagyok a buta, és amúgy sincs nyelvérzékem se, az angollal még csakcsak elvagyok valahogy, de nincs hozzá türelmem, hogy mást is tanuljak. Pár szó persze ragad rám más nyelvekből, de ezt a mondatot sose találtam volna ki.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #152 Dátum: 2006.02.11 11:41:58 »
Idézetet írta: "KLaco"
Akkor úgy látszik én vagyok a buta, és amúgy sincs nyelvérzékem se, az angollal még csakcsak elvagyok valahogy, de nincs hozzá türelmem, hogy mást is tanuljak. Pár szó persze ragad rám más nyelvekből, de ezt a mondatot sose találtam volna ki.


Nem butaság ez :) ... tényleg létezik ez a "nyelvérzék" nevű dolog . Vannak szerencsés emberek , akik képesek kis ráfordítással néhány hónap alatt középfokon elsajátítani nyelveket , mások meg vért izzadnak , és mégsem megy nekik . És ez nem IQ és nem is memória kérdése .

Vicces : én az angolt sok (hét) éven át tanultam a suliban , és noha a végén megszereztem belőle a középfok C-t , de mégis a mai napig az megy kevésbé , kisebb a szókincsem , szarabb a kiejtésem és a nyelvtanom . Ezzel szemben a németet soha nem tanultam , csak 87-ben nekiálltam olvasni az AutoBildeket , 91-ben pedig már le tudtam rakni a középfok C-t , és azóta is egész jól megy . Szóval az ilyesmi valahol akár a véletlenen is tud múlni  :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #153 Dátum: 2006.02.11 11:54:44 »
Van 1 haver, szegényt sajnálom is, mert nekem még azért annyira nem megy gázul a dolog, de neki aztán tényleg, szal olyan nyelvtani dolgokkal nincs tisztába, hogy az csak na. Nyelvtanról jut eszembe egyik villamosmérnök tanárunknak nincs meg a doktorija már x éve, mert nem képes letenni angolból a nyelvvizsgát. Ugyanis ő mérnöki aggyal nem tudja elfogadni a nyelvtani kivételeket, mert a villamosságtan az 1 logikus dolog, de a nyelvtan az nem. Amúgy szavakat tud angolul, mármint szakmai dolgokat, csak mondatot nem tudna belőle összerakni 12 féleképpen az tuti.
Laco 73 :D

rezol

  • Vendég
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #154 Dátum: 2006.02.11 19:34:19 »
...vagy ahogy Boborján monta:
"Johitye hovagyini." :kacsint:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #155 Dátum: 2006.02.13 10:12:13 »
Idézetet írta: "Apu"
music, hány óra tanulás kell egy alapkfokú kínai nyelvvizsgához?

10000000000000000000000000000000000000000000000000000  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
music     

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #156 Dátum: 2006.02.13 10:22:38 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Apu"
music, hány óra tanulás kell egy alapkfokú kínai nyelvvizsgához?

10000000000000000000000000000000000000000000000000000  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Hmm. ezt visszaosztottam előbb 24-el, majd 365-el... Még az így kialakult számot sincs kedvem leírni...
De a több száz emberöltős eredmény miatt arra kell tippelnem, hogy a kínaiak némák, hacsak nem tanulnak 10000* gyorsabban nálunk... :)
Szerinted? :)
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #157 Dátum: 2006.02.13 10:42:34 »
Idézetet írta: "Apu"
Hmm. ezt visszaosztottam előbb 24-el, majd 365-el... Még az így kialakult számot sincs kedvem leírni... De a több száz emberöltős eredmény miatt arra kell tippelnem, hogy a kínaiak némák, hacsak nem tanulnak 10000* gyorsabban nálunk... :) Szerinted? :)

Alapfokú nyelvvizsgát kérdeztél, nem azt, hogy tudnak-e... :ordog:  :ordog:  :ordog:
music     

madmisi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #158 Dátum: 2006.02.15 22:27:51 »
Nincs véltlenül valakinek elfekvőben egy meghívója az iwiw.hu-ra?
Igazán hálás lennék érte!!!!! :kacsint:

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #159 Dátum: 2006.02.16 05:31:51 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Vicces : én az angolt sok (hét) éven át tanultam a suliban , és noha a végén megszereztem belőle a középfok C-t , de mégis a mai napig az megy kevésbé , kisebb a szókincsem , szarabb a kiejtésem és a nyelvtanom . Ezzel szemben a németet soha nem tanultam , csak 87-ben nekiálltam olvasni az AutoBildeket , 91-ben pedig már le tudtam rakni a középfok C-t , és azóta is egész jól megy . Szóval az ilyesmi valahol akár a véletlenen is tud múlni  :szemforgat:

Nekem egy csómó ideig tanítottak németet, az érettségi után el kellet volna mennem vizsgázni, nm tttem, 5 év múlva már taná kellet hozzá, mondjuk alig tanultam, lényegében csak az órákon, de hama visszajött, most má megint nem tudok megszólalni csak kínkeserves agytörések után, s akkor is helytelen mondatokat sikerül összerakni :turelmetlen:
Az angol meg támad mindenhonnan, ezért sokmindent megértek, de mostmán azt is meg kéne rendesen (szakmai felső  [smilie=sm39.gif]  :bolond: ) tanulni.
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #160 Dátum: 2006.02.16 14:30:04 »
Palaczk Nagymester volt a leggyorsabb, úgyhogy az övé a :10:  :prayer:

Valóban: Én kívánok neked boldog Karácsonyt és új évet.

Németet gimiben tanultam 4 évet, majd érettségiztem. Aztán 2 éve letettem az alapfok "C"-t, majd egy éve a közép "C"-t. De én a heinei nyelvet tanultam, ellentétben Palaczkkal, aki a mindennapok nyelvén nyomul.
Általánosban orosz volt a kötelező, mely végigkísért(ett) a gimiben is, sajna nem sok maradt meg, viszot megértek sokmindent ha kell.

Ebből az okból az eszperantót, ami a dilpomához kellett ugye, rendkívül gyorsan tanultam. Ennek a nyelvnek az a haszna, hogy a spanyolt, meg a hasonló latin nyelveket is megértem valamelyest.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #161 Dátum: 2006.02.17 12:19:47 »
Idézetet írta: "Trotter66"
De én a heinei nyelvet tanultam, ellentétben Palaczkkal, aki a mindennapok nyelvén nyomul.


Hát ja , mert én olvasni németül csak autóslapot olvasok (meg néha repülős lapot) , emellé pedig tényleg elsősorban a gyakorlatban , németországi tartózkodásaim során , nomeg a TV-ből "tanultam" a németet  :wink: ... én az angollal vagyok úgy , mint te . Azt tanultam "rendesen" a suliban , és emellé olvastam könyveket (Gyűrűk Ura , Stephen King stb) meg ilyesmi - szóval az angol tudásomnak sok köze nincs az élő , beszélt nyelvhez .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #162 Dátum: 2006.02.17 19:56:17 »
Nem is mondtam: a múlt héten a szülinapomra kaptam a feleségemtől (többek közt) egy szép (gravírozott) :toy:  -s kulcstartót, úgyhogy muszáj lesz hozzá egy kocsit is beszerezni, de ez majd csak nyáron.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #163 Dátum: 2006.02.17 20:13:05 »
Idézetet írta: "music"
Nem is mondtam: a múlt héten a szülinapomra kaptam a feleségemtől (többek közt) egy szép (gravírozott) :toy:  -s kulcstartót, úgyhogy muszáj lesz hozzá egy kocsit is beszerezni, de ez majd csak nyáron.


Avensis topicban kínálnak egyet.... :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Beszélgessünk mindenféléröl ...
« Válasz #164 Dátum: 2006.02.17 21:15:32 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "music"
Nem is mondtam: a múlt héten a szülinapomra kaptam a feleségemtől (többek közt) egy szép (gravírozott) :toy:  -s kulcstartót, úgyhogy muszáj lesz hozzá egy kocsit is beszerezni, de ez majd csak nyáron.
Avensis topicban kínálnak egyet.... :-)

Most hiába - azért megnézem - más van előrébb a fontossági listán...
music